Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

14 milyarlık motorla vurmuş

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gaziantep İl Temsilcisi AYDEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    O Bir Goldwing 1800 cc Birde Yamaha 250 cc
    Gecen hafta Cuma günü akşam saat 20:00 civarı hava çok sıcak biraz turlamak serin bir yere gidip bir bardak çay içmek istedim işyerini kapattıktan sonra aslında bahaneydi çay ben motorumu özlemiştim onu sevmeyi ona dokunmayı özlemiştim.

Duramadım yerimde gittim garaja çıkardım Yakışıklıyı işyerine getirdim bir güzel severek sildim temizledim sesini dinledim saat 21,:00 olmuştu artık işyerini kapattık eve gidip yemek yedikten sonra dışarıya çıkacaktım .

Evle işyerinin arası yaklaşık 1 km işyerini kapattık eve doğru gidiyorum bizim birader arabayla arkamdan geliyor gittiğim yol tel şeritli sakın bir cadde biraz ileride bir kız çocuğu ve bir erkek çocuğu karşıya geçmek için kaldırımda bekliyorlar suratım 50/ 60 çıvarı çocuklardan küçük erkek olan birden yola firmamsı ile çocuğun kafasının ön fara değmesi 2 metre ileri düşmesi bir oldu hemem motoru sola çekip çocuğun yanına gitmek bir oldu nasıl oldu anlamış değilim tabi cevreden gelen çok bilmiş vatandaşlar yorumlarını yapmaya geç kalmadılar niye bu kadar suratlı gidiyorsunuz dikkat edin (gidiyorsunuz) bu arada çocuk yerde harekatsız yatıyor o arda çocuğun annesi olduğu öğrendiğim bayan geliyor ortalık feryat yerine dönüyor ve kadın olduğu yerde bayılıyor o zamana kadar bizim birader arkadan yetişiyor çocuğu alıp arabaya arka koltuğuna bırakıyorum bu esnada çocuk ağlamaya başlıyor işin garip tarafı bunu o kar kalabalığın arasında ben yapıyorum bir Allahın kulu çocuğu alıp arabaya götürmuyor çok ilginç.

Nitekim çocuğu hastaneye alıp götürüyoruz muayene yapılıyor filmler çekiliyor çok şükür çocukta bir şey yok bu arada çocuğun ailesi çok ateşli bir şekilde ve kalabalık olarak hastaneye geliyor (saki harbe geliyorlar) çocukta bir şey olmadığını doktorun söylemesine rağmen maalesef aileye haber anlatamıyoruz

Çocuğun babasının söylediği şu söz olayı özetliyor arkadaşlar çocuğuma 14 milyarlık motorla vurmuş Şu mantıga bakarmısınız

Sonuç intibariyle çok şükür cocukta herhangi bir şey yok o gün yinede gözetim altında kaldı çocuk ama ailesiye kanlı bıcaklı bir duruma geldik haber anlamaz dedıgım dedık mantıga sahip bir aile...
    HAyat bisikLET GİBidİR PEDal ceVİRmeSSEn düşERSİn....
    O BİR SUZUKİ ( YAKIŞIKLI )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ufuktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    geçmiş olsun ... ne desen anlatamazsın !! fazla muhatap olmamak en iyisi zaten polise gerekeni anlatmışsındır ... Allah tekrarından büyük kazalardan korusun

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    Benim çocuğuma aynı şey olsa (allah korusun..) kafanızda yolunmadık saç, poponuzda kabarmamış parça, yüzünüzde de cırmaklanmamış yer bırakmazdım. Gene iyi bırakmışlar sizi.
    Hayat ne kadar uzun olursa olsun, hep beklenmeyen kadar kısadır.

Motosikleti
    Yaş Tutmuyo alacam inş.
    morrigan hep tek yönlü düşünüyorsun ve daha bir çok kişi böyle düşünüyor orada olayı gormeden nasıl yorum yapabılıceksın sonucda suclu olan senin cocuğunda olabilir....

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Aynen, çocuklarıma çarpacak sürücüyü kurşuna dizerim, hırsımı alamam bıçaklarım, o da yetmez asarım. Sen dua et aile seni hırpalamamış. Çocuğa birşey olmamasına sevindim.

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    cok gecmıs olsun.cocuk olunca olay baska olur tabii ama annesi nerdeymiş çocuklar bu devirde caddelere bırakılır mı? sizde ucuz yırtmışsınız tekrar gecmıs olsun.

Motosikleti
    Alıntı morrigan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim çocuğuma aynı şey olsa (allah korusun..) kafanızda yolunmadık saç, poponuzda kabarmamış parça, yüzünüzde de cırmaklanmamış yer bırakmazdım. Gene iyi bırakmışlar sizi.
    Farzet o kazayı sen yaptın tüm bunları kendi kendine yaparmıydın?
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen, çocuklarıma çarpacak sürücüyü kurşuna dizerim, hırsımı alamam bıçaklarım, o da yetmez asarım. Sen dua et aile seni hırpalamamış. Çocuğa birşey olmamasına sevindim.
    Bunları yaparken yavaş yap dostum.

Bu arada bu bir kaza arkadaşlar unutmayın..

Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    Bu nasıl yorumlamadır yahu ????

Önce çocuğuna sahip olacaksın , ondan sonra millete suç bulacaksın !!!!

Zaten başımıza ne gelirse cehaletten geliyor , her yerde var karşıdan karşıya geçmeyi bile bilmeyen çocuklar !!! anne babaları ne iş yapar bunların ????

İş olup bittikten sonra bedavadan kolpa !!!

MkD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    92 301 98 vstar
    yolda yürümeyi bilmeyen insanlar çocuk yaparsa çocuklarıda böyle arabaların motorların altında kalır suçlu aracı kullanan olur hep

Geçmiş olsun,verilmiş sadakanız varmış.

Hata tamamen karşı tarafta olabilir ama işin içinde can varsa gözler kör olur, aman biraz daha dikkat. Bundan daha beterleri de çıkabilir. Korna çalmaktan çekinmeyin.

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Bunun tek sebebi cahillik başka bişey değil.Maalesef vatandaşlarımız süper sport motoru olan birinin her zaman hızlı gittğini sanıyorlar.Geçmiş olsun
    HONDA

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    Alıntı amorle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    morrigan hep tek yönlü düşünüyorsun ve daha bir çok kişi böyle düşünüyor orada olayı gormeden nasıl yorum yapabılıceksın sonucda suclu olan senin cocuğunda olabilir....
    Hep derken? Başka yerlerde de mi tek yönlü düşünmüşüm?

Suç hiç bir zaman çocukta değildir, bunu aklınızdan çıkarmayın.

Yola her zaman atlayabilecek bir çocuğun olduğunu bütün yetişkinler bilir, ama çocuk, yola her atladığında bir araçla burun buruna gelebilecek durumda olduğunu idrak edemez.
    Hayat ne kadar uzun olursa olsun, hep beklenmeyen kadar kısadır.

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    geçmiş olsun çocuğun babası fırsatçıymış biri demiştir akıllarınca bunlar zengin 14 milyarlık motora biniyor parası vardır ehliyeti yoktur bizde şahit oluruz hızlı geliyordu diye parayı kopartırız hesabındalarmış

enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    Alıntı AYDEMİR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Farzet o kazayı sen yaptın tüm bunları kendi kendine yaparmıydın?

Bunları yaparken yavaş yap dostum.

Bu arada bu bir kaza arkadaşlar unutmayın..
    aynen bence de biraz yavaş...
    Motor kullansam da motorcu olsun çamurdan olsun mantığında değilim kesinlikle ama anlatıma göre suçsuz olan bir sürücüye bu şekilde barbarca yorumlar yapılmasını anlayamadım. Acaba aynı olay senin başına gelse ve çocuğun ailesi seni bıçaklamak istese "buyur bıçakla, kurşuna diz beni" mi diyeceksin?
    "14 milyarlık motor" sözüne gelince...Büyük ihtimalle aile para koparmaya çalışacak senden onun için yol yapıyolar

Motosikleti

Yola her zaman atlayabilecek bir çocuğun olduğunu bütün yetişkinler bilir, ama çocuk, yola her atladığında bir araçla burun buruna gelebilecek durumda olduğunu idrak edemez.
    Dikkat ettiysenız yazımda çocugu suçlayıcı bir kelıme geçmemiştir ayrıca mutlaka yetişkınlerın daha dikkatlı olması gerekir.

Bu olay benım cocugumun başinada gelebilirdi ama ben 7 yaşindakı bir cocugu gecenın 21:30 birakın caddeye salmayı dişarı tek başina birakmam ayrıca bu bir kazadır hepımızın başina gelebilir her iki tarafflıda..

geçmiş olsun dilekleriniz içinde teşekürler BAYAN..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Geçmiş olsun,çocuğu da sizi de Allah korumuş.
    Bugün cezaevinde olabilirdiniz.
    Kusurun kimde olduğunu tartışmak bir yana ,bunun bir kaza olduğunu motosiklet kullanan, motosiklet forumunda katılımda bulunan bazı kişiler bile kabullenemiyorsa muhataplarınız hiç kabullenemez.Ayrıca 14milyarlık bir motorla değil de 200 Tl lık mobylette le de çarpsanız buna da başka bir tepki gelebilirdi

Sizin olayınıza gelince,Şehir içi limiti 50 km fakat bu limit tamamen hiç bir tehlike olmadığı anda kullanılabilecek limittir.Yani yola yaya çıkma ihtimali varsa,bu limiti kullanamazsınız.Daha yavaş gitmek zorundaydınız.

Motosikleti
    Kawasaki Zx10R

o çocuk dediğimizde 2 yaşında bebek değildir heralde ki , elini bilmeden prize soksun !!!!! çocuğunuz tek başına sokağa çıkmaya başlayacak yaşa geldiyse önce kenardan yürümeyi ve karşıdan karşıya geçmeyi öğretin ( suç ya çocuktadır ya da velisinde ) !!! ve bunu aklınızdan çıkarmayın

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    sana da,çocuğa da,geçmiş olsun aliciğim,verilmiş sadakan varmış kardeş,Allah tekrarından büyük kazalardan hepimizi korusun.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Forumdan Uzaklaştırıldı

Bunu da en çok bilmesi gereken o çocuğun ana babasıdır.
    Bu olayda sürücü kadar çocuğu yola bırakan ana babanın da kusuru vardır

Motosikleti
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun,çocuğu da sizi de Allah korumuş.
    Bugün cezaevinde olabilirdiniz.
    Kusurun kimde olduğunu tartışmak bir yana ,bunun bir kaza olduğunu motosiklet kullanan, motosiklet forumunda katılımda bulunan bazı kişiler bile kabullenemiyorsa muhataplarınız hiç kabullenemez.Ayrıca 14milyarlık bir motorla değil de 200 Tl lık mobylette le de çarpsanız buna da başka bir tepki gelebilirdi

Sizin olayınıza gelince,Şehir içi limiti 50 km fakat bu limit tamamen hiç bir tehlike olmadığı anda kullanılabilecek limittir.Yani yola yaya çıkma ihtimali varsa,bu limiti kullanamazsınız.Daha yavaş gitmek zorundaydınız.
    Sevgi savaş abi sizde olaya bir hukukcu gözüyle başmişsınız burda en büyük suclunun o cocugu akşamin geç saatınde dişarıya birakan anne babanın oldugunu düşünmekteyım.
    Dediginiz gibi cocuguda benıde Allah korudu..Verilmiş bir sadakamiz varmiş

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)