Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

farklı tür bi kaza yaptım 18 saat gözlem altında azraille kör ebe oynadım

Motovento
    REKLAM ALANI
    htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Alıntı aya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorcu olun arkadaşlar, apaçi olmayın. kaskı sadece kaza ihtimaline karşı takan arkadaşlar var hala maalesef. oysa bu örnekte de gördüğünüz gibi kask denilen meretin işe yaraması için ille motordan düşmeniz gerekmiyor. aynı şey geçen benim başıma gelen gibi de olabilirdi. solladığım kamyonun tekerinden fırlayan küçücük bir taş parçasının kaska vurunca çıkardığı sesi duymalıydınız. direkt öldürücü bir durum. bırakın onu, kafanız kalın diyelim, kafaya çarpacak taş etkilemez, ya gözünüze gelecek olsa?...

onun için hep derim, yavaş ya da hızlı olunca değil, durduğunuz yerde motorun üstünde bile kaskınız başınızda olsun. durduğunuz yerde bile dengeyi kaybedip, düşüp, kafayı bier taşa vurma riski var.

bununla geçmiş olsun...
    çok ama çok haklısın..
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yakında geliyo :)
    Kaskın Önemini Şimdi Anlamışssındır İnşallah Allah Korumuş Geçmiş Olsun Bİ daha Kasksız sürme
    yeniden Burdayım :bounce::rendeer:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    yarın tomografi çektirecem

Motosikleti
    Yamaha XT 660 R
    çok geçmiş olsun arkadaşım. umarım şimdi çok daha iyisindir.

arkadaşlar motosiklette sadece kask değildir bana göre güvenlik aksesuarı. mont, dizlik, eldiven ve bot u da gözardı etmemek lazım. sonuçta tamamen açığız ve en ufak bir kaza her yerimizin yaralanmasına yol açabilir. geçenlerde başıma gelen bir olay ile bunu örneklemek istiyorum. benzin istasyonundan çıkarken istasyona son hız dalan bir wolkswagen volt kafama çıkıyordu. hızım 30 bile değildi. fren yapınca motor kaydı ve motor üzerimde motor koruma demiri ayak bileğimin üzerinde olarak 5-6 mt yerde süründük. motor ile minibüsün altına girmemize 30 cm falan kala durduk. montum sağ omzumu ve dirseğimi korudu, dizlik dizimi, bot ise ayak bileğimin kırılmasını engelledi. sonuçta 180 kg üzerine düştü ve yerde sürüklendi. her aksesuarım teker teker işe yaradı orda.

antalyanın sıcaklarına rağmen tümünü her zaman takarım. sadece bir defa dizliğimi takmadım bu defa scooter dayım diye (suzuki an125 scooter ım var birde). onda da zemin ıslaktı kaydım düştüm dizim hala yara

hiçbirşey canımızdan önemli değil. o yüzden lütfen koruyucu aksesuarlarımızı sürekli takalım keşke dememek için. biz ne kadar dikkatli olursak olalım çevremiz yeterince dikkatli olmadığı gibi malesef motosikletlere saygı gösterilmeyen bir trafik anlayışı içinde yaşamaktayız.

Lütfen arkadaşlar keşke dememek için önlemlerimiz tam olsun. Sevdiklerimiz, sevenlerimiz ve kendimiz için.

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    büyük geçmiş olsun. KASK TAKMAMAK İÇİN HALA DİRENENLER VAR
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Böyle bir şey sadece Türkiye'de olur, şaşırmadım.
    Geçmiş olsun...
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Çok geçmiş olsun arkadaşım...Çok ilginç bir kaza gerçekten! Lütfen bütün arkadaşlar, motorun üzerine oturduğunuz an çalıştırmadan önce kask takmayı alışkanlık haline getirelim. Allah herkesi kazadan beladan korusun...

mczaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    henüz yok.
    yazının düzenlenmiş şekli

olmasa bişi anlamıcaktım hakkaten ilginç bir kaza umarım kalıcı bi hasar vermemiştir o darbeler sana bize de ders olsun bu ilginç durum.
    3.18 tl olan benzinin 2 tl'si vergi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF250 , GT250r'den sonra tekrar CBF150
    Geçen bi tane scooter orta sehpanın yayı kırılmış.Adam yere sürttüre sürttüre gidiyo.Çıkan ses acayip rahatsız edici.Adamın umrunda değil.Bu kadar vurdumduymaz bir milletiz maalesef.Orta sehpanın kafaya balyoz gibi indiği vakalar sadece Türkiye'de olur zaten.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı kartezyenx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazının düzenlenmiş şekli

arkadaşlar tahmini seksenle giderken kafama bir darbe aldım.En az 2 bilemedin 1 ekmek büyüklüğünde kaya çarptığını zannettim.Bir kamyon kasaından düşmüş olmalı ama etrafta kamyon filan yok derken 2. darbe durana kadar ya 2 ya 3 darbe aldım.Orta sehbayı bir yanı kırık olduğu için 1 metrelik iple arkaya bağlamıştım sehba tamamen kopmuş iple balı olduğundan sehba kurtulamamış arkadan bana son sürat pat pat pat diye vuran sehba imiş kanlar içinde hastaneyi boyladım 18 saat gözetim altında kaldım beyin kanaması riskine karşı sabaha kadar uyanık kaldım ve kurtuldum allaha şükür darbeler çok sertti 1 ekmek büyüklüğünden fazla bir kayanın kafanıza çarptığını düşünün okadar sertti feleğimi şaşırdım habersiz inen darbelerle kask olsa bişey olmıyacaktı kask yoktu.Allahtan motor üstünde bayılmadım gerçi 50 ile giderken buzda kayıp takla attım gecen yıl kask vardı galiba ozaman (tam hatırlamıyorum) ve bukadar yaralanmamıştım canımda yanmamıştı bukadar kafayı çarpmak en kötüsü oluyo hep yine up uzun yazdım dimi
    Benim bir yanım da denizcidir.Denize çıkarken her şeyi sabitlemek gerektiğini iyi öğrendim,"eski denizciler sabitlenmeyen ne varsa denizindir" derler.
    Motorda da aynı prensibi uyguluyorum.
    gevşek bir civata,gevşek bir somun,iyi bağlanmamış yük ve benzeri şeyler her zaman yolundur.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Tekrar geçmiş olsun...Garip kazalar a en iyi örneklerden....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF250 , GT250r'den sonra tekrar CBF150
    Alıntı kartezyenx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yarın tomografi çektirecem
    Bence kesinlikle ihmal etmemelisin.Herşeyden önce sağlık gelir.İlerde sorun çıkarabilecek bir durum varsa erken teşhisle çok daha kolay atlatılabilir.Allah acil şifalar versin.Geçmiş olsun tekrardan.

cevran07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA İNNOVA ANF 125,Honda CBF150. v strom inşalla
    Neyse babacan çok çok geçmiş olsun kısaca verilmiş sadakan varmış n diyelim..!
    <<<<<VEDALAR HEP ZAMANSIZDIR..!!>>>>>

Forumdan Uzaklaştırıldı
    saolun herkes saolsun kask şart arkadaşlar

bart1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer 2005/yamaha ybr 125 2004(satmaktan şu ar
    öncelikle geçmiş olsun.ama:
    "kendin etmiş kendin bulmuşsun."
    kendine zarar verecek ne varsa zemini hazırlamışsın.ama yaptığını anlatma medeni cesaretin (yada adı neyse işte onun) hoşuma gitti.
    bu tip motor ihmali yapıp da başkasının olayından ders çıkartabilecek birileri bu yazdıklarını okursa en azından doğru bir şey yapmamış olmazsın...
    bazen bir saat bir ömre bedeldir.yaşadığın anın tadını bilmek gerek.mutluluk denilen şey kolay bulunmaz ki,kaybetmemek için düşünmelisin.paylaştıkça çoğalan tek şey sevgidir(çok atmiim bir de bilgi).

Forumdan Uzaklaştırıldı
    kasksız motor ölüm yarın ilk iş tomografi çektirecem

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    testere 6ya ilham verebilir bu kurduğun düzenek(:
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Geçmiş olsun arkadaşım garip bir kaza yaşamışsın sık sık doktora kontrola git beyin işi şakaya gelmez.

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Geçmiş olsun arkadaşım.İlla şunu takmak için kafanıza birşeylermi inmesi,kafanızın dağılmasımı gerekiyor??? Bırakın şu karizma olayını da canınızı koruyun.
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

BiLaL_22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SuperKing 110-2 [ cup ] Çan Çin Çon =)
    Hocam Cok gecmiş olsn Allah korumus wallahi ben neredeyse fırına bazen motorla gidiorum gene bile kaskımı takıorum bende kaza gecirdm ondan sonra akıllandım daha öncede kullanıordum ama sık deildi diyeceqim birsey yok allah daha beterinden saklasın.. kafaya düşen ciisim bu ne cıkacaqı hiç belli olmaz.. Sizlere benden simdilik ii geceler ben yatıorum x))
    Drumist... Gerisini Sen Anla.. --İSTANBUL / KücükÇekmece ! SuperKıng 110-2 Cup 06 [ 34 EJ 0734 ] [ EDİRNE UzunKöPRü ] Lüü x) bilal___@windowslive.com

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler