Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Bir motosiklet kazası ile dibe vuran bir hayattan zirveye yolculuğun hikayesi...

Motovento
    REKLAM ALANI
    metanecho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS K4, DL650 K5 - 93 323 HB
    zamanında kamp yükü ile karagöl rotasından medetsize çıkarken zaman zaman pes etme noktasına geldiğim anlar gözümün önüne geldi. azmin ve güzün beni hayran bıraktı.

daha önce görmemiştim kazayı şimdi gördüğümde motorun fotolarını senin yazdıklarını okumak insanı sevindiriyor gerçekten. inşallah senin yaşadıkların birilerine ders olur, ve sonrasında yaşadıkların ise örnek olur. Allah her daim yardımcın olsun.
    B rh(+)
    Aynada Herkesin Baktığı Yabancı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mkcelikkol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR'07
    bu konuyu her açtıgımda içimde garip bir heyecan alıyor tüm benliğimi.
    aklıma bir kaza haberi / kaza konusu gelmiyor hiç.

sizlerin takdir ve begeni ile takip ettiği 2bucuk yillik bir gezi yazısı yazmıs gibi hissediyorum kendimi.

bu duyguları bu şekilde paylasabiliyor olmak çok güzel, çok özel.

Alıntı azgurbuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazacak o kadar çokşey varki...Ama birşey yazmakta zor...

Bu kadar şeyi başarmak kolay değil; hepsinden önemlisi evlilik kararı alacak kadar da cesursun

Allah tamamına erdirsin
    evlilik bir insanın hayatta alacağı en önemli kararlardan biri. ever cesur olmak gerek. ama cesaret basarıya ulasmak icin karşılaşilabilecek zorluklardan yılmamak konusunda kararlı olmak icin gerekli.

Alıntı osmanba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mustafa Kemal'ım sen bir harıkasın. Adaşın Mustafa Kemal Atatürk gibi düşünce ve fikirlere sahipsin.
    Bugün işyerimde ve tüm çevremde hep seninle yaşadik. İnan ki yıkılmaz azmın ve sınırsız düşüncelerin çok insana ışık tutacaktır.
    Ve bizler o en derin mutluluk tablosunu oluşturmuş siz ikiliye yüzlerce kez Maşallah Allah sizleri asla ayırmasın inşallah diyoruz. Hayatınızı birleştireceğiniz o güzel gününüzde İstanbul'dan misafiriniz olarak katılmak istiyoruz.
    En derin sevgilerimizle...
    guzel dilekleriniz için sonsuz tesekkurler.
    her TÜRK evladı için yukarıdakinden daha gurur verici bir ifade olamaz. çok teşekkur ediyorum

Alıntı sametrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birçok kişi gibi benimde aklımdan ilk helal olsun geçti tebrik ediyorum o kadar negatif şeyi bu kadar pozitife çevirmek herkesin işi değil.motorundan geriye bişi kalmasada kazadan geriye sana çok şey kalmış merak ettiğim birşey var motora tekrar biniyor musun yada istiyor musun yoksa tamamen kapattın mı ?
    en zor soruyu sordunuz bu kendime verecegim cevap oncesinde, alacagım karar oncesinde defalarca uzun uzun düşündügüm bir konu.
    şöyle cevap vermek istiyorum...

motora binmek ve olası en ufacık bir düşmede veya ters bir harekette telafisi mümkün olmayan yaralar alma ihtimalim var.
    bu sebepten motor kullanmamaya karar verdim.
    ancak, bunun benim bir kararım olabilmesi için motor kullanıp kullanamadıgımı gormem gerekliydi. yani "istersem kullanabilirim ama bırakmaya karar veriyorum" demek istiyordum.
    nitekim birkac defa birkac km'lik sürüşler yaptım.

motosikler tutkusu devam ediyor ancak motor kullanmıyorum. (birkac ayda bir bir kac km'lik sürüşler ihmal edilebilir)

Alıntı Nomarka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kemal, benim eski iş arkadaşımdır. Bende bikaç şey söyliyeyim.
    Benim gibi bir otomobil meraklısına hiç aklımda yokken motosiklet aldırmış, ve beraber birçok gezi yapmıştık. Kazayı yaptıktan 5 dk sonra geçmiştim oradan, ve hiç kazayı onun yaptığına ihtimal vermemiştim(ama o kaza görüntüsünden sonra motorla işe nasıl gelebildim ben bilirim). Ta ki iş yerine gelene kadar. Sonra apar topar hastaneye gidiş ve herkesin yüzündeki o acı ifade. O günü hayatım boyunca unutmayacağım. Bu olaydan sonra 1 ay motorumu ellemedim. Sayesinde iş yeri sınırlarına motorla girmek bile yasaklanmıştı artık .

Çok şükür ki, Allah Kemal'i bize bağışladı ve Kemal 'de hiç bitmeyen moral ve azmi sayesinde hedeflerine bir bir ulaşıyor. Eminim beni zamanında motorcu yaptığı gibi kimbilir şimdi kaç kişiyi bu sefer dağcı yapacak

Kemal cim o mutlu günü beraber yaşamak için inşallah düğününe de geleceğim. Allah sana hayırlı uzun ömürler versin ve hayatında her zaman hedeflerine ulaşmanı nasip etsin
    Sinan'cım, kaza yerinden gecmen meselesi hatırlarda tatlı bir anı olarak yer alacak. sen temiz kalpli ve cok sevdigim bir arkadasımsın. hep yanımda oldun inan bana.
    şirkete motosiklet ile gelmenin yasaklanmasına sebep olmak beni üzdü elbet.
    böyle bir yasagın gerekliliği konusunda ise senin fikirlerimi desteklediğimi biliyorsun.

Alıntı BURSEF adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her geçen günün daha da iyi ve hedeflerinin dahada yükseklere çıkarman dileğiyle herşey gönlünce olsun....
    Tek söylenmesi gereken sonsuz saygılarımla... hayatı yeniden kazanmanın şerefine
    burada çok güzel bir sey soylemissiniz. "hayatı yeniden kazanmak"

arkadaslar, hayatın kıymetini anlamak icin once kaybedip tekrardan kazanmayi beklemeyin. şuan hepimiz bu kıymete sahibiz.
    tedbirli olmak pisman olmaktan daha iyidir

http://www.bikepics.com/members/mkcelikkol/

mCk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı efendy_iso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kemal uzun zamandır uğramıyosun diye kızıyodum ufaktan sana,gelde bi pizza ısmarlayayım,siz pizzayı yerken ben cıbır'ı severim...

Canım benim Allah Şükrünü daim etsin...

Helal olsun kardeşimm....
    tam dedımkı ısoo cagırıorsa bı menfaatı vardır ddediigim cıktı ama tatlı bı menfaatmıs cıbırı sevmek ıcın cagırıormus kemalı kemal bu ıso senı deıl cıbırı ozlemıs ben sana solıyım abı
    kamyoncu 01 DM 231 dm nın acılımını bılenler vardır ;)

Motosikleti
    CBR1000RR'07
    Alıntı mCk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tam dedımkı ısoo cagırıorsa bı menfaatı vardır ddediigim cıktı ama tatlı bı menfaatmıs cıbırı sevmek ıcın cagırıormus kemalı kemal bu ıso senı deıl cıbırı ozlemıs ben sana solıyım abı
    CIBIR artık yanlız degil, birde CAMUR var. kızı. yani eskiden öyleydi, şimdi daha çok manita modunda

pozitif enerji kaynağı canlılar

o zaman sen ıkısınnı gezdırme ben cumartesı gelııyım bı denesını ben gezdırırım aradım mesgule verdın telefonunu ;)

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o zaman sen ıkısınnı gezdırme ben cumartesı gelııyım bı denesını ben gezdırırım aradım mesgule verdın telefonunu ;)
    iso ya laf atan musluman olsa bari
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

sanada ıyı aksamlar dın kardesım cerrahı

sanada ıyı aksamlar dın kardesım cerrahı
    Sana da iyi geceler din kardesim
    Musluman adam orada olmayan bir din kardesinin arkasından atar tutarmı len
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

oda gelsın yuzunede solıyıım o benım(ıso) dunya ahıret bacım :D

CBR700F - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Marauder
    Süpersin hocam gerçekten donuşun fena olmuş
    Bu krallığın tacı kask , tahtıda motordur.
    "htmetin"

oda gelsın yuzunede solıyıım o benım(ıso) dunya ahıret bacım :D
    Aranıza ben girmeyeyim o zaman
    Ama sen yinede soyleme bosver

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ..
    abi okurken hayrete ugradim hayata sımsıkı sarılman benı cok etkıledı hayla gulebilirsun en önemlisi bu hatta o ayaga kalkmış halını gorunce bian motordan sogudum ya bende boyle olursam diye beynim dondu ama naapim bu şeytan icadindan vazgecemiyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    Azim dedikleri bu olsa gerek,yüreğine sağlık..

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    hikayeye bak ya helal olsun nedenirki birde mutluluklar.

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8

Beni iyi tanıyosun....
    [I]315 ile uzaklaştım,aynamda görünmüyorsun...I]

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    O zamanlarda içimdeki motor sevgisi hep ailem tarafından bastırılmıştı. Ama birgun bir yerlerden patlak verecegini biliyordum...Bu kazaya canlı sahit olduktan sonra motor sevdam buruklaştı ama Mesai arkadaşım Mustafa kardeşimizin yılmamış olması, Benim motor sevgimi tekrar ateşledi. Maddi durumumu duzeltip 2008 subat ayında motorumu aldım. Sonra bu siteye uye oldum. Kaza topigini gordum ama yazamadım. Zaman zaman Mustafa Beye motor hakkında cekinerek de olsa bişiler soruyordum.Mustafa Beyin is arkadaşı olarak cok yakından tanıdıgım için kendimi dunyadaki sınırlı sayıdaki sanslı insanlardan biri olarak görüyorum. Mustafa Bey Bundan sonraki yasantınızda mutluluklar dilerim. Hersey gonlunuzce olsun..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:10 ----------

Alıntı by_001 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaşama sevincine diyecek bişiy yok..

benim merak ettiği hyundai kullanıcısının ne dediği..?

klişe laf olan "ben seni görmedim"mi dedii..?

Eminim Mustafa Bey de cevap yazacaktır ama O klişe laf burada gercek oldu. Cunku Mustafa Bey' önceki sayfalarda da belirttigi gibi "sınırları zorluyordu" ve gorunmesi çok zordu. O hyundaı sahibinin yerinde sen olsan sende goremezdin
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Motosikleti
    CBR1000RR'07
    Herkese tekrar merhaba,

bugun yazıyı okuyan ofisten arkadaslarla sohbet ediyorduk. sohbette onemli bir fikir dogdu. bunu sizinle paylasmak sitiyorum.

hepimizin, zaman zaman, yaptıgı bir hata var.
    trajedilerle barışık olamiyoruz. bir trajedinin onlarca güzellği alıp götürmesine izin veriyoruz. hem geleceğimizden - hemde geçmişimizden.
    nedemek istiyorum;
    kazayı ele alalım. bende birtakım fiziksel yaralar açan kazayı.
    ben bu kaza ile nekadar barışık olduğumu fark ettim.
    bu vesile ile hem gelecegi dolu dolu yaşamak yönünde kararlar alıyorum hemde gecmişimi tatlı hatıralarla anabiliyorum.
    kazanın, motosiklet hatıralarımı benden alıp götürmesine izin vermedim.

şimdi size bir soru ?
    kaçımız ayrıldıgımız sevgilimizden sonra, beraber yaşanan o tatlı günleri hala anabiliyoruz? sevgilinizle beraber o guzel hatıralarıda mı cıkarttınız hayatınızdan?

gelelim aşağıdaki konuya,
    çuvaldızı kendime batırma zamanı.
    hyundai kullanıcısının bir sucu yoktu arkadaslar. hata bendeydi.

beni gercekten de görmesi mumkun degildi. gereğinden fazla hızlı gidiyordum.
    burada hızımı telafuz dahi etmek istemiyorum. çünkü bu hatamdan dolayi utanıyorum.
    hep savundugum bir ilkeye aykırı kullanıyordum.

Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eminim Mustafa Bey de cevap yazacaktır ama O klişe laf burada gercek oldu. Cunku Mustafa Bey' önceki sayfalarda da belirttigi gibi "sınırları zorluyordu" ve gorunmesi çok zordu. O hyundaı sahibinin yerinde sen olsan sende goremezdin
    Alıntı by_001 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

benim merak ettiği hyundai kullanıcısının ne dediği..?

klişe laf olan "ben seni görmedim"mi dedii..?

STeReO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Sende ki bu azim, bu güç olduktan sonra hayatta hiç bir engel tanıyacağını sanmıyorum. İnşallah hayatın boyunca hep mutlu olursun ...
    İnanın Çocuklar! Güzel Günler Göreceğiz, Güneşli Günler, Motorları maviliklere süreceğiz.

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    Kemal davetime cevap verecekmisin jandarmamı çağırayım...
    [I]315 ile uzaklaştım,aynamda görünmüyorsun...I]

azgurbuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi 21 Vites
    Kemal beni aradı, onun yerine ben geleceğim

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler