Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yine kaza yaptım, bu daha kötü

Motovento
    REKLAM ALANI
    izmirli_ua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DD 250 e-9 siyah satılık
    geçmiş olsun...
    İnsanın değeri bir kesirLe ifade ediLecek oLursa;,,payı gerçek kişiLiğini gösterir,paydası da kendisini ne zannettiğini.......Payda büyüdükçe kesrin değeri küçüLür.........* ToLstoy *

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yeni vespa GT 200, eski vespa Px 150
    arka fren kampana mı disk mi...

benim ilk motorumun arka ve ön tekeri kampanaydı, çok defa kaydım aynaları kırdım, ön camı kırdım.

sonra ki motorum da arka fren kampana ön fren diskti, onunla kaymalarım yarıya indi, sadece bir ayna bir rüzgarlık kırdım

şimdiki motorum hem arka hem ön disk, frenlere çok hafif bir asılmayla rahatça kaymadan dengem bozulmadan duruyorum tabi sabit bir çizgi üzerine ve yeni yağmış yağmur, diğer kaydırıcı zemin riskleri harici..

tavsiyem iki tekerinde disk olduğu motor modelleri..

nejat

vespa granturizmo 200

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Geçmiş olsun arkadaşım.Bir arkadaşında bahsetmiş olduğu gibi motosiklette her zaman ön+arka (kombine) fren kullanman lazım.Özellikle kaygan zeminde.

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Anıl_B. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MR'ını çektir. şimdi bişi olmasa bile ileride sıkıntı yaşayabilirsin. omurların zarar görmüş olabilir. motorcunun en büyük düşmanı kendisi.
    doğru diyosunda bekliyeyim biraz sağol

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:58 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:57 PM ----------

Alıntı blue_dolunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum cok gecmiş olsun o agfrıları bende bilirim motosikleti bosver o yerine gelir ama can bu kolay yerine gelmez
    tekrardan gecmiş olsun allah daha buyuk kaza vermesin
    salıcakla kal
    sağol kardeş, amin cümlemize

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:59 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:58 PM ----------

Alıntı ShowDown adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun arkadaşım
    arka fren kaymaya başladığında zaten bırakmamak gerekiyo diye biliyodum
    sağol kardeş, bırakmak belki daha iyi olur

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:59 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:59 PM ----------

Alıntı KyCd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah korumuş.. yağmurlu havalarda daha dikkatli olmak lazım malum kullandığımız aletin şakası olmaz.. Geçmiş olsun..
    sağol kardeş, bidaha dikkatli olurum acale edeyim derken oldu

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:00 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:59 PM ----------

Alıntı siyahatmaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun... Bunlar zaten saniyede olup biten şeyler.
    Allah tekrarını nasip etmesin inşallah...
    sağol, amin

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:00 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:00 PM ----------

Alıntı ünlümotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun
    sağol kardeş

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:01 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:00 PM ----------

Alıntı mkbk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmişş olsunn kardeşş.
    sağol kardeş

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:02 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:01 PM ----------

Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun diyelim öncelikle. Fakat kazaya sen bile bile gitmişsin. Yağmur da Sürüş diye bişey duymadın mı hiç ? Niçin temkinli olmadın. Ya bi kamyonun altına girseydin Allah korusun. Çok mu acelen vardı.. Ayrıca bi röntgen çektir. Gerek görmedim demeyle olmaz bu işler.
    sağol, normalde hızlı gitmem yağmurda ıslandım biraz acele ettim. biraz bekliyim olmazsa röntgen çektiririm

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:03 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:02 PM ----------

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun, daha dikkatli olmalısın. elbette düşmeyen motorcu yoktur ama az düşen ve çok düşeni vardır :D

ben de çok düşenlerdenim, kendimi kaybediyorum işte naapyım
    sağol bende az düşerim 2 oldu

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:04 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:03 PM ----------

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. En kısa sürede iyileşirsin umarım.
    sağol bilader, inş

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:04 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:04 PM ----------

Alıntı deli_mavi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gecmis olsun...
    sağol kardeş

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:05 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:04 PM ----------

Alıntı Akileos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun kardeş senin bişeyin olmasın motor nasıl olsa bi şekilde halledilir
    sağol kardeş, motor halloldu sayılır

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:06 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:05 PM ----------

Alıntı starblazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.
    Benim gittiğim yollarda da o tümseklerden bol bol var. Ben hız tümseklerinde eğer yavaşlayamayacaksam , ayağa kalkıp geçiyorum biraz sarsıntı olsa da motor amortisorleri
    motoru dengede tutmayı başarıyor. değiğim hızlar 40-80 arası olabiliyor . tümseğe göre.

Panik yapmayıp düz yol gibi devam ediyorum , sadece ayağa kalkıp geçiyorum .
    Yaptığım doğru mu bilmiyorum ama işe yarıyor.
    Tekrar geçmiş olsun
    sağol kardeş, bende frene dokundum arka savruldu biranda oldu zaten, yoksa acil frenlik bişey yoktu.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:07 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:06 PM ----------

Alıntı kuyucadısı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun
    sağol kardeş

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:07 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:07 PM ----------

Alıntı B-A-N-U adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun :(
    sağol kardeş

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:09 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:07 PM ----------

Alıntı Lucastorn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, bence doktora görünmelisin. Geçenlerde bende kaza yaşadım, doktora gittim neyse ki birşey çıkmadı. Birşeylerin battığını hissediyorum demişsin, şakaya gelecek işler değil bunlar, git bir doktora hem için rahat eder, hem de birşey varsa erkenden müdahele edilmiş olur.
    sağol kardeş, batma dediğim dokunuca acıyo, eğilip kalkerken batma hissi gibi, kırık yok olsa belli ederdi, zedelenme var

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:11 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:09 PM ----------

Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte otomobillerden en büyük farklarımızdan bir tanesi de bu fren meselesi. Otomobil sürücüsü tehlike anında frene çift topuk allah ne verdiyse abanabilir ama biz bunu yaptığımızda aynen yerdeyiz. Tehlike anında ön ve arka fren dengesini ayarlayacak zamanımız da olmaz. Motorda abs yoksa( ki %99 unda yok) bu kaçınılmaz. Bu yüzden her zaman gerekenden fazla takip mesafesi bırakmak çok önemli.

Bozma moralini, ani fren yapıp düşen ve sağı solu çizilen ilk motorcu sen değilsin. Motoru yatırmış ve daha büyük bir kazadan kurtulmuşsun. Buna kaza denmez bile. Motoru üç kuruşa yaptırırsın, önemli olan sana birşey olmaması.

Geçmiş olsun.
    sağol kardeş, dediğin gibi yatırdık motoru sürüklendik, çok ucuz atlattım, lastiklede alakası var pirelli aldım kayıyo kuru yolda bile değiştircem ama

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:12 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:11 PM ----------

Alıntı PsyRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük geçmiş olsun bne pirelli mandrakaru lastiklerini kullanıyorum yağmurlu havalardaki tutuşundan çok memnunum tahminimce sen arka frene biraz sert bastın buda motor viteste oldupu için arka tekeri kitledi..
    ilk anda debriyaj + arka fren yapsaydın büyük ihitmalle kitlenmiycekti....
    ilk başta debriyaj + arka fren ve hemen akabinde ön freni pompalaysaydın hızını daha güvenli bir biçimde düşürebilirdin...
    Yine de büyük geçmiş olsun...
    sağol kardeş, dediğin doğru olabilir ama ıslak asfalt

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:13 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:12 PM ----------

Alıntı bttfemre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun,benimde kazam taze(geçen hafta)bende ön fren kurbanıyım
    sağol kardeş, sanada geçmiş olsun, ön frenden bende düştüm birkere

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:15 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:13 PM ----------

Alıntı vespone adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum, geçmiş olsun allah daha büyük kaza vermesin,

şimdi biz aldığımız derslere bakalım, öncelikle yağmurda sürüş riskli,

diz kapağımın derisi soyuldu yazmışsın, dizlik yok muydu vardı da düşüş anında fırladı gitti mi

bir de korumalı mont eldiven onlar var mıydı..,,

aslında böyle kazlardan anlyoruz ki o bir türlü giymeye üşendiğimiz çeşit çeşit koruma ne kadar önemli

mont eldiven kask zaten olmalı, bu tartışılmaz ama sırt koruma, belllik, dizlik, dirseklik bunlar olsaydı üzerinizde büyük bir ihtimalle, o hızda vücudunuzda çok ufak tefek sıyrık çizik dışında hiç bir şey olmayacaktı..

tekrar geçmiş olsun
    sağol kardeş, sadece kask vardı birde yağmurluk, diğerleri yok maalesef, motora parayı zor buldum koruma kıyafeti alamadım, keşke alsam

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:16 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:15 PM ----------

Alıntı balbar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok çok geçmiş olsun...bende bu hafta kaza yaptım arkadan çarptı taksici ama düşmedim çok şükür arka stop kırıldı ve çamurluğum yamuldu...tekrar çok geçmiş olsun
    sağol kardeş

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:18 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:16 PM ----------

Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun...
    bu arada kazanın tek sebebi arka fren.
    arka fren sadece fren basıncını dengelemek için kullanılır. tek başına arka fren kullanmak ancak yürüme süratinde mantıklıdır. tabi panik frenda iki frene da konsantre olabilecek sürücü kombine fren yapar o ayrı.

naçizane tavsiyem yavaşlama istekleri için ya sadece ön fren ya da ön-arka kombine kullanın.
    sağol kardeş, ön tekerde çok kayıyo daha önce diğer motor yere yapıştırdı beni oyüzden önü yüksek hızda tam sıkamıyorum, az sıkarak yavaşlama yaparım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:18 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:18 PM ----------

Alıntı hirkil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah tekrarını nasip etmesin inşallah... Geçmiş olsun.
    sağol, amin cümlemize

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:19 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:18 PM ----------

Alıntı yesiltepeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun dostum...
    sağol dostum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:20 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:19 PM ----------

Alıntı Hay.alper.est adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.Sonuncu kazan olması dileğiyle.

Birde sen arka freni sıkınca kaymış ben düz yolda normal gazda giderken birden kaydı yağmur yeni yağıyordu asfalttaki ince tozla buluşunca çook tehlikeli oluyor zor toparlamıştım.
    sağol dostum, yağmur bizim için tehlike

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:21 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:20 PM ----------

Alıntı sakinseytan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya böle düz yolda düşüyosunuzya aklım almıyo:S frene nie asılıyosun önüne arabada çıksa asılma frene arka teker kitlerse daha hızlı kayar motor.geçmişolsun ucuz atlatmışsın
    sağol dostum, basınca iş işten geçti belki kitledi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:22 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:21 PM ----------

Alıntı Paradoks adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun.Hafif atlattım deyip geçme bir doktora görün bence.
    sağol dostum, krem kullanıyorum olmazsa giderim hastaneye

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:22 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:22 PM ----------

Alıntı tubejh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun, bencede kontrol ettirmelisin kendini.
    sağol, doğru diyosun

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:23 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:22 PM ----------

Alıntı asfalt meleği adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun, hastahaneye gitmeni öneririm. ama kaza yaptım deme, düştüm falan de..
    sağol dostum, kaza dersek uğraştırırlarmı, zaten düştüm

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:24 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:23 PM ----------

Alıntı Timur32 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun kardeşim boşver motoru o yerine gelir dert etme allah'a şükret sende bişey olmasın
    sağol dostum, önemli olan can zaten, motor halledilir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:25 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:24 PM ----------

Alıntı izmirli_ua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun...
    sağol kardeş

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:26 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:25 PM ----------

Alıntı ergün1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun arkadaşım.Bir arkadaşında bahsetmiş olduğu gibi motosiklette her zaman ön+arka (kombine) fren kullanman lazım.Özellikle kaygan zeminde.
    sağol abi, biranda oldu panikleyincede olan oldu

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:27 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:26 PM ----------

Alıntı vespone adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arka fren kampana mı disk mi...

benim ilk motorumun arka ve ön tekeri kampanaydı, çok defa kaydım aynaları kırdım, ön camı kırdım.

sonra ki motorum da arka fren kampana ön fren diskti, onunla kaymalarım yarıya indi, sadece bir ayna bir rüzgarlık kırdım

şimdiki motorum hem arka hem ön disk, frenlere çok hafif bir asılmayla rahatça kaymadan dengem bozulmadan duruyorum tabi sabit bir çizgi üzerine ve yeni yağmış yağmur, diğer kaydırıcı zemin riskleri harici..

tavsiyem iki tekerinde disk olduğu motor modelleri..

nejat

vespa granturizmo 200
    arka fren kampana, diske çevirmekte pahalı olur, lastiği değiştiririm belki

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:30 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:27 PM ----------

Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun Kaptan ALLAH cc beterinden korusun...
    sağol kardeş, amin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Zs 200 Gy-2
    Geçmiş olsun arkadaş.

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok geçmiş olsun....

Motosikleti
    Kanuni 300cc
    geçmiş olsun bikere dha olmaması dileğiyle..

Alıntı Enduromania adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun arkadaş.
    sağol dostum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:08 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:08 PM ----------

Alıntı AYBERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun....
    sağol dostum

Motosikleti
    yok
    geçmiş olsun.

Alıntı kartal3893 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun bikere dha olmaması dileğiyle..
    sağol dostum, inş bidaha olmaz, hepimizi Allah korusun

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:10 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:09 PM ----------

Alıntı explosion999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun.
    sağol dostum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Zs 200 Gy-2
    Adamım bence bi çift güzel lastik al,yararını görürsün.

Bir de ekipman olayı önemli,mesela eldiven,doğrudan elleri yere vuruyoruz kendimizi korumak için.

Dizlik de öyle.Genelde ilk çarptığımız yer dizlerimiz ve kaval kemiği.

Kaskı zaten takıyosundur.

Dikkatli ol,Allah beterinden saklasın.

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    geçmiş olsun kardeş

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kanuni Racer 200 // Northwing SLR 150
    kardesım gecmıs olsun bole atlattıgına sevınmelısın ben bıle sevınıyorum bazen ayagımda 6tane kırık var motoru boswer bı turlu olur o sen kendıne dıkkat et ve bı fılm cektır bak ne olur ne olmaz ugrasma sonra

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Geçmiş olsun. Emin ol frenleme yüzünden düştükten sonra çok daha iyi fren yapmayı öğreniyorsun

Alıntı Enduromania adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adamım bence bi çift güzel lastik al,yararını görürsün.

Bir de ekipman olayı önemli,mesela eldiven,doğrudan elleri yere vuruyoruz kendimizi korumak için.

Dizlik de öyle.Genelde ilk çarptığımız yer dizlerimiz ve kaval kemiği.

Kaskı zaten takıyosundur.

Dikkatli ol,Allah beterinden saklasın.
    arka lastik yeni pirelli, ekipman olarak sadece kask var

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:12 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:11 PM ----------

Alıntı xterkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun kardeş
    sağol kardeş

tutankhamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco G-Dink 250i
    Geçmiş olsun umarım en büyük kazan bu olur..Eğer o batma hissi geçmesse mutlaka bi doktora görün üşenip ihmal etme

Alıntı StoneOfDeath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardesım gecmıs olsun bole atlattıgına sevınmelısın ben bıle sevınıyorum bazen ayagımda 6tane kırık var motoru boswer bı turlu olur o sen kendıne dıkkat et ve bı fılm cektır bak ne olur ne olmaz ugrasma sonra
    sağol dostum, çok şükür ucuz atlattım, geçmezse gidicem birazda boşveriyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:14 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:13 PM ----------

Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Emin ol frenleme yüzünden düştükten sonra çok daha iyi fren yapmayı öğreniyorsun
    sağol, muhtemelen öyle olur, ders çıkara çıkara öğreniyoruz

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:15 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:14 PM ----------

Alıntı tutankhamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun umarım en büyük kazan bu olur..Eğer o batma hissi geçmesse mutlaka bi doktora görün üşenip ihmal etme
    sağol kardeş, hareket ederken eğilip kalkerken ağrı oluyor belimde, olmazsa giderim

halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu kazadan sonra tek tekeri bırakıyorum demezsin inşallah.Geçmiş olsun.

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    geçmiş olsun.dr a görün bi nolur nolmaz
    Orgazma Dudak Büktürür

agokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha dragstar 650 classic
    kardeş geçmiş olsun. ama belinin bir röntgen ya da tomografisini çektir. Bu sabah araba ile kaza yaptım , çok fazla olmamkla beraber belim ağrıyordu. yapılan tetkiklerde bel hizası omurlardan birinde hafif çatlak görüldü. çelik takviyeli korse ile 40 gün yatılacak, aksi takdirde felce kadar gider derler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler