Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Haramidere Kaza

Motovento
    REKLAM ALANI
    jonturka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250R
    Ambarlı Fabrikalar yolundan gidip Haramidere E-5 Beylikdüzü tarafına dönerken bariyerlere girmiş bir gsx600r gördüm. Durdum kimse yoktu motorun başında. Geçenler de ben kaza yaptım sandı durdular nasılsın diye. Neyse sonra devam ettim. Tanıyan eden varsa bilgi olsun diye yazıyorum. Motor mavi beyazdı..O yolda muhtemelen basıp viraja hızlı girdi.

Son 3 haftada gördüğüm ikinci gsx kazası..hayırdır inşallah.
    - Abi 1000'lik mi bu ?

-

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Hayırdır inşallah denecek başka durum var
    Kaza yapanı hastaneye götürmüş olsalar motosiklet de çekici ile götürülürdü.
    Adamı karga tulumba bir araca atıp hastaneye götürmüş olabilirler gerçi.

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı jonturka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ambarlı Fabrikalar yolundan gidip Haramidere E-5 Beylikdüzü tarafına dönerken bariyerlere girmiş bir gsx600r gördüm. Durdum kimse yoktu motorun başında. Geçenler de ben kaza yaptım sandı durdular nasılsın diye. Neyse sonra devam ettim. Tanıyan eden varsa bilgi olsun diye yazıyorum. Motor mavi beyazdı..O yolda muhtemelen basıp viraja hızlı girdi.

abi beylikdüzü yolarını metrobüs geçicek die labirent gibi yaptılar görmüyomusun sağa sola dönüyoz hızda olunca toplıyamıyolar demeki bi bitsede kurtulsak heryer trafik oldu beylikdüzünde
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    2010 Hyosung GT250R
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi beylikdüzü yolarını metrobüs geçicek die labirent gibi yaptılar görmüyomusun sağa sola dönüyoz hızda olunca toplıyamıyolar demeki bi bitsede kurtulsak heryer trafik oldu beylikdüzünde
    kaza çalışma olmayan yerde oldu da..dediğin gibi beylikdüzü artık süprizlerle dolu her gün başka yoldan gidiyoz..bu akşam da dönerken her zaman bauhausu geçtikten sonra sağa dönerdik şmidi yolu sola vermişler...bi garip oldum..yolun ortasında bu kapaklar 5 cm yükseklikte..köstebek yuvası gibi bütün yollar...bi de traşlı geze geze gidiyoz..bu yollarda motorcu 1 haftada pro olur. şu yollar yüzünden bir araç, motor kaza yapsa dava açma hakkımız var farkında değiller mi acaba yoksa bir şekilde hallederiz mi diyorlar.
    - Abi 1000'lik mi bu ?

-

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    şu yollar yüzünden bir araç, motor kaza yapsa dava açma hakkımız var farkında değiller mi acaba yoksa bir şekilde hallederiz mi diyorlar.
    Çalışma yapılan yollarda onlarca uyarı levhası ve düşük hız sınırları olmasının sebebi, düşündüğün gibi yapıp birileri dava açarsa "biz o kadar uyarı levhası koyduk dikkat etseydin" demek için.

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    kaza çalışma olmayan yerde oldu da..dediğin gibi beylikdüzü artık süprizlerle dolu her gün başka yoldan gidiyoz..bu akşam da dönerken her zaman bauhausu geçtikten sonra sağa dönerdik şmidi yolu sola vermişler...bi garip oldum..yolun ortasında bu kapaklar 5 cm yükseklikte..köstebek yuvası gibi bütün yollar...bi de traşlı geze geze gidiyoz..bu yollarda motorcu 1 haftada pro olur. şu yollar yüzünden bir araç, motor kaza yapsa dava açma hakkımız var farkında değiller mi acaba yoksa bir şekilde hallederiz mi diyorlar.
    En son çıkan bir kanun... Hiç farkettirmeden çıkan...
    Trafik kazalarında, karayollarının veya yol çalışması yapan yüklenicinin sorumluluğunu tamamen kaldırdı.
    Hani eskiden şöyle geyikler vardı ya "8'de 2 karayollarının..." vs vs diye.. işte onlar kalmadı...

Nerden mi biliyorum? geçen ailem trafik kazası yaptığında, savcıya ifade verirken kendisinden öğrendik,
    Dava açamıyorsun artık karayollarına... çünkü adamın sorumluluğu yok...
    Bu nasıl bir mantıksızlıktır!!! diye sormayın... bu sorunun da cevabı yok.
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    e5ten nefret ediyorum ki o metrobüs çalışması ile o beylikdüzü tarafı hepten çorba olmuş durumda

geçmiş olsun

Allah korusun

Geçenlerde avcılarda dümdüz yolda bende düştüm.Araçlar ufak ufak ilerliyordu bende aradan.Önümdeki araç bir an sağa çıkacak gibi yaptı ben frene biraz dukunmamla yerdeyim.Allah dan arkadaki temkinliymiş,mesafe açmış.Toz ortaya birikmiş fakat belli olmuyor.Yani öyle çaylakca avlandım.Tabi aslında suç bende yolda çalışma var ve şerit ihlali kuralına uymadım.Azrail fırsat kolluyor.Allah cümlemizi korusun.Bu arada kanunla ilgili değişikligi yapanların kendileri inşallah yaptıkları değişiklik sayesinde mağdur olurlar.Sürünsünler.......

djan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    Yol çalışmaları yeni başlarken iskinin orada motoru ufaktan yatırıp siftahımı yapmıştım. Arkadaşı çok merak ettim. Saylan motorun hasarı nasıldı dikkat edebildin mi?
    Çoğunluğun yaptığı şey daima yanlıştır.

Motosikleti
    2010 Hyosung GT250R
    Motor yatmış yatar şekilde kafadan bariyer demirine girmiş. Aynalar gitmişti gidonlar yerindeydi, kafa dağılmıştı. Olası bir kafadan çarpmada ne olursa olmuştur bence. Bariyerlerin arkası çim eğer oraya atlasaydı birşey olmadan ayağa kalkardı ama sanırım motoru bariyere gelmeden yatırmış. O zaman durum kötü olabilir.
    - Abi 1000'lik mi bu ?

-

Markopaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Gts 250İ Evo
    Avcılar - Büyükçekmece arası yollar berbat daha dün akşam B.çekmeceden Y.bosna yönüne gittim inanın yollar süpriz tuzaklarla dolu zaten yolların çizilmesinden dolayı zig zag gidiyoruz birde yollarda toprak kaygan oluyor akşam karanlığında da farkedilmediği için çok tehlikeli, yavaş ve full korumalı gidilmesinde yarar var mümkünse bu yolları kullanamamk daha iyi.
    Kötümser yanlız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte ışığı ve de gelecek treni görür
    GARAJ Müdavimi

Faruk.UZN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    carreferun önü çok sakat temden giren yan yolla birleştiği noktada direk kitleniyo bide 20 metre boyunca geriden mıcır var düştük gecen gün allahtan yavaştık bu kadar çile çeliyoz umarım rahatlarız bitince

leopard74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 City
    Selam arkadaşlar ben birkaç sene önce üye olmuştum sonra hayatın hengamesinde foruma uğrama imkanı olmadı... Birkaç aydır aklımda forum vardı, nedeniyse şu anki konuşulanlar konusunda benim de uyarmak istemem. Avcılar-Beylikdüzü arasını haftada 2-3 kez geçmem gerekiyor... Sabah ve akşam karanlığında. Kendi gözlemlerimi yazayım:

Yolların akışının bir günden diğerine değiştiği oluyor.

Geçici lamba bile koymadıkları için kapkaranlık.

Bilenler bilir, aynı şeritte yanlışlıkla biraz sağa veya sola kaysanız 15 ila 30 cm asfalt yüksekliği farkı olan kısımlar var.

Kazınmış yollar gerçekten bubi tuzağı gibi, fazla hızlı gitseniz devrilirsiniz, kontrollü gitseniz arkanızdaki kafes kafalılar selektörlü kornaya başlıyor.

Logar kapakları yer yer zeminden 5-10 cm yukarıda.

Başka yerde aynı boyutta çukurlar.

Çok ciddi hayati tehlikeler, tuzaklar mevcut. Gariban çalışanlara da hızlı çalışmaları için baskı yapıyorlar zannedersem, yolun ortasındaki kepçeler hızla sağa sola dönüp toprak atıyor kamyonlara. Operatör kontrolü kaybetse kepçe o hızla seyir halindeki trafiğe dalacak.

Sadece 3,5 senedir motorsiklet kullanmama rağmen şu birkaç ayda tırstığım kadar hiç tırsmadım inanın. 30-50 km/saat hızla giderken oluyor bunlar.

Kaş yapayım derken baş kesmek bu olsa gerek.

İşin en acıklı yanıysa, bizler ölsek veya sakatlansak hiçbir hakkımız yok, öyle mi? Çok yazık, ülkemizde insan hayatı asla hak ettiği özeni görmeyecek maalesef. Cepteki paranın artması medeniyetin yükseldiği anlamına gelmiyor.

Arkadaşlar gerçekten aşırı dikkatlı kullanın bu hattı. Kısa mesafeler harici E-5'in alternatifi yok maalesef. Mümkünü varsa bir süre motorsiklet kullanmamanızı öneriyorum. İyidir hem, özlersiniz motorunuzu.

Kendinize dikkat edin; çünkü dikkat etmesi gerekenler bunu yapmıyor.

Motosikleti
    Xmax 400
    metrobüs uğruna o yolu kullanmamak lazım şu sıralar araba ile bile uğraşılmıyo orasıyla

astanafga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XCİTY250--HONDA SPAYC 110

BİRAZ GEÇ OLDU yorum yapmak için bende bügün o yolda kaza yaptım sabah saat 06.45,avcılar istikametinden beylikdüzü ne doğru haramidereden çıkarken carfuru geçince petrol ofisi önünde taraşlanmış asfalttan traşlanmaşış tarafa geçerken 10 cm yükseklik farkı vardı ön teker geçti arka teker kaydı motor sağa yattı kaydı gitti ben kafa üstü yere burun çene soyuldu sağ ayat bileği yeni yeni şişmeye başladı .hergün bu yoldan gelip gidiyorum tam bir kabus bu yol çalışması
    VURULUP TERTEMİZ ALNINDAN UZANMIŞ YATIYOR BİR HİLAL UĞRUNA. YA RAB NE GÜNEŞLER BATIYOR.

Motosikleti
    Xmax 400
    geçmiş olsun kardeş. o bölgde hem trafik çok kötü. hem acemi şoför o bölgede bol hemde zemin bozukluğu bir araya gelince :(

en kısa sürede eski sağlığına kavuşursun inşallah

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Alıntı astanafga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BİRAZ GEÇ OLDU yorum yapmak için bende bügün o yolda kaza yaptım sabah saat 06.45,avcılar istikametinden beylikdüzü ne doğru haramidereden çıkarken carfuru geçince petrol ofisi önünde taraşlanmış asfalttan traşlanmaşış tarafa geçerken 10 cm yükseklik farkı vardı ön teker geçti arka teker kaydı motor sağa yattı kaydı gitti ben kafa üstü yere burun çene soyuldu sağ ayat bileği yeni yeni şişmeye başladı .hergün bu yoldan gelip gidiyorum tam bir kabus bu yol çalışması
    Aynı yerde 3-4 gün önce de piaggio X9'uyla bir arkadaşım 10 cm lik asfalt kazıntısına takılıp düşmüş ve dirseğini kırmıştı. Aman dikkat edelim. Bu arada full koruma olması ve max. 50 km/h ile gitmesine rağmen avucunun içini yere vurduğu için dirseğinde bir kemik kırılmış. Ne giyersek giyelim bunu önlemek zor. Özellikle ufak tekerlekli scoter'lar ile çok dikkat etmek lazım bu seviye farklarına. Geçmiş olsun.
    Gökhan YAŞDAL

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)