Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Tüm İslam Aleminin Kurban Bayram'ı Mübarek Olsun.

Motovento
    REKLAM ALANI
    siyahatmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Hepimizin Kurban Bayramı Mubarek olsun......
    Yollar size, sizler Allah'a emanet.....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BuKart
    Tüm islam ve motosiklet aleminin kurban bayramı kutlu olsun.
    [B]DERDİM KADAR OLSA KUVVETİM BENİMLE BAŞ EDEMEZDİ KASVETİM.EL YUMRUĞUNU YEMEYEN YUMRUĞUNU BALYOZ SANAR ARLANMAZ...
    [/B]

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Bayraminiz, mübarek olsun arkadaslar.

Aye;
    sordugun sorunun cevabi surada var.

http://sorusor.diyanet.gov.tr/fmi/xs...cid=898&-find=

Orada 3. madde de bahsedilen sensin.

Bir de soyle bir sey buldum.

http://www.kurandakidin.net/sss/sssoku.asp?id=38

Artik neye ikna olursun bilmem.
    Obur tarafta hesap gunu
    beni bu yaniltti falan dersen tanimam ona gore.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    hepimizin kurban bayramı mübarek olsun
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tüm Müslümanların bayramı kutlu olsun.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

darkeagle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ev maltepe İstanbul yaşadığı yer: Şimdilik Dünyanın her yeri
    Motosikleti
    Goldwing
    Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüm islam aleminin Kurban Bayram'ı Mübarek olsun.

Rabbim herkese ailesi ve sevdikleriyle mutlu huzurlu ve güzel bir bayram nasip etsin inşallah.

Bu arada cevap aradığım bir sorum var;

Bilen bilmeyen özellikle dinle kurbanla pek alakası olmayan insalar kurban kesmek yerine bağış yapmak hakkında bir sürü tartışma başlattı.
    Siz ne dersiniz? Bu sene rahat rahat gezip dolaşmak için kurban kesmek yerine bağış yapmak istiyorum, kabul olur mu?

Kafam çok karıştı, düzgün plan yapamıyorum.
    Tüm Müslüman aleminin bayramını kutlarım .
    Soruna gelincede Kızılay kurban organizasyonu konusunda çok titiz ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırmada da çok başarılıdır. Online bile kızılay sitesinden kurbanını kestirebilirsin adına kesildiği anda cebinede mesaj olarak haberini alırsın. Hatta kurbanından 1kg lık bölümüde tadasınız diye kavurma olarak konservelenmiş halde size ulaştırılacaktır.. Bu yılki bedel 275 tl dir
    Başka sorun olursada yardımcı olurum.
    Dilin söylediği veya kalemin yazdığı bütün üzücü kelimelerin içinde en üzücüsü şudur,KEŞKE"

71Hakan71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    amin butun ıslam alemının bayramı mubarek olsun hayırlara vesıle olması dılegıyle..

Tüm MT ailesinin Kurban Bayramını ben de tebrik ederim..

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bayramınız mubarek olsun Cemaat-i Muslimin...
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

İyi bayramlar...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler, neyi nasıl yapmam gerektiği konusunda kafamda soru işareti kalmadı.

Tekrardan Kurban Bayramınız Mübarek olsun.
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Tüm İslam Aleminin Kurban Bayramı Mubarek olsun
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    Alıntı CERRAHI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayramınız mubarek olsun Cemaat-i Muslimin...
    aynını yazcaktım alıntı iyi oldu sağol erhan abi..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    herkese iyi bayramlar.

aye, cevaplar zaten verilmiş ama ben de biraz özetle bir şeyler söylemek isterim. kurban, fiili olarak yapılması ve kurban olarak yerine getirilmesi gereken bir ibadet. eğer üzerine kurban düşüyorsa yani kurban şartlarına haizsen, kurban kesmeyip parasını başka türlü hayır işlerinde değerlendirmek, bu mükellefiyetten kurtarmıyor insanı. haaa ama kurbanı bizzat kesme ya da kesilirken başında durma imkanın yoksa, vekalet vererek kesilmesini sağlayabiliyorsun. bu yolla da kurban mükellefiyetliğini yerine getirmiş olursun.

Alıntı darkeagle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüm Müslüman aleminin bayramını kutlarım .
    Soruna gelincede Kızılay kurban organizasyonu konusunda çok titiz ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırmada da çok başarılıdır. Online bile kızılay sitesinden kurbanını kestirebilirsin adına kesildiği anda cebinede mesaj olarak haberini alırsın. Hatta kurbanından 1kg lık bölümüde tadasınız diye kavurma olarak konservelenmiş halde size ulaştırılacaktır.. Bu yılki bedel 275 tl dir
    Başka sorun olursada yardımcı olurum.
    bu söylemlere kanarak ben de geçen yıl eve ait 4 farklı kurbanı bağıs yaptım kızılaya. ancak ne mesaj geldi, ne kapıma görüntülü cd geldi, ne kavurma ne de başka bir şey. üstelik kızılayın irtibat telefonlarını da aradım defalarca ya sistem bozuk oldu, ya ilgili kişi yerinde olamadı falan filan. internet sitelerinden sorgulama denedim orda da göremedim. ve artık pes edip bıraktım, Allah'a havale ettim. yani 4 bağıştan tek birisinin bile gerçekten kesilip kesilmediğini halen bilmiyorum. vebali boyunlarına ama bir daha mı aslaaaaa....

ne kızılay ne başka bir kurum. başında durur, bizzat kestiririm artık. hiç bir şekilde güvenim kalmadı. böyle yapıp, ondan sonra "vatandaş bize niye güvenmiyor" diye dert yanıyorlar. kimse artık bana dert yanmasın. ben üstüme düşeni yaptım, onlar da her zaman yaptıkları gibi suistimal ettiler. iyi bir ders oldu bana da...

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüm islam aleminin Kurban Bayram'ı Mübarek olsun.

Rabbim herkese ailesi ve sevdikleriyle mutlu huzurlu ve güzel bir bayram nasip etsin inşallah.

Bu arada cevap aradığım bir sorum var;

Bilen bilmeyen özellikle dinle kurbanla pek alakası olmayan insalar kurban kesmek yerine bağış yapmak hakkında bir sürü tartışma başlattı.
    Siz ne dersiniz? Bu sene rahat rahat gezip dolaşmak için kurban kesmek yerine bağış yapmak istiyorum, kabul olur mu?

Kafam çok karıştı, düzgün plan yapamıyorum.
    kan akıtmak daha makbuldur. bağışda caizdir

vekalet verip kestirt daha iyi bu sene danaya girdim hadi bakalım allah yüzümüzü kara cıkarmasın kaçmaz falan insallah ybr ile yakalayamam :D:D
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Hayırlı bayramlar arkadaşlar.Vekalet kurban bağışı-kurban kesimi dinen de vicdanende uygundur.Önemli olan burada piyasada var olan din sömürüsü yaparak elde ettiği kazançları kendi çıkarları için kullanan kurum ve kişilerden uzak durmaktır.Ben bu sene DARUSAFAKAYA bağışladım burada reklam olsun diye yazmıyorum ama gördüğüm uygulamaları cidden çok sağlam.Allaha emanet olun kardeşlerim.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    cümle alemin kurban bayramı hayırlı olsun, hayırlara vesile olsun.
    başında durmanın ya da vekalet vermenin pek farkı olacağını sanmıyorum. mesele ihtiyaç sahibine ulaştırmak.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı CAPANORD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı bayramlar arkadaşlar.Vekalet kurban bağışı-kurban kesimi dinen de vicdanende uygundur.Önemli olan burada piyasada var olan din sömürüsü yaparak elde ettiği kazançları kendi çıkarları için kullanan kurum ve kişilerden uzak durmaktır.Ben bu sene DARUSAFAKAYA bağışladım burada reklam olsun diye yazmıyorum ama gördüğüm uygulamaları cidden çok sağlam.Allaha emanet olun kardeşlerim.
    Allah razı olsun...yap usta reklamını yap Darüşşafakanın köpeği olayım kapısında zincirleyim kendimi yeterki reklamı olsun lanet medyamızın dikkatini çekelim...

o yavrucaklara sahip çıkan en hayırlı kurumlardan biri...

En çok üzüldüğüm şey ise bu bağışların Türk Hava Kurumu gibi yerlere gitmesi..emakli subaylar zaten hem Oyaktan hemde devletten yerteri kadar para kazanıyorlar...birde bu Metmehtcik vakfı THK gibi yerlerden ekmek yemesinler...abicim bu konuda tarafım...kuran kurslarınada verilmesin isterim...ne idüğü belirsiz tipler ne yaptıkları belli değil...Hak yolu diye sömürüyorlar milleti...Darülaceze ve Darüşşafaka güvendiğim kurumlar...

abicim kendiniz bulun garibanı...arayın bulun...cici arabalarınız az koksun hayvan derisiyle...cici bagajlarınız azıcık kan oluversin ...kendiniz bulun tesbit edin sorun soruşturun...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Üstad benim amcaoğlu yıllar önce tuncelide şimdi dersim diye kıvranıyorlar ya orada komiser muavini iken lokallaerine bomba attılar ve paramparça bir şekilde şehit oldu.Çok düzgün bir insandı allah gani gani rahmet eylesin.Çocukları DARUŞAFAKADA okudular ve mezun oldular şu an rahmetlinin evlatları pırıl pırıl insanlar olarak toplumumuzda yerleri aldılar ve alıyorlar.Bu arada ben karslıyım ve sapına kadar doğuluyum biz niye dağa çıkmadık kardeşim.Sabahtan akşama kadar it gibi çalışıyoruz ama vatanımıza bayrağımıza ve milletimize her zaman ve her yerde sahip çıkıyoruz.işte DARUŞAFAKA da bence böyle bir kurum.Allaha emenat olun Not.Ben Serbest muhasebeci mali müşavirim.ve rahmetli babam fakirlik içinde ve yetim büyümüş 5 tane canavar gibi evlat yetiştirmiş.Yani iş kökende memlekette falan hikaye çalışan insan başarılı olur gerisi yalan.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:05 ----------

Bu arada benim çocukluğum levent serengetinin arka ormanları olan sanayi mahallesinde geçti Rahmetli babamın demir doğrama atölyesi vardı.Orda bile çalıştım kaynak ve demir doğrama işlerini öğrendim.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Allah o öksüzlere ve yetimlere yardımcı olsun...ne mutlu sana...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:12 ----------

Alıntı CAPANORD adlı üyeden alıntı Mesajı göster

[/COLOR]Bu arada benim çocukluğum levent serengetinin arka ormanları olan sanayi mahallesinde geçti Rahmetli babamın demir doğrama atölyesi vardı.Orda bile çalıştım kaynak ve demir doğrama işlerini öğrendim.
    Bende seyrantepedeyim ...90-95 polis lojmanları sonrası evimiz oldu...buralı olduk sayılır...bahsettiğin yer oto sanayidemi sanayidemi...yıl kaç o zamanlar bizim lojmanlar çöplükmüş eskiden doğrumu hatırlarmısın...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler