Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Kaza Yaptık-Kurtulduk Şükürler olsun mutluyum hala yazabiliyorum Sizlere

Motovento
    REKLAM ALANI
    AYGÜL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    büyük geçmiş olsun
    Allah'ım tekrarından korusun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HTBAYDAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yerleşik hayata geçince yeniden olacak...
    Geçmiş olsun, umarım son kazanız olur...
    "in the land of the blind, one eyed is the king..."

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    Allah beterinden saklasın çok geçmiş olsun..

cousinecruis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R 1150 GS
    Geçmiş olsun..
    Evindeki muhabbet kuşunu, bebe şampuanı ile yıkayan insanlardan zarar gelmez

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    geçmiş olsun. geçen cumartesi günü bir mağazadan şu anki kaskıma göre daha sağlam daha kalitesi bir kask almaya gittim. mekanın sahibi kaskımın şehir trafiğinde idare edeceğine bunun yerine dizlik dirseklik eldiven ve sırtlık gibi ekipman almamın daha faydalı olacağını söyledi. dükkandan ayrıldıktan 150 metre sonra kırmızı ışığı arkasındaki araca baka baka geçen bir araç sıkıştırdı. kafadan girmek yerine önce pompalayarak fren sonra blok firen ile motorumu sol yana yatırdım. araca bir metra kala durdum. adam hiç istifini bozmadan sanki olayın sorumlusu kendisi değişmiş gibi bastı gitti. plakayı dahi alamadım o şok ile. frenlememin etkisi ne motorda ne de bende kırık çıkık var. sadece ufak birkaç çizik. vesselam elde eldiven dizde dizlik muhakkak olmalı. dersimi sizin kaza ile de ikinci kez aldım

Geçmiş olsun

gerçekten okurken bile acayip oldum allah korumus
    motorsikletten 3 kere dustum ne demek oldugunu bilirim
    tekrar tekrar geçmiş olsun

Olayı yaşamış gibi olduk valla :( Allah göstermesin bi daha,büyük geçmiş olsun...
    [COLOR="Navy"][B][I]Am I, a part of the cure?
    Or am I part of the disease? [/I][/B][/COLOR] :silent:

ercankarakus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-MAX 400 ABS
    çok geçmiş olsun, umarım bu kazalara sebebiyet verenler cezasını bulur

hanedan12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok geçmiş olsun ....

Arkanda artçı ile kaza yaparsan ve bilincin yerinde ayaklanırsan kesinlikle hemen artçını ararsın ...ilk bulmak ve görmek istediğin şey oluyor.
    Gerisi zaten şok...

Tekrar geçmiş olsun.
    Kangren olmuş tüm kollara adanmıştır.
    Eğer bir yıl sonrasını düşünüyorsan, bir tohum ek. Eğer on yıl sonrasını düşünüyorsan, bir ağaç ek. Eğer yüz yıl sonrasını düşünüyorsan, insanları eğit.

KamilOZEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --
    Gecmıs olsun...allah daha beterınden korusun ...

hasanpinar0537 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı omercem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar eşimle birlikte 19.haziran Cuma günü geçirdiğimiz kazadan Allah�ın yardımı sayesinde kurtulduk..

Kendimce geliştirdiğim bazı kurallar sayesinde 2 yıldır kazasız belasız geziyordum. Örneğin mecbur kalmadıkça gece çıkmam, bağlantı yolu E-5 TEM çevre yolu gibi yollara çıkmam korumasız çıkmam vs. vs.

Cuma günü eşimin Marmara üniversitesindeki işlemlerinin son günü imiş�.İkimizinde işyeri fatih te�3-4 vasıta ile Göztepe gidip gelecek en az 2 saati yolda geçecek o sıcakta, dedim ki ben geleyim haremden geçeriz 1 saat içinde hallderiz. , sanki içine doğmuş gibi ısrarla gelme dedi ama ben gittim�İş yerinde onun sadece kaskı vardı onu aldım, benim mont kask eldivenim var�

Gittik işlerimizi hallettik, Eşimin üzerinde rüzgarlık vardı, hava sıcak dedi bagaja koyduk, yol zaten 10 dakika dedim Harem e kadar, bende giyinmedim, kaskları taktık ve yola çıktık, Göztepeden D-100 çıktım, trafik hızlı sağ şeride geçtim 60-70 km hızla sağ seritten ve şerit ortasından konrollü şekilde ilerliyorum, Boğaziçi köprüsü ayrımına geldik, konrollü şekilde bağlantı şeritlerini geçtim, yine en sağdan devam ederken, en sol şeritten bir Range Rover jipin adeta çığ ya da kaya gibi en sağa hamle ettiğini görebildim..O andan sonra saliseler içinde gerçekleşti her şey�

Frenlere asıldım, yana (sağa) kaçamıyorum çünkü yolun tam boğaz köprüsü ayrımındayız V şeklinde katil bariyerler başlıyor, ve sağ arka kapıdan bodoslamasına değil ama paralel olarak jipe çarptım, dokunur dokunmaz motor futbol topu gibi altımızdan fırladı sadece önümde dönerek ilerlediğini hatırlıyorum. Sol tafa düştük�

Şu an yazarken bile tüylerim diken diken oluyor�Allah siz inandırsın nasıl bir adrenalin ve Allahın verdiği kuvvetse, eşimden başka bir şey düşünemiyorum, düştüm birkaç takla attım ve hemen kalktım, yerde kalmadım yani , kaskı çıkardım ve eşime doğru koştum� sol tarafına düşmüş�kaskını çıkardım yavaşça, dizleri yırtılmış ve kanıyordu..bilinci yerindeydi�ayaklarımı oynatamıyorum dedi, esas o an şoka girdim, arabalar durdu, ambulans aranıyor, kazaya şahit olan birkaç kişi jip şoförüne saldırdı, hayal mayal hatırlıyorum..Ama beynim durmuş durumda tüm hayatımın muhasebesini yapıyorum, eşim asfaltın üzerinde, önümde yatıyor, hiçbir şey yapamıyorum�

O an kalabalığın içinden ben doktorum diye bir ses geldi, beni kaldırdı, eşimin boynunu ve eklemlerini kontrol etti, baan döndü bir şeyi yok sadece şokta sakin ol dedi..Sevinçten delirecektim..

Sonta ambulans, Haydarpaşa numune , kontroller, ve doktorun bana esprisi halı sahada düşen bu kadar yaralanırdın zaten, avucumda ki 3 santim çapındaki oyuğu da hastanede fark ettim�

Arkadaşlar resmen bir mucize yaşadık, gerçi çamasır makinasına atılmışız gibi, vucudumuzda ne kadar kenar köşe varsa soyuk ezik yaralı..( Dizler, dirsekler, eller, ayak bilekleri, omuzlar) �.Ama Allah a şükür evimizdeyiz, ayaktayız, ve birbirimize bakıp bakıp ağlayabiliyoruz�

O gün evlilik yıldönümüzdü Allah bizi birbirimize bağışladı ve bir şans daha verdi�En şağ şeritte idik arkamda trafik yoktu, eğer orta şeritte bu kazayı yapsam araçların içine düşecektik, eşim sürüklendikten sonra bariyere 50 cm kala durdu, hakeza bende aynı, yani tam anlamı ile bir mucize yaşadık..hala da etkisinden kurtulamadık�

Kazadan daha birkaç gün önce siteye bir yorum yazmışım, yaz geldi ve süpersonik kasklı arkadaşlar çıktı diyorum o yorumda. Kafada kask üzerinde şort-tişört ile motor sürülmez yazmışım�ama düştüğümüzde aynı durumdaydık..hepimiz her şeyi biliyoruz zaten. Ama bilmek yetmiyor�Eldivenim ve montum koltuğun altında değilde üzerimde olsa, eşimin montu dizliklerimiz evde değil de üzerimizde olsa hiç yaralanmayacaktık�Ama buna da binlerce şükür diyorum�

Bundan sonra ne yapacağım; Ellbetteki kesip atamam 20 yıllık bir bağım var motorsikletle, ama artık şehiriçinde sürmem sanırım..İstanbul�un bu vahşi, saygısız,kuralsız,cezasız,polissiz trafiğinde kelle koltukta gezmekten yoruldum�

Hafta sonu ve şehir dışında bineceğim bir süre sanırım�.

Herkese Selamlar Kolaylıklar
    çok geçmiş olsun ama kazaya şükredilmez , hamd edilir bilgin olsun.
    HONDA;hayat onda...İ.V.İ.B.İ
    DRİFT RELİGİON

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Gercekten yasamıs kadar oldum... Cok gecmis olsun...

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Çok geçmiş olsun... Umarım üzerindeki şoku atlata bilirsiniz....
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

alix35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattım düğünden sonra bakıcam
    allah korumuş...geçmiş olsun....verilmiş sadakanız varmış...

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı omercem adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sonta ambulans, Haydarpaşa numune , kontroller, ve doktorun bana esprisi halı sahada düşen bu kadar yaralanırdın zaten, avucumda ki 3 santim çapındaki oyuğu da hastanede fark ettim�

Arkadaşlar resmen bir mucize yaşadık, gerçi çamasır makinasına atılmışız gibi, vucudumuzda ne kadar kenar köşe varsa soyuk ezik yaralı..( Dizler, dirsekler, eller, ayak bilekleri, omuzlar) �.Ama Allah a şükür evimizdeyiz, ayaktayız, ve birbirimize bakıp bakıp ağlayabiliyoruz�
    Öncelikle çok çok geçmiş olsun. Tekrarını yaşamamanız dileğiyle.

Buradan çıkarılacak en önemli ders bizim üzerimize düşenleri yapmamız. İstanbul'da hemen her gün çoğunluğu tem ve e5'de olmak üzere 50+km yol yapıyorum. Bu sıcakta kask+mont+eldiven+dizlik+bellik+bot giyiyorum, görenler idadesiyle bana bakıp "yanmıyor musun öyle?" diyorlar. Ancak benim cevabım her zaman hazır :" Asfalt yanığı olmaktan iyidir"...
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Suzuki AN 125 HK
    Geçmiş olsun abicim.Bende elimden geldiğince kullanmamaya özen gösteriyorum artık.Trafik çok kötü ya.

Motosikleti
    yok.. Suzimi sattım..
    Omercem, geçmiş olsun kardeşim. Yazını okurken, olayı yaşadım adeta.
    Çok ama çok fazla üzüldüm. Ama ne mutlu ki, her ikiniz de fiziksel olarak iyi durumdasınız, en azından çok önemli bir şeyiniz yok. Allah sizi birbirinize bağışlamış.

Tüm olanlara rağmen, yine de "Bundan sonra motora sehir içinde binmeyeceğim, sadece şehir dışında bineceğim" diyebilmeni takdir ettim. Benim başımdan böylesine büyük bir tehlike geçse motora bir daha binmemeyi çok ciddi olarak düşünürdüm herhalde.

İstanbul'da insanlar gerçekten bir acayipleşti. Araç kullanmıyor, trafikteki düşmanlarımızla savaşıyoruz adeta. Yollar resmen ruh hastaları ile dolu. Normal insanlar bile bu Istanbul'un trafiğinde zaman içerisinde bozuluyor. İzin verilse yollara tank ile çıkacaklar. Biz motorlar ise zaten trafik içerisinde karasinek muamelesi görüyoruz. İnsan yerine koymuyorlar bile. Genel toplumsal ruh halimiz, yollara bu şekilde yansıyor. Istanbul'da motora binmek çok büyük cesaret. Yola çıkmadan önce sevdiklerimizden bir helallik almak gerekiyor galiba.

Bilinçli bir motosiklet sürücüsü olarak, bu kazada daha beterinin gerçekleşmemesinde, senin olumlu bir katkın vardır diye düşünüyorum. Sana ve eşine geçmiş olsun omercem. Bir daha da böyle üzüntü yaşamayın inşallah...

tolgada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    shadow 750 - Vfr 800
    geçmiş olsun allah beterinden saklasın

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    geçmiş olsun umarım bu en son kazanız olur
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler