Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

kaza yaptım hukuk konusunda yardımcı olabilecek biri var mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    espri kutusu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gsr600 gitti :'( er6n geldi :D
    selam arkadaşlar, ben dominoss pizzada motorcu olarak çalışıyodum. yalnız perşembe akşamı 19.30-20.00 paket servisi yaptıktan sonra işyerine dönerken caddeden sokağa döndüm, kasisten geçtikten sonra 20-30km hızlarındaydım, aşırı yağmur yağıyodu. adam gittiğim istikametin karşı tarafına(yani ben gidiş istikametindeyken adam dönüş istikametine park etmiş aracını, aracın yönü benim istikametimle aynı) park etmiş aracının birden yola girdi, bende kornaya basarak fre yaptım ve yağmurdan durumadım. şimdi diyeceksiniz o hızda nasıl durumadın, ama adam 10m mesafe vardı yoktu ki hemen yola girdi, bende durumadım ve sağa doğru kırdım ama kurtaramadım, adamın sağ yan aynasına sol kaburgamı vurdum ve düştüm. yerde yatıyodum, sonra çarpan adam hemen arabaya attı beni. hemen müdürü arattım, adam da beni arabayla devlet hastanesine götürdü, zaten müdür bizden önce devlet hastanesindeydi, o karşıladı. sonra hemen rontgen ve tomografim çekildi. serum takıldı ve ağrı kesici iğne yapıldı, sol kaburgalarımda ezilme varmış o kadar. 2 saat acill de yattıktan sonrada, hastane polisi tutanak tutalım mı yoksa aranızda uzlaşırmısınız dedi. müdür daha önceden bölge müdürünü aramış, o da şikayetçi olun, sonra sıkıntı çıkarsa(konulamayan bi teşhis veya inkar etme, ilgilenmeme gibi) elimizde resmi tutanak olsun dedi, poliste tuttu, ilçe emniyete gönderdi ve orada da ifade verdik. ben yanlış hatırlamıyosam ifademde "şüpheli", adam " suçlu şüpheli" olarak ifadeler kayıt altına geçti, şikayetçi ve davacıyım dedi, poliste o zaman savcılağa göndericez evraklarınızı dedi. bu arada kazada olay yerinde kaza tutanağı tutulmadı, çünkü ben kendimde değildim, direkt arabaya aldılar ve götürdüler.

şimdi bu olaydan sonra benim hukuksal olarak ne avantajım var veya dezavantajım var? hukukçu ve bu konuda bilgisi olan varsa bana yardımcı olabilir mi?. teşekkür ederim.
    yeni ufuklara yeni motorla devam... ;)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Canasil07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI ER6N -YAMAHA BWS 125
    Büyük gecmis olsun.

kujumax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer Fz6 ( 2006 )
    Büyük Geçmiş Olsun :(
    (K)aza (A)nında (S)eni (K)orur

Motosikleti
    sağolun arkadaşlar

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Galiba bu olayın adli lügatda ki karşılığı "Yaralamalı Kaza"..

yaralamalı kazalarda savcılık mağdura bakar...sen mağdur durumdasın...karşı taraf şüpheli konumunda...ama olayın trafik babında haklılık durumuna göre illa ki bir hak üstünlüğü olacaktır ...mesela sen hastaneden çıkmadan şüpheli karakolda gözetim altında tutulur...biryere göndermez polis...savcılık onay verirse haklılık durumuna bakıp insiyatif kullanırsa şüpheli salıverilir...

bir aracın sağ ayna kısmına kaburgalarını vurmuşsun...bu kazanın bir krokisini çizebilirmisin paintte...suç oranına bakacağım...

1 ay sonra bir kamu davası açılmış ve mahkemeye çıkmış olacaksınız...eğer sen mağdur isen hasarının karşılanıp karşılanmadığını hakim soracak...motor şirket aracı olduğudan trafik sigortası bu işi çözecek...ama senin iş gücü kaybı tazminat hakkın doğacak...bu hesaplar karışık tabi...muhtemelen sen haklıysan ve işe gidemediğin günler için basit bir hesaplama yapılır ve ayrıca bir dava açılır...bu dava da iş görememezlik raporunla birlikte hakim kararını ilk celsede açıklar ve mahkeme masraflarınıda karşı tarafa çakar...doğal olarak psikolojin bozuldu...bu sakat duruma gelmemek adına karşı taraf (atıyorum sana 1000-1500 lira gibi bir rakam) teklif edip o 1 ay sonra ikinizinde çıkacağı kamu davasında sen ben tüm maddi manevi haklarımdan feragat ediyorum karşı taraf benimle ilgilenmiş ve zararlarımı tazmin etmiş dediğinde dava kapanmış ve o mahkemenin masrafları hazineye yazılmaktadır...

bu yaralamalı kazaya karışmak kadar kötü bir şey yok...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    metehan abicim teşekkür ederim öncelikle yazdıkların için ama fazla bişey anlamadım, daha kolay yoldan bi anlatımı var mı? birde yanlış anlaşılmasın sol kaburgamda ezik var yazmıştım. bu ezik sol göğsümün 5cm kadar altında 3-4 parmak genişliğinde ve et kısmında bir ezilme, doktor 2 gün istirahat et diye rapor verdi. birde yukarıda yanlış yazdımışım, emniyette ifade verirken ben şikayetçi ve davacıyım dedim.

metehan abii, istediğin gibi bi kroki çizdim veya çizmeye çalıştım. umarım anlaşılır kroki

Motosikleti
    Aprilia RS "08
    Geçmiş olsun acil şifalar...
    HONDACBR125RAPRİLİARS125YAMAHAR6

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun bi sorun olmaz heralde
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    geçmiş olsun fotoraf makinesi, veya kameralı cep telefonu şart.

Motosikleti
    sağolun aradaşlar, allah razı olsun hepinizden...

Motosikleti
    RAMZEYQM250 2010
    kardesım cok gecmıs olsun bende bır domınos halısı olarak sana acıl sıfalar dılıyorum

Motosikleti
    mevlüt abicim, teşekkür ederim... sağoll iyi dileklerin için

Motosikleti
    KUBA CG 100 (2010 model 2000 km'de)
    kaza tespit tutanağı yapılmadıysa savcılık dosyayı trafik bilirkişisine verir. kusur durumu tespit ettirilir. adam kusurlu çıkarsa ve sen şikayetçiysen taksirle yaralama suçundan karşı tarafa dava açılır. maddi hasardan dolayı ek takipsizlik kararı verilir. sen kusurluysan ve adam şikayetçiyse adamda yaralanma olmadığı için hem taksirle yaralamadan hem de maddi hasardan dolayı takipsizlik kararı verilir.
    Tok olan alemi tok sanır. Aç olan alemde ekmek yok sanır.
    Lâ Edrî

Fatih Ada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600 SA
    ne oldu bu olay? kim suçlu çıktı?
    Facebook SYM Türkiye: facebook.com/photo.php?v=10150404954988509#!/groups/255250534521200/

ImShoT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HALKBUS
    geçmiş olsun benim arkadaşımda dominos pizzada sipariş götürürken bir bayanın arabayı üstüne sürmesinden dolayı kaza yaptı ayagı kırıldı ameliyat oldu geçen hafta ayağına 2 tane platin gibi birşey yerleştirdiler :/
    Domino'sPizza

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)