Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

19 mayıs hepimize kutlu olsun

Motovento
    REKLAM ALANI
    agokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha dragstar 650 classic
    aşağıdaki mektup.askeri okul öğrencisi iken Kurtuluş savaşı başlayınca okuludan ayrılarak savaşa katılan ve (Genelkurmaydan elde ettiğimiz bilgilere göre) Ankaranın, Haymana içesi, Katrancı köyü civarında şehit düşen amcam Cemaleddin in babasına yazdığı son mektup ve ona ait resimlerden biridir.resim fotoğrafından üretilmiştir.

Bugünlerde ne yazık ki bazı satılmışlar, Kurtuluş savaşının o kadar abartılmaması gerektiğini, önemli bir savaş olmadığını iddia edip savaşın gerçeklreden ziyade abartmalar ile dolu olduğunu söyleme cesareti bulyorlar.

Şehit Teğmen Mehmet Cemaleddin'in
    Babası Üsteğmen Hacı Mahmut Efendi'ye Yazdığı 1920 Tarihli Mektup
    Huzuru-u Aliy-i Pederhanelerine
    Bahs-i hayatım sevgili pederim efendim,
    22.12.1919 tarihli lütüf name-i aliyenizi kemali mesruriyetle aldım. Münderecatında tekaüt olduğunuz ve cüzdanınızın vücuduna kadar icra-i vazife ettiğinizi yazıyorsunuz. Siz vazife-i mukaddesinizi ifa ettiniz, sıra bize geldi. İfasına borçlu olduğunuz vazifeyi hüsn-ü suretle ifa edersek biz de sıramızı savmış oluruz.
    Pederciğim, param hitama erdiğinden burada Asım Efendi'den para aldım, çünkü buranın ahvalı malum, tekrara hacet görmüyorum.
    Cenabı-ı Hak, zavallı milleti içerisinde çırpındığı beladan halas eylesin. Bizim refah ve saadetimiz şüphesiz buna mütavakkiftir. Pederciğim, tabii gazetelerden okuyorsunuz. İstanbul'da müthiş bir miting icra edildi ve miting de İstanbul'un Türk ve İslam Payitahtı olarak, İzmir'in Edirne'nin Al-i ekserinin, Türk olan yerlerin, Türk kalması içindi. Evet İslam aleminin binlerce sene müslümanların dimağı İstanbul'dur.
    Tasavvur edelim: Hangi müslüman tasavvur edebilir ki; Fatih'in, Yavuz'un, Eyup Sultan'ın, Kanuni'nin mezar ve türbelerine, Sultan Ahmet, Ayasofya Süleymaniye vesair Mabed-i İslamiye'yi bir hrisityan eline terk eder?
    Evet! buraları hristiyan eline geçer, mihraba haç asılır, minarelere çan asılır; kadın, çoluk-çocuk herkes ölür, kimse kalmazsa o zaman o olur. Fakat bir ferd-i müslim kaldıkça bu hal olamaz. O halde, bize iki yol görünüyor. Biri; tarihimizle, şanımızla, yaşamak, diğeri; gözlerimizle beraber tarihi de kapayıp ebediyete götürmektir.
    Bugünlerde hakkımızda kararlar veriliyor. Tabii hakkımız gasbederlerse bizim için ikinci yolun açılacağı bedihidir.
    Baki milletimizin bekası için evkat-i hamsede duanızı istirham ederim. Kemal'in gözlerinden öperim, mümkün olsa Kemal'e mektup yazarım. İnşallah Cenab-ı Hak yakın vakitte meyüs değil mesrur olarak kavuşup, görüşme nasip eder. arz ve ihtiramla ellerinden öper, kusurumun affını dilerim.
    Mahdum köleniz (2.tabur.5.bölük) 17.Ocak. 1920
    Mehmet Cemaleddin
    Kuleli 17.01.1336 (M. 1920)
    Mahtum köleniz
    Mehmet Cemaleddin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    Ruhlari sad olsun.cok guzel bir paylasimdi tesekkurler...onu diyenleri siz bana getirirmisiniz neredelerse valla opucem ben onemsiz bi savas oldugunu soyleyen her kimse.valla billa opucem bak...
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Teşekkürler hepimizin kutlu olsun..Güzel bir paylaşım .
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    Allah razı olsun hepsinden ruhları şad olsun
    hepinizin bayramınız mübarek olsun
    [B]durmak yok... yola devam.....
    [/B]
    [COLOR="Red"][B][I]selam dünyalı ben dostum......::sapka::::151::[/I][/B][/COLOR]

AYGÜL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ALLAH onlardan razı olsun
    ruhları şad olsun

arslanfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 390 düke-kmcyo 250 xciting
    Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve değerli silah arkadaşlarına ne kadar
    teşekkür etsek de az hepsini rahmetle anıyoruz.Tüm ülkemizin bayramı kutlu olsun.

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evet ruhları şad olsun ....bu vatan hepimize emanettir .emanete ihanet etmeyelim arkadaşlar

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vatan hainliği için birbiriyle yarışa girmiş bazı kesimlerin kurtuluş savaşı için "önemsizdi" ifadesinden dedelerinin neler yaptığını gayet net anlıyoruz.Neslinin dedesi,ced'dinin babası olduğuna inanadığımız herkesin kurtuluş savaşının kanlarıyla yazdığını cümle alem biliyor.Bunlar yakında Çanakkale savaşınada b.k atarlarsa hiç şaşırmam.Amcanızında dediği gibi minareye çan asılıp isimlerimiz değişecekse bizede gözümüzü kapatıp ebediyete göçmek düşer.Vede o kadar büyük bir kuşatmadayızki yakında buda gerekecek sanırım.19 mayıs gençlik bayramımız tüm Türk dünyasına kutlu olsun.Ne mutlu TÜRK'üm diyene!
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

Ulu Önder Atatürk, milli mücadelenin başlangıcı olması açısından büyük önem taşıyan 19 Mayıs 1919 tarihini Türk gençliğine armağan etmiştir. Atatürk’ün gençlere olan bu takdiri karşısında, Türkiye Cumhuriyeti'ni, çağdaş uygarlık düzeyine taşımak biz gençlerin en önemli görevi olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi bir kez daha minnet ve şükranla anar, başta biz gençler olmak üzere tüm ulusumuzun 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve bağımsızlık sevdalısı şehitlerimizin ruhları şad, mekanları cennet olsun.
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

mondialcii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 zat var inşallah yaza denizde de olur.
    19 mayıs hepimize kutlu olsun
    Boş gezenin boş kalfası rallici cadde tayfası...

Motosikleti
    Honda REBEL
    İnsan önce insan olsa zaten; barındığı, korunduğu, karnını doyurduğu, insan muamelesi gördüğü topraklara ihanet edipte başka bi ülkenin köpeği olmaz. Ama ne yazık ki Türkiye Cumhuriyeti'nin toprak bütünlüğüne iç işlerine avrupa'nın burnunu sokmasını sağlayan bu içimizdeki insan dışı varlıklardır.

Biraz sert oldu ama kusura bakmayın arkadaşlar içimi dökeyim dedim. Tüm Türk gençliğinin Gençlik Bayramını kutlarım.

dunpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DD250E-9B & IZHPLANET5 350cc-2zamanlı
    Evet bugün rahat nefes alabiliyorsak vatanımızda onların sayesindedir. Ruhları şad olsun. Allah o günleri tekrar yaşatmasın.
    ...dunpa55...Geology Engineer & Profession of Engineering Management
    ...55VATAN41MEKAN...

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150

Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'mız kutlu olsun...
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    Rabbim askerlerimizi düşmanlardan muhafaza etsin..
    güç kuvvet ihsan eylesin..
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Herkesin bayramı kutlu olsun......
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Atam izindeyiz
    YA İSTİKLAL ,YA ÖLÜM ! ! !

Alemin kralı çarşı , herkeze karşı

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Ülkemizin bu zor günlerinde Yasadığımız Özgürlük Coşkusu hepimize kutlu olsun ...
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)