Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Polis otosuna çarpan kurye öldü...

Motovento
    REKLAM ALANI
    remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    ilkbasta allah rahmet eylesin..

------------------------------

Vidoaya cok kere baktim..
    Polis arabasi aniden durmus. Ne sebeple durdugu pek görülmüyor..Bununda pek önemi yok zaten.. Önüne aniden birisi ciksa durmayacakmi? Kazik fren yapicak haliyle.. Ben olsam bende kazik fren yaparim..
    Türkiyede pek görmedim ama burada tavsan cok olur sabahlari yollarda..
    Sehir ici sehir disi.. Eger arkamda kimseler yoksa fren yaparim tavsan lara..
    Ama devlet yolunda arkamda kirk tonluk kamyon sokulmus dibime..
    önümede bir tavsan yada ufak bas bir hayvan cikmis.. Hic düsünmem ezer gecerim.. Eger karsidan gelen varsa manevrada yapmam.. Ezerim..

Vidoaya baktigim zaman arkadasin fren yapmadigini farkettim sanirim.. Hic yavaslama yok.. Tabiki o anda ne düsündügünü artik kimse bilemiyecek.. Bir saniye baska yere baktiysa dikkati beyni baska yerdeyse.. Herneyse..
    Karsidan gelen otobüse karsilik manevra yapiyor..
    Belki otobüsü görmedi.. Dedigim gibi artik bunu kimse ögrenemiycek.

Bana gecen haftalarda burada acilan bir topic i hatirlatti bu..
    Arkadas yazmisti. Arka frene bastim birsey yok ön freni SIKMAYA korktum kötü tecrübelerim icin...

Simdi sizlere burada okudugum forumdan bir özet vericem.. Alaman forum u..
    Yine bazilari diycek baslatma alaman forumuna.. Ukalalik etme.. BUnu duyar gibiyim.. Topic uzun ama ben en önemli yerlerini alicam.. Ben cok seyler kapiyorum bu forumdan..

Mit 19 den Motorradführerschein gemacht und ein Jahr ab und an mit der Maschine des Onkels gefahren. Danach mangels Geld, Studium, etc. nichts mehr. Das ist nun 16 Jahre her. Nun langsam und mühsam hochgearbeitet, ist das Geld, die Möglichkeit da.
    Werde zuvor wohl nochmals 2-3 Fahrstunden nehmen (alleine, um sich wieder daran zu gewöhnen und zur SIcherheit).

Arkadas 19 yasinda ehliyet yaptigini ve o zamanlar amcasinin motoru ile biraz gezdigini yaziyor. Simdi 16 sene sonra yeniden motor almak istedigini ve ilk önce yine bir okula gidip 2-3 saat ders almak istedigini söylüyor.(Alismak ve emniyeti icin)

Burada bir eleman cevap yazmis buna ,cok hosuma gitti..
    Yazi uzun ama burasi entresant..

Tipps für den Einstieg?
    Die Fahrschule hast Du selbst auf den Plan gebracht, ansonsten lautet die wichtigste Regel für Anfänger:
    Bremsen, bremsen, bremsen.
    Das muß jeder Motorradfahrer nach einer Pause von wenigen Wochen wieder neu lernen, und es ist letztlich das überwiegende Kriterium, was uns bei eigenen oder fremden Fahrfehlern das Leben retten kann.

Yeni baslayanlara bilgiler?
    Okulu zaten kendin belirtmissin, geri kalan en önemli konu yeni baslayanlar icin
    FREN, FREN, FREN
    Bunu bütün motorcular birkac hafta moladan sonra bile yeni ögrenmesi gereken en önemli noktadir.
    Kendi yada baskalarinin hatasinda sizi hayatta birakacak en önemli konu budur..

Yazilan bu..
    Birkac hafta moladan sonra bile yeniden örenin diyor eleman...

Burada coq un cok kere dedigi gibi fren fren fren.. Hep denemek ögrenmek sinirlari bilmek...
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    ALLAH (cc) rahmet eylesin
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

allah rahmet eylesin tüm sürücüleri korusun ...Amin

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler