Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Kaybettim...

Motovento
    REKLAM ALANI
    excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Size belki biraz tuhaf gelecek bir taziye olabilir. Ancak haberi yeni aldım ve paylaşmak istedim...

Oysaki daha bugün buradan bir arkadaşa özel mesajda bahsetmiştim ondan.

9 yıldır benimle olan, her sabah suratıma zıplayarak beni uyandıran, 4 parmak boyutundayken göğsümden başka yerde uyumayan, yazın bile koynumda uyumak için ısrar edip beni isilik eden, 9 yaşına gelip hala miyavlamasını öğrenememiş, benim için hayatımdaki pek çok insandan bile değerli olan kedim CİĞER'i, bu sabaha karşı kaybettim. Tüm vücudunu saran kanser ile ufacık 3kg'lık bedeni sadece 2 ay mücadele edebildi.

son 3 aydır dış görevde olduğum için zaten göremiyordum. İyice hastalandığı haberini aldığımda, doktoru ile konuştum. Zaten umutsuz konuşuyordu. Ona tek bir şey söyledim, adeta yalvardım. 13 gün daha yaşasın, 19 şubatta geliyorum. Sadece 13 gün...

Kızım sadece 7 gün dayanabildi... Sadece 7 gün...

HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kashmar54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kaybettim deyince bende kedin kayboldu sandım yaa...
    alırsın yenisini

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    ne kadar uzuldugunu tahmın edebılıyorum.allah kımseyı sevdıklerınden ayırmasın 9 sene sana arkadaslık eden bu tatlı kedıyı kaybetmen cok uzucu.canını sıkma yenı bi kedi al belkı onun acısını azda olsa bastırabılırsın iyiakşamlar...

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Alıntı kashmar54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaybettim deyince bende kedin kayboldu sandım yaa...
    alırsın yenisini
    Öyle olmuyor maalesef.İnsan kaybetmek gibi diyeceğim neredeyse,o derece üzüyor.Bilirim.
    Kolpa Adamları

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı huska adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne kadar uzuldugunu tahmın edebılıyorum.allah kımseyı sevdıklerınden ayırmasın 9 sene sana arkadaslık eden bu tatlı kedıyı kaybetmen cok uzucu.canını sıkma yenı bi kedi al belkı onun acısını azda olsa bastırabılırsın iyiakşamlar...
    evcil hayvan kaybetmenin acısını bilirim... benim de golden retriever köpeğim öldü 2 yıl önce... bende geçen sene bir kedi aldım... adı da reçel yenisini al bence, yoksa unutulmuyor...
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Nası taziye verilir bilemedim.. Başın sağ olsun.. Ben de baya oluyor kuşumu kaybettiğimde yıkılmıştım. Zaman her şeyin ilacı diyorlar ya çok doğru bir söz.. Şimdi sana ne desek boş ama zamanla üzüntün azalacak ve bir müddet sonra yok olacak.. Tekrar başın sağ olsun..

Motosikleti
    BMW F650 ST
    Tesekkur ederim arkadaslar hepinize...
    Insanlar evcil hayvanlarini kaybeden insanlarin ne hissettigini ne yasadigini anlayamiyorlar, ne kadar ugrassalar da... onun evde aslinda bir evcil hayvan olmadigini... oturup ciddi ciddi seninle konusabilen, tepki verebilen, seni gercekten anlayabilen bir bireye donustugunu anlayamiyorlar... cok normal...

Yeni alacagim motorun, deposuna airbrush ile benim kizin fotosunu veya cizimini yaptirsam.. becerebilirler mi acep?

M-ottoman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Seni çok iyi anlıyorum dostum...Ben de 14 yıl boyunca büyüttüğüm,baktığım,sevdiğim,canıma can katan ailemden biri olan köpeğimi,Lord'umu kaybetmiştim.İnsanın canından can kopuyor sanki.Anlattıkların gözümde canlandı.Ben 10 yaşıdayken elimize doğmuştu.24 yaşındayken onu kaybettim.Şimdi evliyim ve otuz yaşındayım ama fotoğraflarına her baktığımda gözlerim dolar;evde kimse yoksa ağlarım.Bunun acısını sadece bizim gibiler anlayabilir...
    Bilelim ki, milli benliğini bilmeyen milletler, başka milletlere yem olurlar! M. KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    Honda CBR 125 idi ;( yine olacak..
    Benim de siyamım vardı, Marmaris'e gittiğimde yaz sezonu için açlık grevi yapmış üzüntüsünden ben yokum onu terk edip gittim diye Annem de elimde ölmesin göz göre göre diye başkasına vermiş kedimi Bana da tüm bu olanlardan bahsetmedi ve geldiğimde İstanbul'a artık o yoktu.. Nasıl bir arkadaştır onu besleyenler bilir. Çok üzüldüm..

Motosikleti
    BMW F650 ST
    Alıntı M-ottoman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seni çok iyi anlıyorum dostum...Ben de 14 yıl boyunca büyüttüğüm,baktığım,sevdiğim,canıma can katan ailemden biri olan köpeğimi,Lord'umu kaybetmiştim.İnsanın canından can kopuyor sanki.Anlattıkların gözümde canlandı.Ben 10 yaşında elimize doğmuştu.24 yaşımdayken onu kaybettim.Şimdi evliyim ve otuz yaşındayım ama fotoğraflarına her baktığımda gözlerim dolar;evde kimse yoksa ağlarım.Bunun acısını sadece bizim gibiler anlayabilir...
    Hocam saolasin,
    15 yasimdayken kopegimi kaybetmistim...
    29 yasindayim, hala dusununce gozlerim dolar... hatta uzerine hikayeler yazdim onun

her gelenin yeri ayri oluyo,
    ama hic biri birbirinin yerini tutmuyo asla.. hepsi bir baska aile uyesi oluyor.

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Geçmiş olsun Saygın. Acını ancak yaşayan bilir.
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

Motosikleti
    Dream Rider
    Başın sağolsun kardeşim. Hali hazırda 2 kedim var. Büyüğü Karbon 15 Yaşına geldi. Hoş sağlığı halen yerinde, ancak her an birşey olacak diye aklım çıkıyor. Bazı geceler kabuslarıma giriyor. Yenisini alırsın diyen arkadaşı da takdir ediyorum buradan. Motosiklet mi bu arkadaşım. Sana can yoldaşlığı yapan bir canlıdan bahsediyoruz.

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Kedi çok ayrıdır,

resmen sevilesi, şirin bir şey görülmesi için yaratılmıştır bence

Öğrenciyken bahçeli bir evde yaşadığım dönemlerde bir kedim ve bir köpeğim olmuştu..

ntticaret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    muhabbet kuşumuz vardı, 2 yıldır bizimle birlikteydi, çok alışmıştık. Kapının üstüne konmuş annemde görmeden kapıyı kapatınca tırnağı kopmuştu. Çok kan kaybetti ve ölecekti. Oladar çok üzüldükki tüm aile aağladık dua ettik ölmesin diye, gecenin 2 siydi veteriner aradım ama çık yoktu. Kuşun değeri 30 TL idi ama yaşaması için 330 TL harcamaya hazırdım. Neyseki kendi çabamızla kanını durdurduk ve iyileştirdik. İnsan evladı gibi alışmış oluyo beslediği hayvanlarına, acısını çok iyi bilirirm. Ama üzülme zamanla unutacaksın.
    Biber muhakkak yakar; ya girerken ya çıkarken...

asivezor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    altımda scooter hayalimde 600 f
    benimde bir kedim vardı. ben onu bulmadan çok fazla işkence görmüştü. yaralarını iyileştirip aylarca baktım ona. o kadar uysal bir hayvandı ki ne yaparsanız yapın asla agresifleşmezdi. eve gelen küçük çocuklar onunla oynardı ve hiç bir zaman pençelerini göstermedi. ta ki bir akrabamı otogara yolcu etmeye götürene dek. kedimide götürmüştüm kapıyı kapatıp 10-15 k içinde gelecektim. geldigimde cam açıktı bilmeden cam butonuna basmış ve indirip kaybolmuştu. saatlerce onu aradım hatta aradan günler geçmesine ragmen belki gelir diye bekledim ama gelmedi.

seni çok iyi anlıyorum. evde hayvan besleyen kişileri acak besleyenler anlar. bir sibirya kurdum vardı 2 aylıkken almıştım. 6 aylık oldugunda köpegimi çalmışlar nasıl deliye döndüm hırsımdam oturup agladım gezmedik sokak bırakmadım ortalıgı ayaga kaldırdım ve sonunda 1 hafta sonra 15-20 km ilerde başkalarının elinde gören olmuş köpegin ismini bile degiştirmişler hemen gidip aldık ellerinden. dünyalar benim olmuştu. o kayboldugunda başka köpek getirelim sana üzülme diyenler oldu ama onun yeri başkaydı.

maerhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-03
    Arkadaşım başın sağolsun, benim de kedilerim var, daha 2 yaşındalar ama düşünmek bile istemediğim bir durum. En azından sokakta kalmayıp evde rahat ve mutlu bir hayat geçirmiş olduğunu düşünürsen belki iyi gelebilir...

Motosikleti
    BMW F650 ST
    Alıntı Lancelot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başın sağolsun kardeşim. Hali hazırda 2 kedim var. Büyüğü Karbon 15 Yaşına geldi. Hoş sağlığı halen yerinde, ancak her an birşey olacak diye aklım çıkıyor. Bazı geceler kabuslarıma giriyor. Yenisini alırsın diyen arkadaşı da takdir ediyorum buradan. Motosiklet mi bu arkadaşım. Sana can yoldaşlığı yapan bir canlıdan bahsediyoruz.
    Ustad sagolasin... bilirim neler yasadigini.. daha 4 - 5 yasindaydi.. gogsumun uzerinde oturup salak salak bana bakarken aklima gelir titrerdim korkudan. Kisa bir hayat donguleri oldugunu hatirlamak bile yetiyor insanin kanini dondurmaya..

Yenisini alirsin diyen arkadasada cevap vermedim farkindaysan. Onlari sadece evde gecen tuylu canlilar olarak gormek, ancak evini insandan baska bir canli ile paylasmamis birisinin yorumu olabilir... o yuzden ciddiye almadim.

koltuklari vardir onlarin, tuhaf huylari vardir her insan gibi, sevindikleri seyler vardir, korktuklari.. aliskanliklari vardir... uzuldugunu sevindigini kizdigini anlarlar.. cogu zaman insandan daha iyi anlarlar... ama buna sahip olmayan insanlar bunu anlayamazlar...

allah uzun omur versin senin cocuklara diyecegim... 15 yil... ne kadar guzel.

Hepinize tesekkur ederim arkadaslar..
    Allah sizinkilere saglikli uzun omurler versin...

çok kötü bi durum

geçen ay 4 yıldır yaşayan kuşum öldü ev sessiz sessiz geliyo insana

yenisini almadım tekrar olücek ve bende tekrar üzülücem diye bence sende alma

insecta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    T.A.
    çok üzüldüm kardeş, kedileri çok severim onlarca kedi dostum oldu, onlarla uzun süre yaşayan nasıl olduklarını bilir.
    başın saolsun.

omersirin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gara Yılan, Nam-ı Diğer Bandit 650 SA ve F 800 S
    bizim de bir kedimiz vardı.kaybedince biz de çok üzülmüştük,hâlâ eşimin gözleri dolar hatırlayınca,başın sağolsun..
    Türkiye köylüsü çalışkandır ve kafasının değerini bilir! Rüya dediğin şey de bizden oluşur işte / Ve minicik ömrümüzü yine bir uyku noktalar. (We are such stuff. As dreams are made on; and our little life. Is rounded with a sleep)

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler