Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Haliç köprüsünde yaşanan kaza.!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Suzuki GS 500 E artçısı veeeeee Honda Activa 100
    çok geçmiş olsun
    HAYATLA DALAŞMA :)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cihan_34_ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 F
    İnşallah en kısa zamanda eski sağlığına kavuşur geçmiş olsun
    Ilerlediginiz yolda hic bir zorlukla karsilasmiyorsaniz,bilinki o yol asla sizi dogruya ulastirmaz... heybetini gizli tut gidişin ölümü korkutuyor...

Motosikleti
    _honda cbf 250_
    acil şifalar diliyorum.geçmiş olsun..
    [B]2006_6_kanuni seyhan 150
    2009_7_honda cbf 250
    2010_3_bütün dolmuşlar benim[/B]

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük geçmiş olsun kurye işi yapan bütün arkadaşlara ALLAH cc. kolaylıklar versın kaza yapan arkadaşımızda inşallah tez zaman da iyileşir. Dayanışma sergileyen burdan teşekkür ederim .her ne kadar duymasalarda . Kaza esnasında hepimiz yardımcı olmaya calışıyoruz ama bilgimiz bu konuda zayıf bunu kabul edelim teknık konularla ilgilenmekten ilk yardım konusunda bir seyler öğrenmemeye gayret ediyoruz.O an yapacağımız en ufak bir şey yarar yerine zarar verebılır bunu ne kazazede nede bız anlayabılırız .bence formlarda bundan sonra bu konularda topic açmaya varsa hortlatmaya calışalım .
    Kazada hiç bilinçsiz bir ilk yardım olmadı sadece kaskı çıkarttık boynunda bir şey yoktu.Sırt üstü yatırarak bilincini açık tutmak için devamlı konuştuk ambulans geldikten sonra uzman ilk yardımcılar müdahele ettiler .
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    Asya Motor 150T
    cok geçmiş olsun umarım kötü bişeyi yoktur

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kazada hiç bilinçsiz bir ilk yardım olmadı sadece kaskı çıkarttık boynunda bir şey yoktu.Sırt üstü yatırarak bilincini açık tutmak için devamlı konuştuk ambulans geldikten sonra uzman ilk yardımcılar müdahele ettiler .
    bu kazada bilinçli davranılmış olabılır zaten yatış pozısyonundan başına destek konulmasından arkadaşların ilgili olduğundan ve senın gıbı motorcu abımızın orda bulunmasından belli ben genel olarak konuştum bu yönde eksıklerımız var ne yazıkki dıye formda o hızlı bu gıtmıyor motorum nasıl olmuş yerına sağlık konuşsak bılgımız coğalsa mantığına getırmek istedım

Motosikleti
    Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu kazada bilinçli davranılmış olabılır zaten yatış pozısyonundan başına destek konulmasından arkadaşların ilgili olduğundan ve senın gıbı motorcu abımızın orda bulunmasından belli ben genel olarak konuştum bu yönde eksıklerımız var ne yazıkki dıye formda o hızlı bu gıtmıyor motorum nasıl olmuş yerına sağlık konuşsak bılgımız coğalsa mantığına getırmek istedım
    Bu konuda sana katılmamak elde değil çok doğru söylüyorsun.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

deli mavili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motosiklet
    geçmiş olsum umarım en kısa zamanda iyileşir ...
    UÇURUMUN KENARINDA OLSAN BİLE SIRF HAYATA GICIKLIK OLSUN DİYE GÜLÜMSE

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı deli_mavi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    baygın ise dimi?cunku benim kazada ben ayiktim ve boynumu oynatabiliyordum...kaza aninda vucut nedense daha fazla oksijen istiyor...mayis ayi olmasina ragmen benim kask muthis bugulanmisdi..dicegim o ki kazazede ayik vede boyun kismini hareket ettiriyorsa cikartilabilir bence...ben kendim cikartmaya ccalismisdim..ama sol el full kirik oldugundan beceremedim..sagolsun ambulansdak,ler cikartti...nasil acildigini sormuslardi.
    Insallah belde muhim bi kirik yoktur...belni oynatamamasi cok ama cok uzucu cunku...soylemek bile istemiyorum...
    Bilinci açık olsada kaskı çıkarmak riskli bir hareket olur. Olay sadece boyun degil kafa tasınında sarsılmaması gereken durumlar olabilir veya boyunda bir sorun varsa bile ilk anda agrı yapmayabilir. Yani agrının olmaması herhangi bir sorun olmadıgı anlamına gelmez.Bu nedenle saglık görevlilerinin müdahale etmesi gerekiyor.

Motosikleti
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilinci açık olsada kaskı çıkarmak riskli bir hareket olur. Olay sadece boyun degil kafa tasınında sarsılmaması gereken durumlar olabilir veya boyunda bir sorun varsa bile ilk anda agrı yapmayabilir. Yani agrının olmaması herhangi bir sorun olmadıgı anlamına gelmez.Bu nedenle saglık görevlilerinin müdahale etmesi gerekiyor.
    İyi de bu esnada dili boğazına kaçmış olabilir,zor nefes alıyor olabilir,ağzından yada burnundan kan geliyor olabilir.Bu durumları göz ardı etmemek için çıkarmak gerekmezmi.

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi de bu esnada dili boğazına kaçmış olabilir,zor nefes alıyor olabilir,ağzından yada burnundan kan geliyor olabilir.Bu durumları göz ardı etmemek için çıkarmak gerekmezmi.
    o sorun gözlemlendiginde tabiki diger riskler göze alınarak kask çıkartılacak bu dogru oldugundan degil durumun aciliyeti ve başka alternatif olmadıgından yapılabilir.

Motosikleti
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o sorun gözlemlendiginde tabiki diger riskler göze alınarak kask çıkartılacak bu dogru oldugundan degil durumun aciliyeti ve başka alternatif olmadıgından yapılabilir.

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    resimlerde gördüğüm kadarıyla kaza yapan sürücü full korumalı giyinmiş buda kendisini büyük ölçekli yaralanmadan korumuş,ya bu kazada üzerinde korumalı giysileri ve kaskı olmasaydı ? hayal bile etmek istemiyorum,sürücü arkadaşımıza geçmiş olsun dileklerimle birlikte acil şifalar diliyorum
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

geçmiş olsun çok üzücü

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    Geçmiş olsun allah acil şifa versin

Motosikleti
    My Kawa..
    Allah yardımcısı olsun umarım ciddi bir sorunu yoktur.. Acil şifalar diliyorum..
    [B][COLOR="Blue"]Eskiden Piyasa nerde biz orada, Artık biz nerede piyasa orda..[/COLOR][/B]

[B][COLOR="Red"]Yüreklerde ünlem akıllarda soru işaretiyim anlayana çok anlamayana az gelirim..[/COLOR][/B]

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    premedic bir arkadaşım var onunla geçen gün bir deneme yaptık. ls2 var bende kafamdan kaskı çıkaramadı o da. kaldı ki en az 5 ççişt klit sistemi vardır. sağlık memuru motosiklete uzak biriyse bunu ayrıca eğitim ile öğrenmesi gerekir. . arkadaş kilidi açamazsan bağı keseriz demşti. asıl montlarımızdan şikayetçiydi . montun içinde kol kırılmışsa gerek protec ler gerekse montlarımızın darlığından çekip çıkarmak mümkün olmuyor. bazı montları kesmek de zorlandığını anlatmıştı..
    kaza yapan arkadaş mt den değil herlalde. son durumu hakkında bilgi sahibi de değiliz?
    Birkez daha korumaların yararını görüyoruz. bantolon eldiven mont kask... Ve Bellik ..
    giymek için üşenmemek. almak için parayı bahane etmemek gerekiyor. son zamanlarda 12 taksit furyasından da faydalanılabilir..
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    Allah yardımcısı olsun ...

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    ahh ahh geçmiş olsun sayın abim 10 gün önce(20.12.2009) bende kaza yaptım bacağım kırık yatıyorum:(:(

enginalcar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Transalp xl700
    arkadaşımıza acil şifalar diliyorum. İnşallah önemli bir şeyi yoktur.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler