Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Bir babanın isyanı

Motovento
    REKLAM ALANI
    babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    ‘Oğlumu öldürenleri ben mi cezalandırayım?’

Elif ALTIN / VATAN İSTİHBARAT
    Bir babanın isyanı! Bostancı’da gece aşırı alkollü olarak yarışan iki arkadaş, karşı şeritten motoru ile gelen 18 yaşındaki liseli Anıl Sönmez’e çarpıp öldürdü. Bilirkişinin tam kusurlu bulduğu Vedat Yılmaz ve Levent Turan’ı iki ayrı mahkeme serbest bıraktı.

Bostancı’da 26 Aralık gecesi babasının 18. yaş gününde aldığı motoruna binerek arkadaşları ile buluşan Anıl, gece saat 03:00 sıralarında evine dönmek için yola çıktı. Ancak bu Anıl’ın motoruna son kez binişi oldu. Bostancı köprüsü üzerinde yarış yapan Levent Turan ve Vedat Yılmaz isimli iki arkadaş, Mehmet Şevki Paşa caddesinde kazaya neden oldu. Arkadaşını geçmeye çalışan Yılmaz, Turan’ın kullandığı aracın sağ arka kısmına çarptı. Çarpmanın etkisiyle karşı şeride geçen Turan ise Anıl Sönmez’in motorsikletine çarptı. Havaya savrulan Anıl başını refrüje çarparak ağır yaralandı. Genç motorcu, yoğum bakımda 4 gün kaldıktan sonra hayata veda etti. Polis ise Anıl ölümüne neden olan Levent Turan ve Vedat Yılmaz’ın akollü olduğunu saptadı.

Şüpheliler tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi fakat her ikisi de serbest bırakıldı. Savcı mahkemenin bu kararına itiraz ederek iki şüphelinin tutuklanmasını istedi ancak bu talep de reddildi. Bunun üzerine bir üst mahkemeye başvuran Anıl’ın babası Aydın Sönmez, oğlunun ölümüne neden olan Vedat Yılmaz hakkında yakalama kararı çıkarttı. Fakat yakalanarak ikinci defa hakim karşısına çıkartılan Yılmaz yine serbest bırakıldı. Savcı Sedat Yıldırım, şüphelilerin alkollü araç kullanıp Anıl Sönmez’in ölümüne neden olduklarını belirterek, 2 yıldan 6 yıla kadar hapsini istedi.

Baba isyan etti

Oğlunun ölümüne neden olan iki sürücünün cezasını çekmesi için hukuk mücadelesi başlatan baba Aydın Sönmez yaşadıklarına isyan etti. Sönmez, “Anıl’ın kaza yaptığı yerin hemen yakınında bir aile ve bir dolmuş şoförü kazayı görmüş. Bilirkişi bunları tam kusurlu buldu. Alkollü yarışırken ters şeride girerek oğlumu öldürdüler ama hala dışarıdalar. Savcı tutuklayın diyor, bir üst mahkeme yakalama veriyor ama bu adamlar serbest kalıyor. 18 yaşında çocuğu öldürüp kaçtı bu adamlar. Bu adamların cezasını ben mi vereyim?” dedi.

KAYNAK:http://haber.gazetevatan.com/Haber/3...m#javascript:;

Adı; Anıl... henüz 17 yaşında hayatını kaybetti,babam ile yanyana duaları bir okunarak defn edilmişti tam bir ay önce...

babasının çaresiz ,ve öfke dolu hali gözlermin önünden gitmiyor ,o gün acımızından dolayı soramamıştım ama daha sonra kabristanda karşılaştıkça olayı öğrenmiş gerçekten çok üzülmüştüm.şimdi ise olaya sebeb olan kişilerin ellerini kollarını serbest sallayarak dolaşması beni bir kez daha üzdü.

ŞİMDİ SORARIM SİZE ARKADAŞLAR ADALET BUMU?
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Allah kimseye,hatta düşmanıma bile evlat acısı yaşatmasın.Allah rahmet eylesin,yakınlarınada sabır ihsan eylesin.

Bu işin benim gözümde iki çıkış yolu var.

1-Görüldüğü üzere adalet eksik ve gerekeni yapmıyor.Eyvallah edip göz yaşlarımızı içimize akıtıp olanı biteni sineye çekicez.

2-Kendi kanunlarımızı uygulayacağız.''Burası dağ başımı kendi kanunlarını uygulayacaksın diyenlerede'' Bir ölümlü kazaya sebep olan bir cana kıyan dürzüler,bu kanunun işlediği topraklarda ''yanı dağ başı olmayan bu yerlerde'' elini-kolunu sallıyarak geziyorlar,demekki görüldüğü üzere dağ başından bir farkı yokmuş demek lazım.

3-Ennn az 1 sene yoğun bakımda yatacak şekilde bitkisel hayatta kalmasını sağlamak için çalışmalara başlamak lazım...

4-Bunları hangi şuurla yazdığımı düşünenlere ithafen söylüyorum (BENİMDE İKİ BUÇUK YAŞINDA VE ŞİMDİDEN MOTORA HASTA OLAN BİR OĞLUM VAR)
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ne denirki? Gidenemi üzülim, geride kalan sevinlerinemi üzilim.? Allah rahmet eylesin. Ailesine ve sevenlerine sabır versin. Allah hepimizi korusun.

dünyada hiç ama hiç adalet yok ve bazı insanlar gerçekten yaşamayı bile hak etmiyor. kim ne düşünürse düşünsün...

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Çok üzücü çoookkk. İnsanın isyan edesi geliyor.
    EN YAKIN YOL,BİLDİĞİN YOLDUR.

6uven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 ( BY 1623 )
    Bu ülkede adaletin olmadığına üzülerek bir kez daha şahit olduk, Zaten bu ülkede adalet Haksızlığa uğramış Gariban insanın yanında değil SADECE parası olan ve ensesi kalın OLANLARDAN YANA....

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd kırmızı
    biraz garip.alkollüler,ters şeride girip çocuğa vuruyor ve ceza yemiyor.

ZERDÜŞT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Allah acılı babaya sabır versin..o şeref yoksunu olanlarında cezasını versin..
    ANATOLIAN EAGLES MK / Bağımsızlık ve Özgürlük benim karekterimdir. M.K.Atatürk

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    olay trafik kazası, yani KAZA! olduğu için kişiler tutuksuz yargılanıyor. halbuki alkollü araç kullananlar adam öldürmeye teşebbüsten, alkol yüzünden birini öldürenler ise cinayetten yargılanmalı.

ayrıca alkolü yasaklamak için herşey yapılıyorda asıl alkolün yaktığı canlar trafikte. bırak kazayı, kişi alkollü yakalandığı anda direk atılmalı içeri. çıkarın şöyle bi yasa. kabul etmeyenin alnını karışlarım.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

ZERDÜŞT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Yaklaşık 2 ay önce küçükyalıda pazara uğramıştım .motorumun yanına geldiğimde orta yaşlı bir bayan motor seninmi evladım diye sohbete koyuldu..gözleri doluydu..bana oğlunun trafik magandaları tarafından öldürüldüğünü ve buna rağmen ceza almadıklarını uzun uzun anlattı..Rahmetli Anıl motosiklet almayı çok istemiş aileside kıramamış..Annesi Şöyle diyordu..''Anıl anne ben askere gideceğim zaman hissediyorum şehit olacağım..ne olur ölmeden bir motorum olsun..''Rahmetli belki ölümün nefesini gerçekten hissettiğinden belkide ailesini ikna etmek için bu cümleleri kurmuştu.bunu bilemiyorum..Gözü yaşlı anneyi dinlerken benimde gözlerim doldu..Bu ne ilk nede son trafik terörü..
    Şuan Başbakan olan zamanın Büyük şehir belediye başkanı olan kişinin oğlu bir Sanatcıyı ehliyetsiz araba kullanırken aşırı hızla ezdiğinde ne oldu..cadde acilen belediye çalışanlarınca yıkanıp lastik izleri nasıl kaybedildiyse bugün ve yarında nüfusu olan dayısı ve parası olanların zulmü yanlarına kar kalacak gibi görünüyor..Hesapları öbür dünyada olacak..Torpilin,haksızlığın olmadığı yerde..

Allah acılı babaya sabır versin..o şeref yoksunu olanlarında cezasını versin..
    ANATOLIAN EAGLES MK / Bağımsızlık ve Özgürlük benim karekterimdir. M.K.Atatürk

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Allah bir babaya evlad acısı yaşatmasın...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olay trafik kazası, yani KAZA! olduğu için kişiler tutuksuz yargılanıyor. halbuki alkollü araç kullananlar adam öldürmeye teşebbüsten,
    alkol yüzünden birini öldürenler ise cinayetten yargılanmalı.ayrıca alkolü yasaklamak için herşey yapılıyorda asıl alkolün yaktığı canlar trafikte.
    bırak kazayı, kişi alkollü yakalandığı anda direk atılmalı içeri. çıkarın şöyle bi yasa. kabul etmeyenin alnını karışlarım.
    Bu ve benzeri türdeki kaza sonrası insanoğlunun yaşamını kaybetmesi; pisi pisine ölüm demektir.

Runemagick'e katılıyorum.Cezalar caydırıcı olmalıdır..

Acılı babaya sabır ve kaza sonrası yaşamını yitiren motorcu kardeşimize de Allah'tan rahmet dilerim..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

kujumax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer Fz6 ( 2006 )
    bu HAber hakkında kulaktan duyma bir söz var sanırım cocuk ehliyetsiz oldugu için böyle bir sonuc varmıs tam bilmiyorum ehliyetinin olup olmadıgını allah rahmet eylesin.
    (K)aza (A)nında (S)eni (K)orur

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    bumudur... türkiyede adalet budur işte!!!!!!!!!!!!

türkiyede herkez hırsız.. niye????? evlere giren, arabalara giren,, işyerlerini soyan.. kapkaç yapan... birsürü athırsızı var.. ceza sistemi o kadar komik ki insanlar risk alabiliyolar bunları yapmaya... yakalanırsam yatar çıkarım .. yakalanmazsam aldıgım götürdügüm yanıma kar kalır zihniyeti

boyle bi ülkede yaşıyourz işte... kamera olmasına ramen 7 dk. da site içinden motoru çalıp götürebiliyorlar.. işlem 2 dk. ama etrafı kolaçan etmek zman alıyor ...

boyle bi ülkede yaşıyoruz .. üç kuruş para biriktirip 1.6 motor arabasına yapmadıkları şeyi bırakmıyolar .. sonrada deli dumrul gibi trafige çıkıyolar... makaslar aşırı sürat .. bilgisisce kör cahil..

böyle bi ülkede yaşıyoruz .. bi evlat yitip gidiyor .. adalet katilleri bırakıyor ...

allah sabırversin kardeşimizin ailesine gani gani rahmet eylesin

hırsızlık yapanın kolunu bacagını keseceksin ... insanlar bilecek onların nasıl insanlar oldugunu ... agır yargı gelsin
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

İşte adalet budur.Yani adil olmayan düzen dir.Gaflet ve delalet içinde bulunanların halkı yönetme şekli.Masumlar da suçlular kadar cesur olmadıkça ezilmeye mahkumuz.İsyan etmeye bile hakkı olmayan bir toplumuz daha ne olsun.Bu adalet sistemini bu hale getirenler hiçbir evladın torunu,hiçbir dinin mensubu,hiçbir ırkın devamı olmayı haketmiyor.Dolayısı ile bunlar insan bile değil.Bir hakim bir yargıç veya bir avukat yıllarca okur adalet sağlayacağım diye görevinin başına geçer ve demezmiki ''bu kanunlarlamı halka adaleti sunacağım'' diye kendine ve isyan etmezse zaten verdigimiz vegilerle ödenen maaşları haketmiyordur.İnsan yedigi kaba işermi..Çünki bize adalet değil zulum dağıtıyorlar.Devletini çarpanmı dersin,milletinin ırzınamı geçen mi dersin teröristmi dersin,sapıkmı dersin hepsi serbestce geziyor.Adaleti dagıtamıyorsan niye o koltuklarda oturuyorsun.Anca yalakalık yaltakcılık başka şeye pirim yok.Allah rahmet eylesin geri kalanalara sabır versin.Adaleti tecelli ettirmeyenlerinde Allah belasını versin

clemenze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şer-i hüküm istiyorum. G..üne güvenen çalsın, çırpsın..

adalet mulkun temelidir yerine adalet mumkun degildir yazmaları daha dogru olacak bu gidisle

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Üzüldüm ama şaşırmadım... Bir Tuğper daha gitti, yine acı sadece ailesine yüklendi; olayın suçluları yine yollarda, yine yeni Tuğper'lerin, yeni Anıl'ların ve nice ailelerin canını acıtmak için direksiyon başındalar...
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

VIA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R- Afrika twin 1000L
    Allah ailesine sabır versin.
    Kasti adam öldürmenin cezası idam,böyle ağır ihmalli kazalarda müebbet olmalı.

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Bu şekilde giderse yakında kişiler kendi adaletlerini saglamaya başlayacak ki onlarıda suçlayamayacagız.

Bu arada hala anlayamıyorum bilirkişi tarafından tam kusurlu bulunan ve birinin ölümüne sebep olmuş kişiler nasıl olurda mahkemede suçsuz bulunur. Bu 1-1=3 demek gibi birşey.

Kaldıki ölen motosikletlinin olayla hiç ilgisi yok karşı şeritte yolunda gidiyor. Ne yani yolda giderken ortada refüj olmasına ragmen karşı şeritten gelen araçlarıda takip edip ona göre bir sürüş stratejisi mi belirlememiz gerekiyor.

Gerçekten helal olsun bize.Bu şartlarda hala bu ülkede motosiklet kullanma cesaretini gösterebiliyoruz.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)