Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

KAZA :(

Motovento
    REKLAM ALANI
    excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    çok güzel.. allah akıl fikir versin denebilir.. allahından bul denebilir.
    Ama hasta yatağında yatan bir adama öl geber denmez be abi.. onu diyorum...
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozan_bursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    haklısın, öl geber biraz ağır hatta bayaa bi ağır kaçmış ama
    onu yazanın da vardır başından geçen bir olay

yalnız ben bu olayın kaza olduğunu kabullenmiyorum, bu bile bile ladesten başka bişi değildir
    hayatın her alanında risk vardır
    eğer 80 ile giderken risk gerçekleşse başına gelecekler başka
    180le giderken risk gerçekleşse başka

eskiden ben de salak gibi hızlı araç kullanırdım, makaslar atardım vs vs
    Allahtan bir başkasının başına bir şey gelmeden bu hastalıktan kurtuldum
    şimdi azami ölçüde trafik kurallarına dikkat ediyorum
    eskiden Bursa İzmit arasını 1,5 saatten az alırdım şimdi 2-2,5 saat arasında gidiyorum
    bazen kamyonlar bile arkadan selektör yapıyorlar bas git diye
    ama artık kendimden daha çok eşim ve çocuğumu düşünmek zorundayım
    ama ben bu kadar dikkat ederken öküzün biri gelip durduk yere bana patlarsa ne diyeyim
    insanın kendini düşünmemesini anlarım
    ne de olsa can kendi canı, ama başkasının hayatına mal olabilecek riski alması aptallıktan başka bir şey değildir
    umarım tez zamanda akıllanır

burada yazılanları da tersinden anlıyorsa akıllanmaya hiç ama hiç niyeti yok demektir ve yakında mzasına yakışır bir şekilde uğrulanır gider
    Kelimelerin anlattığı kadarım..
    Ne anlatırsam anlatayım anladığın kadarım...

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Ülkemiz sınırları içinde 180 km. hız ile gidilecek yol teknik açıdan olmadığı gibi yasal açıdan da yoktur. Ayrıca kamuya ait her şeyden ülke vatandaşları kanunlar çerçevesinde eşit ölçüde yararlanma hakına sahiptır. Hiçbir kimse bu malları veya yolları kullanırken başkalarının zarar göreceği şekilde kullanamaz. Veya bu mallara zarar veremez.
    Kaza yapan arkadaşımız bu kuralları ihlal etmiş ve süç işlemiş durumda. Onun 180 km. hızla gittiğini burada yazması bir yetkilinin gözüne takılması durumunda hakkında suç duyurusu yapar.
    Ayrıca arkadaşımız haksızlığının bilincinde olup yapılan eleştirilere nezaketle cevap vermesi kendi erdeminden.
    Hız Olayına şiddetle tepki veren arkadaşlarımız kesinlikle haksız değil. Kimse başkalarının egosu sonucu sakat kalmaksı ölmesi ve ya malının zarar görmesini istemez. Özellikle en korumasız durumda olan motosiklet sürücüleri ön sırada. Bu arkadaşlarımız başkalarının hatası sonucu talıhsız bir olay yaşamış olsalar konuya bakış açıları diğerlerinden farklı olmazdı. Zaten olaylar başa geldikten sonra iş işten geçmiş olur.
    Lütfen toplumda huzurlu yaşamak için önce kendi hatalarımızı görelim. Ben avrupa ülkelerinde yaşadım ve gördüm. Eğerki bu kaza olayı bahsettiğim diğer ülkelerde yaşanmış olsaydı herkes şiddetle tepkisini ortaya koyup kınadığı gibi kazayı yapan arkadaş şu an evinde değil ceza evinde olurdu.
    Kazazade arkadaşıma üzülerek geçmiş olsun diyorum.
    [/COLOR]

ferihasinem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonuna kadar haklısın.... Aynı düşüncedeyim seninle.... Ama keyif almazdım.... Aksine daha da karamsar bakardım geleceğe.... Yazık derdim....

Sende haklısın.... Ama bile bile lades demek 180 km hız.... Bir nevi intihara teşebbüs bu....

Kimsenin öldüğü yok..Hafif atlatılmış bir kaza... Sevindirici yanı çarpılan arabada da kimsenin ölmediği..... Olayın tümü zaten trajedi.... Kimse ölüm haberi duymak istemez....

Seninki can da çarptığınız arabadakilerin canı patlıcan mı?... O ben de olabilirdim.... Yapmışsınız bir hata belki ama konuşup küçülen sensin.... Hatanı burda bu şekilde konuşarak devam ettiriyorsun....

Vallaha ne diyim... İlk aklımdan geçen oydu benimde....
    Sanki ne olurdu 1 gün sonra alınsa araba... Çok mu aceleydi... Ya iki arabadakilerde ölseydi.....

Sadece gülüyorum....
    Terbiyesizlik nerde arkadaşım diye sormadan geçemeyeceğim?....

Arkadaşlar....
    Her zaman herkes kendini haklı görür... Her ne sebepten olursa olsun 180 km hız affedilir bir hız değil..Hele ki kaza yapmışsanız..... Belki bir ailenin canı yanardı... Belki sizin belki benim canım yanardı......
    Sırf kaza olduğu için geçmiş olsun diye adetten söylenir....Söylüyorum.. Ama içten gelerek söyleyemeyeceğim......
    Geçmiş olsun....

İşallah tekrarı olmaz....
    İnsanlar hata yapar, bu hatayı yaparken çevresindekilere zarar verebilir.
    sende hata yapabilirsin. ha bu hatayı 180 ile giderken yapmazsın belki... yada hatan 180 ile gitmek olmayabilir... ama hatalısındır...ama hiç bir hata geber git demeyi hakettirmez...
    insanlar empati yapmayı öğrenmedikçe bu tarz tartışmalar hep devam edecektir...
    GERÇEKÇİ OL, İMKANSIZI İSTE...

Motosikleti
    honda cbf 150
    kaza yapıp ölümden dönen bir insana, keşke geberip gitseydin diyen insan değildir.

ya arkadas ben anlamıyorum. madem 180 km hıza cıkan biri, keşke ölseydin denebilecek kadar hatalıdır, madem 180 km hız bu kadar tehlikelidir, neden bu araclar bu hızlara cıkabilirler, yasal hız sınırı 120 km olan bi ülke, bu aracları ülkesine neden sokar, hele ki, bu dünyada super suport tarzı motosikletlerin ne işi vardır. bunların üretimine nasıl izin verilmiştir?

bremın büyük geçmiş olsun. allah daha büyüklerinden korusun.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Alıntı ferihasinem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsanlar hata yapar, bu hatayı yaparken çevresindekilere zarar verebilir.
    sende hata yapabilirsin. ha bu hatayı 180 ile giderken yapmazsın belki... yada hatan 180 ile gitmek olmayabilir... ama hatalısındır...ama hiç bir hata geber git demeyi hakettirmez...
    insanlar empati yapmayı öğrenmedikçe bu tarz tartışmalar hep devam edecektir...
    Kusura bakma.... Ama Her hata yapan başka birilerine zarar vermek zorunda ya da verebilir diye bişey yok.... Hata da olsa kimseye , çevreye hiç bir şekilde zarar veremez... Kaldı ki göz göre göre asla yapamaz.... Yaparsa zaten ceremesini çekmeye mahkumdur... Hiç kimse ağlayıp sızlamasın...
    180 km hızla giderken yapılan hata ile
    80 km de yapılan hata bir değildir....

Ya sana çarpssaydı birde bu yönden bak...
    Ya da bir yakınına...
    Aynı şeyleri rahatlıkla söyleyebilirmiydin?....

Kusura bakma.... Hiç iyi şey düşünemiyorum... Vicdansızım belki....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

carsvegas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yenisi bekleniyor
    Alıntı BAIIHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    180km hız nedir?

böyle aşırı hızdan darmadağın olmuş arabalara ölen insanlara üzülmek yerine, bir keyif sigarası yakarım ben. Ertesi güne birinin beni öldürme şansı azaldı diye. Geçmiş olmasın kısaca. Hatta geçmemiş olsaydı daha mutlu olurdum.
    kanki erol taş gülümsemesiyle sana destek veriyorum +1
    Yaratan rabbinin ismi ile oku!

ozan_bursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    başka bir haber
    ama aynı zihniyete sahip başka birinin yaptığı başka bir kaza haberi

hızlı gitmeyi savunanlar, yok efendim madem hızlı gidilmeyecek arabaları neden bu kadar hızlı yapıyorlar madem diyenler cevabınızı kazada ölen 2 kişi ve yaralanan 6 kişinin yakınlarına verin

-------------------------------------------
    Aşırı Hız Kazasında Sürücü Tutuklandı

Bu haberi paylaş:

Tekirdağ'ın Marmara Ereğlisi İlçesi'nde önceki gün 2 kişinin öldüğü, 6 kişinin de yaralandığı trafik kazasında hız göstergesi 191 kilometrede takılı kalan otomobilin sürücüsü Gürol Sönmez, hastanedeki tedavisinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Silivri Cezaevi'ne gönderildi.
    http://www.sondakika.com/haber-asiri...landi-2968792/

BAIIHAN Nickli Üyeden Alıntı

180km hız nedir?

böyle aşırı hızdan darmadağın olmuş arabalara ölen insanlara üzülmek yerine, bir keyif sigarası yakarım ben. Ertesi güne birinin beni öldürme şansı azaldı diye. Geçmiş olmasın kısaca. Hatta geçmemiş olsaydı daha mutlu olurdum.

müthiş bir yorum olmuş
    +1
    Kelimelerin anlattığı kadarım..
    Ne anlatırsam anlatayım anladığın kadarım...

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Geçmi olsun Allah acil şifalar versin keşke o kadar hızlı gitmeseyidiniz.
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)