Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Büyük bir kazaya ramak kala atlattığımız mini kaza(Resim,video)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Selam ahali,

Dün, geçen günkü dürüm buluşmasından tanışıp kaynaştığımız overcloud nickli arkadaşım ile Kadıköy'deki bir mekandan dönerken Göztepe E-5 istikametine doğru yaklaşmaya başlamıştık..

Hava güzel, keyfimiz yerinde idi..
    Sakin sakin ben önde Overcloud arkada ilerlerken Göztepe köprüsü altından geçerek Libadiye Caddesine dönme niyetli olarak bir Türkiye klasiği olan "otoyoldaki belediye durakları" nı sağımızda bırakıp, yaklaşık 60 km/s hız ile ilerlerken, saliselik bir süre içerisinde otobüslerin arasından tam gaz yola dik bir şekilde bir araç fırladı önümüze..

Fren yapacak süre dahi yok iken hayatımın manevrasını yaparak sola kıvırtıp bariyerler ile araç arasındaki 1 metrelik mesafeden fırlayıp geçtim..
    Tam aman tanrım diye düşünür ve arkamdan gelmekte olan arkadaşıma ne oldu diye aynama bakarken soldan gümm diye bir ses ve bacağıma aldığımı hissettiğim bir darbe ile yerde yuvarlanan bir sinyal parçası..

Ovecloud'ta bir şekilde kaçmayı başarıp hızını kontrol edememiş ve benim motosikletime sol taraftan çarpmıştı..
    Tüm bunlar yaklaşık 3 saniye sürdü..

Çarpma etkisiyle yalpalayan motoikletlerimizi kontrol etmeye çalışmamız sırasında tüm bunlara sebep olan AYI nickiyle yerküre üzerinde insan taklidi yaparak dolaşan şahıs, aracıyla solumuzdan vınlayıp kaçtı..

Bereket ki; birbirimize çarpınca düşmedik, frenleri kilitleyip aracın altına girmedik, bacağım kırılmadı vs. vs.

Geriye kalan hatıra motosikletimin arka kuyruk grenajındaki ufak çizikler ve arkadaşımın kırılan sağ sinyal lambası..

Üşenmeyip çizim yaptım

Bu başlığı açmaktaki amacım; motor üzerinde her an tetikte olmaya hazır bulunulması, kıvırmaca tekniğinin akıldan çıkartılmaması, motosiklet ile risklerden uzaklaşmanın sadece frenlerle yapılmaması gerektiği, periferik görüşü (geniş bakış açısı) hiç ama hiç kaybetmeden sürüş yapmak..

Bir başka aksiyonda görüşmek üzere

Kıvırmaca tekniği ile ilgili bir video:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DaBEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 125 Duke... bide 250 cc ögrenci akbili..
    her ikinizede geçmiş olsun üstadım.. ayı ve motosiklet in maceralarına biri eser daha eklendi.. yapımda emeği gecen o ayıyı en içten dileklerimle sövüyorum..

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    geçmiş olsun engin abi ve bulut arkadaşım.. verilmiş sadakanız varmış....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öyle bir tehlike durumunda plaka falan da alınamıyor. Neyse ki Allah korumuş sizleri, geçmiş olsun...
    www.motorumla.net

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    büyük geçmiş olsun,
    ucuz atlatmışsınız.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Engin hocam çok geçmiş olsun sana da Bulut arkadaşımıza da, bu ayılar hep olacak sanırm, son tehlikeniz olur...

”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam ahali,

Dün, geçen günkü dürüm buluşmasından tanışıp kaynaştığımız overcloud nickli arkadaşım ile Kadıköy'deki bir mekandan dönerken Göztepe E-5 istikametine doğru yaklaşmaya başlamıştık..

Hava güzel, keyfimiz yerinde idi..
    Sakin sakin ben önde Overcloud arkada ilerlerken Göztepe köprüsü altından geçerek Libadiye Caddesine dönme niyetli olarak bir Türkiye klasiği olan "otoyoldaki belediye durakları" nı sağımızda bırakıp, yaklaşık 60 km/s hız ile ilerlerken, saliselik bir süre içerisinde otobüslerin arasından tam gaz yola dik bir şekilde bir araç fırladı önümüze..

Fren yapacak süre dahi yok iken hayatımın manevrasını yaparak sola kıvırtıp bariyerler ile araç arasındaki 1 metrelik mesafeden fırlayıp geçtim..
    Tam aman tanrım diye düşünür ve arkamdan gelmekte olan arkadaşıma ne oldu diye aynama bakarken soldan gümm diye bir ses ve bacağıma aldığımı hissettiğim bir darbe ile yerde yuvarlanan bir sinyal parçası..

Ovecloud'ta bir şekilde kaçmayı başarıp hızını kontrol edememiş ve benim motosikletime sol taraftan çarpmıştı..
    Tüm bunlar yaklaşık 3 saniye sürdü..

Çarpma etkisiyle yalpalayan motoikletlerimizi kontrol etmeye çalışmamız sırasında tüm bunlara sebep olan AYI nickiyle yerküre üzerinde insan taklidi yaparak dolaşan şahıs, aracıyla solumuzdan vınlayıp kaçtı..

Bereket ki; birbirimize çarpınca düşmedik, frenleri kilitleyip aracın altına girmedik, bacağım kırılmadı vs. vs.

Geriye kalan hatıra motosikletimin arka kuyruk grenajındaki ufak çizikler ve arkadaşımın kırılan sağ sinyal lambası..

Üşenmeyip çizim yaptım

Bu başlığı açmaktaki amacım; motor üzerinde her an tetikte olmaya hazır bulunulması, kıvırmaca tekniğinin akıldan çıkartılmaması, motosiklet ile risklerden uzaklaşmanın sadece frenlerle yapılmaması gerektiği, periferik görüşü (geniş bakış açısı) hiç ama hiç kaybetmeden sürüş yapmak..

Bir başka aksiyonda görüşmek üzere

Kıvırmaca tekniği ile ilgili bir video:
    AYI, Osbourne'un geçtiğini gördükten sonra, sola doğru ilerleyip yolu tamamen kapattı (beni de farketmedi anlayacağınız), bende otomobilin dikiz aynası ile bariyerler arasındaki boşluğu hizzalarken osburne'un hızını düşdürdüğünü farkedemedim.

sanırım "her zaman ileriye bak" kuralı burda anlam kazanıyor. araç ile bariyer arasındaki yaklaşık 1metrelik mesafeden motoru geçirdiğim sırada Osbourne'a çok hızlı bir şekilde yaklastığımı son anda farkettim, fren yapmadan motoru sola çektim. fren yaparak durmaya çalışsaydım osbourne'a arkadan çarparak bariyerlere girecektim, Osbourne da büyük ihtimalle otobüs durağının ilersine doğru yerde sürüklenmeye başlayacaktı

bu ani manevraya rağmen benim sinyal Osbourne'un kırmızı hyo'suna çizik atıp, bacağına çarparak kırılırken sağ aynam ise Osbourne'un sol koluna çarparak tamamen kapandı. (ne kadar yakın bir temas olduğunu tahmin edin..)
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AYI, Engin'in geçtiğini gördükten sonra, sola doğru ilerleyip yolu tamamen kapattı (beni de farketmedi anlayacağınız), bende otomobilin dikiz aynası ile bariyerler arasındaki boşluğu hizzalarken osburne'un hızını düşdürdüğünü farkedemedim.

sanırım "her zaman ileriye bak" kuralı burda anlam kazanıyor. araç ile bariyer arasındaki yaklaşık 1metrelik mesafeden motoru geçirdiğim sırada engine çok hızlı bir şekilde yaklastığımı son anda farkettim, fren yapmadan motoru sola çektim. fren yaparak durmaya çalışsaydım engin'e arkadan çarparak bariyerlere girecektim, engin'de büyük ihtimalle otobüs durağının ilersine doğru yerde sürüklenmeye başlayacaktı

bu ani manevraya rağmen benim sinyal Engin'in kırmızı hyo'suna çizik atıp Engin'in bacağına çarparak kırılırken sağ aynam ise engin'in koluna çarparak tamamen kapandı. (ne kadar yakın bir temas olduğunu tahmin edin..)
    bulut arkadaşım büyük geçmiş olsun...ikiniz içinde büyük geçmiş olsun...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Saol ramço..

sinyal kırıldığında çıkan çatırtı sesi çok fenaydı. bide Engin'e çarptığım için çok korktum, hani arabanın aynasına çarpsaydım o kadar korkmazdım o anda..
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Geçmiş olsun, E-5 üzerinde hep aynı noktalarda benzer olaylar yaşanıyor.
    Otobüs duraklarını yanyola almak gibi bir çözüm getirilmesi lazım.

Hann_Ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09.TRACER
    Geçmiş olsun.Maalesef Bol AYI´li Memlekette yaşı yoruz.
    Boşuna mı diyoruz egitim şart diye...

Rebornx4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Abi geçmiş olsun. Biraz bıraktım forumu ne ara aldın sen Comet?

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Arkadaşlar büyük geçmiş olsun. Ayı çok maalesef...

Osbourne süper video

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    bu şerefsizler yüzünden trafiğe çıkmaya korkar oldum her an bi yerden birşey çıkacak diye tereddüt içersinde gidiyorum geçmiş olsun ayrıca lakabı okuyunca suratıp bi garip gülümseme oldu tekrardan geçmiş olsun rabbim büyük kazalardan esirgesin...
    bu kawasaki bir başka dostummm

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    çok şükür ki aramızdasınız hala...

maalesef ki o AYI'da hala aramızda.

sizleri seviyorum
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    geçmiş olsu arkadaşlar ucuz atlatmışınız..
    kişisel neyimiz varki iletimiz olsun...

necathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora 200 Tiger
    Geçmiş olsun abilerim
    Motosikletine binmek için acele et ama bindikten sonra etme ...

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Geçmiş olsun. Ufak bir çarpışma ile atlatmış olmanız sevindirici. Orada epey dikkat etmek gerekiyor. Otobüs durağından direk yola kırarak çıkan otobüs veya biraz ilerideki sağdan gelen katılım yolundan hızlı gelen araç olabiliyor. Sürüş yaparken olabilecek tehlikeleri düşünerek kullanmak işte bu nedenle önemli. En küçük bir hata payı bırakmadan sürüş yapsaydınız kötü bir kaza olabilirdi. AYI'yı takip etmemekle de iyi bir şey yapmışsınız. Yani davranışlarınız her bakımdan örnek olacak şekilde. Sizin yerinizde olsaydım bu kadar serinkanlı olabilirmiydim bilemiyorum. Kazasız belasız sürüşler dilerim.

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok ciddi bir kaza atlatmışsınız. Geçmiş olsun. Ve her ikinize de helal olsun, ne tehlike o kadar yakınken o manevrayı yapmak ne de ufak ta olsa bu tür bir çarpışmadan devrilmeden çıkmak kolay değil.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Honda Hornet 900
    öncelikle çok geçmiş olsun diyorum.
    kıwırma tekniğinde çok basit ama hayat kurtaran bir konu var onu açıklamak ıstıyorum.
    bazı arkadaslar motorda dik ve kollarını tam açarak dik bir şekilde kullanıyorlar.kesınlıkle yanlıs bır hareket.kollar dirseklerden kırık vaziyette kullanılmalı.bunun amacı ise reflex anında wucud kolları dondurmek ıstesede kollar tamamen acık oldugu ıcın bunu gerceklestıremıyor.kesinlikle deneyin ve görün.motor kullanırken daime kollar kırık olmalı.
    En iyi sürücü, kendini karşısındakinden koruyabilendir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)