Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

14 milyarlık motorla vurmuş

Motovento
    REKLAM ALANI
    denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    [QUOTE=ufuktan;2087896]
    Alıntı morrigan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tanrı bile çocuğun ergenlik yaşına kadar işlediği günahlardan sorumlu olmadığı açık açık demiş. Günah dediğinde dindeki suçlardır.

Başka bir yönden bakarsan klasik soba örneği vardır onu vermek istiyorum;
    Anne-baba, çocuğun eline ne kadarda vursa, yapmaması için ne kadar da laf söylese, o çocuk illaki bir gün biryerini o sobaya değdirecek. Değdirdikten sonra ( yada bunu yaşamadan anlayabilecek yaşa geldiğinde) anlayacak onun canını yakacak bir şey olduğunu ve eğer tekrar unutmazsa hep aklın canının yanması gelecek.

Siz ne kadar öğretsenizde beynin ve mantığın bir gelişme evresi vardır, ne kadar diretirseniz diretin o evreden önce derdinizi tam anlamıyla anlatamazsınız.

Allah'tan günahtan başlamışsın ... sobadan çıkmışsın !!!! yahu anlatamıyorum velet gelmiş 7 yaşına .... karşıdan karşıya geçmeyi öğrenmesi için beynin oxford seviyesine gelmesimi gerekli yada senin değidiğin önce bir aracın altında ezilmesimi gerekli ???? ana babası öğretmemiş ve bu da yetmezmiş gibi salmışlar çocuğu sokağa ???

Şunu söylerim yasalarda 18 yaşına kadar herkes çocuk değilmi ?? 17 yaşındaki biri suç işlediğinde kızıyorsunuz ... nasıl kızarsınız o daha çocuk !!!! 7 yaşındaki bir çocuk karşıdan karşıya geçmeyi öğrenmiş ve uyguluyor evresindedir .....

Hocanında dediği gibi HIRSIZIN HİÇ Mİ KABAHATİ YOK !!!!!! Yani çocuğun ve ana babasının ?????
    Arkadaş

O zaman sadece şu yorumu yapayım da an azından benimiçin bitsin

''sayın aileler, baylar-bayanlar ve elbette çocuklar-bebeler: motorlu araç sürücüleri her an her yerden çıkabileceği için, şu andan itibaren evinizden çıkmamanız önemle rica olunur. Şbozmayın milletin iki kuruşluk ZEVKİNİ yaavv''
    Poturdak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ufuktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    [QUOTE=denizcimuzaffer;2087902]
    Alıntı ufuktan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Arkadaş

O zaman sadece şu yorumu yapayım da an azından benimiçin bitsin

''sayın aileler, baylar-bayanlar ve elbette çocuklar-bebeler: motorlu araç sürücüleri her an her yerden çıkabileceği için, şu andan itibaren evinizden çıkmamanız önemle rica olunur. Şbozmayın milletin iki kuruşluk ZEVKİNİ yaavv''

komiksin kaç çocuk büyüttün paşam ????? söyle hele

Motosikleti
    Alıntı shoother adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabah 4 bile olsa bas hocam kornana. 15 km'yle bile gitsen 30 cm'e kala çocuk kendini bile atsa, önce motosikletli olduğun için insanlar hız yaptığını düşünecek, hele hele racing kullanıyorsan bu düşünceyi değiştirmek 10 kat daha zor olacak.

Eminim ki haklısındır da, ancak yine de mümkün olduğunca alttan alıp durumu izah edip özür dilemekte fayda var.
    Arkadaş

Kornaya basmak tam tersi şeylere neden olabiliyor. özellikle çocuklarda ve ya bebelerde, panik ile bir taraf doğru koşma isteği uyandırabiliyor söylediğin her zaman ve her yerde doğru değil

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:06 ----------

[QUOTE=ufuktan;2087904]
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster

komiksin kaç çocuk büyüttün paşam ????? söyle hele
    henüz bir tanedir arkadaş
    ellerinden öper

senin bebeler?
    Poturdak

Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    [QUOTE=denizcimuzaffer;2087905]Arkadaş

Kornaya basmak tam tersi şeylere neden olabiliyor. özellikle çocuklarda ve ya bebelerde, panik ile bir taraf doğru koşma isteği uyandırabiliyor söylediğin her zaman ve her yerde doğru değil

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:06 ----------

henüz bir arkadaş
    ellerinden öper

heeee iyiymiş Allah bağışlasın .. bende 1 tane büyütüm 8 yaşında şimdi ellerinden öper , karşıdan karşıya geçmeyi biliyor ... saat kaça kadar hangi mıntıkada oynayabileceğini biliyor , bisiklete nasıl bineceğini biliyor vs vs vs vs ... bunlar ona telepati yoluyla öğretilmedi !!!! Ben ve annesi öğrettik ... bizim çocuk 21.30 da dışarıda olamaz , ve karşıdan karşıya geçmesi gereken bir mekanda yanlız olamaz ... Allah korusun bir kötü olay olduktan sonra çocuktu , haklıydı haksızdı anlamı yok !!!! Onun için önceden işi sağlam yapmak lazım !!!!

Yine hocadan ... hocaya demişler neden çocuğu dövüyorsun , demişki testiyi kırdıktan sonra dövsen neye yarar ?? Suç elbette çocukta değil ama ana baba olayın baş aktörü !!!!!!!

Ha bu arada bu sadece benim çocuk.... 2 tanede yeğen var büyük olan 6 , onun küçüğü 5 yaşında onlarda aynı özelliklere sahipler

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    Ufuktan,
    Allah bağışlasın öncelikle...

Hangisini mantığınız alır bilemedim o yüzden dinden başladım sobadan çıktım.. Ama az kaldı uzlaşıyoruz.

Çok büyük konuşuyorsunuz, nihayetinde robot değil bunlar. Ben bunu öğrettim, işimi sağlama aldım ve tersini yapma ihtimali yok nasıl diyebiliyorsunuz anlamadım..

Bende 5 yaşında mıntıkamı çıkmamam gereken mahalle sınırlarını çok çok iyi biliyordum işte ama baloncunun rengarenk balonlarına takılıp adamın peşinden farkında olmadan gitmişliğim vardır...
    Şimdi bana bir şey olsaydı kalkıpta bunun suçlusu ben ya da annem babam olamazdı...

Bu arada çocuk hapisaneleri birazda rehabilite ve psikolojik destek amaçlı kurulan yerlerdir ama Türkiyede bundan söz etmek mümkün değil...

Dağıttınız ulen beni, nereden girdik nereden çıkıyoruz.
    Hayat ne kadar uzun olursa olsun, hep beklenmeyen kadar kısadır.

Motosikleti
    [QUOTE=ufuktan;2087911]
    Arkadaş

heeee iyiymiş Allah bağışlasın .. bende 1 tane büyütüm 8 yaşında şimdi ellerinden öper , karşıdan karşıya geçmeyi biliyor ... saat kaça kadar hangi mıntıkada oynayabileceğini biliyor , bisiklete nasıl bineceğini biliyor vs vs vs vs ... bunlar ona telepati yoluyla öğretilmedi !!!! Ben ve annesi öğrettik ... bizim çocuk 21.30 da dışarıda olamaz , ve karşıdan karşıya geçmesi gereken bir mekanda yanlız olamaz ... Allah korusun bir kötü olay olduktan sonra çocuktu , haklıydı haksızdı anlamı yok !!!! Onun için önceden işi sağlam yapmak lazım !!!!

Yine hocadan ... hocaya demişler neden çocuğu dövüyorsun , demişki testiyi kırdıktan sonra dövsen neye yarar ?? Suç elbette çocukta değil ama ana baba olayın baş aktörü !!!!!!!

Ha bu arada bu sadece benim çocuk.... 2 tanede yeğen var büyük olan 6 , onun küçüğü 5 yaşında onlarda aynı özelliklere sahipler
    Arkadaş

Derdim oraya buraya vurmak değil elbette.
    işallah benimki de 8 ine geldiğnde her konuya hakim olur
    Ebeveynlere sorumluluk düşmediğini iddia etmek asla değil.
    Bir noktayı sivrilterek motorcu kardeşlerime amman dikkat demek!!
    Bu topiğin sahibi kardeşimiz elinden geleni yapmış, insanlıkk adına takdiri şayandır
    Bana, kadıköy de adam çarptı yaav yıktı beni yere, motorun ora bura kırıldı
    Adam? kaçtı gitti, ben manda mayısı gibi kaldıydım asfaltta

Hızım 2 km/h bile diğildi ama,herifçioğlunun kot pantolonunun cebini görebildim en fazla arkasından bakarak

Bu arada şunu demek istemekteyim. ailesinden yeterli eğitimi alamış bebe, ölsün gitsin mi? yani, KAZA denen şeyde motorcular, motorlu araç sürücüleri muaf mı her türlü irdelemeden, soruşturmadan?

E-5 de trafik sıkışık, sol şeridin boşluğundan giden motorcu, kendi hatası ile bir arabaya sürttü. ayna düştü, kırıldı. otomobil sürücüsü ne olduğunu bile anlamaışken, sinirlendi ve aracın aynasını yumruk ile kırdı Yoluna devam etti. Otomobil sürücüsünün ailesi arabada idi çocukları ile. sadece 500 metre sonra bir baktımki motorcu arkadaş, şehirlererası çılışan bir otobüse arkadan çarpmış ve yerde yatıyor Bu vakayı sitemize üye arkadaşlardan gören dahil olan var!

Belki gereksiz bir örnekleme oldu ama sen ben dahil, neler yaptığımızı biliriz motorla: Bu yüzden, ben yine de inatla kusuru motosikletçi arkadaşta bulmaya devam edeceğim

Kazasız belasız sürüşler
    Poturdak

Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    insan faktörünün olduğu her yer , kazaya ve olumsuz olaylara gebedir ....

Eğer bu dünyada ortak yaşıyorsak , riskleri minimize etmek için elimizden geleni yapmak zorundayız ....

Çocuk insan elbette hata yapacak , yetişkinler hata yapacak ( o an kafası dalgındı atladı yola ) , sürücüler hata yapacak ... bunların tümü olmaya açık durumlar
    Demek istediğim şey şu ; ben çocuğuma sahip olarak üzerime düşen kaza yüzdesini düşürmekle mükellefim ( onu insan olarak yetiştirmeye mükellefim ) ... sen hız limitlerine uymaya ve dikkatli araç kullanmaya mükellefsin ve payına düşen risk yüzdesini düşüreceksin ..... devlet yolları trafik için uygun hale getirmekle mükellef ( tartışılır ) ...

Eğer herkes üzerine düşeni yaparsa zaten olaylar minimize olacak ( hemde kendiliğinden )

Konuya döneyim anlatmaya çalıştığım bağlamda çocuğun ana babası ( haklı haksız aramaksızın ....) çocuğun kontrolunu sağlıyor olsalardı, üzücü olayın önüne geçilirdi !!!!

Motosikleti
    BMW F650GS
    Geçmiş olsun her ikinize da tabi.
    Burada bence suçlu olan motosiklet sürücüsü arkadaşımdır. Neden mi böyle düşünüyorum. Aynı şeyi ben de yaşasaydım suçlu ben olacaktım. Bizler motosiklet sürücüleri olarak her türlü alternatifi düşünmek ve kendimizi bu koşullara uygun hale getirmek zorundayız. Suç kısmına gelince çocukları görünce, birinin yola fırlayabileceği düşünülerek hızı ciddi anlamda azaltmak gerekir. Bu hepimiz için geçerli. Bazen boş bulunup hatalar yapabiliyoruz. Eğer şanslıysak o hata sonucunda bir sorun çıkmıyor, peki ya şanssızsak sonuç ne olur?

Bizler her türlü koşulu göz ününe almak zorundayız arkadaşlar. Hepimiz çok uyanık olmalıyız.

Herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum.
    Mesut KORKMAZ
    05324625892
    www.mesutkorkmaz.com

[QUOTE=ufuktan;2087911]
    Arkadaş

Allah bağışlasın, umarım evladınız bir gün bir kaazaya bulaşmaz.

Evlatlarımız insan evladı. Köpek değil, şartlanmış değil. Kafası eserse, çocukken kuş peşinden, büyükken kız/erkek peşinden koşarsa engel olamazsınız. Koşacaktır, eğitim bir yere kadar.

Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    [QUOTE=tuyra;2087953]

Allah bağışlasın, umarım evladınız bir gün bir kaazaya bulaşmaz.

Evlatlarımız insan evladı. Köpek değil, şartlanmış değil. Kafası eserse, çocukken kuş peşinden, büyükken kız/erkek peşinden koşarsa engel olamazsınız. Koşacaktır, eğitim bir yere kadar.

Hala anlatamamak garibime gidiyor yahu sen öğret sonra; kızamı gider, kocayamı kaçar kendi bilir !!!! Sen çocuğunu sağ salim 18 yaşının sonuna kadar idare etmekle mükellefsin !!!!!!!

Bunun şartlandırmakla alakası yok .... sen doğruyu göster ( analık babalık görevin budur ) çocuğun ödevini yapmıyorsa, senden habersiz uzaklara gidiyorsa vs... hepsi senin hatandır !!!! Koşacak ben engel olamam dersen ağacı yaş iken eğitmezsen , yarın gider adam vurur ... o zamanda Allah Allah der bu işe anlam veremezsin

Öncelikle her iki tarafa'da büyük geçmiş olsun..Allah bir daha kaza göstermesin!.

Olayda bahse konu kişi; küçük bir çocuk olunca, konu haklı olarak farklı

yönlere doğru gitmiş. Herkes kendi penceresinden baktığı için, tüm görüş

bildirenler doğal olarak kendi açılarından haklıdır..

Gönül böyle bir olayın bir daha yaşanmamasını diler..

Bununla birlikte forumlara, kendi penceremden baktığımda ; dikkatimi çeken bir husus var, o da şudur;

Bu kaza ile ilgili yapılan objektif değerlendirmeler.

'' Bir motorcuyu daha kaybettik !.. '' '' araba geldi çarptı kaçtı ''

'' araba sıkıştırdı ''
    !..
    türündeki yazılarda olmamaktadır.

Çünkü o durumda, MT forumda bahse konu motorcu kesin kez haklıdır. Hemde çok büyük bir yüzdesel oranda..

Kıssadan hisse çıkarmak, üyelere doğru ve yanlışı gösterip, olumsuzluk yaşamadan

kişilerin tecrübesini artırmak adına, benzer yazılarda da üyelerin aynı hassasiyeti

göstermelerini dilerim..

G.Antepli kardeşimin olayından kendi adıma kıssadan hisse çıkaracak olursam ;

Yol güzergahımızdaki kaldırımda çocuk veya yaya var ise, kontrol bizde olmak

kaydı ile gerekli önlemi almamız faydalı olacaktır..

Tüm motorculara ve yayalara kazasız belasız yolculuklar dilerim..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

Motosikleti
    HONDA CBR 600F
    Geçmiş olsun. Bu gibi durumlarda zaman/mekan gözetmeden, milletin yorumuna bakmadan (çünkü genelde aracın suçlu olduğunu düşünürler) soğuk kanlı hareket etmek lazım..

Gaziantep İl Temsilcisi AYDEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    O Bir Goldwing 1800 cc Birde Yamaha 250 cc
    Tanrı bile çocuğun ergenlik yaşına kadar işlediği günahlardan sorumlu olmadığı açık açık demiş. Günah dediğinde dindeki suçlardır.

Suçu çocukta bulabilen siz değilsiniz o yazım size değildi.

Peki bir şey soracağım. Bu 14 milyarlık motor muhabbeti nereden çıktı?
    Çocuğun babası motorcu muymuş? Nereden biliyor motorun fiyatını?
    Siz oturdugunuz semtdeki motorları tanımazmısınız veya motorcuları burası istanbul degil ayrıca kaza yaptıgım yer semt evle işyerim arsında bir yer böyle bir motorada binersenız size az cok herkez tanır kimsenin agzıda cuval degilki dikesiniz ayrıca benım motorum 14 bin tl de degil 12 bin tl hem bu arada neden sordunuz bu soruyu anlıyamadım ..
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun aydemir.Herşeye ragmen ucuz atlatmışsın.

Bu arada anne ve babalar hemen nasılda belli oluyor.Direkt saldırı moduna geçmişler. Adam hızlı gitmiyormuş ayrıca cocukta suçlu dememiş. Bu daha neyin tartışması. Evet cocuk görüldügünde yola atlama ihtimaline karşı hız düşürülür ama nereye kadar. Siz çocugun yanından 40 km hızla giderken 10 metre kala cocuk önünüzü atlayabilir.Ne diye suçluycaz sürücüyü hızlı gidiyor diye. Peki sürücü 30 km hızla gidiyor ve 5-6 metre kala cocuk yola atlıyor yine cocuga çarptık. Eee ne yapcaz sürücünün kaç km hızla gitmesi lazımki bu risk tamamen ortadan kalksın ? Bunun tek çözümü sürücü motosikletten inip vitesi boşa alıcak ve elinde ittirerek görücek. Yani şöyle 1-2 km hızla

Burda motosiket sürücüsüne düşen yasalarda belirtilen hız limitlerini aşmamak ve dikkatli araç kullanmak.Burda dikkatli derken her çocuk gördügünde hızını 20 km'ye düşürmesi gerektigini kastetmiyoruz. Aksi halde trafik tamamen kilit olurdu.Bunun dışında olay anne ve babada bitiyor. Aile çocugu sokaga salabiliyorsa ona sokakta olmanın verdigi sorumlulugu anlatması gerekir. Yola çıkmaması gerektigini ışıklarda yeşil yanmadan kesinlikle karşıdan karşıya geçmemesi gerektigini tek tek cocugun iyi bir şekilde anladıgından emin oluncaya kadar anlatması gerekir olmadı çocugun yanında kendisinin olması gerekir.

Bu arada çok merak ediyorum o cocugun annesi ve babası çocuklarına yol konusunda gerekli egitimi vermedikleri için azda olsa suçu kendilerinde buluyorlar mı ???
    Teşekürler gökhan

Tekrar diyorum bir cocugun gece saat:21:30 da dişarda vede caddede işi olamaz hele bu çocuk daha 7 yaşinda ise mutlaka bende suçluyum daha dikkatlı olsam belki bu kaza olmazdı ama o çocugun anne ve babasıda sütten cikmiş ak kaşik degil hele babası hiç degil ben benim çocuguma 14 milyarlık motorla vurmuş diyen bababnın babalıgın dan ne olursa olsun şüpe ederim heleki doktorun bir şeyi yok gide bilirsiniz lafın dan sonra şükür edecegi yerde bu lafı kullanması düşündürücü...

Alıntı hercul3367 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmişolsun ali kardeşim.
    insanın ağzı torba değil ki büzesin.
    takma kafanı bence...
    Eyvallah abi...
    HAyat bisikLET GİBidİR PEDal ceVİRmeSSEn düşERSİn....
    O BİR SUZUKİ ( YAKIŞIKLI )

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    geçmiş olsun,kullandığımız araç ne olursa olsun her zaman dikkatli araç kullanmalıyız.heleki Türkiye'de yayalar kaldırım üzerinde gidicekleri yerde cadde ortasında gitmeyi çok seviyorlar,bazen onlara'da hak veriyorum çünkü kaldırımın üzerinde araçlar park etmiş.
    geçenlerde ana cadde üzerinde gidiyorum hızım 30-40 km civarı 3 tane üniversite öğrencisi karşıdan karşıya geçiyor yolun ortasında bariyer var yani bölünmüş yol,benim şeritte iken benim geldiğimi gördüler 2 tanesi hızlandı karşıya geçmek için bir tanesi bana bakıyor ve gülüyor yavaş yavaş sallana sallana karşıya geçicek sözde ama niyeti yok geleni araç yerine koymadığı belli,çocuklara mesafem 100 mt yakın,yavaş yavaş yaklaştım tek kalan vatandaşa dedim yolun ortasına otursaydın daha iyiydi hayla gülüyor .birde üniversite okuyor bunlar ne demeli yazık diyorum hayla adam olamamışlar.
    sonuç itibariyle okumuşu'da yolda yürümesini bilmeyince ufacık çocuk ne yapsın ve ya cahil ailesi.bizim daha'da dikkatli olmamız gerekli.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

flying hellfish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 / Aprilla Pegaso 650
    Hep derken? Başka yerlerde de mi tek yönlü düşünmüşüm?

Suç hiç bir zaman çocukta değildir, bunu aklınızdan çıkarmayın.

Yola her zaman atlayabilecek bir çocuğun olduğunu bütün yetişkinler bilir, ama çocuk, yola her atladığında bir araçla burun buruna gelebilecek durumda olduğunu idrak edemez.
    Oncelikle gecmis olsun.

Tabiiki dikkatli olmak lazim ama o zamanda ailesi o cocugu idrak edecek duruma gelene kadar sokaga salmasin. Aileninde kendi hatasi. Hepimiz cocuktuk sonucta, cok buyuk yaramazliklar yapmisimdir, sagimi solumu her tarafimi kirmisimidir ama ben hicbir zaman yola oyle pat diye atladigimi arabanin onune ciktigimi hatirlamiyorum.

HercuL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    Alıntı AYDEMİR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecen hafta Cuma günü akşam saat 20:00 civarı hava çok sıcak biraz turlamak serin bir yere gidip bir bardak çay içmek istedim işyerini kapattıktan sonra aslında bahaneydi çay ben motorumu özlemiştim onu sevmeyi ona dokunmayı özlemiştim.

Duramadım yerimde gittim garaja çıkardım Yakışıklıyı işyerine getirdim bir güzel severek sildim temizledim sesini dinledim saat 21,:00 olmuştu artık işyerini kapattık eve gidip yemek yedikten sonra dışarıya çıkacaktım .

Evle işyerinin arası yaklaşık 1 km işyerini kapattık eve doğru gidiyorum bizim birader arabayla arkamdan geliyor gittiğim yol tel şeritli sakın bir cadde biraz ileride bir kız çocuğu ve bir erkek çocuğu karşıya geçmek için kaldırımda bekliyorlar suratım 50/ 60 çıvarı çocuklardan küçük erkek olan birden yola firmamsı ile çocuğun kafasının ön fara değmesi 2 metre ileri düşmesi bir oldu hemem motoru sola çekip çocuğun yanına gitmek bir oldu nasıl oldu anlamış değilim tabi cevreden gelen çok bilmiş vatandaşlar yorumlarını yapmaya geç kalmadılar niye bu kadar suratlı gidiyorsunuz dikkat edin (gidiyorsunuz) bu arada çocuk yerde harekatsız yatıyor o arda çocuğun annesi olduğu öğrendiğim bayan geliyor ortalık feryat yerine dönüyor ve kadın olduğu yerde bayılıyor o zamana kadar bizim birader arkadan yetişiyor çocuğu alıp arabaya arka koltuğuna bırakıyorum bu esnada çocuk ağlamaya başlıyor işin garip tarafı bunu o kar kalabalığın arasında ben yapıyorum bir Allahın kulu çocuğu alıp arabaya götürmuyor çok ilginç.

Nitekim çocuğu hastaneye alıp götürüyoruz muayene yapılıyor filmler çekiliyor çok şükür çocukta bir şey yok bu arada çocuğun ailesi çok ateşli bir şekilde ve kalabalık olarak hastaneye geliyor (saki harbe geliyorlar) çocukta bir şey olmadığını doktorun söylemesine rağmen maalesef aileye haber anlatamıyoruz

Çocuğun babasının söylediği şu söz olayı özetliyor arkadaşlar çocuğuma 14 milyarlık motorla vurmuş Şu mantıga bakarmısınız

Sonuç intibariyle çok şükür cocukta herhangi bir şey yok o gün yinede gözetim altında kaldı çocuk ama ailesiye kanlı bıcaklı bir duruma geldik haber anlamaz dedıgım dedık mantıga sahip bir aile...
    hocam yanlış sölemişler bizim motor 24 milyar =) şaka bir yana geçmiş olsun

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Çok geçmiş olsun Aydemir...Allah korumuş..yanına mutlaka uğrarım..

Çocuk gelip motora yandan arka tutamak demirinin oraya çarpıyor..yine suçlu oluyorsun.
    o makinaya hasetlikle bakan o anda orada hasbel kader bulunan bazı şahsiyetsizlerde olayı poh pohluyor olay büyüyor..

DOST BİLDİĞİN KİŞDEN KAZZIK YEME ..gerisi önemli değil..Güven bitmiş,, insanlık ,,adamlık ,,delikanlılık ölmüş..Kalleşlik ,,kahpelik tahta oturmuş..

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Abi geçmiş olsun,Allah bir daha yaşatmasın...

Sağlıcakla kal...Birde sadaka ver
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun aydemir.Herşeye ragmen ucuz atlatmışsın.

Bu arada anne ve babalar hemen nasılda belli oluyor.Direkt saldırı moduna geçmişler. Adam hızlı gitmiyormuş ayrıca cocukta suçlu dememiş. Bu daha neyin tartışması. Evet cocuk görüldügünde yola atlama ihtimaline karşı hız düşürülür ama nereye kadar. Siz çocugun yanından 40 km hızla giderken 10 metre kala cocuk önünüzü atlayabilir.Ne diye suçluycaz sürücüyü hızlı gidiyor diye. Peki sürücü 30 km hızla gidiyor ve 5-6 metre kala cocuk yola atlıyor yine cocuga çarptık. Eee ne yapcaz sürücünün kaç km hızla gitmesi lazımki bu risk tamamen ortadan kalksın ? Bunun tek çözümü sürücü motosikletten inip vitesi boşa alıcak ve elinde ittirerek görücek. Yani şöyle 1-2 km hızla

Burda motosiket sürücüsüne düşen yasalarda belirtilen hız limitlerini aşmamak ve dikkatli araç kullanmak.Burda dikkatli derken her çocuk gördügünde hızını 20 km'ye düşürmesi gerektigini kastetmiyoruz. Aksi halde trafik tamamen kilit olurdu.Bunun dışında olay anne ve babada bitiyor. Aile çocugu sokaga salabiliyorsa ona sokakta olmanın verdigi sorumlulugu anlatması gerekir. Yola çıkmaması gerektigini ışıklarda yeşil yanmadan kesinlikle karşıdan karşıya geçmemesi gerektigini tek tek cocugun iyi bir şekilde anladıgından emin oluncaya kadar anlatması gerekir olmadı çocugun yanında kendisinin olması gerekir.

Bu arada çok merak ediyorum o cocugun annesi ve babası çocuklarına yol konusunda gerekli egitimi vermedikleri için azda olsa suçu kendilerinde buluyorlar mı ???
    aynı dediğini yapıyodum neredeyse. kadının biri hiç yola bile bakmadan garip garip yürüyodu, tam yanından geçerken yürüme hızına gelmiştim, geçtiğim anda hızlanıcaktımki motorun arkasına geldi çarptı. yani yaya illede çarpıcaksa kaçış yok.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    aydemir kardeşim öncelikle geçmiş olsun allah beterinden korusun
    çocuğu olan kardeşlerinde çoğu görüşüne katıldığımı söyliyemicem
    senin ısrarla söylemene rağmen hava karardıktan sonra bile 7 yaşlarındaki çocuklarını sokaklara salacak arkadaşlarımız var herhalde
    çocuğun ailesi o panikle feryat figan etmiş ama 14 milyarlık motor olayı enteresanmış hakikaten
    sen uyarsaymışsın bence adamı motorum 20 milyarlık diye
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)