Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

kilitlenen kaza topiğine cevap

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar herkez birşeyler yazıp birşeyler doğruluyor ve yalanlanıyor. Ama gördüğüm hep bir suçlama, sen öldürdün sen yaptın sen bindirdin moturuna sen götürdün karadenize. Rahmetli Gökçeni ellerinden tutup zorlamı götürdüler, tabiki böyle olsun kimse istemez. Aliesi bile dediki Gökçen in en büyük hayaliydi Karadeniz turuna çıkmak, ecel gelmişse gerisi bahane derim ben. Kimselerde sudan çıkmış ak kaşık değil herkesin hatası vardı ama herşeyden önce rahmetlinin kendisini yönlendirecek bir aklı vardı, aptal değildi kimsede zorlamadı, ve bir çok kişidende akıllıydı sabırlıydı anlayışlıydı. Canım arkadaşımı rahmetle anıyorum... Nur içinde yat...

Aykutla Ayşen konusuna gelelim aykuta bende çok kızıyorum fakat sadece yanlış aykuttamıdır. çok profesyönel insanların öldüğünü gördük ne kadar profesyonel olursan ol arkadaşlar motosiklet hatayı affetmezzzz.. aykutta bi insan evet çok hızlıda gidip hava atmak istemiş olabilir gerçekten çok dikkatli olup fakat anlık bir yanlşı ile bu kazayı yapmış olabilir. Peki ayşen arkadaşımızın aklı yokmuymuş madem güzellik peşinde koşan aykut varmışta o kızda o motora binecek ve üstünde olabilecek kazaları düşünecek aklımı yokmuş. KAldıki 2 çocuk annesi olduğu söylenmektedir. Ayşeni hiç tanımıyorum ama o motora binmişse demekki aykutu tanıyor demekki olabilecek herşeyide kendi kabule decek durumda. Sadece ayşene üzüldük olan kıza oldu demeyin. Ayşen aklı başında bir insan kendi sitedi ve bindi tüm sorumluluğuda kendisine aittir. Bunları yargılayıpta suçlamak özleliklede aye Muratbeye düşmez. Nerde yazısını görsem, hep suçlama, hırlama ve savaş içersinde kendisi çokmu düzgün motora binmektedir.. Facebook ta atılan videolarını görüyoruz. şehir içi trafiklerinde 280-290 km hızla sanki yollarda yalnızmıçcasına deli gibi sürüşleri için bi açıklama yapacaktır eminim. Madem bir ailenin ölüm sonucunda yüreğine düşen ateşi gözlerinde görebiliyosun o zaman başta sen akıllı ol ve adam akıllı motora bin kendi canını düşünmüyorsan trafikteki diğer sürücülerin hayatını tehlikeye atma. Senin canın kıymetli olmayabilir, artçında olmayabilir o zaman trafikteki diğer tüm motosikletlileri ve arabaları artçınmış gibi düşün ve öyle bin motoruna. Once kendini düzelt...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    biliyorum, ama belli bir süre sonra kontrol kaybıyla sanırım bakış kilitlenmesinden dolayı kamyonun şeridine girip kaza yapmıştı...

orada hata kesinlikle yol arkadaşında hata yoktu....

sen vicdanınla başbaşasın, zaten kim ne derse desin orada olan kişi olayı en yakından yaşayandır. kimseye kulak asma...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Uzra topic kitlenmeden birsey yazayim, aklinda kalsin.

usenmeyip yazmissin uzun uzun,
    ama bu yazdiklarinin bizim için hiç bir degeri yok.
    Kusura bakma.
    Kimsin, necisin?
    Hele bir selam ver once kendini tanit.
    Senin hakkinda bir fikrimiz olsun.
    O zaman sozlerin bir deger ve anlam kazanir.
    Yoksa, ha yazmissin, ha yazmamissin.
    Yorma bosuna kendini.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    valla bence "üstünde olabilecek kazaları düşünecek aklımı yokmuş" gibi bir savunma çok çirkin. Sonuçta sorumluluğun her zaman motoru kullananda olduğunu düşünüyorum ben. Yeri geldiğinde motorcu, arkadaşlarıyla arasının bozulmasını bile göze alarak "hayır" diyebilmelidir. Şahsen gecenin bir yarısında yolda kalmış arkadaşımı bile kasksız olduğu için arkama almamışlığım vardır.

ikisine de geçimiş olsun...

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    tarafsız yazı yazmanızı beklerdik

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar birilerinin suçlanması çok cahilce kendini bilen biri bunu söylememesi lazım herkez zamanı gelince bir sebebten ölecek sebebsiz ölüm olmaz azrail sen hiç hata yapmadın kusara bakma senin canını almaya geldim dememiştir bende motora biniyorum eşimde biniyor 11 yaşında oğlumuda bindiriyorum motora binmeyince ölmeyecekmi garanti veren varmı ben eşime hayabusa alıcam izin varmı binermisin dedim büyük motor tabi kaza çok oluyor riski var eşimde gecen gün öleceksek ölürüz ne yapalım dedi burda kimsenin suçu olamaz olacahı varsa olur bu allahın taksiratı kimseyi suçlamamak lazım bu arada korumaların tam olması alkollü olmamak önemli kalanı yalandır

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar birilerinin suçlanması çok cahilce kendini bilen biri bunu söylememesi lazım herkez zamanı gelince bir sebebten ölecek sebebsiz ölüm olmaz azrail sen hiç hata yapmadın kusara bakma senin canını almaya geldim dememiştir bende motora biniyorum eşimde biniyor 11 yaşında oğlumuda bindiriyorum motora binmeyince ölmeyecekmi garanti veren varmı ben eşime hayabusa alıcam izin varmı binermisin dedim büyük motor tabi kaza çok oluyor riski var eşimde gecen gün öleceksek ölürüz ne yapalım dedi burda kimsenin suçu olamaz olacahı varsa olur bu allahın taksiratı kimseyi suçlamak lazım
    o zaman " madem bir gün öleceğiz o zaman hadi delik paraşütle atlayalım ya da motorlarımızın frenlerini sökelim " desem, ne yaparsın?

KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zaman " madem bir gün öleceğiz o zaman hadi delik paraşütle atlayalım ya da motorlarımızın frenlerini sökelim " desem, ne yaparsın?

senin düşüncen abartı ben bunu ifade etmek istemedim başıma gelen bir olayla anlatmaya çalışayım 19 mayıs 1991 ben jawa 350 aldım o akşam evde kutlama yapıcaz birşeyler almak için çıktık saat 20.00 kasabanın en işlek caddesi dört yol ağzı sağdan lada cıktı bende gaz kestim çıkarsa diye ben ana yoldayım geçiş üstünlüğüm var o ara sokakta ama lada durdu bende devam ettim ama lada biraz durduktan sonra tekrar hareket etti ve yandan ladaya carptım kız kardeşimin ayağı kırıldı 1 yıl yattı sürücü alkollü ve kanunen 8\6 suçlu mahkeme kararına göre

şimdi burda bende suçluyum size göre çünkü kardeşimi motora ben artçı aldım ama ailem ve kardeşim beni suçlamıyor olacağı varmış olmuş ben vesile olmuşum sadace benda kendimi suçlu hissetmiyorum

ben bunu anlatmak istedim

.Mhmt. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Benim düşüncem;

evet her insanın kaderi vardır ama tek bir kader değil , olaylar karşısında hangi seceneği

secersen ona göre işler diye düşünüyorum , örneğin kask takmadığı için ölen biri

Secim ondadır kask takmak yada takmamak o birini secti ve ordan devam etti...

herkesin görüşüne saygı duyarım benim düşünceme saygı duyulmasını istediğim kadar
    Hele Bi Kazanayım da Üniversiteyi ... Bir yere gitmek için de CBF e binilir CBF e binilmek için de her yere gidilir. Acayip az yakıyo len bu

aguila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fazer büyüyünce V.MAX
    bu sayfalar sansüre uğradı heralde...benmi yanlış gördüm...
    by K@d@k@L

deadendst - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nedir bu insanlara şöyle konuşacaksın, şu konuda konuşmakta özgürsün ama şu konulara giremezsin yoksa tahrik olurum herşeyi söylerim yaparım çünkü bir kere tahrik oldum hukuk sitemimizde haksız tahrik indirimi diye bir şeyde var vb... bu nedir yaww nereye gidiyor bu güzel ve yalnız ülkemin insanları....

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Alıntı uzra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar herkez birşeyler yazıp birşeyler doğruluyor ve yalanlanıyor. Ama gördüğüm hep bir suçlama, sen öldürdün sen yaptın sen bindirdin moturuna sen götürdün karadenize. Rahmetli Gökçeni ellerinden tutup zorlamı götürdüler, tabiki böyle olsun kimse istemez. Aliesi bile dediki Gökçen in en büyük hayaliydi Karadeniz turuna çıkmak, ecel gelmişse gerisi bahane derim ben. Kimselerde sudan çıkmış ak kaşık değil herkesin hatası vardı ama herşeyden önce rahmetlinin kendisini yönlendirecek bir aklı vardı, aptal değildi kimsede zorlamadı, ve bir çok kişidende akıllıydı sabırlıydı anlayışlıydı. Canım arkadaşımı rahmetle anıyorum... Nur içinde yat...

Aykutla Ayşen konusuna gelelim aykuta bende çok kızıyorum fakat sadece yanlış aykuttamıdır. çok profesyönel insanların öldüğünü gördük ne kadar profesyonel olursan ol arkadaşlar motosiklet hatayı affetmezzzz.. aykutta bi insan evet çok hızlıda gidip hava atmak istemiş olabilir gerçekten çok dikkatli olup fakat anlık bir yanlşı ile bu kazayı yapmış olabilir. Peki ayşen arkadaşımızın aklı yokmuymuş madem güzellik peşinde koşan aykut varmışta o kızda o motora binecek ve üstünde olabilecek kazaları düşünecek aklımı yokmuş. KAldıki 2 çocuk annesi olduğu söylenmektedir. Ayşeni hiç tanımıyorum ama o motora binmişse demekki aykutu tanıyor demekki olabilecek herşeyide kendi kabule decek durumda. Sadece ayşene üzüldük olan kıza oldu demeyin. Ayşen aklı başında bir insan kendi sitedi ve bindi tüm sorumluluğuda kendisine aittir. Bunları yargılayıpta suçlamak özleliklede aye Muratbeye düşmez. Nerde yazısını görsem, hep suçlama, hırlama ve savaş içersinde kendisi çokmu düzgün motora binmektedir.. Facebook ta atılan videolarını görüyoruz. şehir içi trafiklerinde 280-290 km hızla sanki yollarda yalnızmıçcasına deli gibi sürüşleri için bi açıklama yapacaktır eminim. Madem bir ailenin ölüm sonucunda yüreğine düşen ateşi gözlerinde görebiliyosun o zaman başta sen akıllı ol ve adam akıllı motora bin kendi canını düşünmüyorsan trafikteki diğer sürücülerin hayatını tehlikeye atma. Senin canın kıymetli olmayabilir, artçında olmayabilir o zaman trafikteki diğer tüm motosikletlileri ve arabaları artçınmış gibi düşün ve öyle bin motoruna. Once kendini düzelt...
    Kimsin hemşo.....
    Hele bi kendini tanıt.....
    Selam ver.....
    Daha sonra derdini anlat.....
    Sen akıllısında bizler aptal mı?....
    Biz bilmiyormuyuz kimim ne olduğunu.....
    Yorma kafanı...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Yazılanlar silinecekse bu topiğin açılma sebebini sorabilirmiyim
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı aguila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu sayfalar sansüre uğradı heralde...benmi yanlış gördüm...
    evet benimki dahil bazı yorumlar silinmiş

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    peki madem aykut ak kaşık sütten çıkmıştı da neden gökceni karadenize gezmege götürürken kendi sitesinde adını yazmadı o siteye yola cıktıktan sonra adını zikrettiler bana bunu acıklasınlar ben söyledigim sözleri geri alcam ben ve rahmetliyi tanıyan bir kac kişi karşı cıkardık dimi ama yola cıktıktan sonra yapcak birşey kalmadı olan oldu ama bizde lafımızı esirgemedik yinede esirgemem cavap hakı dogdukca cevap vercem azrail mutlaka can almak için sebepler olcak o sebeplerden dolayı azrail suclanmayacaktır ama bir sözde var oda insan kendi kaderini kendi yazarmış sebepler bahane bu işte rahmetli ne kadar suçlu ise sizde o kadar suclusunuz diyelim hiç sucunuz yok o zaman insan yol arkadaşı öldükten 10 15 gün sonra gezi düzenleyip içkili alem yapmak ne oluyor kederden dimi efkardan dimi ben bilmemde kanun sorumlulugu arac kullanan kişiye veriyor ceza olarakta kulanıcı sorumludur bu arabada motorda ucakta denizde de aynı allah katındada öyle diye düşünüyorum sen gazı acarsan arkandaki ne yapabilirki sadece yavaş diye bilir
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı uzra adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yapın yapın sonra Gökçen'in aklı yok, Ayşen'in aklı yok, kanmasaymış...

Yok karadeniz turu hayaliymiş, o yüzden aykut götürmesede gidecekmiş, her genç delikanlının hayali 600cc SS, yaralı perimize söylede gençlerin hayalleriylede ilgilensin.

Maşallah melek melek... bir tek kanatları yok, yandan saramıyor.

Bak yine söylüyorum, Allah'ın sopası yok.

Allah yazdıysa bozsun ama aradan zaman geçer, benzeri çoluğunun çocuğunun başına gelir o zamanda böyle pişkin pişkin yazarsın kanmasaymış diye.

Sen kendine bak demeye getirmişsin, izah et demişsin.

Bana çarpan araç 4-5 tane, benim çarptığım araç veya yaya sıfır.

Aykutun bir ölü bir ağır yaralısı var.

Bende ne ölü var ne yaralı.

Aykut profesyonel yarışçı.(hoş rossi bile pistin 1metre dışına çıkınca düşüyor)

Ben amatör motosiklet meraklısıyım.

Haa tüm bunlara rağmen bir gün, birinin değil ölümüne yaralanmasına sebep olayım, emin ol değil bir hafta bir yıl geçse partime manitaları toplayıp şopii şoppii eğlenmem eğlenemem.
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    meseleyi bir süredir sadece takip etmekteyim, gökçen olayından beri. burda birçoğunuza göre çok yeniyim. yıllardır birbirini tanıyan insanlar var, oysa ben olaylarda adı geçen kimseyi çok yakından tanımam. zaten sizler istanbul'dasınız, ben ankara'da. dolayısıyla belki benim yorumum daha objektif olabilir diye yazıyorum.

ben tüm yorumlara bakıp, gökçen olayında haklı-suçlu değerlendirmesi yapmıyorum. kendi gitti ya da götürüldü, yolda şu oldu, bu oldu kısmını bir tarafa bırakıyorum. ama vefat olayından 1 hafta sonra içkili parti olayı doğruysa ben o zaman bu konuda tarafımı belli ederim. kaderdir, azraildir, olacakla, öleceğin önüne geçilmezdir tamam da, arkadaşlar, normal bir insan çok yakından tanıdığı birisinin ölümünden bir süre sonrasına kadar psikolojik olarak etkilenir, morali kötü olur. tamam herkes için geçerli değildir bu belki ama 1 hafta sonrası üstelik yolculuğu beraber yaptığınız ve sizin gözlerinizi önünde, belki kollarınızda birisi vefat ettikten sonraki 1 haftada toparlanıp, her şeyi unutup eskiye dönmek bana pek doğru ve insancıl gelmiyor.

bir de olayın içinde motor ve alkol gibi asla biraraya gelmemesi gereken iki kavram var gördüğüm kadarıyla. şimdi bu durumda en son yaşanan aykut-ayşe kazasında olayın nedeninin yoldaki su birikintisi olduğu konusunda bizi kim, nasıl ikna edecek? benim kafamı kurcalayan ve bir kurt gibi beynime çöreklenen şüpheyi kim, nasıl giderecek? yoksa "sana ne kardeşim, sen ne maydanoz oluyorsun" mu denilecek? bir şey ima ettiğimden değil ama doğrusu ben bu kaza ile ilgili polis ve alkol raporunu görmek isterim. eğer görürsem kafam daha rahat edecektir...

Motosikleti
    cbf1000
    Zaten tahrik etme amaçlı siteye üye olmuş ...Adı da arzu sanırım...

Aye ile aynı görüşteyim... En azından içinden geçenleri açıkça söyleyebiliyor...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten tahrik etme amaçlı siteye üye olmuş ...Adı da arzu sanırım...

Aye ile aynı görüşteyim... En azından içinden geçenleri açıkça söyleyebiliyor...
    Tahrik amaçlı arzu.

Kopardın abi.
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

Motosikleti
    cbf1000
    Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tahrik amaçlı arzu.

Kopardın abi.
    Tahrikçilere kapılmayın.....

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler