Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Yeni Motorum Honda Shadow 750 C 'ye sonunda kavuştum=)

Motovento
    REKLAM ALANI
    mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    Merhaba dostlar birinci haftasını doldurduğum yeni motorum Shadow 750 hakkında ilk başlığımı açıyorum.Alım satım işleri noter durumlarından dolayı daha yeni sonlandı.Aldığım 3. motorum olan 2005 model Shadow 750 C ,şaftlı ve 9500 km dedir.Hali hazırda hiç bir bakıma ihtiyacı yok, bu sezon ki bakımı eski sahibi tarafından serviste yapılmış.Bize sadece gazlamak ve keyif alması kaldı.Ve şuana kadar 650 km civarı yol yaptım ve tecrübelerimi sizinle paylaşmak istedim.

Oturuş pozisyonun rahatlığı ilk 3-4 saate kadar hiçbir sorun yaşatmıyor,daha sonraları kaba etlerde ufak uyuşmalar başlıyor.Artçı sürücüye göre daha yukarda ve yolu tam anlamıyla sürücünün kaskının üstünden izleyebiliyor.Yakıt konusunda 90-100 arası seyeredince gayet makul olduğunu gördüm.şehirler arası sakin bir şekilde 100km de 4.5lt oranını yakaladım.Bu da menzili 280 km kadar uzatabileceğinizin göstergesidir.Fakat biraz tempolu giderseniz 220 km/h civarı kolaycana yedeğe düşebilirsiniz.14 lt depo kapasitesi ilk başlatda az gelmişti.Çünkü ilk motorum olna GV250 ile aynı kapasitedeydi.Fakat sonradan arada çok bariz bir fark olmadığını anlayınca sorun yapmadım.90 KM7h gibi bir hızda 5. vitesi çok ağır geliyor.105 km/h civarında 5. vitese geçerek 110-120 arası hızları ekonomik ve deir yaptırmadan rahatça alıyorsunuz.Ayrıca bu aralıkta motor sollamalarda ve ani gaz açışlarında torkunu gösteriyor ve tehlikelerden rahatça sıyrılıyorsunuz.Yürüme hızına yakın şehiriçi trafiklerde 245kg kuru ağırlığına,yakıt yağ ve aksesuarlarıda ekleyince 275-280 kg gibi trafikte zaptedilmesi zor olan bir kısrak oluyor.Düşük hızlar yanal eğimli yollara gelirseniz motor kendini eğime doğru devirmeye çalışıyor ve mecburen ayaklarınızı yere değdirmeye hazır modda sürüş yapıyorsunuz.Ama trafikten sıyrıldığınız anda sürüş ço keyifleşiyor.Ağırlık dengesi sayesinde gidonu bırakın o size yolu gösteriyor.

Akeseurara gelince belli başlı ve en önemlileri zaten motorun üstünde aldığımda vardı.En kıza zamanda sürücü sisi barı ile sürüşü dahada konforlu hale getirmek istiyorum.

Eski motorum olan GV650 ye nisbeten bozuk ve stabile yollarda daha iyi bir süspansiyon ve altını yere sürmeme konusundada başarılı.3000 devirde yüksek torka ulaştırması chopperın karakter özllekiklerinden birtanesi.Heran her devirde geriye yapıştırmaya hazır bir alet.Üstünde kullanılan motor karbüratörlü ve Honda'nın yıllardır vazgeçemediği efsane 52 derece V-twin motordur.Son çıkan Shadowların enjeksiyonlu olması hatrı sayılır cruisercı abilerm başta olmak üzere herkesi üzmüştür.Bu tip motorlar ve kullanıcları cruiserlarında teknolojik hiçbir değişime iyi gözle bakmaz.Yoksa Honda bu motora benzin göstergesini 20 yıl önce koyardı.Demek istediğimi anlamışsınızdır herhalde.Ne kadar kara düzen ,basit bir teknoloji varsa daha iyidir.Hem arıza durumunda müdahelesi hem bakımı hemde göze sade görünmesi bir o kadar makbuldür..

Eksoz konusunda gelince aldığım motorda ses adına hiçbir değişiklik yapılmamış ve eksoz sesi neredeyse hiç yok.Genelde xeyir halinde rüzgar motordan daha çok gürültü çıkarıyor =) Tek pimli krank sayesinde ses ile oynadığında güzel sonuçlar verdiğini hemen hemen herkes bilir.Eksoz değişikliğinden sonra çıkacak düzensiz "pata ta ta pa ta ta " şeklinde saymalar insanın ruhu okşuyor gerçekten.Şimdilik harcamalarımdan dolayı eksoz durmunu ileri bir tarihe erteledim.

Frenleme konusunda spor bir motor gibi kısa mesafeli ve güvenilir değil.Artçıyla beraber 400 kg ağırlağa çıkan motor tek disk ve arka kampana ile uzun bir duruş mesafesi veriyor.Ama Shadow 750 ye rakip diğer cruiserlardan dah kötü diyemem.Sadece spor karakterli motorlara göre kıyaslama yapıyorum.Viraj kabiliyeti bütün cruiserlarda olduğu gibi katı bir çizgiyle çizilmiş,virajın dozajını arttırdığınız anda sizi ilk olarak ayak pegleri ve sonra eksoz sürtme sesi uyarıyor.Biz cruisercılar bu olayın her zaman farkındayız.Toza bile tahamülüm yokken eksozda oluşan bir asvalt çiziğini hiç klasikçi istemez doğrusu.

Hondanın işçilik kalitesine gelince fazla bir söze gerek yok gerçekten.Bu makineyi iyi kullandığın sürece torunlarına bırakırsın efsanesi bu motor içinde geçerli.Çevremde 90.000-100.000 kmlere gelmiş rektefeyi bırakın anahtar değmemiş Shadowları görünce ne kadar iyi bir seçim yaptığımı şimdi daha iyi anlıyorum.Allah sizlere gönlünüzde yatan en güzel makineyi nasip eder inş.Yollarda görüşmek ümidiyle...
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferhatdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache
    hayırlı olsun kazasız belasız keyfini çıkart dostum yazın, sezona bomba gibi bir makina

DooMsDaY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki en500
    hayırlı uğurlu olsun dostum en az senin kadar bende sevindim. Allah kaza bela vermesin hernekadar hergün berabersekte sanaldanda hayırlı olsun diyeyim.
    http://www.turkchopper.com

Motosikleti
    Honda CBR 125 R İnş :)
    hayırlı olsun kardes motorun cok guzelmıs kazasız belasız sur inş.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 600
    Hocam herşey iyi güzel açıklayıcı da.... Bilmişlik olmasın ama o kask, korumalar eksik. Allah korusun. Keyfi sağlığına tercih etme derim.
    ::piloot:: Yakaladın mı? bak bakalım ellerine yakaladım dediğin şey sadece mavi bir silüet.... Çoktan uçup gittik. Geçtin mi? bak bakalım ardına ve önüne geçmene izin verildiğinde ufuktaki mavilik kim........ ::uzgunum:

Dr.MZÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 + Hero Xpulse 200
    Maşallah çok güzel motor Kazasız belasız güle güle sürüşler dilerm.

Motosikleti
    Yamah YBR125
    Alıntı DeathaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam herşey iyi güzel açıklayıcı da.... Bilmişlik olmasın ama o kask, korumalar eksik. Allah korusun. Keyfi sağlığına tercih etme derim.

İstanbul/Fındıkzade Bosna-Hersek/Sarajevo
    Motosikleti
    Keeway landcruiser 250/Arctic cat prowler 650
    hayırlı olsun harika bi motor kazasız belasız kullanmanırsın inş. bende istiyorum shadow

Motosikleti
    kanuni 200cc racer 2007
    hayırlı olsun kazasız belasız keyfini çıkart

Motosikleti
    artık yok...
    çok güzel motor kazasız belasız sürüşler hocam...

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Hayırlı uğurlu olsun, her daim pırıl pırıl parlasın, en güzel yollarda en keyifli sürüşler hep beraber olsun
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

dalyan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin

Hayırlı uğurlu olsun, maşallah.

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    emrahım hayırlı olsun kardeşim.allah kaza bela vermeden tadını çıkarmayı nasip etsin.tüfekli fotoğrafına bayıldım valla
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

_alp_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VTX 1300
    Hayirli olsun... kazasiz, guzel surusler...

Alıntı mrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ... Fakat biraz tempolu giderseniz 220 km/h ...
    tempoyu biraz abartmamis misin?
    http://www.ataturkungencligehitabesi.com/

Okuyup da bugunu anlayamayan ahmaktir...

Motosikleti
    Land cruiser 250
    Hayırlı olsun arkadaş çok güzel motor.Allah banada nasip eder inşallah tek isteğim motor.
    ::sapkaa::[COLOR="Red"][COLOR="Red"]Rodeo (Biri beni durdursun)[/COLOR]!!![/COLOR] ::sapkaa::

aargh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono 660 Factory Dark
    Hayırlı uğurlu olsun. Çil çil parlıyor, tekerin dümdüz bassın.
    = = = Be Aprilia racer! = = =

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Allah kazadan beladan saklasın motorun çok güzelmiş dostum.
    Yalnız ufak bi öneride bulunacağım.
    Bir arkadaşımın venox'u var. Oda senin senin gibi nazi kaskı kullanıyor.
    Birgün sehir halinde önden giden bir kamyonun içinden yanık halde sigara izmariti atılmış, ve yüzüne isabet etmesi sonucu arkadaşım düşmüş. Nazi kaskını değiştirip çeneden açılır bir kask aldı oda. Aynı durumun seninde başına gelmesini istemem, bu nedenle kaskını değiştirmeni önereceğim dostum.

Saygılar...
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    hoş göserişli motor Allah kaza bela göstermesin güle güle kullan
    Motosiklet mucidi

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    hayırlı ugurlu olsun . . .
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler