Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Yeter Artık diyorum...

Motovento
    REKLAM ALANI
    nahzuvay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc750 X DCT - Vespa Gts 250ie
    İsmim Yavuzhan, ist.tıp.fak öğrenciyim, bitirecek kadar okudum ama bitiremedim. Aynı zamanda Sağlık bakanlığının Adli Vakalar ve Organ bağışlarıyla ilgilenen özel bir biriminde Çalışıyorum. siteye bu şekilde bir konuyla merhaba demek istemezdim ama bugun cok bunaldım,

neyse gelelim meseleye,
    dün gece nöbetçiyim hastanede, gecenin 3 ünde telefon çalar :
    - Araçdışı Trafik kazası sonucu vefat etmiş bi kişi var incelemeye gelir misiniz?
    (hatırlamayan yada bilmeyenler için tekrarlayayım; kazalarda ki yaralanmalar ve ölümler tıbbi olarak ikiye ayrılır : Araçiçi - Araçdışı)
    - Tabi hemen geliyorum. dedim ve gittim. Adli polis tutanagı ve saglık raporunu görünce önce şöyle bir irkildim sonrada yanımda ki polis memuru ve doktora dönerek bi kere bu evreklar anlıs dedim. Olay araç dışı değil Araç içi,
    - Motosikleti araçtan saymamak nasıl bir mantık,vergisini veriyorsa, ruhsatı var ve bu ruhsatta motorlu taşıt olarak geçiyorsa bu evraklara ARAÇDIŞI yazamazsınız diyerek çıkıştım. ve evrakları tamamını baştan hazırlattım.

Gelgelelim mevzumuzun bam teline, İster kıssadan hisse cıkarın kendinize, isterseniz yataga basınızı koydugunuzda uyumadan on dakikanızı ayırarak durumu hayal ediniz; Kaza şöyle gerçekleşiyo :
    - D.U isimli 18 yaşında ki kardeşimiz gece 01:00 sularında motorsikletiyle gezerken, polis otosunu fark ediyo,
    - nöbetçi memurun dur ihtarına uymarak kacmaya baslıyo,
    - Kaçıp kurtulmak için ters yola giriyo,
    - ters istikamete ragmen sürat yapıyo ve aynası olmadıgı için kafasını cevirerek arkasından polis gelip gelmedigine bakıyo. Tam o anda korkulan oluyo
    - hızla gelen minübüsle kafa kafaya çarpışıyorlar.
    - D.U. çarpmanın etkisiyle feci şekilde yolun ortasında yuvarlanırken, yandan gelen minübüsün altında kalıyo

Durum sanırım gayet açık. Gelgelim sonrasına, adli muayeneye : vücudunda sadece basit kırıklar bulunan kardeşimizin yüz kısmı tanınmaz vaziyette : Çene kemiği parçalanmış, kafatası 3 yada 4 yerden ayrılmış, beyin zarları dışarda.... dahasını yazmayacagım sanırım bu kadarı etkiler sizi. YANİ KISACASI : EGER KAFASINDA SAĞLAM BİR KASKI OLMUŞ OLSAYDI O KARDEŞİMİZ ŞU ANDA KOLU VE AYAGI ALCILI VAZİYETTE ARAMIZDA OLACAKTI.

BUGUNDEN İTİBAREN, ARTIK HERGÖRDÜĞÜM KASKSIZ MOTORLUYU DURDURUP KASK TAKMASINI SÖYLÜYORUM SİZ ZATEN TAKIYORSUNUZDUR DA YOLDA KARŞILAŞTIGINIZ KASKSIZLARA SİZE BUNU SÖYLEYİN LÜTFEN

Dip not : Adli muayeneden çıkınca ailesine:: siz görmeseniz daha iyi olur kanaatimce dedim ve ailesinin o vaziyette oğullarını görmelerini istemedim, varın gelin ötesini hep beraber düşünelim....

D.U. ya Allah'tan rahmet ailesine ve sevenlerine de sabır dilerim...

Saygılarımla...
    ŞEHİTLERİMİZ ÖLMEYECEK BU VATAN BÖLÜNMEYECEK...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    gt250comet
    üzücü vahim bir durum, Allah rahmet eylesin

funkyboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Versys 650 abs
    işiniz kolay değil

MkD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    92 301 98 vstar
    yapılan hatalar ve bunların ağır bedelleri işte...

acaba neden kaçıyordu ehliyeti flnmı yoktu ki,kaskta yok
    allah rahmet eylesin

18 yaşında bir insan ne söyler ne yazarsın şimdi

Motosikleti
    honda CBF150
    her zaman tam koruma ama herzaman

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Sizin gibi insanların varlığını bilmek bu motosiklet işini bırakmamama neden olan yegane şey benim için..Bu konuda son derece ciddiyim..Ben daha bugün 100 km kadar bir yoldan geldim ve gerçekten ama gerçekten İstanbul gibi bir metropolde ve şehrin merkezinde kasklı gördüğüm sürücü oranı en çok %50 dir..Yani 2 kişiden birinde kask yok..! Takmıyor insanlar, takmıyorlar işte..!

Mesleki anlamda örnek bir davranış sergilemişsiniz, motosiklet sürücüsü olarak ise son derece doğru bir şeyi savunuyor/düşünüyorsunuz..

Ölen arkadaşımızın ailesine sabır dilerim, arkasından konuşmanın gereği yok elbette ama malesef memleketimizin her alanında olduğu gibi motosiklet camiasında da eğitimsizlik had safhada!

Belkide işbu sebepten dolayıdır mesleğimi seçtim..Şimdi şimdi fark ediyorum sanırım..

Motosikleti
    Alıntı fthinky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üzücü vahim bir durum, Allah rahmet eylesin
    evet gecekten üzücü, amin...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:10 ----------

Alıntı funkyboys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işiniz kolay değil
    evet psikolojik olarak hiç kolay değil ama yapılmak zorunda...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:11 ----------

Alıntı MkD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yapılan hatalar ve bunların ağır bedelleri işte...

acaba neden kaçıyordu ehliyeti flnmı yoktu ki,kaskta yok
    allah rahmet eylesin
    ehliyeti yokmuş

siyahatmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Mubarek kardeşim Nahzuvay Allah yar ve yardımcın olsun ve ayrıca seni özledik.
    Konu ile ne yazayım ki, insana ölüm hak amma insan ölümünden de sorumlu. Tedbirini almadığın zaman mükellefsin.
    Allah rahmet eylesin, geride kalanlara sabır bizleri de araç dışı yazanlara akıl ve vicdan versin Cenab-ı Mevla..
    Yollar size, sizler Allah'a emanet.....

Motosikleti
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    18 yaşında bir insan ne söyler ne yazarsın şimdi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:14 ----------

Alıntı peyami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her zaman tam koruma ama herzaman
    kesinlikle...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:16 ----------

Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin gibi insanların varlığını bilmek bu motosiklet işini bırakmamama neden olan yegane şey benim için..Bu konuda son derece ciddiyim..Ben daha bugün 100 km kadar bir yoldan geldim ve gerçekten ama gerçekten İstanbul gibi bir metropolde ve şehrin merkezinde kasklı gördüğüm sürücü oranı en çok %50 dir..Yani 2 kişiden birinde kask yok..! Takmıyor insanlar, takmıyorlar işte..!

Mesleki anlamda örnek bir davranış sergilemişsiniz, motosiklet sürücüsü olarak ise son derece doğru bir şeyi savunuyor/düşünüyorsunuz..

Ölen arkadaşımızın ailesine sabır dilerim, arkasından konuşmanın gereği yok elbette ama malesef memleketimizin her alanında olduğu gibi motosiklet camiasında da eğitimsizlik had safhada!

Belkide işbu sebepten dolayıdır mesleğimi seçtim..Şimdi şimdi fark ediyorum sanırım..
    hayatın gerçeklerinden kacılmıyo malesef... bence eğitimsizlikten ziyade duyarsızlık, çabuk unutkanlık ve ileriyi görememe hastalıklarına sahibiz...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:18 ----------

Alıntı siyahatmaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mubarek kardeşim Nahzuvay Allah yar ve yardımcın olsun ve ayrıca seni özledik.
    Konu ile ne yazayım ki, insana ölüm hak amma insan ölümünden de sorumlu. Tedbirini almadığın zaman mükellefsin.
    Allah rahmet eylesin, geride kalanlara sabır bizleri de araç dışı yazanlara akıl ve vicdan versin Cenab-ı Mevla..
    Yüce abicim Vallahi bende sizleri özledim, haftasonu bi memlekete gidip gelmem gerekiyo sonra bolca gelecem inşallah sizin o tarafa senide ararım muhakkak. dualarına bende katılıyorum abim. Bile bile lades demek abes kacacak ama sanırım durum biraz öyle...

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Allah rahmet eylesin.

Artık o kadar kanıksandı ki bu haberler. Bunu da okur, rahmet diler geçeriz. Sayfayı kapattığımız anda da unutur gideriz. Bu gün kaç tane motosiklet kazası okuduğumu unuttum bile.

Bu kazalar bitmez.

Nerdeyse son 10 yıldır iktidarda olan, % kaç bilmem oyla geldik diye övünen bir hükümet bile 5 yıldır bir trafik yasa tasarısını meclisten geçiremiyor ise bitmez.

Hükümetten bağımsız Türkiye Cumhuriyeti Devleti yıllardır bunca trafik kazasına sadece seyirci kalıyor,hükümetler her yıl boy, boy, renkli, renkli "Her yıl trafik kazalarında, terör yüzünden ölen vatandaşımızdan kat be kat fazla insan ölmektedir" diye istatistikler yayınlıyor ama bu konuda bir Devlet Planı, kalıcı bir devlet çözümü oluşturmak için parmaklarını kıpırdatmıyorsa bitmez.

3-5 günlük tatillerde, millet yollara döküldüğünde günde 60-70 kişi trafik kazasında ölüyorsa ve biz bu rakamlara bakıp şanslıyız diyorsak -100'ün üzerindeki rakamları da biliyoruz çünkü- bitmez.

Ehliyet'in kurslar tarafından verilmesi olumludur. Ama kursları denetlemiyorsan, sonucunda milletle dalga geçer gibi bir imtihan yapıp Ehliyet veriyorsan bitmez.
    (Sorumlusu olmayan iş olabilir mi? Desen ki trafik kazasında kusurlu olan tarafın ehliyetini kim vermişse - kurs değil, imtahını yapıp geçer not verenler- Bunları da sorumlu tutacağım, atıyorum ehliyet verdiği 3 kişi böyle kusurlu bir kaza yaparsa yetkisini iptal edeceğim, para cezası vereceğim vb.

Trafik eğitimini sadece kurslarda alınan süreye sıkıştırırsan bitmez. Neden ilkokuldan itibaren verilmez bu eğitimler? Maşallah Almanyanın, fransanın geçmişini bilir, bilemem neredeki fiyordları, platoları ezberler, bilmem hangi ülkenin, kendi ülke vatandaşlarının bile bilmediği bilgileri papağan gibi ezberletirler. Ama hayati önem taşıyan trafik konusunda git kursta öğren derler. Bitmez tabi.

Böylesine eğitimsiz, kuralsız demiyorum pekala kurallarımız var ama cezasız, uygulamasız bir trafik ortamında, üstüne bir de motosiklet gibi kaportasız bir araç kullanacaksanız:
    Ve geçen hafta yaptığım ankette de çıktığı gibi (40 kişi katılmış) %57.5'ğu trafikte hatayı hep karşı tarafta arayacak. Biter mi?

Forumlarda trafik kurallarına aykırı davranışları övecekseniz, yapıyorum oldu diyeceksiniz. Video'lar yayınlayacaksanız. Polis dur derse kaçarım diyecekseniz. Kısaca Uçundan kıyısından sizde bu ortama bir parça katkıda bulunacaksınız. (Motosiklet.net yöneticilerinin bu tür konulardaki tutumunu çok yerinde buluyorum). Zaten konu hakkında bilgisiz olan insanlar gelip okuyacak "yahu oluyormuş" demek ki diyecek, deneyecek.

Yukarda söylediğim imtihan sonucu ehliyet alacak sonra hemen gidip 1000cc SS bir motosiklet alabilecek, bu anlattığım trafiğe çıkabilecek. Birileri de parası var alır, isterse pert eder diyecek.

Biter mi? Ancak yazı biter...

Bu trafik kazaları bitmez...

Okur, duyarız, arkasından rahmet dileriz, unuturuz.
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

Motosikleti
    Alıntı Ante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah rahmet eylesin.

Artık o kadar kanıksandı ki bu haberler. Bunu da okur, rahmet diler geçeriz. Sayfayı kapattığımız anda da unutur gideriz. Bu gün kaç tane motosiklet kazası okuduğumu unuttum bile.

Bu kazalar bitmez.

Nerdeyse son 10 yıldır iktidarda olan, % kaç bilmem oyla geldik diye övünen bir hükümet bile 5 yıldır bir trafik yasa tasarısını meclisten geçiremiyor ise bitmez.

Hükümetten bağımsız Türkiye Cumhuriyeti Devleti yıllardır bunca trafik kazasına sadece seyirci kalıyor,hükümetler her yıl boy, boy, renkli, renkli "Her yıl trafik kazalarında, terör yüzünden ölen vatandaşımızdan kat be kat fazla insan ölmektedir" diye istatistikler yayınlıyor ama bu konuda bir Devlet Planı, kalıcı bir devlet çözümü oluşturmak için parmaklarını kıpırdatmıyorsa bitmez.

3-5 günlük tatillerde, millet yollara döküldüğünde günde 60-70 kişi trafik kazasında ölüyorsa ve biz bu rakamlara bakıp şanslıyız diyorsak -100'ün üzerindeki rakamları da biliyoruz çünkü- bitmez.

Ehliyet'in kurslar tarafından verilmesi olumludur. Ama kursları denetlemiyorsan, sonucunda milletle dalga geçer gibi bir imtihan yapıp Ehliyet veriyorsan bitmez.
    (Sorumlusu olmayan iş olabilir mi? Desen ki trafik kazasında kusurlu olan tarafın ehliyetini kim vermişse - kurs değil, imtahını yapıp geçer not verenler- Bunları da sorumlu tutacağım, atıyorum ehliyet verdiği 3 kişi böyle kusurlu bir kaza yaparsa yetkisini iptal edeceğim, para cezası vereceğim vb.

Trafik eğitimini sadece kurslarda alınan süreye sıkıştırırsan bitmez. Neden ilkokuldan itibaren verilmez bu eğitimler? Maşallah Almanyanın, fransanın geçmişini bilir, bilemem neredeki fiyordları, platoları ezberler, bilmem hangi ülkenin, kendi ülke vatandaşlarının bile bilmediği bilgileri papağan gibi ezberletirler. Ama hayati önem taşıyan trafik konusunda git kursta öğren derler. Bitmez tabi.

Böylesine eğitimsiz, kuralsız demiyorum pekala kurallarımız var ama cezasız, uygulamasız bir trafik ortamında, üstüne bir de motosiklet gibi kaportasız bir araç kullanacaksanız:
    Ve geçen hafta yaptığım ankette de çıktığı gibi (40 kişi katılmış) %57.5'ğu trafikte hatayı hep karşı tarafta arayacak. Biter mi?

Forumlarda trafik kurallarına aykırı davranışları övecekseniz, yapıyorum oldu diyeceksiniz. Video'lar yayınlayacaksanız. Polis dur derse kaçarım diyecekseniz. Kısaca Uçundan kıyısından sizde bu ortama bir parça katkıda bulunacaksınız. (Motosiklet.net yöneticilerinin bu tür konulardaki tutumunu çok yerinde buluyorum). Zaten konu hakkında bilgisiz olan insanlar gelip okuyacak "yahu oluyormuş" demek ki diyecek, deneyecek.

Yukarda söylediğim imtihan sonucu ehliyet alacak sonra hemen gidip 1000cc SS bir motosiklet alabilecek, bu anlattığım trafiğe çıkabilecek. Birileri de parası var alır, isterse pert eder diyecek.

Biter mi? Ancak yazı biter...

Bu trafik kazaları bitmez...

Okur, duyarız, arkasından rahmet dileriz, unuturuz.

deli mavili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motosiklet
    allah rahmet eylesin
    bu arada çok güzel bir konuya da değinmişsin kask konusu bunda haklısın
    sanırım o kardeşimizde sırf kask takmadıgı için kaçmıştır
    polislerin yazmış oldugu yanlış raporuda düzelttirdiğin için
    UÇURUMUN KENARINDA OLSAN BİLE SIRF HAYATA GICIKLIK OLSUN DİYE GÜLÜMSE

Motosikleti
    Alıntı deli mavili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    allah rahmet eylesin
    bu arada çok güzel bir konuya da değinmişsin kask konusu bunda haklısın
    sanırım o kardeşimizde sırf kask takmadıgı için kaçmıştır
    polislerin yazmış oldugu yanlış raporuda düzelttirdiğin için
    Amin,
    degindigim konuyu herkes kabulleniyo da gene bu herkezin büyük cogunlugu carcabuk unutuyo. işte unutanlara hatırlatmak babında gördüklerimiz ikaz edelim lütfen. benim evimle hastane arası sadece 1 km falan ve bu yolda 5 tane motorlu durdurup ikaz ettim. Biz hatırlatılmadıkca unutuyoruz...

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    kelimelerin bittiği an işte bu Allah gani gani rahmet eylesin ailesine sabırlar versin ...

Yavuzhan'ım paylaışım için teşekkürler rabbim sanada sabır ve gayret versin...geçen gün başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum...

yer:beşiktaş ıhlamur kasrı karsısındaki ışıklar yanımda bir scooter sürücüsü nizami kask ve diğer korumalar mevcut buraya kadar herşey normal ama bir baktımki arkasındaki kardeşimiz 12-13 yaşlarında ve bırakın korumaları kafasında sadece bir atkı sarılı sinirlendim ve yanaşıp pardon birşey sorabilirmiyim dedim....40-45 li yaşlarda olan sürücü bey tabi dedi heralde adres yada yol soracağını sandı .... ama ben o çocuğun kafasında neden kask yok diye sorduğumda biraz afalladı cevap verme lütfunda bile bulunmadan gaza basıp gitti taki 20 mt sonra trafik sıkışana kadar tekrar yanına yanaşıp siz kendi canınızı seviyorsunuz ama arkanızda bütün tehlikelere açık. Bir can taşıyorsunuz sanırım farketmişsinizdir dedim yine cevap alamadım ve o sinirle adama yazıklar olsun diyip yoluma gittim...muhtemelen arkasında taşıdığı kendi çocuğu idi ki bir başka insan bile olsa yaşamını risk etmeye hakkı yok.
    Uzun süredir kaskkı takılı olmayan yada kaskının çene bağı açık olan arkadaşlara ikazlarda bunuyorum kimi zaman ters tepki aldığımda oluyor ama ikaz etmeden duramıyorum bunun içinde motorlu polislerde dahil....
    Arkadaşlar inanın ölüm temizlik birde yarım kalmak var en yakın arkadaşlarımdan bir tanesi 1988 senesinde çöp kamyonuna arkadan çarptı kask takmamıştı ve 22 senedir sol tarafı hiç hissetmemek kaydıyle felç kendisi şu an yurt dışında ailesiyle beraber yaşıyor ve bir başka kişilere muhtaç konuşmalarımızda keşke ölseydim dediği çok olmuştur varın gerisini siz düşünün....

...kask hayat kurtarır...
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Allah rahmet eylesin..
    Korkarak yaşıyorsan eğer sende hayatı seyredenlerdensin..

Motosikleti
    suzuki an125
    ALLAH rahmeteylesin..mekanı cennet olsun

Motosikleti
    Alıntı aparat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kelimelerin bittiği an işte bu Allah gani gani rahmet eylesin ailesine sabırlar versin ...

Yavuzhan'ım paylaışım için teşekkürler rabbim sanada sabır ve gayret versin...geçen gün başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum...

yer:beşiktaş ıhlamur kasrı karsısındaki ışıklar yanımda bir scooter sürücüsü nizami kask ve diğer korumalar mevcut buraya kadar herşey normal ama bir baktımki arkasındaki kardeşimiz 12-13 yaşlarında ve bırakın korumaları kafasında sadece bir atkı sarılı sinirlendim ve yanaşıp pardon birşey sorabilirmiyim dedim....40-45 li yaşlarda olan sürücü bey tabi dedi heralde adres yada yol soracağını sandı .... ama ben o çocuğun kafasında neden kask yok diye sorduğumda biraz afalladı cevap verme lütfunda bile bulunmadan gaza basıp gitti taki 20 mt sonra trafik sıkışana kadar tekrar yanına yanaşıp siz kendi canınızı seviyorsunuz ama arkanızda bütün tehlikelere açık. Bir can taşıyorsunuz sanırım farketmişsinizdir dedim yine cevap alamadım ve o sinirle adama yazıklar olsun diyip yoluma gittim...muhtemelen arkasında taşıdığı kendi çocuğu idi ki bir başka insan bile olsa yaşamını risk etmeye hakkı yok.
    Uzun süredir kaskkı takılı olmayan yada kaskının çene bağı açık olan arkadaşlara ikazlarda bunuyorum kimi zaman ters tepki aldığımda oluyor ama ikaz etmeden duramıyorum bunun içinde motorlu polislerde dahil....
    Arkadaşlar inanın ölüm temizlik birde yarım kalmak var en yakın arkadaşlarımdan bir tanesi 1988 senesinde çöp kamyonuna arkadan çarptı kask takmamıştı ve 22 senedir sol tarafı hiç hissetmemek kaydıyle felç kendisi şu an yurt dışında ailesiyle beraber yaşıyor ve bir başka kişilere muhtaç konuşmalarımızda keşke ölseydim dediği çok olmuştur varın gerisini siz düşünün....

...kask hayat kurtarır...
    cem abim bnde katkından dolayı sana teşekkür ederim. Biz birbirimizi anlamazsak başkalarının bizi anlamasını bekleyemeyiz. Önce biz anlatmalıyız etrafımızdakilere ölüm beyaz bir kaftana huzurlu bir yolculuk gercekten...

saygılarımla abi...

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sorunlar hep aynı hiç değişmiyor
    1.kasksız kullanma
    2.ehliyetsizlik
    3.saçma sapan artislik yapma çabaları
    4.hız denemeleri
    çoğu kaza bunlar yüzünden oluyor.Yazık olmuş benimle yaşıt ama herşeyin baş ZİHNİYET!

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    Allah rahmet eylesin.. üzücü bi durum ya evrakları yoktu yada kemal in dediği gibi kaskı olmadığı için durmadı.. sana da Allah sabır versin kardeşim, gerçekten zor bir görevin var..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler