Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Anneler günü

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tüm annelerin anneler günü kutlu olsun

2 yıl önce paylaşılmıştı ama böle güzel azılar tekrar takrar okunur

Meleğin İsmi

Çeviri ve Uyarlama: [Cemal Karabel]

Meleğin İsmi

Bir zamanlar doğmak üzere olan bir çocuk varmış. Ve dünyaya gideceği gün Allah’a sormuş:

“Bu kadar küçük ve korunmasızken dünyada nasıl yaşayacağım?”

Allah “Meleklerimin arasından senin için bir tanesini seçtim. O seni bekliyor olacak ve seni hep koruyacak.” diye cevap vermiş.

“Ama lütfen söyle bana, burada Cennet’ te hiçbirşey yapmadan şarkı söylüyor ve gülümsüyorum, ben böyle çok mutluyum.”

“Senin meleğin de sana şarkılar söyleyecek ve sana hergün gülecek. Sen de o meleğin sevgisini hissedeceksin ve mutlu olacaksın.”

“Peki insanlar benimle konuştuklarında ben onları nasıl anlayacağım, ben onların dilini bilmiyorum ki.”

“Meleğin sana dünyadaki sözlerin en güzelini ve en tatlısını söyleyecek, ve görebileceğin en büyük sabır ve ilgi ile sana konuşmayı öğretecek.”

“O zaman seninle konuşmak istediğim zaman ne yapacağım?”

“Meleğin senin ellerini birleştirecek ve sana dua etmeyi öğretecek.”

“Duydum ki dünyada kötü insanlar varmış. Beni kim koruyacak?”

“Merak etme, meleğin seni hayatı pahasına dahi olsa savunacak.”

“Ama ben seni göremeyeceğim için çok mutsuz olacağım.”

“Meleğin sürekli sana benden bahsedecek ve sana bana nasıl tekrar ulaşabileceğini anlatacak, ama beni göremesen de ben hep senin yanında olacağım.”

Tam o esnada Cennet’te ki huzur ortamına dünyanın homurtuları karışmaya başladı. Dünyaya gitmek üzere olduğunu anlayan çocuk aceleyle son sorusunu sordu:

“Peki Allah’ım şimdi gitmek üzereyim, lütfen bana o meleğin ismini söyler misin?”

“Meleğin ismi önemli değil, sen ona ‘Anne’ diyeceksin.”
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arslanfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 390 düke-kmcyo 250 xciting
    Paylaşım için teşekkürler Barış düzeltmen için ayrıca teşekkürler

Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    335 kere güncelll

hadi mt birazdaha destek
    [B]durmak yok... yola devam.....
    [/B]
    [COLOR="Red"][B][I]selam dünyalı ben dostum......::sapka::::151::[/I][/B][/COLOR]

musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    Hangi sayfada ben bulamadım bi gösterirseniz yardımcı olurum

raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    tüm annelerin ve anne adaylarının "anneler günü" kutlu olsun. tabi annelerimizi sadece bugün hatırlamak ve onlara hediye almak, güleryüz göstermek yetmez... her gün anneler günü aslında ne yapsak hakları ödenmez.

Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    ilk sayfada lınk var onu tıkla Almina-ayten fotografın adı
    [B]durmak yok... yola devam.....
    [/B]
    [COLOR="Red"][B][I]selam dünyalı ben dostum......::sapka::::151::[/I][/B][/COLOR]

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    ben de görevimi yaptım. 336 izlenme oranı. diğerlerinden en az 30 kat fazla. hakkınızda hayırlısı olsun
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

willy_chorlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr sattım kısmetse z 750 veya fazer s2 abs
    338 oo kesin kazanırız hadi hayırlısı tüm annelerin ellerinden öper anneler gününü kutlarım cadı ileride seninde başına
    [B][I]Dört teker bedenimi İKİ TEKER RUHUMU TAŞIR..!:[/I][/B] rahmetlinin sözü

Motosikleti
    Bütün annelerimiz ellerinden öpüyorum annemden uzaktayız bu sene de malesef
    bize deskteğini esirgemeyen tüm mt dostlarıma teşekkür ederim bugün son gün.

musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125

Anne Duası

Musa Aleyhisselam bir gün: - Ya Rabbi, Cennet´te benim komşum kim olacak, bana bildir de gidip onunla görüşeyim, dedi.
    Musa Aleyhisselam´a şöyle vahyedildi. Falan beldeye git! Orada çarşının başında bir kasap dükkanı var. O dükkanın sahibi olan kasabı gör!.. O veli bir kulumdur. Yalnız bilesin ki, onun çok önemli bir işi vardır.Çağırırsan gelmez. İşte o senin cennetteki komşundur. Musa Aleyhisselam hemen bildirilen yere gitti. Kasabı buldu ve ona :
    - Ben sana misafir geldim, dedi.Kasap Musa Aleyhisselami tanımıyordu. Ona -Hoş Geldin- deyip bir kenara oturttu. Dükkanda ki işi bitince de alıp evine götürdü. Evinin baş köşesine oturtup çok ikramda bulundu. Musa Aleyhisselam, ev sahibini dikkatle takip ediyordu. Ev sahibi kasabın ocakta çömlek içinde, et pişirdiğini gördü. Et pişince çömlekteki eti küçük küçük parçalara ayırdı. Bunları bir tabağa koyup, bir kenara bıraktı.Sonra bir et parçası daha çıkartıp, onu da misafiri Musa Aleyhisselam´ a ikram ederek dedi ki: Benim önemli bir işim var. Sen beni bekleme yemeğini ye ! Sonra da yanından ayrıldı. Önemli bir işim var deyince, Musa Aleyhisselam, önemli işi nedir diye merak etti ve gizlice kasabı takip etti.Kasap Musa Aleyhisselam´ın yanından ayrıldıktan sonra, yandaki odaya geçti. Duvarda asılı duran büyük bir zembili indirdi. Zembilde çok ihtiyar, mecalsiz bir kadın vardı. Kadına küçük küçük parçaladığı etleri yedirdi. Karnını güzelce doyurduktan sonra, altındaki kirlenmiş bezleri aldı yerine temizlerini koydu. Sonra kirli bezleri yıkayıp astıktan sonra ellerini yıkayıp Musa Aleyhisselam´ın yanına geldi. Daha yemeğe başlamadığını görünce sordu.
    - Niçin yemeğe başlamadınız ?
    Musa Aleyhisselam ;
    - "Sen bana zembildeki sırrı söylemedikçe bir lokma bile yemem." dedi.
    - Mademki merak ettin anlatayım :
    Ey misafir, bu zembildeki benim yaşlı annemdir. Çok yaşlı olduğu için takatten düştü. Evde bakacak başka kimsem de yok. Evleneceğim, fakat hanımım annemi incitir, onu üzer diye evlenemiyorum. İşe gittiğimde herhangi bir hayvanın kendisine zarar vermemesi için onu gördüğün gibi bir zembile koydum. Her gün gelip iki öğün yemek yediriryorum. Diğer hizmetlerini de görüp gönül rahatlığıyla işime gidiyorum. Bunun üzerine Musa Aleyhisselam dedi ki :
    - Ancak anlamadığım bir şey daha var. Sen annene yemek yedirip su içirdikten sonra, dudaklarını kıpırdatıp birşeyler söyledi, sen de AMİN dedin. Annen ne söyledi ki amin dedin ?
    - "Annem, her hizmet edişimde Allah seni Cennette Musa Aleyhisselama komşu eylesin diye dua eder. Ben , hiç ihtimal vermediğim halde, bu güzel duaya amin derim. Ben kimim ki, O büyük Peygamberle komşuluk edebileyim. Onunla komşuluk edebilecek ne amelim var ki...
    O zamana kadar kim olduğunu saklayan Musa Aleyhisselam, buyurdu ki :
    - Ey Allahın sevgili kulu, ben Musa´yım. Beni sana Allah-u Teala gönderdi. Annenin rızasını kazandığın için Cennet-i ´lâyı ve orada bana komşu olmayı kazandın. Kasap hemen kalkıp Musa Aleyhisselamın elini öptü ve sevinç içinde yemeğini yedi.

Anneler Günü Kutlu Olsun..

Motosikleti
    kanuni seyhan 250
    tüm annelerin ve yakında anne olacakların anneler günü kutlu olsun
    [B][COLOR="Green"]SEDAT ŞENTÜRK[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Green"]16 BYL 02[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Green"]A RH +[/COLOR][/B]

alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    ben niye bulamıyorum acaba fotoğrafı..

Motosikleti
    Arkadaşlar Anneler günü resim yarışması sonuçlandı.760 resim arasında 7.olduk
    destek veren bütün arkadaşlarıma teşekkür ederim perşembe değilde diğerleri gibi
    pazartesi başlasaydık kesin ilk 3'e girerdik ama bu bile büyük başarı sağlıcakla kalın..

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)