Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

14 milyarlık motorla vurmuş

Motovento
    REKLAM ALANI
    işçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rks 150 titanic
    geçmiş olsun allah büyüklerinden korusun aynı olay benim başıma geldi 30 la falan gidiyodum kaldırımda arkadaşıyla konuşan bir çocuk önüme atladı ve çevreden yavaş gitsene nidaları başladı bende sert çıkıp daha nekadar yavaş gideyim deyince etraftakiler sakinleşti hayvan ve çocuklara dikat etmek gerek nezaman ne yapacakları belli olmuyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Geçmiş olsun. Allah sizide çocuğuda korumuş.
    Fakat benim anlamadığım konu çocuğun babası neden ''Çocuğuma 14,000 tl'lik motorla vurdu'' demesi?
    5,000 tl'lik motorla vurmuş olsaydınız olayın boyutu dahamı farklı olacaktı?
    Bunu anlayan varsa benide aydınlatsın lütfen.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

ufuktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Allah sizide çocuğuda korumuş.
    Fakat benim anlamadığım konu çocuğun babası neden ''Çocuğuma 14,000 tl'lik motorla vurdu'' demesi?
    5,000 tl'lik motorla vurmuş olsaydınız olayın boyutu dahamı farklı olacaktı?
    Bunu anlayan varsa benide aydınlatsın lütfen.

Para ...

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı ufuktan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Para ...
    Ha..
    14,000 liralık motora binen adamın parası vardır demeye getiriyolar yani işi?
    O zaman ben o çocuğun babasının zihniyetini seveyim

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    cahil ülkemin cahil insanları !!!

Motosikleti
    Yamah YBR125
    Geçmiş olsun öncelikle, ama...

Ne olursunuz böyle durumlarda kucaklayıp hastaneye götürme huylarından vazgeçiniz.
    Boynundaki ufak bir hasar bile, siz kucaklayınca onu felç bırakabilecek bir durum haline gelebilir. Veya omurilikteki bir sorun. Binlerce şey sayılabilir. Sizin yapmanız gereken, ambulans çağırmak ve yaralıyı uyanık tutmaya çalışmak ve yerden kalkmasını kıpırdamasını engellemek.

İyiniyet, insaniyet sandığınız bu hareket, ne yazık ki çok ölümcül bir davranıştır. Emin olunuz bu davranış yüzünden ülkemizde onlarca hatta yüzlerce insan sakay kalıyor hatta ölüyor. !

Bilinç !!!

Motosikleti
    suzuki an125
    geçmiş olsun dostum..senide,çocuğuda ALLAH korumuş
    bazı saçma yorumlarada gül geç kafana takma

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Alıntı amorle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    morrigan hep tek yönlü düşünüyorsun ve daha bir çok kişi böyle düşünüyor orada olayı gormeden nasıl yorum yapabılıceksın sonucda suclu olan senin cocuğunda olabilir....
    Arkadaş

Çocuk suçlu olamaz, her ne yaparsa yapsın

Görev bizim, sorumluluk bizim.

''Yaavv, heheheh, benim çocuğa çarpıp sakat bırakmışınız ama, çocuk işte ne bilsin, hehehe,fırlamasaymış yola...'' diyecek adamın insanlığından şüphe ederim

Bu dünyada yaklaşık 100.000 senedir aynen bugün olduğumuz gibi varız. 1 milyon yıldır da hemen hemen aynıyız. Bu tarih süreci boyunca biz hep bu yeryüzünde varolduk, yürüdük, gezdik ve o zamanlar motorlu araç yok idi. Sonradan gelmeler, kendi kurallarını koyamazlar, kural koymanın bedeli, sorumluluğu da üzerine almak ve olası yanlışlıkları düzeltmek üzere peşinen kabul etmektir

Kazasız belasız sürüşler.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:05 ----------

Alıntı t.madde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun çocuğun babası fırsatçıymış biri demiştir akıllarınca bunlar zengin 14 milyarlık motora biniyor parası vardır ehliyeti yoktur bizde şahit oluruz hızlı geliyordu diye parayı kopartırız hesabındalarmış
    Arkadaş

Sen de bu yorumu yapmışsın ama ben birinin bir başkasından bir şey Kaptığını anlamadım bu hikayeden? Ben mi kaçırdım acaba? konu sahibi kazaya karışan kardeşimiz cevap verirse anlarız herhalde kime ne vermiş?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:08 ----------

Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun,çocuğu da sizi de Allah korumuş.
    Bugün cezaevinde olabilirdiniz.
    Kusurun kimde olduğunu tartışmak bir yana ,bunun bir kaza olduğunu motosiklet kullanan, motosiklet forumunda katılımda bulunan bazı kişiler bile kabullenemiyorsa muhataplarınız hiç kabullenemez.Ayrıca 14milyarlık bir motorla değil de 200 Tl lık mobylette le de çarpsanız buna da başka bir tepki gelebilirdi

Sizin olayınıza gelince,Şehir içi limiti 50 km fakat bu limit tamamen hiç bir tehlike olmadığı anda kullanılabilecek limittir.Yani yola yaya çıkma ihtimali varsa,bu limiti kullanamazsınız.Daha yavaş gitmek zorundaydınız.
    Benim demek istediklerimi Savaş arkadaş özetlemiş

sorumluluktan kaçamayız. biz motorlu araç sürücüleri olarak sorumluluğu peşinen almış olmalıyız.

Çocuğu kusurlu gören arkadaşlar sadece cahilce konuşuyorlar. bBu çocuğa tabiatta beygir çarpmadı, öküz süsmedi, yılan ısırmadı. Motosikletli bir kardeşimiz çarptı- kazaydı. Farketmez sorumlu biz sürücüleriz.
    Poturdak

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Doğrudan çocukların ana babasını suçlama veya kazada çocuğa çarpanı yargısız infaz mantığından önce, gerçekten yolda, kaldırımda, herhangi bir noktada çocuk gördüğümüzde tüm algılama organlarımızı alarm durumuna geçirmeyi ve gerekli tedbirleri almayı öğrenmeliyiz. Ana babanın bu konuda mükemmel eğitimini almış olsalar bile çocuk çocuktur sonuçta, bunlardan her an her hareketi beklemeyi öğrenmek birçok olumsuz durumu engelliyor. Tecrübelerle sabittir.

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    Alıntı ufuktan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o çocuk dediğimizde 2 yaşında bebek değildir heralde ki , elini bilmeden prize soksun !!!!! çocuğunuz tek başına sokağa çıkmaya başlayacak yaşa geldiyse önce kenardan yürümeyi ve karşıdan karşıya geçmeyi öğretin ( suç ya çocuktadır ya da velisinde ) !!! ve bunu aklınızdan çıkarmayın
    Tanrı bile çocuğun ergenlik yaşına kadar işlediği günahlardan sorumlu olmadığı açık açık demiş. Günah dediğinde dindeki suçlardır.

Başka bir yönden bakarsan klasik soba örneği vardır onu vermek istiyorum;
    Anne-baba, çocuğun eline ne kadarda vursa, yapmaması için ne kadar da laf söylese, o çocuk illaki bir gün biryerini o sobaya değdirecek. Değdirdikten sonra ( yada bunu yaşamadan anlayabilecek yaşa geldiğinde) anlayacak onun canını yakacak bir şey olduğunu ve eğer tekrar unutmazsa hep aklın canının yanması gelecek.

Siz ne kadar öğretsenizde beynin ve mantığın bir gelişme evresi vardır, ne kadar diretirseniz diretin o evreden önce derdinizi tam anlamıyla anlatamazsınız.

Alıntı AYDEMİR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dikkat ettiysenız yazımda çocugu suçlayıcı bir kelıme geçmemiştir ayrıca mutlaka yetişkınlerın daha dikkatlı olması gerekir.

Bu olay benım cocugumun başinada gelebilirdi ama ben 7 yaşindakı bir cocugu gecenın 21:30 birakın caddeye salmayı dişarı tek başina birakmam ayrıca bu bir kazadır hepımızın başina gelebilir her iki tarafflıda..

geçmiş olsun dilekleriniz içinde teşekürler BAYAN..
    Suçu çocukta bulabilen siz değilsiniz o yazım size değildi.

Peki bir şey soracağım. Bu 14 milyarlık motor muhabbeti nereden çıktı?
    Çocuğun babası motorcu muymuş? Nereden biliyor motorun fiyatını?

Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu da en çok bilmesi gereken o çocuğun ana babasıdır.
    Bu olayda sürücü kadar çocuğu yola bırakan ana babanın da kusuru vardır
    Aynen öyle.
    Hayat ne kadar uzun olursa olsun, hep beklenmeyen kadar kısadır.

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Geçmiş olsun aydemir.Herşeye ragmen ucuz atlatmışsın.

Bu arada anne ve babalar hemen nasılda belli oluyor.Direkt saldırı moduna geçmişler. Adam hızlı gitmiyormuş ayrıca cocukta suçlu dememiş. Bu daha neyin tartışması. Evet cocuk görüldügünde yola atlama ihtimaline karşı hız düşürülür ama nereye kadar. Siz çocugun yanından 40 km hızla giderken 10 metre kala cocuk önünüzü atlayabilir.Ne diye suçluycaz sürücüyü hızlı gidiyor diye. Peki sürücü 30 km hızla gidiyor ve 5-6 metre kala cocuk yola atlıyor yine cocuga çarptık. Eee ne yapcaz sürücünün kaç km hızla gitmesi lazımki bu risk tamamen ortadan kalksın ? Bunun tek çözümü sürücü motosikletten inip vitesi boşa alıcak ve elinde ittirerek görücek. Yani şöyle 1-2 km hızla

Burda motosiket sürücüsüne düşen yasalarda belirtilen hız limitlerini aşmamak ve dikkatli araç kullanmak.Burda dikkatli derken her çocuk gördügünde hızını 20 km'ye düşürmesi gerektigini kastetmiyoruz. Aksi halde trafik tamamen kilit olurdu.Bunun dışında olay anne ve babada bitiyor. Aile çocugu sokaga salabiliyorsa ona sokakta olmanın verdigi sorumlulugu anlatması gerekir. Yola çıkmaması gerektigini ışıklarda yeşil yanmadan kesinlikle karşıdan karşıya geçmemesi gerektigini tek tek cocugun iyi bir şekilde anladıgından emin oluncaya kadar anlatması gerekir olmadı çocugun yanında kendisinin olması gerekir.

Bu arada çok merak ediyorum o cocugun annesi ve babası çocuklarına yol konusunda gerekli egitimi vermedikleri için azda olsa suçu kendilerinde buluyorlar mı ???

Motosikleti
    transalp yavrusu
    anlayış farklı, düşünce farklı..
    İnsan olmak yetmez, yetmiyor zaten süpermen olmak lazım bazen..

Motosikleti
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun aydemir.Herşeye ragmen ucuz atlatmışsın.

Bu arada anne ve babalar hemen nasılda belli oluyor.Direkt saldırı moduna geçmişler. Adam hızlı gitmiyormuş ayrıca cocukta suçlu dememiş. Bu daha neyin tartışması. Evet cocuk görüldügünde yola atlama ihtimaline karşı hız düşürülür ama nereye kadar. Siz çocugun yanından 40 km hızla giderken 10 metre kala cocuk önünüzü atlayabilir.Ne diye suçluycaz sürücüyü hızlı gidiyor diye. Peki sürücü 30 km hızla gidiyor ve 5-6 metre kala cocuk yola atlıyor yine cocuga çarptık. Eee ne yapcaz sürücünün kaç km hızla gitmesi lazımki bu risk tamamen ortadan kalksın ? Bunun tek çözümü sürücü motosikletten inip vitesi boşa alıcak ve elinde ittirerek görücek. Yani şöyle 1-2 km hızla

Burda motosiket sürücüsüne düşen yasaların izin verdigi hız limitlerini aşmamak ve dikatlı araç kullanmak.Burda dikkatlı derken her çocuk gördügünde hızını 20 km'ye düşürmesi gerektigini kastetmiyoruz. Aksi halde trafik tamamen kilitl olurdu.Bunun dışında olay anne ve babada bitiyor. Aile çocugu sokaga salabiliyorsa ona sokakta olmanın verdigi sorumlulugu anlatması lazım. Yola çıkmaması gerektgini ışıklarda yeşil yanmadan kesinlikle karşıdan karşıya geçmemesi gerektigini tek tek cocugun iyi bir şekilde anladıgından emin oluncaya kadar anlatması gerekir olmadı çocugun yannıda kendisinin olması gerekir.
    Yasalar çocuklar için değildir bildiğim kadarı ile

Ya da tam tersinden düşünelim o zaman:

Yasa: bak çocuğum, yola fırlar ve zavallı bir motorlu araç sürücüsünü kazaya karıştıtrırsan sen suçlusun. anladın mı yavrum. Ha eğer ölür ya da sakat kalırsan annene babana ceza verir, zavallı motor sürücüsünün emniyetini ihlal ettiğin için ebeveynlerini cezalandırırız''. Hee, bu arada sen göçmüş gitmiş olabilirsina ama biz yasa olarak en azından seni baştan uyardığımız için rahat yatar uyuruz.

Arkadaşlar yine söylüyorum, insana, hele çocuğa çarpmak bir motorlu araç ile, bahane kabul etmeyecek bir kusurdur. Kardeşimiz doğrusunu yapmış, elinden geleni ortaya koymuş ki insan olarak görevimizi yerine getirmiş. Eğer çocuk SUÇLU olsa idi, çarpar, bakar, ammaaan bana ne çocuk hatalı der, çekip giderdi.
    Poturdak

hercul3367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    geçmişolsun ali kardeşim.
    insanın ağzı torba değil ki büzesin.
    takma kafanı bence...
    Para her şeydir diyen, para için her şeyi yapabilendir...
    Nasıl bir hayat yaşıyorsan, öyle ölürsünüz. Nasıl öldüyseniz, öylede dirilirsiniz.
    http://gezginpardus.blogcu.com/

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yasalar çocuklar için değildir bildiğim kadarı ile
    Yasalar çocuklar için geçerlimi değilmi bilmiyorum aslinda
    Ama aklımı karıştıran şöyle birşey var ki ; Çocuk mahkemeleri boşunam kuruldu o zaman? veya çocuk mahkemelerinde kaç yaş sınırı aranıyor?

Hepsinden vazgeçelim ; Bir çocuğun en iyi ögretmeni bence ebeveyn'leridir. Bir çocuk doğar, anne ve babasından aldığı toplum kurallarıyla büyümeye başlar, ve bu çocuk o kurallar çerçevesinde yaşadığı mavi küreye uyum sağlar. Mesela ben kırmızı ışıkta durmamız gerektiğini babamdan öğrendim, okulda arkadaşlarımla iyi geçinmem gerektiğini annemden. Karşıdan karşıya geçerken önce sağa, sonra sola,sonra tekrar sağa bakmam gerektiğini yine babamdan ögrendim. Şimdi bu kaza sonucu AYDEMIR'de hata yokmu? belki olabilir, konuyu irdelemek gerekir...

Motosikleti
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yasalar çocuklar için geçerlimi değilmi bilmiyorum aslinda
    Ama aklımı karıştıran şöyle birşey var ki ; Çocuk mahkemeleri boşunam kuruldu o zaman? veya çocuk mahkemelerinde kaç yaş sınırı aranıyor?

Hepsinden vazgeçelim ; Bir çocuğun en iyi ögretmeni bence ebeveyn'leridir. Bir çocuk doğar, anne ve babasından aldığı toplum kurallarıyla büyümeye başlar, ve bu çocuk o kurallar çerçevesinde yaşadığı mavi küreye uyum sağlar. Mesela ben kırmızı ışıkta durmamız gerektiğini babamdan öğrendim, okulda arkadaşlarımla iyi geçinmem gerektiğini annemden. Karşıdan karşıya geçerken önce sağa, sonra sola,sonra tekrar sağa bakmam gerektiğini yine babamdan ögrendim. Şimdi bu kaza sonucu AYDEMIR'de hata yokmu? belki olabilir, konuyu irdelemek gerekir...
    Sinan kardeşim

sen ne yaparsan yap bebeler ıslak sabun gibidirler.

İstersen o bebenin gözünden yazmaya çalışayım.

Ben ablamla oynuyodum, kendisi beni çok gıdıklar ve sinir eder. ablam da 6 yaşında olduğundan aslında çok komiktir ve ben onu çok severim Beni ''seni senii senii'' diye kovalayınca, ben de hızla kaçayım dedim. o sırada anlamadığım bir adam, altında kocaaamaaannn bir şey ile gelidii ve küt yaptı bana ben o na bişey yapmamıştım ki ''kaçamazsııınn, ablan seni gıdıkklayaaacak, bundan kaçışın yook'' dedi. kafam acıdı, düştüm, ablamın beni gıdıklamasına artık müsaade etmem gerektiğini biliyorum, aksi taktirde ceza alabilirim

Ha bu arada, yazdığım yorumlarda yaş sınırı belirtmemişim. Yani X yaştan sonra çarparsak cezası yok, y yaştan sonra hele hele adama bonus veriyorlarmış

Motorlu araç kullanan, yayalara, bebeklere, çocuklara karşı %100 hatalıdırhe diyeceksin otoyolda olsa idi* O zaman da otoyolu yapanlar çocukların-bebeklerin oraya girmemesinden sorumlulardır
    Poturdak

ufuktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    [QUOTE=morrigan;2087875]Tanrı bile çocuğun ergenlik yaşına kadar işlediği günahlardan sorumlu olmadığı açık açık demiş. Günah dediğinde dindeki suçlardır.

Anne-baba, çocuğun eline ne kadarda vursa, yapmaması için ne kadar da laf söylese, o çocuk illaki bir gün biryerini o sobaya değdirecek. Değdirdikten sonra ( yada bunu yaşamadan anlayabilecek yaşa geldiğinde) anlayacak onun canını yakacak bir şey olduğunu ve eğer tekrar unutmazsa hep aklın canının yanması gelecek.

Siz ne kadar öğretsenizde beynin ve mantığın bir gelişme evresi vardır, ne kadar diretirseniz diretin o evreden önce derdinizi tam anlamıyla anlatamazsınız.

Allah'tan günahtan başlamışsın ... sobadan çıkmışsın !!!! yahu anlatamıyorum velet gelmiş 7 yaşına .... karşıdan karşıya geçmeyi öğrenmesi için beynin oxford seviyesine gelmesimi gerekli yada senin değidiğin önce bir aracın altında ezilmesimi gerekli ???? ana babası öğretmemiş ve bu da yetmezmiş gibi salmışlar çocuğu sokağa ???

Şunu söylerim yasalarda 18 yaşına kadar herkes çocuk değilmi ?? 17 yaşındaki biri suç işlediğinde kızıyorsunuz ... nasıl kızarsınız o daha çocuk !!!! 7 yaşındaki bir çocuk karşıdan karşıya geçmeyi öğrenmiş ve uyguluyor evresindedir .....

Hocanında dediği gibi HIRSIZIN HİÇ Mİ KABAHATİ YOK !!!!!! Yani çocuğun ve ana babasının ?????

Motosikleti
    [QUOTE=ufuktan;2087896]
    Alıntı morrigan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tanrı bile çocuğun ergenlik yaşına kadar işlediği günahlardan sorumlu olmadığı açık açık demiş. Günah dediğinde dindeki suçlardır.

Allah'tan günahtan başlamışsın ... sobadan çıkmışsın !!!! yahu anlatamıyorum velet gelmiş 7 yaşına .... karşıdan karşıya geçmeyi öğrenmesi için beynin oxford seviyesine gelmesimi gerekli yada senin değidiğin önce bir aracın altında ezilmesimi gerekli ???? ana babası öğretmemiş ve bu da yetmezmiş gibi salmışlar çocuğu sokağa ???

Şunu söylerim yasalarda 18 yaşına kadar herkes çocuk değilmi ?? 17 yaşındaki biri suç işlediğinde kızıyorsunuz ... nasıl kızarsınız o daha çocuk !!!! 7 yaşındaki bir çocuk karşıdan karşıya geçmeyi öğrenmiş ve uyguluyor evresindedir .....

Hocanında dediği gibi HIRSIZIN HİÇ Mİ KABAHATİ YOK !!!!!! Yani çocuğun ve ana babasının ?????
    Arkadaş

O zaman sadece şu yorumu yapayım da an azından benimiçin bitsin
    Poturdak

Bir kaza atlatmışsınız, geçmiş olsun. Bir çocuğa çarpmışsınız, eğer o çocuğa bir şey olsaydı; sizin ona birşey olmasaydı da bana olsaydı diyeceğinizi biliyorum. Tanıdığım için değil, sizi sağduyulu varsaydığım için. İşte bu yüzden yazınızda pişmanlığınızı da biraz dile getirseydiniz eleştiren arkadaşlar da daha sağduyulu olabilirdi. Anne babasının, akrabalarının yaptığı hareketler sizi kızdırmış olabilir ama aslında çok önemli değil, ortada bir kaza var bu önemli.

14 milyarlık motor meselesine gelince, hiçbir anne baba, hatta ,nsan para sızdırmak için böyle saçma birşey söylemez. "Biniyorsunuz pahalı hızlı motorlara, çarparsınız tabi" mesajı taşıyor. Sinirle söylenince ancak bu kadar mesaj verilebilir tabi.

Motosikleti
    125 zn
    Sabah 4 bile olsa bas hocam kornana. 15 km'yle bile gitsen 30 cm'e kala çocuk kendini bile atsa, önce motosikletli olduğun için insanlar hız yaptığını düşünecek, hele hele racing kullanıyorsan bu düşünceyi değiştirmek 10 kat daha zor olacak.

Eminim ki haklısındır da, ancak yine de mümkün olduğunca alttan alıp durumu izah edip özür dilemekte fayda var.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)