Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dikkat Afgan Çıkabilir...!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    seyhan 250
    merhaba arkadaşlar...
    geçen hafta cuma akşamı işten çıkmış eve giderken (yani çapadan kocamustafapaşaya) odabaşı caminin tam önünden geçiyordum.bilenler bilir, rapsodi büfe var orada. onun yanındaki yol tek yöndür yani normal şartlar altında bana doğru araba gelmemesi gerekiyor. ama nitekim burası Türkiye...hem ters yönden çıkıyor hem ters yöne giriyor tekrar. anlayacağınız iki ters yön ardarda ve çok HIZLI bir şekilde. akıl işi değil yani... (biz motorcular da yeri gelir terse gireriz ama dörtlüyü yakarım sağdan çok yavaş giderim) bi baktım sağımdan araba geliyo, ''yok artık adam zaten terste bana doğru bi daha dönmez'' diye düşünürken bi baktım arabanın kaputunun üstünden kaldırıma uçtum. Sağ ayak bileğimdeki iç malleol kemiği kırıldı. odabaşındaki esnaflar tanıdığım olduğu için adama çullanıyolardı resmen. neyse eleman Afganistandan gelmiş burada kaçak çalışan para biriktirip annesine yani afganistana yollayan çok gariban 23 yaşında bir çocuktu. polis geldi şikayetöi olursan çalışmaz izni de olmadığı için sana da çarptığı için çocuğu önce cezaevine sonra da sınırdışı edeceğiz dedi. çocuk da ağlıyor el ayak öpüyor tüm paramı al beni hapise yollama dedi. İNsanız ya, merhametliyiz ya affettik...oldu bi kere artık dedik, belli bir miktar para aldım bazı masraflar için şikayetçi de olmadım.zaten araba da çocuğun üstüne değil yani çocuk gerçekten gariban. daha 6 Hafta eve mahkum durumdayım ve şimdiden motosikletimi çok özledim...
    !7 milyon insan içinden gele gele gariban kaçak çalışan bi afgan denk geldi o da benim talihim artık...
    haa son bi hatırlatma odabaşından geçerken dikkat edin AFGAN ÇIKABİLİR...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Geçmiş olsun
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

viyana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    transalp 650 & ybr125
    gecmis olsun, tez zamanda iyilesirsin insallah. valla espri yapmadan duramayacagim;

bahtsiz bedevi kutup ayisi atasözü aklima geldi.
    motorsiklet değil MOTOSİKLET.

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Geçmiş olsun. Afganı affetmende gerçekten şık olmuş.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

adidas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yakında olacak
    geçmiş olsun,güzel bir davranış sergilemişsin...böyle şeylerde duygulanıyorum anasını ya

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Geçmiş olsun arkadaşım, acil şifalar dilerim.

O Afgan konusunda söyleyecek çok şey var ama burası yeri değil. Özet geçecek olursak, kaçak işçi tüm ekonomilerin baş belasıdır. Çok ucuza çalıştırılırlar, işverenler bunları iliklerine kadar sömürür, haliyle sigortasını yapmazlar, ve adeta köpek kulübesi gibi yerlerde yaşatırlar. Bunlar ayrıca isdihdamın önünde de engel oluştururlar. İşte naapsın garibim, gene de bunda onun fazla suçu yok, senin de insanlığını takdir etmek lazım. Olaya polis bile "bu kaçaktır, yazık" diye göz yumduktan sonra, ne desek boş. Oysa adamı tutup götürmeleri gerekirdi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Ben olsam gözünün yaşına bakmam, poposuna tekmeyi bastırıp kendisini Tora Bora dağlarına geri gönderirdim. Hem o nasıl polismiş öyle, elin kaçak işçisini kolluyor, göz yumuyor. Bizim kırolarımız yetmiyor gibi, şimdide Afganistan' dan ithal etmeye başladık. Ithal sığır işte, n'olcak !

Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister 2004
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben olsam gözünün yaşına bakmam, poposuna tekmeyi bastırıp kendisini Tora Bora dağlarına geri gönderirdim. Hem o nasıl polismiş öyle, elin kaçak işçisini kolluyor, göz yumuyor. Bizim kırolarımız yetmiyor gibi, şimdide Afganistan' dan ithal etmeye başladık. Ithal sığır işte, n'olcak !

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    İnsanlara ikinci şans verebilmek,affedebilmek çok önemlidir bazen..Ama arabayı altına verenden kamyon yüküyle para zortlatabilirdin biliyorsun değil mi
    Kolpa Adamları

öncelikle geçmiş olsun. iyi sabretmişsin böyle kötü bir davranış karşısında
    bu erdemli davranışından dolayı tebrik etmek isterim.
    Afganlar çok mazlum insanlar. düşene bir tekme atmak yanlış. açlıktan ölüyor adamlar . bir öğretmen 150 dolar alıyor afganistanda. taliban filan gibi karışık politik şeyler de var

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    bizde onların durumuna düşmeyelimde
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    sana katılıyorum türkiyede almanya gibi olmaya başlası nede olsa tr ye girmek kolay elini kolunu sallaya sallaya girr 3kuruşa ucuz işlerde çalış onlar için büyük para tabii işverenler içinn bulunmaz nimet.. eee akabininde işaiz türk genci yazık değilmi bizim vatandaşa..
    kişisel neyimiz varki iletimiz olsun...

Motosikleti
    apache 2009
    geçmiş olsun .. Sen 6 hafta olmuş abii ben 7 ay oldu :(

Motosikleti
    , yamaha ybr125 (2005) di, Bajaj 125ST (2015) oldu
    çok geçmiş olsun sizin adınıza büyük talihsizlik ama carpan için sanlı bir durum zira bir cok kişi affetmeyebilir ki affetmedi diye kim suçlayabilir ki madem kaça göçeksin dikkat etsene araba nie kullanıyorsun hadi kullandın neden 2 ters yapıyorsun hızlı bir sekilde

MaRaNtZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Geçmiş olsun.
    Saygılarımla...

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Arkadaşlar, kaçak işçilere acımayın ve göz yummayın. Bu forumda bile birçok işsiz kardeşimiz var. Ülkemizde %10 işsizlik varken " vah zavallı afgan, canım benim 150 dolar alıyormuş annesine bakıyormuş , şans vermek lazım " gibi kelimeler kullanıp bu adamları savunmak , ülkemizdeki milyonlarca işsizin ahını almak demektir. Sizin yerinize işverenler bunları işe alıyor, bunu bilin ona göre yorum yapın.

Bu mesajınızdan sonra yazdığınız, "kaçak işçilere göz yummayın, ülkemizdeki işsizleri düşünün" ana fikirli yazınızda sonuna kadar haklısınız.

Ancak bu haklılığınız, yukarıda alıntı yaptığım mesajınızda yazdığınız gibi; size, herhangi birine hakaret etme hakkını vermiyor. Unutmayın ki, Afganlar Kurtuluş Savaşımızda ellerinde avuçlarında ne varsa bize göndermişlerdir. Böyle fedakar bir milletin vatandaşlarına "sığır" demek bana çok adaletli gelmiyor.

Ben de uzun yıllar küçük hamamda oturdum (vani dergai sokak). Ve oraların trafik alışkanlıklarını çok çok iyi biliyorum. Sonuçta unutmayın ki, o Afgan' da o mahallede "bazı insan türkler" den ne görüyorsa onu yapıyor.

Arkadaşlar, kaçak işçilere acımayın ve göz yummayın. Bu forumda bile birçok işsiz kardeşimiz var. Ülkemizde %10 işsizlik varken " vah zavallı afgan, canım benim 150 dolar alıyormuş annesine bakıyormuş , şans vermek lazım " gibi kelimeler kullanıp bu adamları savunmak , ülkemizdeki milyonlarca işsizin ahını almak demektir. Sizin yerinize işverenler bunları işe alıyor, bunu bilin ona göre yorum yapın.
    ana yüreği dayanmıyor işte
    abicim ne yapayım dayanamıyorum bazı ırklara karşı sempatim var

olaya eğer aç insana yardım diye bakarsak başka, her insana iş kapısı diye bakarsak başka. ben yardıma muhtaç insan diye baktım. ama tanımıyorum tabi elemanı belki muhtaç bir insan değildir

mesela saat satan zencilere de acıyorum.ama çinden gelip çalışanlara acımıyorum

falan filan işte

Motosikleti
    seyhan 250
    arkadaşlar öncelikle geçmiş olsun dilekleriniz için hepinize çok teşekkür ederim. evet iliğine kadar sömürebilrdim ruhsat sahibini ya da sınırdışı ettirebilrdim afganı. bir an düşündüm hastanede, ben bir üniversite öğrencisiyim ailem memlekette ve durumumuz allaha şükür iyi ama çok da mükemmel değildi. üniversiteye ilk geldiğim sene birt kaza yapmıştım arabayla adam lalelide esnaftı 8 milyarlık masraf çıktı sigorta ödemedi, çünkü o zaman ehliyetim yoktu, lalelideki esnaf hiç tanımadığım biri ama çok aşırı zengindi, vurduğum araba da wolksvagen toureg idi. adam canın sağolsun evladım dedi ve ben duygulanarak ağladım o zaman. o sahne aklıma geldi ki o zaman günlerce stresten uyuyamamıştım ben yıllarca müsade etse anca öderdim öğrenci halimle o borcu.
    afganmış türkmüş o açıdan bakamıyosun o anda, orada gözü yaşlı zorla geçinen bi anası var bu adamın, belki hayalleri var burada üç kuruş para kazanıp dönecek, merhametten İNŞALLAH maraz doğmaz deyip bir afta bulundum. herkes şaşırdı ama kadere de inanan bi insan olarak olacağı varmış, bunda da bi hayır vardır, bir insanın geleceğiyle oynayamam diyerek şikayetçi olmadım, pişman da değilim, ruhsat sahibi de çocuk da defalarca aradı motorun tüm masraflarını karşıladı, en azından maddiyatla ödenemeyecek kadar büyük bir borca girdiler. buna da şükür ucuz atlattık diyip daha fazla düşünmeyeceğim. herkese saygılar sevgiler tekrar...
    bu arada sakat ayağımla duramadım saatlerdir motogp oynuyom

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)