Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kasksız Hız Denemesi Hastanede Bitti

Motovento
    REKLAM ALANI
    BerKToprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HİLTİ
    Beşiktaş Ortaköy'de bir otomobile arkadan çarpan hız motorundaki 2 kişi hastanelik oldu.

Beşiktaş Ortaköy'de bir otomobile arkadan çarpan hız motorundaki 2 kişi hastanelik oldu. Görgü tanıkları motorun hızlı olduğunu ileri sürdü .

Kaza saat 21.00 sıralarında Ortaköy, Muallim Naci Caddesi üzerinde meydana geldi. Hızlı olduğu ileri sürülen Ömer Kaya'nın (29) kullandığı motosiklet, önündeki Turgay Bulut'un kullandığı 34 HE 2040 plakalı otomobilin sağından geçmek isterken kontrolden çıktı. Otomobile arkadan çarpan motosikletteki Ömer Kaya ve Cengiz Kaya (21) yola savruldu. Olay yerine gelen sağlık ekipleri yaralılara müdahale etti. Sürücü Ömer Kaya, Amerikan Hastanesi'ne diğer yaralı Cengiz Kaya ise Taksim İlk Yardım Hastanesine kaldırıldı. Yaralıların durumunun iyi olduğu bildirildi.

Kazayı gören Cüneyt Demir motosikletin hızlı olduğunu önündeki aracın sağından geçmek isterken bir anda takla atarak yola savrulduğunu ve kasklarının olmadığını söyledi. Kazaya karışan otomobilin sürücüsü Turgay Bulut ise restorana yanaşmak isterken arkadan motosikletin vurduğunu söyledi. Kaza sonrası Honda marka motosiklet kullanılamaz hale geldi. Olay yerine gelen çekici motosikleti otoparka çekti. Polis kazayla ilgili inceleme başlattı.

Uğur ALAATTİNOĞLU - İSTANBUL / DHA (Doğan Haber Ajansı)
    Yolver gitsin .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Canice olacak ama bazen insan iyi oldu diyor. Bilincsiz iki cahil insan , motorun ustunde istanbulun orta yerinde kasksiz hiz denemesi yapiyor. Ya arkadan carptiklari sey bir otomobil yerine okuluna gitmek isteyen bir ogrenci olsaydi?
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Ben ilk bi 600lükle başlarım bişi olmaz yaaa. Dur şu maaş gelsinde bi kask alırız LS2 falan olanından. Olum makine kazalı olsa ne yazar piste çıkmiycamki durduk yere bişey yapmazki, hem kazalılar daha ucuz. Arabaların arasında hız yapmak çok eğlenceli olum atla arkama hem seni eve bırakırım. Tarzı konuşmalar bu adamın hayatından geçmediyse ben bişey bilmiyorum sanırım.
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

volkanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Fiesta 1.5 2013
    hız denemesi sadece pistte yapılır
    kasksız motor çalışmaz
    bu iki arkadaş imkansızı başarmış
    tebrikler

tombo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çapırdı çıplak oldu SUZUKI GSR 600 K7
    Alıntı kefeeee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ilk bi 600lükle başlarım bişi olmaz yaaa. Dur şu maaş gelsinde bi kask alırız LS2 falan olanından. Olum makine kazalı olsa ne yazar piste çıkmiycamki durduk yere bişey yapmazki, hem kazalılar daha ucuz. Arabaların arasında hız yapmak çok eğlenceli olum atla arkama hem seni eve bırakırım. Tarzı konuşmalar bu adamın hayatından geçmediyse ben bişey bilmiyorum sanırım.
    haklısın arkadaşım,özellikle kask ve koruma konusunda bu tip kişiler inatlarından ödün vermiyolar,ortaköyde eğer kaskını kolunda gezdiriyor ise durum daha da vahim.

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Demek ki hız denemelerini kask ile yapmak gerekiyormuş.
    Ama deneme yapmıyor da sadece sıradan bir şekilde hızlı gidiyorsan sorun yok

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    2 Teker
    insan illaki bu tür kazalarını duyunca veya okuyunca üzülüyor. Lakin bu kadar da cahillik olmaz ki.. Hem istanbul, Hem racing motor, Hemde kasksız ayrıca 2 kişi, bu hareket bana şu açıklamayı gösteriyor.. ALLAHIM SANA GELİYORUM.

35sdk89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT09
    Alıntı kefeeee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dur şu maaş gelsinde bi kask alırız LS2 falan olanından.
    Senin sadece ismi için verdiğin 500tl olan kaskın mı daha kaliteli anlamadım???Dur maaş gelsinde ls2 alırız diyen adam mı senin gözünde kaza yaptıktan sonra haksız oluyor onuda anlamadım...
    Bİ selektöre BİN manita

Motosikleti
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demek ki hız denemelerini kask ile yapmak gerekiyormuş.
    Ama deneme yapmıyor da sadece sıradan bir şekilde hızlı gidiyorsan sorun yok
    Sonuna kadar katılıyorum,kaskın varsa dünya sana güzel basarsın durumu çıkmasın,ben o konuya değinmedim çünkü ilk başta kask sız olayını duyunca tepe tüylerim dikiliyo

ensar007x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha dt 125r ybr 125/3
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Canice olacak ama bazen insan iyi oldu diyor. Bilincsiz iki cahil insan , motorun ustunde istanbulun orta yerinde kasksiz hiz denemesi yapiyor. Ya arkadan carptiklari sey bir otomobil yerine okuluna gitmek isteyen bir ogrenci olsaydi?
    abı sana katılıyorum o cokta ıyı olmus abı aynı rakı gıbı rakı ıcıyorsan yanında peynır şart sende motor suruyorsan kask şart bundan sonra yaşarsa kask takar
    **dede** derki azraili gıcık etmek ıstıyorsan kask tak

Motosikleti
    Alıntı ensar007x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abı sana katılıyorum o cokta ıyı olmus abı aynı rakı gıbı rakı ıcıyorsan yanında peynır şart sende motor suruyorsan kask şart bundan sonra yaşarsa kask takar
    Bu örnekte süper olmuş bu arada

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    - şimdiye kadar kaç defa kasksız sürücü diye verilen haberlerde sürücülerin kasklı olduğu anlaşıldı.
    - Görgü tanıkları demiş hızlı diye. Bu gün sokakta kimi çevirsen motosiklet hız yapıyordu der.
    - yaya olan ve olayı anlatan aslında olayı görmemiş zaten. Motosiklet arabanın sağından geçmeye kalktı bir anda takla attı diyor. Siz yolda giderken bir anda takla atan motosiklet gördünüz mü?
    - Aracın şöförü ise sağda bir restoran görmüş yanaşmak istemiş bu sırada arkadan çarptı diyor. Eğer bu doğru ise ve yol tek şerit gidiş ise motosikletin yeterli takip mesafesini bırakmadığını söyleyebiliriz ama yol iki şerit gidiş ise durum değişir.

Kısacası bu tür haberlerde alınan ilk haberle yorum yapmak çok doğru gelmiyor bana...
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı Ante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    - şimdiye kadar kaç defa kasksız sürücü diye verilen haberlerde sürücülerin kasklı olduğu anlaşıldı.
    - Görgü tanıkları demiş hızlı diye. Bu gün sokakta kimi çevirsen motosiklet hız yapıyordu der.
    - yaya olan ve olayı anlatan aslında olayı görmemiş zaten. Motosiklet arabanın sağından geçmeye kalktı bir anda takla attı diyor. Siz yolda giderken bir anda takla atan motosiklet gördünüz mü?
    - Aracın şöförü ise sağda bir restoran görmüş yanaşmak istemiş bu sırada arkadan çarptı diyor. Eğer bu doğru ise ve yol tek şerit gidiş ise motosikletin yeterli takip mesafesini bırakmadığını söyleyebiliriz ama yol iki şerit gidiş ise durum değişir.

Kısacası bu tür haberlerde alınan ilk haberle yorum yapmak çok doğru gelmiyor bana...

aynen ben de aynı şeyleri düşünüyorum...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    genelde motosiklet sürücüleri yakın takip yaparlar ve sonucunda olmadık son.ve ya sağından araç solamaya çalışırlar.bizim ülkemizdeki genel'de sürücülerin ayna kullanımları çok zayıf heleki sağ aynaya pek bakmazlar.karşınızdaki sürücüyü kendiniz gibi sanmayın daha dikkatli kurallara uyarak motosiklet kullanılması kullanıcı açısından daha sağlıklı our.
    ben 100 mt mesafede gitsem kaskımı ,montumu,dizliklerimi,eldiveni takar öyle motorun üzerine ninerim.tecrübe ile sabittir korumasız motor kullanmak sağlık açısından zararlı.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

ozan_bursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı BerKToprak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürücü Ömer Kaya, Amerikan Hastanesi'ne diğer yaralı Cengiz Kaya ise Taksim İlk Yardım Hastanesine kaldırıldı. Yaralıların durumunun iyi olduğu bildirildi.
    kalın kafalı oldukları tescillendi

Alıntı ensar007x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kelimelerin anlattığı kadarım..
    Ne anlatırsam anlatayım anladığın kadarım...

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ante adlı üyeden alıntı Mesajı göster

tamam herşeyi onların leyhine çevirelim:
    Hız denemesi yapmıyorlardı mesela, vatandaş abartıyor. ee motor kullanılamaz hale gelmiş hangi Honda motor hangi hızın üstünde kullanılamaz hale gelir??
    Arabanın sağında ne işleri var? kazaya bakılırsa durmaya hazırlanan bir otomibilin hızıyla onların motoru pert eden hızları arasında çook fark var(bidaha aralardan "hızlı" geçmezler)
    En kötü nokta da, kafalarında kaskın olmaması!.. Sürücünün gözüne sinek kaçabilirdi, yüzüne böcek çarpabilir, küçük bir taş gelebilirdi, 1 saniyelik önünü görememe durumu olabilirdi. O arkadaşlar bunları göze almış, hatta Ölümü göze almış!.. İyi ki bir yayanın ya da başka bir sürücünün başına birşey gelmedi.
    112ciyiz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    gerçekten kasksız iseler, bir defa bu mevsimde bırakın kaza anında hayatta kalmayı, sırf sinüzit olmamak için bile kask şart. yahu ben bu havada bile donuyorum olduğum yerde, bunlar bir de hareket halinde rüzgar yiyorlar şu mevsimde ve üşümüyorlar. yağ tabakaları kalın galiba, zaten kazada kafalarının kırılmaması da bunu gösteriyor.

dua etsin deneme hastanede bitmiş, mezarda bitse ne olacaktı?

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam herşeyi onların leyhine çevirelim:
    Hız denemesi yapmıyorlardı mesela, vatandaş abartıyor. ee motor kullanılamaz hale gelmiş hangi Honda motor hangi hızın üstünde kullanılamaz hale gelir??
    Arabanın sağında ne işleri var? kazaya bakılırsa durmaya hazırlanan bir otomibilin hızıyla onların motoru pert eden hızları arasında çook fark var(bidaha aralardan "hızlı" geçmezler)
    En kötü nokta da, kafalarında kaskın olmaması!.. Sürücünün gözüne sinek kaçabilirdi, yüzüne böcek çarpabilir, küçük bir taş gelebilirdi, 1 saniyelik önünü görememe durumu olabilirdi. O arkadaşlar bunları göze almış, hatta Ölümü göze almış!.. İyi ki bir yayanın ya da başka bir sürücünün başına birşey gelmedi.
    Her şeyi onların lehine çevirelim diyen kim?
    Dediğimi tek cümleyle tekrar edeyim

"tek bir haber ile birilerini yargılamak doğru değildir"

size göre türkiyede habercilerin ya da gazetelerin her şeyi doğru yazdığını, doğru anladığını düşünüyorsanız başka tabi.
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

haberi televizyonda izledim kırmızı cbr 600 f ile 2008 mondeoya arkadan sağ stoptan girmişler

görenler kazazedelerin yüzünün asfaltta sürtündüğündüğünü anlatıyordu.birinin yüzü parçalanmış. 600f in ön amortisör dümdüz olmuş. modeonun stop kırık

Motosikleti
    Bende şu hız denemesi lafına deli oluyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)