Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Kaza yapan pizzacı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozan_bursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    duyarlılığınızdan dolayı tebrikler

umarım mailleri dikkate alırlar ama açıkçası hiç sanmıyorum

şöyle yapılabilir mi
    belli bi rgün ve saat belirlense
    ve o gün ve saatte
    sıra ile telefonla arayıp bu tutumunuzdan rahatsızız denilse
    belki telefonları bir saat kilitlenirse kaale alırlar
    çünkü bir saatlik sipariş alamamak demek ciddi bir gelir kaybı olabilir
    Kelimelerin anlattığı kadarım..
    Ne anlatırsam anlatayım anladığın kadarım...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Skyjet 150 F5
    Merhaba.

06/07/2009 Tarihinde firmanıza ait bir motorlu dağıtıcınızın kazası olmuş. Ve üstüne üstlük anlatılanlara göre kaza yerine bayinizin yakın olduğu halde hiç bir yetkilisi gelip durumu kontrol etmemiş. Ayrıca ehliyetsizmiş ! Bu konudaki hassasiyetsizliğinizi düzeltip insanlara değer veren bir yöneticilik anlayışı içerisine girceğinizi umut eder,ve bu konu ile ilgili gerekli yerlere dönüş yapmadığınız sürece aklımızda hep böyle kalacağınızı ve sanıyorumki tercihler arasında arka sıralara itileceğinizi üzülerek bildirmek istiyorum. Bİz http://www.motosiklet.net/ üyeleri olarak kazaya ilgisizliğinizi kınıyor ve gerekenleri yapıyoruz. Bilginize.
    Bende böyle bir mail yolladım

AYGÜL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keşke firma yetkilileride senin kadar duyarlı olsaydı salih abi

zafer80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    firmanın suçu varda kazaya karışan elemanın hiç mi suçu yok!!!

kullanmasın ehliyetsiz,,,,

kişi kendini önce kendisi düşünecek,,,,gerçi hor görmemek lazım ya musibetlerden sonra bişeylerin farkına varıyoruz (çoğunlukla bu durumlarda geç kalmış olunur)yada kafamıza vurmalarını bekleyerek .....

enazından önemli bişey yokmuş

yalnız_kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1100XX
    herkese ılgısı ıcın tesekkurler arkadaslar ,vakıt ayırıp fırmaya maıl atanlarada ayrıca tesekkur ederım.Bana bu saate kadar su an saat 11:05 bır gerı donus olmadı fırma tarafından ,hassasıyetlıklerı ve ılgılerı ortada zaten...
    Kurtlar Sofrasında Çakallara Yer Yok!!!
    C'est moi!!!Je suis seul loup!!!
    www.salihkalic.spaces.live.com

slamdunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial X-Treme Supermoto 250
    Olayı bir de iki taraflı düşünmek gerekir bence.. Tabii burda firmayı haklı gösterebilecek bir durum yok fakat pizza dağıtıcısı arkadaşlar da sütten çıkmış ak kaşık olmasalar gerek.
    Bu zamana kadar trafikte karşılaştığım pizza dağıtıcısı arkadaşları baz aldığımda genellikle bu olaylarda asıl kusurun sürücü arkadaşta olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.
    Gördüklerim arasında şu ana kadar trafik kurallarına uyan pizza dağıtıcısı arkadaşların sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Hiç kask takmamasından tutun da kaskı şapka gibi takmak, arabaların arasından ölümüne makaslar atmak, scooter ile kaldırımlardan atlamak gibi daha bir çok örnek gördüm. Trafik ışığına uyanını hiç görmedim zaten.
    Neyse tabiiki bu bahsettiklerim istisnaları içermez. Kurallara sonuna kadar uyan arkadaşlar da var tabiiki ama sorun sayılarının az olması. Şirket o motosikleti size verdiğinde yolda ne yaptığını denetleyemez. Tek yapabileceği motosikleti vermeden önce ehliyetini denetleyebilir ki bu olayda bu da yapılmamış.
    Ama unutmamak gerekir ki kurallara uymayanların neredeyse tamamı zaten ehliyetli insanlar.

jonturq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cosa 200
    Bu tip durumlardan bizlerin rahatsiz oldugunu uygun bir dil ile belkide Istanbul ve cesitli illerin trafik denetleme mudurlukleri ve subelerine telefon fax ve e-mail yolu ile bildirimde bulunmakda belkide atilicak en buyuk adimlardan biri olabilir , Istanbul basta olmak uzre motoservis suruculerinin cokca kullanildigi , izmir , ankara ve diger buyuk illerimizin trafik denetleme sorumlularina ait iletisim bilgilerini bir baslik altinda toplayarak , dilek , gorus ve onerilerimizi bildirebiliriz diye dusunuyorum.

Selamlar.
    First Day Of My Life

Motosikleti
    CBR 1100XX
    Alıntı slamdunk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olayı bir de iki taraflı düşünmek gerekir bence.. Tabii burda firmayı haklı gösterebilecek bir durum yok fakat pizza dağıtıcısı arkadaşlar da sütten çıkmış ak kaşık olmasalar gerek.
    Bu zamana kadar trafikte karşılaştığım pizza dağıtıcısı arkadaşları baz aldığımda genellikle bu olaylarda asıl kusurun sürücü arkadaşta olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.
    Gördüklerim arasında şu ana kadar trafik kurallarına uyan pizza dağıtıcısı arkadaşların sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Hiç kask takmamasından tutun da kaskı şapka gibi takmak, arabaların arasından ölümüne makaslar atmak, scooter ile kaldırımlardan atlamak gibi daha bir çok örnek gördüm. Trafik ışığına uyanını hiç görmedim zaten.
    Neyse tabiiki bu bahsettiklerim istisnaları içermez. Kurallara sonuna kadar uyan arkadaşlar da var tabiiki ama sorun sayılarının az olması. Şirket o motosikleti size verdiğinde yolda ne yaptığını denetleyemez. Tek yapabileceği motosikleti vermeden önce ehliyetini denetleyebilir ki bu olayda bu da yapılmamış.
    Ama unutmamak gerekir ki kurallara uymayanların neredeyse tamamı zaten ehliyetli insanlar.
    Dostum burda ele aldıgımız durum fırmanın tutmları ve personelının yetkısız bır sekılde calıstırılması.Tamam sende soledıgınde haklısın dedıgın gıbı sucusundan tut kebabcısına kadar bır cok sektorde ehlıyetsız calısan var ve bir cok ehlıyetlı oldugu halde hıcbır kuralı takmayan ama burda asıl konu fırmanın olaya duyarsızlıgı ben iyi kurumsal bılmem kac subesı olan bır fırmayım demekle iş bitmiyor.Helekı paket servıs yapıyorsan sıradan bır kısıyı calıştıramazsın en azından ehlıyetı olan bır kısıyı secersın.Ama bu neden yapılmıyor nasılsa uc bes lıraya calışacak bulurum ehlıyetlı olsa benden beş lıra deıl on lıra maas alır zıhnıyetı var ve ne yazıkkı bu durum sadece paket servıste deıl bır cok sektorde var.Bunlara en azından bılıp gorduklerımıze bızler sıtem edıp dur demelıyızkı o hep soyledıgımız egıtımlı,ehlıyetlı ve korumalı olarak motosıklet kullanılmasını saglamalıyız.Bu tur platformlarda bu konuların tartısılıp gundeme gelmesıyle belkı bır yerlerdekı ınsanlar artık bızı duyarlar ve gereklı resmı kurumların gereklı onlemlerı ve bu tur fırmaların gereklı cezaları almasını sımdı olmasa bıle bu haykırısımızla yakın zamanda saglayabılırız

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Arkadaşlar boşuna kendinizi paralamayın.Her ne kadar ehliyetsiz personeli motosikletle paket servise yollaması yanlışda olsa hiç bir tepkiniz , mailiniz kınamanız işe yaramayacak.Bu adamlar o kadar vurdum duymazlar ki , kendi şubelerinin derdini sorununu önemsemezler.Kaldı ki ehliyetsiz personel çalıştırdığı için şubesine uyarı verecek..
    Ayrıca sizin mail attığınız yer Merkez. İstanbuldaki ise sadece bir franchise şubesi. Ve merkezin Franchiise almak istiyorum haricindeki hiç bir maile cevap vereceğini sanmıyorum.
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Motosikleti
    Cosa 200
    Kesinlike yalnizkurt arkadasimiza katiliyorum , burda sitem edilen konu bakkal ahmetin ciraginin damacana tasimasi veya kaza yapmasi degil , kurumsal kimligi olan , cesitli illerde birden fazla subeye sahip bir firmanin paket servisine verdigi deger.

Elbetteki bu tip firmalar oncu ve onder olacaklar , ornek ve emsal gosterilecekler.

Ama onlarin tutumu bu sekilde olursa o zaman bakkal ahmetin ciraginin vah haline.

Imam osurursa cemaat ..car , diye bir soz var.

Imam tum gorevlerini tam yapsinki cemaat da feyz alsin derdimiz bu.
    First Day Of My Life

Motosikleti
    4x4
    Alıntı jonturq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kurumsal kimligi olan , cesitli illerde birden fazla subeye sahip bir firmanin paket servisine verdigi deger.
    Gülümsememe neden olan bir cümle
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    arkadaşım duyarlıllığından dolayı tebrık ederım kaza yapan arkadaşada geçmiş olsun
    fakat asıl firma sahibine geçmiş olsun kaza yapan arkadaş düştü.Hastanede doktorların hemşirelerin elinde peki ya siz DÜŞTÜĞÜNÜZ DURUMA BİR BAKARMISINIZ bundan sonra ben sipariş verdiğimde herhangi bir firmaya gelen arkadaş genelde hep aynı kasksız ve eğliyetsiz ise siparişimi geri cevireceğim

Motosikleti
    Cosa 200
    Sayın Duyarlı Vatandaşlar

Trafiğe çıkmaması gereken bir personelin motor kullanması hususunda(kaza yapsın yada yapmasın)tamamen haklısınız.Bu konuda herhangi bir mazaret üretmiyoruz.Bu gibi durumlar için gerek sözleşmelerimizde gerekse işletme el kitabımızda kesin kurallar mevcuttur.Bayimizin ihmali için kendi bünyemiz içinde gerekli müeyyideler uygulanacaktır.Sadece şu konuda sizi temin etmek isterim ki;bayinin ilgisizliği gibi bir durum mevcut değildir.Göztepe bayimiz sadece lokasyon olarak kaza esnasında olay yerinden yaklaşık 60 km uzakta olduğu için ulaşması biraz zaman almıştır.Kuryemiz Göztepe SSK hastenesine götürülmüş ve gece 24.00 ' a kadar müşahede altında tutulmuştur.Doktorların izni ile daha sonra evine çıkartılmıştır.Herhangi bir hayati tehlike mevcut olmadığı gibi kırık vs de mevcut değildir.Ayrıca kazada bulunan karşı tarafın hasarı sigortamız tarafından karşılanacaktır.
    Konudaki hatamıza rağmen sizden ricamız gerekli ilgiyi ve desteği gösterdiğimizi bilmeniz ve tekerrrür etmemesi için gerekenleri yapacağımızdan emin olmanızdır.
    Konu ile ilgilenip mail atan Yalçın Tuncer,Salih Kılıç ve Uğur Kızmaz beylere teşekkür ederiz.
    (Not:Daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz telefon numaram 0533 926 01 57' dir ve 24 saat açıktır)
    Saygılarımla,
    Kayhan Kuşer

Bölge Müdürü
    Pizza Pizza Genel Müdürlük
    Adres: Cumhuriyet Mah. Yazıbaşı Beldesi Torbalı 35860 İZMİR / TURKİYE
    Tel: +90 (232) 853 70 70
    Fax:+90 (232) 853 89 06
    E-mail: kayhan.kuser@pizzapizza.com.tr
    Web: www.pizzapizza.com.tr

--------------------
    Birileri bizi dinlemis , umarim yukarida yazan gibi bir hadise tekerrur etmez.

Saygilar.
    First Day Of My Life

Motosikleti
    4x4
    yalaaaaan
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Motosikleti
    Cosa 200
    Alıntı Tequ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yalaaaaan
    ----

Muhalefet yapacaksan somut deliller ile yap.

Yalan da neye gore yalan ?
    First Day Of My Life

Motosikleti
    CBR 1100XX
    Sayın Duyarlı Vatandaşlar

Trafiğe çıkmaması gereken bir personelin motor kullanması hususunda(kaza yapsın yada yapmasın)tamamen haklısınız.Bu konuda herhangi bir mazaret üretmiyoruz.Bu gibi durumlar için gerek sözleşmelerimizde gerekse işletme el kitabımızda kesin kurallar mevcuttur.Bayimizin ihmali için kendi bünyemiz içinde gerekli müeyyideler uygulanacaktır.Sadece şu konuda sizi temin etmek isterim ki;bayinin ilgisizliği gibi bir durum mevcut değildir.Göztepe bayimiz sadece lokasyon olarak kaza esnasında olay yerinden yaklaşık 60 km uzakta olduğu için ulaşması biraz zaman almıştır.Kuryemiz Göztepe SSK hastenesine götürülmüş ve gece 24.00 ' a kadar müşahede altında tutulmuştur.Doktorların izni ile daha sonra evine çıkartılmıştır.Herhangi bir hayati tehlike mevcut olmadığı gibi kırık vs de mevcut değildir.Ayrıca kazada bulunan karşı tarafın hasarı sigortamız tarafından karşılanacaktır.
    Konudaki hatamıza rağmen sizden ricamız gerekli ilgiyi ve desteği gösterdiğimizi bilmeniz ve tekerrrür etmemesi için gerekenleri yapacağımızdan emin olmanızdır.
    Konu ile ilgilenip mail atan Yalçın Tuncer,Salih Kılıç ve Uğur Kızmaz beylere teşekkür ederiz.
    (Not:Daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz telefon numaram 0533 926 01 57' dir ve 24 saat açıktır)
    Saygılarımla,
    Kayhan Kuşer

Bölge Müdürü
    Pizza Pizza Genel Müdürlük
    Adres: Cumhuriyet Mah. Yazıbaşı Beldesi Torbalı 35860 İZMİR / TURKİYE
    Tel: +90 (232) 853 70 70
    Fax:+90 (232) 853 89 06
    E-mail: kayhan.kuser@pizzapizza.com.tr
    Web: www.pizzapizza.com.tr

--------------------

Saygilar.
    Ewet aynı maıl az once banada ulastı ve ınanın oturdugum yerde guluyorum su an 60 km uzaktamı yaw olay yerıne ıkı sokak otedesınız yurusenız 6 dk almaz gelmek ılk yazımdada soyledıgım gıbı tam bunlardan beklenecek cevap...

Motosikleti
    4x4
    ----

Muhalefet yapacaksan somut deliller ile yap.

Yalan da neye gore yalan ?
    60 Km uzakta olması yalan, gerekli müeyyideleri uygulayacakları yalan , gerekli ilgi ve desteği gösterdikleri yalan alayı yalan daha ne söyleyeyim ? Arkadaşım sen dışardan bakan insansın bana gelip savunur gibi konuşuyorsun. 2 sene şube işlettim ben.Bırak bileyim kim nedir nasıldır..
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    Alıntı Tequ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    60 Km uzakta olması yalan, gerekli müeyyideleri uygulayacakları yalan , gerekli ilgi ve desteği gösterdikleri yalan alayı yalan daha ne söyleyeyim ? Arkadaşım sen dışardan bakan insansın bana gelip savunur gibi konuşuyorsun. 2 sene şube işlettim ben.Bırak bileyim kim nedir nasıldır..
    Kapttın mı mali sen
    Orgazma Dudak Büktürür

Motosikleti
    4x4
    Alıntı huceyn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kapttın mı mali sen
    Devrettik hüco
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Motosikleti
    Cosa 200
    Ben olaylara disardan bakan fakat usulsuz islerin neler oldugunu fark edebilicek ve duzelmesi icin gerekli calismalari yapacak yada yapilacak calismalara katilmayi goze alacak kadar yetiskin bireyim.

Ayrica bu tip olaylarda insanin hayattaki statusunun sorgulanmasi bile hos degil.

Insan kendine ve cevresine duyarli ise ister duruma disardan bakan biri ister ise konuya hakim biri olsun yukumlulukleri sorumluluklari vardir ve tabiki tartismaya aciktir , ben duyarliyimdir ahmet duyarsizdir ben hasta gorurum durur arabama alirim bi baskasi almaz.

Bu arada 10 yili askin suredir yaninda personel calistiran bir esnaf oldugumu animsatmak , personel calistirmanin ulkemizdeki hangi yasalara gore yapildigini bilecek kadar tecrubeliyim.

+kimseyi savunmuyorum

opuyorum
    First Day Of My Life

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler