Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

50km. hızla giderken ön tekerleğim yarıldı.

Motovento
    REKLAM ALANI
    m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Nasipse 15 gün sonra hedefecza deposunda moto kurye olarak işe başlıyacağım.2 gün önceye dönelim...

Mülakattan,depo sorumlusu Yılmaz abinin telefonuyla son anda haberim oldu.3dk. içinde süper kahraman kıyafetlerimi giyidim. (balık adam tulumu-polarlı mevsimlik kazak-korumalı pantolon-korumalı mont-korumalı kışlık bot-buff-yarım maske-kask-korumalı eldiven-bel'lik) full+full

Acele ettiğim için ve yerlerinde buzlu olduğunuda hesaba kattarak sakin olmam gerektiğini düşündüm.Buraya kadar süperdi,neyse uzatmadan kısaca,depoya son 500m. kala ışıklara araçların beklediğini gördüm,ışıklara 30/40m.kala ön frene dokunmamla gidonun sağa-sola deli gibi çarpması bir oldu.

Hemen gidonu sağa kırıp,yani ''sol elciği ileri itip'' arka freni kökledim.Motorun kuyruğunu sağ tarafımda gördüm,istediğimde buydu zaten.Hızım yavaşladıkca motor yere doğru yaklaşmaya başladı,bende bu esnada artık ayağımın tabanını yere koymam gerektiğini düşündüm ve ayayğımı yere tam dokunmakla dokunmamak arasında sürtmeye başladım,devamında koruma demiri yere sürtünce aklıma ilk gelen motordan kurtulmam gerektiğiydi,fakat ben motoru bırakmak istemedim çünki hızım yavaşlayınca,motoru kontrol edebileceğim hissine kapıldım.

Bu his %50 tuttu.Bırakınca sağa-sola çarpmasını istemiyordum,ama kendimede zarar gelmesini istemiyordum (hesap ladığım gibi olmasaydı.çenemi göğüs kafesime bastırıp kendimi sırt üstü yere bırakıcaktım)

Motor yere koruma demirini sürtünce ve bende gidonu bırakmayıp ısrarcı olduğum için,kuyruk kısmı gideceğim yöne döndü.Yani motorun yönü geldiğim tarafa dönmüştü..kiii... artık benimde dayanma gücüm bitmişti.Sol ayağımı yere sertce basarak motorun kuyruk kısmından atladım,fakat atlarken ayağım takılınca yüzü koyun kapaklanmamak için,ileri doğru uzun bir kaç adım attım fakat kafii gelmedi ardından ellerimide yere koydum yarım tur yuvarlanıp dizlerimin üzerinde durdum.

Ardından hemen kaldırıma koştum ve çömeldim,nefesimi zor alıyor ve boğuluyor gibi oldum.Kaskım başımı sıkıyormuş gibi hissettim,başım kaskın içinde pişiyormuş casına ısın mıştı,vücudum bir ateş gibi-bir buz gibi oluyordu.Tahmini 5 ila 10 saniye arası bu vaziyette kımıldamadan durdum,hemen kaskımı çıkarttım ve motorun yanına doğru yürümek istedim,fakat 3 gün boyunca hiç dinlenmeden kömür madeninde kazma sallamışcasına kendimi bitkin hissediyordum.

Neyse motorun yanına vardım ondada birşey yoktu.Sadece koruma demirinde asfalt çizikleri-sol ayakcık katlanmıştı.Motoru dorultup,zar zorda olsa kenara çektim.(Yazıklar olsun,bir Allahın kuluda geçmiş olsun birşeyin varmı vb. birşey demeden beni öylece seyrettiler.YUHHH BEEEE)

Motoru kilitleyip ardından birde sigara yaktım,yolun kalan kısmını hızlı adımlarla yürüdüm.Mülakata yetişmiştim nihayet
    Bukadar maceranın sonundada mükafat olarak mülakatı kazanmıştım,bu azda olsa bana bir moral olmuştu.

Peki 10 kişinin içinden beni neden seçmişlerdi sizce????....Hemen söyleyim,9 kişi kot pantolon ve normal kışlık montuyla gelmişlerdi,ben ise full+full korumalarımla içeri girince,mülakat sırasında benim başka bir ecza deposu çalışanı olduğumu düşünerekten ,hangi ecza deposunda çalıştığımı sordular.Bende hayır hobi amaçlı bindiğimi ve üzerimdekilerin kendime ait olduğunu söyleyince çok şaşırdılar.

Uzun lafın kısası,60tl masraf-adrenalin-yorgunluk-kazanılan mülakatın ardından eve dönüş...

Tekeriniz düz bassın.
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    öncelikle geçmiş olsun...başına gelen en kötü tehlike bu olsun...Allah beterinden saklasın..
    sonrasında yeni işin hayırlı uğurlu olsun....
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Geçmiş olsun, ucuz atlatmışsın kırık çıkık olmadan, ön lastik neydi bu arada ve nasıl yarıldı yahu uzun yolda düşünemiyorum böyle bir şeyin benim başıma geldiğini.

Motosikleti
    Xmax250
    hayırlı ve geçmiş olsun
    istanbul çok acımasız ya kimse kimseye el uzatmıyor
    iyi gelip kimse tekme atmamış
    sadece motorcuya motorlu bir kişi yardımcı oluyor

UğurDuyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CD 250
    matrix misin mübarek 2 saniyelik kazada nası düşündün bunları ya helal olsun gerçekten iyi atlatmışsın geçmiş olsun ya beteri gelmez inşallah başına... işe de alınmışsın hayırlısı bakalım

geçmiş olsun.bu sana bir işaret olabilir.o işe gitme diye

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Öncelikle geçmiş olsun m.şanveren.Sonralıklada hayırlı olsun.

Bu arada korumaların önemini kavrayan ve bu korumaları kullanan sürücülerin motosiklet konusunda ne derece bilinçli oldugunu düşünen o şirket çalışanınada tebrikler.

Görüldügü gibi o korumalar sadece sizi korumaya yaramıyor. Bunun yanında sizin nasıl biri oldugunuzu, bu işi nekadar ciddiye aldıgınızıda gösteriyor. Buda toplumda ayrı bir saygınlık kazandırıyor.

Geçenlerde benzer bir olayda benim başıma geldi. Bir dükkana kontür almak için girdim(full koruma var tabi ). Hatta kontür yüklenirken dükkanın sahibi üstümdeki korumalardan etkilenmiş olacakki çalışanına " bak motorcu olacaksan böyle motorcu ol"dedi.

Kısaca hem korunma amaçlı hemde toplumdan biraz saygı görmek için herzaman full koruma şart

abolgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    kardeşim geçmiş olsun, hayırlı olsun.
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Otobanda sürat yaparken bazen aklıma gelir;ya lastik patlar,yarılırsa yada motor kilitlerse diye...
    Geçmiş olsun ve yeni işin hayırlı olsun.
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Öncelikle çok geçmiş olsun ......

bizim sektöre gelmene sevindim yeni işin şimdiden hayırlı olsun allah utandırmasın

kazayı tam olarak nerede yaptın yada ön lastiğinin yarılmasına sebep nedir bulabildinmi ?

geçen sene ön lastiğim yarılmadı ama nasıl olduğunu anladım eczaneden çıktım motoru düzledim ön frene tek parmağımla dokunur dokunmaz dümdüz yol kuru zemin bir anda küt diye yere yapıştım motor yüklü yolun ortasında motoru üzerimden atmaya çalışıyorum inan gücüm yetmedi bacağımı çekiyorum gelmiyor arka fren pedalının ayar vidasına paçam yırtılıp takılmış sağ bacak altta bacağımı alamıyorum ne oldu biliyormusunuz arkamdaki araçlar korna çalıp duruyorlardı allah razı olsun oradaki sitenin güvenlikleri gelip motoru kaldırıp altından çıkmama yardımcı oldular ama arkadaki araçlar dan bir kaçı durumu gördüğü halde korna basmaya devam ediyorlardı .....yorum sizin artık...

tekrar çok geçmiş olsun en kötüsü bu olur inşallah ....
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Geçmiş olsun şanveren Adrenalini yüksek ama az hasarlı bir kaza olmuş, Allah daha kötüsünden korusun.

Lastikte balon falan varmıydı? Kaç km'dir kullanıyordun onu?

Yeni işin de hayırlı olsun

Ve neyse ki iş görüşmeni engellemeyecek durumda atlatmışsın olayı.

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle geçmiş olsun...başına gelen en kötü tehlike bu olsun...Allah beterinden saklasın..
    sonrasında yeni işin hayırlı uğurlu olsun....
    Saol Samet abi.

Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, ucuz atlatmışsın kırık çıkık olmadan, ön lastik neydi bu arada ve nasıl yarıldı yahu uzun yolda düşünemiyorum böyle bir şeyin benim başıma geldiğini.
    Teşekkür ederim,Allah razı olsun.Ön lastiğim motorun üzerindeki ''duro'' fakat lastiğin bir kabahati yok,çünki o ömrünü bitirmişti artık.Şöyle söyleyim.Üzerinde 4 tane afilli baloncuk vardı-sertleşmişti-çatlamıştı-kabak olmuştuYani sorun lastikte değil bendeydi.

Alıntı xburakx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı ve geçmiş olsun
    istanbul çok acımasız ya kimse kimseye el uzatmıyor
    iyi gelip kimse tekme atmamış
    sadece motorcuya motorlu bir kişi yardımcı oluyor
    Tehlikeyi İstanbul'da değil,Çorumda yaşadım.Teşekkür edrim Allah razı olsun.

Alıntı UğurDuyar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    matrix misin mübarek 2 saniyelik kazada nası düşündün bunları ya helal olsun gerçekten iyi atlatmışsın geçmiş olsun ya beteri gelmez inşallah başına... işe de alınmışsın hayırlısı bakalım
    Toplasan 5sn. olay evet.Fakat ilk sn.yelerde gidonu kırıp freni kitlersin,İşin püf noktası burda geri kalanları motorun aldığı şekil sanan yaptırıyor zaten
    Eyvalla teşekkür ederim.

Alıntı gurkan_66 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun.bu sana bir işaret olabilir.o işe gitme diye
    Hocam kaderimizde varsa sıradan basit bir gezide bile üzerimizden bir kamyon geçmesi içten bile değil.Vade dolsun yeterki.

Teşekkür ederim.
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    allah beterinden saklasın akabinde hayırlı olsun..
    What goes around, Comes back arround...

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun m.şanveren.Sonralıklada hayırlı olsun.

Teşekkür ederim.

Bu arada korumaların önemini kavrayan ve bu korumaları kullanan sürücülerin motosiklet konusunda ne derece bilinçli oldugunu düşünen o şirket çalışanınada tebrikler.

Görüldügü gibi o korumalar sadece sizi korumaya yaramıyor. Bunun yanında sizin nasıl biri oldugunuzu, bu işi nekadar ciddiye aldıgınızıda gösteriyor. Buda toplumda ayrı bir saygınlık kazandırıyor.

Geçenlerde benzer bir olayda benim başıma geldi. Bir dükkana kontür almak için girdim(full koruma var tabi ). Hatta kontür yüklenirken dükkanın sahibi üstümdeki korumalardan etkilenmiş olacakki çalışanına " bak motorcu olacaksan böyle motorcu ol"dedi.

Kısaca hem korunma amaçlı hemde toplumdan biraz saygı görmek için herzaman full koruma şart
    Bunu hissede bilmek çok keyif verici oluyor dimi.
    Teşekkür ederim.

Alıntı abolgi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim geçmiş olsun, hayırlı olsun.
    Teşekkür ederim.

Alıntı motoseyyah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otobanda sürat yaparken bazen aklıma gelir;ya lastik patlar,yarılırsa yada motor kilitlerse diye...
    Geçmiş olsun ve yeni işin hayırlı olsun.
    Saol teşekkür ederim.

Alıntı aparat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle çok geçmiş olsun ......

bizim sektöre gelmene sevindim yeni işin şimdiden hayırlı olsun allah utandırmasın

kazayı tam olarak nerede yaptın yada ön lastiğinin yarılmasına sebep nedir bulabildinmi ?

geçen sene ön lastiğim yarılmadı ama nasıl olduğunu anladım eczaneden çıktım motoru düzledim ön frene tek parmağımla dokunur dokunmaz dümdüz yol kuru zemin bir anda küt diye yere yapıştım motor yüklü yolun ortasında motoru üzerimden atmaya çalışıyorum inan gücüm yetmedi bacağımı çekiyorum gelmiyor arka fren pedalının ayar vidasına paçam yırtılıp takılmış sağ bacak altta bacağımı alamıyorum ne oldu biliyormusunuz arkamdaki araçlar korna çalıp duruyorlardı allah razı olsun oradaki sitenin güvenlikleri gelip motoru kaldırıp altından çıkmama yardımcı oldular ama arkadaki araçlar dan bir kaçı durumu gördüğü halde korna basmaya devam ediyorlardı .....yorum sizin artık...

tekrar çok geçmiş olsun en kötüsü bu olur inşallah ....
    Kazayı İstanbul'da değil,Çorum'da yaptım.Kazata asıl sebep olan bendim ve ihmalkarlığım.Bol miktarda balon-çatlak-sertleşmiş lastik-ve kabak oluncaya kadar bindim,aha bu hafta,aha şu hafta bir taraftanba bunu beklemiyor değildim

Saol teşekkür ederim.

Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun şanveren Adrenalini yüksek ama az hasarlı bir kaza olmuş, Allah daha kötüsünden korusun.

Lastikte balon falan varmıydı? Kaç km'dir kullanıyordun onu?

Yeni işin de hayırlı olsun

Ve neyse ki iş görüşmeni engellemeyecek durumda atlatmışsın olayı.
    Sorma Levet abi.Kendi eşşek liğimizin kurbanı olduk.Lastikte neyoktiki Levent abi

Saol abi Allah razı olsun.

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125
    Geçmiş olsun arkadaşım, yeni işin de hayırlı olsun. Allah kimseye kaza bela yaşatmasın.
    Hakkını vermeden yükseltmeyi düşümüyorum.

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı mehmet tufan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    allah beterinden saklasın akabinde hayırlı olsun..
    Sağolun teşekkür ederim

Alıntı kircil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun arkadaşım, yeni işin de hayırlı olsun. Ancak lastikle ilgili biraz bilgi verebilir misin? Kaç kilometredeydi? Markası neydi? Son olarak da öz eleştiri yapman gerekirse bir ihmalin var mıydı?
    Çok sağolun teşekkür ederim.Lastikte baloncuk-sertleşme-çatlak-ve kabaklık mevcuttu.Bugün yarın değiştirim derken ihmalkarlığımın kurbanı oldum.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    geçmiş olsun işinde hayırlı olsun....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun işinde hayırlı olsun....
    Eyvallah Ramazan,teşekkür ederim

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah Ramazan,teşekkür ederim
    eski bir kurye olarak ve son olarakta ecza deposunda çalışmış bir kurye olarak istanbulda ecza deposunda kuryelik yapmanı istemezdim... ama çorum sessiz sakin bir memleket orada yapacakmıssın hayırlı olsun.. bu arada çorumdaki selçuk ecza deposunada 4 sefer gelmişliğim var... tekrar hayırlı olsun...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    ganga kazana üzüldüm ama işe girecek olmana çok çok evindim...Allah yolunu açık etsin...hakkında hayırlısı kardeşim...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)