Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Bir babanın isyanı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    insanlara alkolden nefret ediyorum derken,alkol almayan anlamaz,senin aklın ermez gibi laf edenler sanırım şimdi daha iyi anlamışlardır...
    motorcu gencin ehliyeti olsa ne olur olmasa ne olur..adam alkollü olarak resmen katletmiş çocuğu??
    bunun cezası katıksız indirimsiz kasten adam öldürmek olmalı..1 cana 1 ceza ise aynı kazada 2 kişi öldürdüyse 2 ceza yani 24x2:48 yıl olmalı...üstelik hapishane dediğin ye, iç, yat yeri değil ızdırap yeri olmalı böylelerine...beton bir zemin bir tahta yatak bir lavabo birde delik..aha burada yatacan aha burada yüzünü yıkayacan aha burayada sıçacan....kendi pisliğinin içinde ölüme bırakacaksın,ben o zaman ona ceza derim...belki o zaman insanlar hapise düşmekten korkarlar..şimdiki gibi parasız otel olmadığını öğretmek lazım...

rahmetli kardeşimizin cenazesi Coşkunun babasının cenazesiyle aynı anda defnedilmişti..birden motorlu 5-10 kişi girince mezarlığa kuyucadısı ile görüp içimiz cıızzzz etmişti ve malesef motorcu olduğunu öğrenmiş ama detayları öğrenememiştik...Allah rahmet eylesin..
    Alkole ve alkollü araç kullananlara olan nefretim bir kat daha arttı şimdi...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    anil89tas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sıfırdan
    Allah kimseyi evlat acısıyla terbiye etmesin...

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    eskiden motosiklet kullanmak cool tabir edilen bi havası vardı... şimdilerde ise motosiklet diyince insanlar abi tehlikeli . bak kazası boyle ölsen daha iyi sakat kalma bitersin.. sıkıştırıyolar , önüne kırıyolar, üzerine gidiyolar insanın ... etrafta o kadar hayvanat varki...

1 hafta sonu oturup gözlem yapın,, caddye çıkın , ortaköye gidin, taksime , nişantaşına gidin.. o trafikteki araç içindei şuursuz gençlere bi bakın .. evet kimse alınmasın.. öyleler çünkü .. 5 tane mahalle delikanlısı bir doganın içinde aynı anda hem sigara hem alkol hemde müzik.. ,, 2 tane orta gelir calışan dır bmw 3.16 yi subaru impreza gibi modifiye edip her cadde , her sokak, her boş düzlükte aracını yanlatan ,, karşıya geçenmi var .. yolda birimi var bakmayan..

gene aynıdır.. arabanın içini en lüks club da bile bulunmayacak desibel ile doldurup mahalleden cam titreterek geçen ,, tek amaçları karı kız olan bu gurup .. için bi fayda yok bu memlekete

bunlar gecenin daha başları be dostlar.. saat şöyle bi gece yarısını geçsin alkol bi kana karışsın sokaklar caddeler bi boşalsın e-5 bi açılsın o gün eve gidebilmişse bu gençler şanslıdır ölmeden .. yada öldürmeden... haftaya gene aynı saatte aynı sekille aynı acı tablo ..

aslında benzin fiyatları düşsün diyorduk ya .. boşverin yaaa. artsın .. atsınki hiç degilse dogan görünümlü sahine koyaccak benzin parası nı evinde alkole yatırıp .. hiçdegilse masa başında sızsınlar ,,, direksiyon başında diil....
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

deadendst - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bir ülkeyi fakirinden zenginine, zencisinden beyazına yaşanılacak yapan bir kaç değerler bütünü, uyulması gereken sistemler vardır.

bunlardan en önemlisi Hukuk ve tecellisi olan adalettir, diğeride Vergi Sistemidir. Bu kurallar bütünü kişiler arasında eşitlik yaratır.

Vergi sistemi zaten ayaklar altındaydı, Adalet duygusuda her geçen gün daha da kötüleşiyor, yakın gelecek te de yapılan son düzenlemeler ile artık insanlar adaletin tecellisi için MAFYA'ya yada gücü elinde tutan Siyasi Parti'ye iyiden iyie muhtaç hale gelecek.

Allah oğlunu kaybeden bu babaya sabır versin.

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    akşam haberlerde görmüştüm,çok zor allah sabır versin.

pulseria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F-16 HD
    Avrupa'nın en büyük adalet sarayı İstanbulda.!!!

ZERDÜŞT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Annesinin söylediğine göre Ehliyeti yeni almıştı..
    Kaldıki Anıl yoldaki bir yaya da olabilirdi..altında motosiklet olması bir şeyi değiştirmez..
    Adaletin tecelli etmesi için bu konular üzerine kamuoyu yaratılması gerekli aksi takdirde konular unutturuluyor..
    ANATOLIAN EAGLES MK / Bağımsızlık ve Özgürlük benim karekterimdir. M.K.Atatürk

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    Gene sinirlerim attı okuyunca , bu baba ne yapsın şimdi. Eline silah alıp adliye kapısında mı beklesin..

Herşeye kanun yetiştiren devlet hükümet bu konuya el atma zahmetinde bulunmuyor bir türlü. , Azılı katiller, domuz bağcılar, cellat şoförler elini kolunu sallaya sallaya memlekette geziyor.

Geçtiğimiz günlerde halkalıda bir minübüs kazası olmuştu hatırlarsanız. Konuştuğunda mangalda kül bırakmayan, ekmek parası sakızını ağzından eksik etmeyen şerefsiz, haysiyetsiz, direksiyon eşkiyası, bir rekora imza atarak, Şehiriçinde bir minübüste 11 insanımızın hayatını kaybetmesine sebep olmuştu. O kazada da serbest bırakılan minübüs şoförü mahkemede şikayetçi yakınlarına saldırmış, kırmızı ışıkta geçmedim demiş vs.vs. mahkeme heyeti gene bilirkişiye yazmış.. kazanın kayıtlarını ise google bile girerek izlemek mümkün.

11 kişi öldürüyor adam ve kırmızıda geçmedim ben deyip halen minibüs sürmeye devam ediyor ...

Motosikleti
    Mondial 125 Zn
    ben alkol alıp yarış yapcam.. üstüne birde kaza kaza yapıp birinin canını alcam.. ve elimi kolumu sallaya sallaa dışarda dolaşcam he? nasıl bir vicdandır bu ya.. hakime yalvarırım beni içeri atsın çıkarmısın diye.. yazık çok yazık.. bu kararı veren hakimin mahkemedeki görevlilerin başına gelseydi bu eğer naparlardı çok merak ediyorum doğrusu..

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    adaletsiz türkiye....... allah ailesine sabırlar versin...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

victorist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    AİHM e başvursun bence yapacak bir şey yok

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı kujumax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu HAber hakkında kulaktan duyma bir söz var sanırım cocuk ehliyetsiz oldugu için böyle bir sonuc varmıs tam bilmiyorum ehliyetinin olup olmadıgını allah rahmet eylesin.
    nasılsa babasıyla yine karşılaşacağım soracağım ehliyetinin olup olmadığını...
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı kujumax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu HAber hakkında kulaktan duyma bir söz var sanırım cocuk ehliyetsiz oldugu için böyle bir sonuc varmıs tam bilmiyorum ehliyetinin olup olmadıgını allah rahmet eylesin.
    Sorun tam olarak bu işte...

Ehliyeti olsun ya da olmasın sonuçta bir can gitti.

Anıl o sırada bisiklete biniyor olsaydı ya da yaya olsaydı ehliyet olup olmaması bir şey değiştirecek miydi?

Bu ülkede paran varsa kanun var, yoksa bir hiçsin.

Allah ailesine sabır versin..

Daha dün Bakırköy adliyesinin önünde 2 kişi tabanca ile vurularak öldürüldü.. Bu gidişle herkes kendi adaletini aramaya başlayacak.

Kanunlar çok yetersiz. Ülkemizde alkole 24 yaş sınırı getirildi ama 18 yaşındakilere silah satılıyor..

Başka bir şekilde bakacak olursak, universiteden yeni mezun olan bir insan alkol alamazken lise mezunu 18 yaşındaki çocuk yaşta bir genç silah satın alabilir..

Konunun biraz dışında oldu ama bu saçma kanunları vurgulamak için yazmak istedim..
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı victorist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AİHM e başvursun bence yapacak bir şey yok
    hahahaahaahahhahahahhahahahahahah

bu gülme sana değil:

hani bi referandum oldu ya, evet çıktı. hani unuttuk ya. işte biz ona evet derken bu ülkenin 3 ayağının birini bir başkasına yaslanmasına evet dedik.

neyse siyasete girmeyelim, ama artık bu "aihme giderim" kısmı değişti. önce normal mahkeme oradan yargıtay margıtay ondan sonra anayasa mahkemesi, anayasa mahkemesinden sonra aihme gidersin.

normal mahkeme kısmı bir iki sene sürer. yargıtayda olanları zaten biliyorsunuz; 10 senelik dava birikmiş, adamlar zaman aşımı diye teröristleri dışarı saldılar. bi 10 sene de öyle. sonra yazışmalar şunlar bunlar aihme gittin bir iki sene de öyle desen. bu sırada harcayacağın para zaman vs...

kısaca anca gidersin aihme...

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Çok güzel işliyor yasalar! Tebrik ederim oylayanları seçenleri

Bugün alkole 24 yaş sınırı getiren, insanların sosyal içicilikten çıkıp anarşist, protestocu ve agresif bir içici olmasını sağlayanlar, yine bugün alkol nedeniyle gencecik bir cana kıyanları serbest bırakıyorlar. Onları da tebrik ederim.

Ve bu adaleti haketmeyen insanlarıda tebrik ederim. Çünkü bu insanlar "demokrasi" adı altında dayatıcı bir rejimle yönetilmesine rağmen, Atatürk ilkelerini çiğneyen ve hiçe sayan bir hükümete sahip olmasına rağmen, kendi ülkesinde her noktada kazık yemesine rağmen ve pkklıların, hizbullahçıların, alkollü araba kullanarak hatta yarış yaparak bir gencin canına son veren insanlırın affedildiği ancak Atatürk'çü insaların hapse atıldığı bir ülkede yaşamayı başarıyorlar
    Motosikletli Kaplumbağa...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanunlar çok yetersiz. Ülkemizde alkole 24 yaş sınırı getirildi ama 18 yaşındakilere silah satılıyor..

Başka bir şekilde bakacak olursak, universiteden yeni mezun olan bir insan alkol alamazken lise mezunu 18 yaşındaki çocuk yaşta bir genç silah satın alabilir..
    nerden çıkarıyorsunuz bunları anlamıyorum?

türkiye'de silah ruhsatı almak için herşeyden önce 21 yaşını doldurmuş olmak gerekir. ondan sonra da bir sürü kriteri daha yerine getirmeniz gerekir ki, her şartınız tuttuktan sonra da valilik onayı olursa silah alabilirsiniz. üstelik bu şartlar da her geçen gün daha da zorlaştırılıyor.

öyle sandığınız gibi 18 yaşını dolduran, canı çok istiyor diye gidip zırt diye silah alamaz. bilmediğiniz konularda çok eminmiş gibi yazmak yerine "öyle zannettiğinizi ve emin olmadığınızı" belirtmeniz daha doğru ve şık olurdu.

kanun dışı, ruhsatsız silahtan bahsediyorsanız onun için zaten herhangi bir yaş sınırı olması komik olurdu...

bununla birlikte bu "silah" mevzusunda "silah karşıtı" kişilerin sokağa dökülmesini hiç anlamamışımdır. onları da ayrı cahiller grubu olarak görmüşümdür hep. "ruhsatlı silah" sahibi olmak demek resmen "damgalı gezmek" demek. her an kayıt ve göz altında olmak demek. bir olay durumunda elle konulmuş gibi bulunmak demek. herhangi bir mahallede silah sesi duyulsa bile, kolluk kuvvetleri önce o mahalledeki ruhsatlı silah sahibi kişilerin kapılarını çalar. böyle bir durumda asıl korkulması gereken ruhsatlı silahların 4-5 katı olduğu tahmin edilen ruhsatsız silahlar iken, en ufak bir kıpırdanmada ruhsatlı silah sahiplerinin üzerlerine niye gidilir, eleştiri için ilk hedef seçilirler anlamam. eleştirenlerin de bunu anladığını pek sanmıyorum.

bir dönem ruhsatlı silah taşımıştım, hala alma hakkım var ama almıyorum. çünkü ruhsatlı silah, sahibi için külfetten ve zorluktan, problemden başka bir şey değil.

bu da konu dışı ama yazmak istedim yine de...

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı aya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nerden çıkarıyorsunuz bunları anlamıyorum?

türkiye'de silah ruhsatı almak için herşeyden önce 21 yaşını doldurmuş olmak gerekir. ondan sonra da bir sürü kriteri daha yerine getirmeniz gerekir ki, her şartınız tuttuktan sonra da valilik onayı olursa silah alabilirsiniz. üstelik bu şartlar da her geçen gün daha da zorlaştırılıyor.

öyle sandığınız gibi 18 yaşını dolduran, canı çok istiyor diye gidip zırt diye silah alamaz. bilmediğiniz konularda çok eminmiş gibi yazmak yerine "öyle zannettiğinizi ve emin olmadığınızı" belirtmeniz daha doğru ve şık olurdu.

kanun dışı, ruhsatsız silahtan bahsediyorsanız onun için zaten herhangi bir yaş sınırı olması komik olurdu...

bununla birlikte bu "silah" mevzusunda "silah karşıtı" kişilerin sokağa dökülmesini hiç anlamamışımdır. onları da ayrı cahiller grubu olarak görmüşümdür hep. "ruhsatlı silah" sahibi olmak demek resmen "damgalı gezmek" demek. her an kayıt ve göz altında olmak demek. bir olay durumunda elle konulmuş gibi bulunmak demek. herhangi bir mahallede silah sesi duyulsa bile, kolluk kuvvetleri önce o mahalledeki ruhsatlı silah sahibi kişilerin kapılarını çalar. böyle bir durumda asıl korkulması gereken ruhsatlı silahların 4-5 katı olduğu tahmin edilen ruhsatsız silahlar iken, en ufak bir kıpırdanmada ruhsatlı silah sahiplerinin üzerlerine niye gidilir, eleştiri için ilk hedef seçilirler anlamam. eleştirenlerin de bunu anladığını pek sanmıyorum.

bir dönem ruhsatlı silah taşımıştım, hala alma hakkım var ama almıyorum. çünkü ruhsatlı silah, sahibi için külfetten ve zorluktan, problemden başka bir şey değil.

bu da konu dışı ama yazmak istedim yine de...
    Yazdığın olay sadece son paragrafıyla değil tamamıyla konu dışı. overcloud arkadaşımın anlatmak istediği sadece "adaletsizlik ve haksızlık".

"yandaş" açıyla bakarak konuyu saptırmaman ve bu konuda savunma yapmaman daha mantıklı bence.
    Motosikletli Kaplumbağa...

STARTER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    temeli mülk olan adalet ancak mülküne göre adalet dağıtır
    Sen İp Atla Bende Atlarım,Sen Saklanbac Oyna BEnde Oynarım , Sen El Salla Bende El Sallarım, Sen Gül Bende Gülerim , Sen Camdan Atla Ben Gülmeye Devam Ederim)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazdığın olay sadece son paragrafıyla değil tamamıyla konu dışı. overcloud arkadaşımın anlatmak istediği sadece "adaletsizlik ve haksızlık".

"yandaş" açıyla bakarak konuyu saptırmaman ve bu konuda savunma yapmaman daha mantıklı bence.
    ne "yandaş"lığı arkadaşım? arkadaş silah alma sınırını 18 yazmış, ben de "yanlış biliyorsun 18 yaşındakilere silah satılmaz, silah öyle kolay alınabilen bir şey de değildir ayrıca" diyorum, yanlış bilgi düzeltmesi yapıyorum. siz hangi "yanınızla" okuyorsunuz yazılanları?

konuyla ilgili yorumumu da yazayım o zaman :

bir defa ölümlü kazaların tümünde, yargılamanın kanunen tutuklu yapılması gerekiyor. bu olayda tutuksuz yargılanmaya karar veren ve salıveren ise yargıç. üstelik tüm kanuni itirazlara rağmen keyfi karar vermiş. ve evet sadece bu olayda değil, daha bir çok konuda keyfi kararlar verebiliyor yargıçlar ve maalesef şikayet edilebilecekleri merci de bulunmuyor. buna kulp bile bulmuşlar, adı, "hakim takdiri" diye geçiyor. adaletsiz uygulamalardan sadece vatandaş şikayetçi değil. yargı sektörünün içindekilere sorun, avukatlarla konuşun, onlar bile şikayetçi ve adaletin olmadığını söylerler ikili sohbetlerde...

sebep ve sonuçlarını bana sormayın, hukuk yapanların vermesi gereken bir cevap. benim şahsi kanaatim ise, bir çoğunun "yatacak yeri bile yok" şeklinde...

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA

sa

Alıntı clemenze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şer-i hüküm istiyorum. G..üne güvenen çalsın, çırpsın..
    zaten yaradan insanı en iyi tanıyan ve nasıl caydırıcı olacagını bilen kanunu koymuş altarnatif böyle kanunlar ve sonuçları böyle suç suçu doguracaktır

allah sabır vesin acılı babaya oda adaletini kendi saglamaya kalkar çarpana cezasını veririse bu sefer adaletsiz adelet onu cazalandıracak
    yazık değilmi insanlarımıza

hak edenin cezasını bir an önce kesmek adaleti saglar insanları düzeltir

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)