Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Yeter Artık diyorum...

Motovento
    REKLAM ALANI
    GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    Allah Rahmet Eylesin...
    Polis Dur Dedimi Durucaksın Kaçıcak Biryerin Yok Neyse Cezan Çekiceksin...

Full Koruma Olmadan Motora Binmem Babama Bile Kask Taktırırım Takmassan Yürüyerek Git Diyorum...
    Kask Takmaya Nedense Delikanlılıgı Bozar Gibi Bakıyorlar...
    Yarım Kask Var Zorla Taktırıyorum Babama...
    "TayGuN"
    "GuNControll"
    "Hızlı Gidebilirim Sen Yapma Telaş (; "

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA fz6fazer 2007 - SACHS- cbf150
    Paylasiminiz icin tesekkürler. umarim akli 10 karis havada olan akilsiz motor sevenler okurda bi ders cikartir kendine.
    ama okuyacaklarinida pek sanmiyorum cünkü bu tür konular onlar icin basit kaliyor. arkadaslar daha mühim seyler icin paragraflarca yazi yazarlar , ahkam keserler. ama böyle seyler hic ilgilerini cekmez.
    gecenlerde bi arkadas ismini hatirlamiyorum cok güzel konulara deginmisti kontra teknigiyle ilgili felan, konuyu okuyan bile yoktu yorum yazan bi kac kisi zaten.
    http://difm

nahzuvay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc750 X DCT - Vespa Gts 250ie
    Alıntı kanucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sorunlar hep aynı hiç değişmiyor
    1.kasksız kullanma
    2.ehliyetsizlik
    3.saçma sapan artislik yapma çabaları
    4.hız denemeleri
    çoğu kaza bunlar yüzünden oluyor.Yazık olmuş benimle yaşıt ama herşeyin baş ZİHNİYET!
    Malesef hatalarımızı biliyoruz ama ders cıkaramıyoruz nedense...

Saygılarımla...
    ŞEHİTLERİMİZ ÖLMEYECEK BU VATAN BÖLÜNMEYECEK...

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gece yarısı içim çok kötü oldu... çünkü kaskı olduğu halde kullanmayan o kadar çok kişi tanıyorum ki!!!!!!

bizlere acı yaşatmaya kimsenin hakkı yok!!!

NAHZUVAY;üstadım... kutsal bir mesleği icra ediyorsun,allah eksikliğinizi göstermesin... bu tip vakkalarda işiniz fazlasıyla zor,bir süre sonra insan köreliyor... ama siz körelmek yerine,aynı hassiyeti barındırmayı ve yaşatmayı başarmışsınız... tebrik ederim!!!

yazınızı izninizle başka bir sitedede''TURKBİKERS'' tada yayınlamak isterim... hem kaskın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlar ve trafik polislerinin dahi biz motosiklet sürücelerinin farkında olmadığını görüyoruz... bizim işimiz çok zor...

allah hepimizin yardımcısı olsun...

vefat eden arkadaşımızada allahtan rahmet diliyorum,nur içinde yatsın...

Motosikleti
    Alıntı emin_arikoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah rahmet eylesin.. üzücü bi durum ya evrakları yoktu yada kemal in dediği gibi kaskı olmadığı için durmadı.. sana da Allah sabır versin kardeşim, gerçekten zor bir görevin var..
    Sanırım kaçış nedeni bunlar... Allah razı olsun emin hocam, Saygılarımla...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:57 ----------

Alıntı GuNMember adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah Rahmet Eylesin...
    Polis Dur Dedimi Durucaksın Kaçıcak Biryerin Yok Neyse Cezan Çekiceksin...

Full Koruma Olmadan Motora Binmem Babama Bile Kask Taktırırım Takmassan Yürüyerek Git Diyorum...
    Kask Takmaya Nedense Delikanlılıgı Bozar Gibi Bakıyorlar...
    Yarım Kask Var Zorla Taktırıyorum Babama...
    en güzelini yapıyorsun kardeşim,
    Allah a emanet olasın...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı Dün 23:59 ----------

Alıntı rman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paylasiminiz icin tesekkürler. umarim akli 10 karis havada olan akilsiz motor sevenler okurda bi ders cikartir kendine.
    ama okuyacaklarinida pek sanmiyorum cünkü bu tür konular onlar icin basit kaliyor. arkadaslar daha mühim seyler icin paragraflarca yazi yazarlar , ahkam keserler. ama böyle seyler hic ilgilerini cekmez.
    gecenlerde bi arkadas ismini hatirlamiyorum cok güzel konulara deginmisti kontra teknigiyle ilgili felan, konuyu okuyan bile yoktu yorum yazan bi kac kisi zaten.
    Haklısın, insanlar kendi başlarına gelmedigi sürece kötü olaylarla pek ilgilenmiyorlar. bu topiği sırf farkındalığa katkısı olsun, ve unutanlara hatırlatsın diye actım umarım faydalı olur.

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Değerli arkadaşlarım geçenlerde bir video gördüm. Sürücünün malum kaskı yok. Ve trafik kazası geçiriyor. Göz altı hizası yaklaşık 10 parça kadar. Çenenin orta kısmı yok yanlarda iki adet çene kalıntısı ince kemikle kafatasına bağlı; burun ise yok ve direkt kaza yapan sürücünün gırtlak içi nefes borusu ve yutak görünüyor şimdi sıkı durun bu sürürcü yaşıyordu. Gözleri yuvarlak yuvarlak olmuş etrafı gözlemliyor göz kapaklarını kırpıyor fakat göz hizası altının %50 si yok kalan %50 side 10 parça idi. Kalan çene parçalarını kontrolsüz yada orasını tam bilemiyorum kontorlsüz oynatıp sadece kulak hizasına düşen sağ yanağını titretiyordu. Gırtlak yırtılmış hırıltılı nefes alıyor ve nefes alırken acı çektiği gözlerinden belli ediyordu. Ben bu 2 dakikalık videonun etkisinden hiç çıkamadım. Çok etkilenmiştim. Yukarıda yazı yazan arkadaşı anlıyorum, feci bir durum. Etik olarak bu videoyuda buraya koymak istemiyorum. Ama emin olun o videoyuyu buraya koysam bırakın kask takmamayı insanın motosikleti bıracağı geliyor.....
    Kazasız sürüşler..
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

Motosikleti
    Alıntı AYBERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gece yarısı içim çok kötü oldu... çünkü kaskı olduğu halde kullanmayan o kadar çok kişi tanıyorum ki!!!!!!

bizlere acı yaşatmaya kimsenin hakkı yok!!!

NAHZUVAY;üstadım... kutsal bir mesleği icra ediyorsun,allah eksikliğinizi göstermesin... bu tip vakkalarda işiniz fazlasıyla zor,bir süre sonra insan köreliyor... ama siz körelmek yerine,aynı hassiyeti barındırmayı ve yaşatmayı başarmışsınız... tebrik ederim!!!

yazınızı izninizle başka bir sitedede''TURKBİKERS'' tada yayınlamak isterim... hem kaskın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlar ve trafik polislerinin dahi biz motosiklet sürücelerinin farkında olmadığını görüyoruz... bizim işimiz çok zor...

allah hepimizin yardımcısı olsun...

vefat eden arkadaşımızada allahtan rahmet diliyorum,nur içinde yatsın...
    Ayberk abi dün geceden beri etkisindeyim olayın, gün boyu gördügüm her motorluya tanısam tanımasam anlattım. ikaz ettim. İş zor ama ALLAH a çok şükür köreldigimi değil ders cıkardıgımı düşünüyorum. ve cıkardıgım dersleri herkesle paylaşmaya calısıyorum.

Abi istedigin yerde istedigin şekilde paylaşabilirsin tüm detaylarıyla. ayrıntılarını merak edenler olursa detaylı ve belgeli olarakta altyapı saglayabiliriz. bn bugun mecbur hissettim kendimi buna ve hatta bugun inanmayıp makara yapmak isteyen bi arkadası iş yerime zorla götürüp savcılıp raporunu gösterdim ve kaskı olmadıgı için evine kadar yürütüp kaskını getirene kadar motorunuda teslim etmedim.

mertka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    allah rahmet eylesin üzücü bir durum

Motosikleti
    Alıntı Selka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli arkadaşlarım geçenlerde bir video gördüm. Sürücünün malum kaskı yok. Ve trafik kazası geçiriyor. Göz altı hizası yaklaşık 10 parça kadar. Çenenin orta kısmı yok yanlarda iki adet çene kalıntısı ince kemikle kafatasına bağlı; burun ise yok ve direkt kaza yapan sürücünün gırtlak içi nefes borusu ve yutak görünüyor şimdi sıkı durun bu sürürcü yaşıyordu. Gözleri yuvarlak yuvarlak olmuş etrafı gözlemliyor göz kapaklarını kırpıyor fakat göz hizası altının %50 si yok kalan %50 side 10 parça idi. Kalan çene parçalarını kontrolsüz yada orasını tam bilemiyorum kontorlsüz oynatıp sadece kulak hizasına düşen sağ yanağını titretiyordu. Gırtlak yırtılmış hırıltılı nefes alıyor ve nefes alırken acı çektiği gözlerinden belli ediyordu. Ben bu 2 dakikalık videonun etkisinden hiç çıkamadım. Çok etkilenmiştim. Yukarıda yazı yazan arkadaşı anlıyorum, feci bir durum. Etik olarak bu videoyuda buraya koymak istemiyorum. Ama emin olun o videoyuyu buraya koysam bırakın kask takmamayı insanın motosikleti bıracağı geliyor.....
    Kazasız sürüşler..
    Malesef hepimiz karşılaşıyoruz anlattıgın vakalarla selka kardeşim, ve hala inatla ders almamakta ısrar ediyoruz. bireysel olarak gördüğüm bu tarz olaylardan sonra gecirdigim psikolojik travmayı anlatmam cok zor. Hiçkimsenin başna böyle şeyler gelmesin ve bizde karşılaşmayalım artık böyle vakalarla inşallah...

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı nahzuvay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayberk abi dün geceden beri etkisindeyim olayın, gün boyu gördügüm her motorluya tanısam tanımasam anlattım. ikaz ettim. İş zor ama ALLAH a çok şükür köreldigimi değil ders cıkardıgımı düşünüyorum. ve cıkardıgım dersleri herkesle paylaşmaya calısıyorum.

Abi istedigin yerde istedigin şekilde paylaşabilirsin tüm detaylarıyla. ayrıntılarını merak edenler olursa detaylı ve belgeli olarakta altyapı saglayabiliriz. bn bugun mecbur hissettim kendimi buna ve hatta bugun inanmayıp makara yapmak isteyen bi arkadası iş yerime zorla götürüp savcılıp raporunu gösterdim ve kaskı olmadıgı için evine kadar yürütüp kaskını getirene kadar motorunuda teslim etmedim.
    Konuya gösterdiğin hassasiyet için çok teşekkürler... keşke herkes kask konusunda birbirini uyarsa...

makara yapan arkadaşa gelince... diyecek söz bulamıyorum yazık... çok yazık....

SELKA'nın yazdığı video'yu bendegördüm ama izleyemedim...!!!!!!
    sanırım (daha önce burda yapıldı ve tepkiler alınmıştı) o kaza görüntülerini,en iğrenç hallerini,hani hiç gazetelerde ve tv'lerde yayınlanmayan görüntülerini herkese göstermeliyiz... o resim ve videolardaki kaza geçirenleri kendimizmiş gibi düşünüp hareket etmeliyiz... en azından çekilen acıyı düşünmeliyiz...

ayrıca; yazını yayınladım,hangi siteden aldığımı ve kimden alıntı yaptığımıda yazdım... teşekkür ederim...

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    allah rahmet eylesin demekten başka bir şey elimizden gelmiyor malesef.her zaman diyoruz kaskınızı takın,korumalarınız üzerinde olsun sizi biraz olsun kurtarır ama dinleyen kim.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    Alıntı AYBERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuya gösterdiğin hassasiyet için çok teşekkürler... keşke herkes kask konusunda birbirini uyarsa...

makara yapan arkadaşa gelince... diyecek söz bulamıyorum yazık... çok yazık....

ayrıca; yazını yayınladım,hangi siteden aldığımı ve kimden alıntı yaptığımıda yazdım... teşekkür ederim...
    Rica ederim abi, bizbirbirimizi uyarmakla başlayalımda zincir uzar gider inşallah sonrasında...

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Yazık bize... Bu ülkenin insanına reva görülen yaşam bu mudur...

Bu arada ben de kasksız gördüğüm sürücüleri ışıklarda vs. yakalarsam uyarıyorum. Ama çoğu "he, he" tarzında kafa sallayıp gazlayıp gidiyor. Şu vurdumduymazlık, "bana bişey olmaz" zihniyeti yok mu...
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Motosikleti
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazık bize... Bu ülkenin insanına reva görülen yaşam bu mudur...

Bu arada ben de kasksız gördüğüm sürücüleri ışıklarda vs. yakalarsam uyarıyorum. Ama çoğu "he, he" tarzında kafa sallayıp gazlayıp gidiyor. Şu vurdumduymazlık, "bana bişey olmaz" zihniyeti yok mu...
    var işte yere batasıca o zihniyet var...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Skoda Fabia Elegance ; CBF150
    Ters yöne girip minibüsle kafa kafaya çarpacak kadar polisten niye kaçtın ki?Anlamak mümkün değil.Polis kime ne yapmış ki bugüne kadar?Ehliyetin ruhsatın yoksa en kötü ihtimal motorun bağlanır.Cezan neyse çekersin.Kaç para ceza ödüyeceksin.Canından değerli mi?Bu kadar asi ve kural tanımaz bir milletiz.Polis dur dediğinde duracaksın.Yaptırım neyse yerine getireceksin.Sanki ehliyetsiz kullananı hakim karşısına çıkarıp sabıkalı mı yapıyolar?Aslında keşke ağır yaptırımlar getirlise de kimse ehliyetsiz ve kasksız kullanmaya cesaret edemese.Allah bu millete akıl fikir versin.

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Allah rahmet eylesin
    keşkelerden nefret ediyorum çünkü geç kalınmışlığın ifadesidir ancak yine de...keşke bir kask takmış olsaydı demeden edemeyeceğim.....
    Allah sevenleine sabır versin.
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    Alıntı Lifeisgood adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ters yöne girip minibüsle kafa kafaya çarpacak kadar polisten niye kaçtın ki?Anlamak mümkün değil.Polis kime ne yapmış ki bugüne kadar?Ehliyetin ruhsatın yoksa en kötü ihtimal motorun bağlanır.Cezan neyse çekersin.Kaç para ceza ödüyeceksin.Canından değerli mi?Bu kadar asi ve kural tanımaz bir milletiz.Polis dur dediğinde duracaksın.Yaptırım neyse yerine getireceksin.Sanki ehliyetsiz kullananı hakim karşısına çıkarıp sabıkalı mı yapıyolar?Aslında keşke ağır yaptırımlar getirlise de kimse ehliyetsiz ve kasksız kullanmaya cesaret edemese.Allah bu millete akıl fikir versin.

Allah rahmet eylesin.

Alıntı yaptığım arkadaşımın tespitlerine katılmamak mümkün değil. Polis sana ne yapacak? Canını tehlikeye atmaya değer mi?

Polis görevini yapıyor, dur ihtarı yapmış. Görünüşte kafasında kask olmayan bir motosikletlisin; ama gecenin bir vakti polisten kaçarsan polis haklı olarak şüphelenir; hırsız mısın, katil misin, uyuşturucu mu satıyordun, ne diye kaçmaya kalktın?

Aman kardeşlerim; ne olursa olsun polisten kaçmaya kalkışmayın, gereksiz yere şüpheli duruma düşmeyin. polis silahını çekip vursa ne olacak? hiçbir şey hayatınızdan daha değerli değil.

İmzamda açık ve net olarak belirtmişim zaten Başının değeri neyse Kaskının değeride O dur. Ama gel gelelim bunu insanlara anlatabilmek zor oluyor bazen. Herkes bu yazıları okur ama kendi başına gelmeyecekmiş gibi düşünür. Arkadaşlar 2 teker üzerinde oldugumuz heran bu okudugumuz kaza topiclerinde yazanlar bizlerinde başına gelebilir. LÜTFEN TAM KORUMA VE FULL DİKKAT..
    Başının değeri ne ise kaskının ki de odur.!!

whampir19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    okurken içim titredi ya diyecvek birşey bulamıyorum
    4 Teker Bedenimi İKİ Teker Ruhumu Taşır

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    arkadaşım paylaşımın için teşekkür ederim, motosiklet kazalarında ölüm oranlarının %80'i kask takmamaktan kaynaklandığını duymuştum. bu oran ne kadar bilinçsiz yetiştirildiğimizi sergiliyor.
    İNSAN HAYATINA ÖNEM VERİLSEYDİ, MOTOSİKLET SATICILARI MOTOSİKLET YANINDA KALİTELİ KASK VERİRDİ MOTOSİKLET SATIŞLARINDA BUNU ŞART KOŞMALARI GEREKİR BENCE, bu tedbirler uygulansa gerisi sürücüye kalmış.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler