Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Kaza Yaptım

Motovento
    REKLAM ALANI
    teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    Merhaba arkadaşlar..

Bugün benim için çok kötü bir gündü.İnşşalah en kötü günümü bugün olarak hatırlarım.

Ben normalde pazartesi ve salı olmak üzere haftata 2 gün okula gidiyorum diğer 3 gün ise staja. Bugün de pazartesi olduğu için okula gideceğim. Okul bulunduğum yerden 60 km uzakta. Ailem de köyde oturuyor.Dün babam yanıma gelmişti biraz işleri vardmış Tarım ilçe müdürlüğünde. Sabah okula gitmek için hazırlandım , benide çarşıya bırakıver dedi, tmm dedim. Neyse ben babamı tarım ileç müdürlüğüne bıraktım, daha sonra ise saat biraz fazla geçmiş. Saat 8:15 , 8:45 de zil çalıyor. Ayrıca ben normalde , çevre yolundan direkt gidiyorum hiç şehir içine girmeden ama artık buqun böyle olmuştu. Çarşıda giderken biraz ilerlerdim babamı bıraktıktan sonra . Hızım 80 filandı. Petrolden dikkatsizde bi toptancı arabalarına benzer bir araba cıktı. Ben arabayı gördüm ama , hızlı da olunca firenlere yapıştım ama artık baya bi gecti.En az 60 gibi bir hızla şofor mahalinin oraya gecirdim. Tabi bir de normal olaark da değil , durmak için ön diske yüklenince kaydırdım , biraz yan olarak çarptım.

Allah'tan KASK , MONT ve ELDİVEN takmıştım bi şey olmadı fazla, here düşer düşmez , hemen kalkıp motoru tuttuğum gibi , yol kenarında biraz ileriye götürdüm. Motorun altından düşen parçaları da adam getirdi , bi şeyin varmı , hastaneye götürelim mi felan diye sordu , yok abi iyiyim dedim. Zaten o arada baya bi trafik sıkışmıştı , adam yola arabayı gerdiği için. Adam hemen gitti. Ben şok olmuştum ve kendime gelmeye çalışıyordum.ÇEvreden bi kaç abi ilgilendi sağolsun.

Hemen 50 metre ileride bi tanıdığğın çalıştığı restoran vardı hemen oraya gittim , su felan içtim kendime geldim.
    Sonra motorun yanına gittim bi bakayım ne var yok diye, ön teker tam ters dönmüş , öamurluk ve yan panller kırılmış. Kafalık kırılmış.

Neyse cana geleceğine mala gelsin deyip , motoru orada koydum , 2 dk sonrada okulun o tarafa giden dolmuş geldi , hemen bindim. Okula gitmek için (Devamsızlık baya bi oldu , gitmek zorundayım artık )

Minibüste kendime şöyle bi dokununca her tarafın acıyo , dizlerim desem zaten öyle , baktım dizlerim felan biraz soyulmuş. Neyse okula vardım 2. saate yetiştim. ilk ders içinde gec kağıdı alıp derse girdim.

Okuldan sonra tekrar dolmuşla fethiye'ye gelip , motoru tamire götürmeye karar verdim. [ Bu arada vucudumda bir çok yer morarmış ve soyulmuş. ]

Neyse motoru güç bela 17 km ötedeki tamircime götürdüm.

Masrafları bi baktık ön çamurluk değişecek , ön maşa yamulmuş doğrulma ihtimali yok o değişecek , işte yan panellerde ufak tefek şeyler var onlar değişecek ,

toplam bana 130 ytl ' e mal oldu. Ama allah'a şükür bana bi şey olmadı.

Buradan kendimce dedim ki ; iyiki MOTOSİKLET.Net'e üye olmuşum ve oradaki abilerimin tavsiyesini dinlemişim. Çünkü belki ollah korusun o anda bnm başımda kask olmasa idi , ve montumu almamış olsaydım halim çok daha kötü olurdu , belkide hayatta olmazdım.

Şimdi en kısa zamanda pantolonumu alacağım . Ve çok daha dikkatli olacağım.

Bana daha önceden uyran tüm abilerime sonsuz teşekürler !!!
    08 Mondial 100 UKH(44.000) > 11 CBR 125R(3500) >11 CBR 125R( 24.000) >11Ninja 250R (15.000)>Spacy 110 (11.000)>XT660R(10.000)>CBR600RR(8.000)>CBR250R(5. 000)>Suzuki GSR 600(5.000) >Yamaha RS (500)>Tudey50 (2.000) >Honda PCX 125(150 KM)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kuyucadısı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    naptın ali
    çok geçmiş olsun kardeşim sana bişi olmasında gerisi mühim değil.
    durmak yok... yola devam.....

selam dünyalı ben dostum......

çok geçmiş olsun
    motoru booş ver sana bişey olmamış
    benim birader de 3 sene önce 100 kh la aynen vurdu köprücük kemiği kırıldı
    motorun ön maşalarını iyi yaptır
    yoksa çok kötü oluyor
    tornacıda doğrult yada yenisini al
    şaseyi de doğrult
    sen yine iyi kurtarmışsın
    yazın yapsaydın bak gör
    yat kalk dua et bu bir çeşit uyarı gibi olmuş

Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    Valla sorma abla ya , çok kötü çarptım . Şu anda sanki birisi beni öldüresiye dövmüş gibi hissediyorum her yerim acıyo , ağrıyo.

saol yine...

@osmanyeli ;

Teşekürler tavsiyeler için , zaten ön maşa doğrulmaz dediler yenisi sipariş verildi gelecek. Benim bi akrabam da düştü köprücük kemiği kırıldı , 1 ay yattı hareketsiz. Çok kötü , bende olabilirdim zaten o hızla çarpınca olmadığıma çok şükrediyorum.
    08 Mondial 100 UKH(44.000) > 11 CBR 125R(3500) >11 CBR 125R( 24.000) >11Ninja 250R (15.000)>Spacy 110 (11.000)>XT660R(10.000)>CBR600RR(8.000)>CBR250R(5. 000)>Suzuki GSR 600(5.000) >Yamaha RS (500)>Tudey50 (2.000) >Honda PCX 125(150 KM)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TT ;]
    Büyük geçmiş olsun kardeşim.. kaskını montunu sakın çıkarma kendine dikkat et.. sende bişey olmaması sevindirici Büyük geçmiş olsun ..

Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    @thaii_vtec

teşekürler abi , bende zaten iyiki kaskımı takmışım diyorum , arabada kask ile vurduğum yerin izi çıkmış neredeyse , yani o olmasada oraya kafam girse idi düşünemiyorum.

Allah korudu yine..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TT ;]
    evet bak gördünmü.. Arada doğrusu ben o salaklığı yapıyorum ama artık eksik etmicem kaskımı gene.. neyse kendine dikkat et.. motor her türlü düzelir..

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    geçmiş olsun teknoali kardeşim
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

attraction - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    aprilia rs250
    geçmiş olsun kardeşim sen iyiysen sorun yok allah bi daha göstermesin inşallah
    .....

Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    @kuvvetmira;

Teşekürler abi .

@attraction;
    Amin abi , allah bi daha göstermesin..

Motosikleti
    Çekik gözlü 125'Lik:D(mondial Mt)
    allah korumuş aynı motorla kaza yaptım bende qeçen sene bacağım kırıldı:(dikkat et 100 khler ddirek frende hafif olduqunda direk kayıyo walla ben bi dha binemedim o motora:(
    scooter modifiyesi yapılcak yer aranıyo

ÇekiK GözLü Scooter

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun kardeşim. Allah korumuş

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Geçmiş olsun kardeşim Allah korumuş ayrıca kask, mont, eldiven kullanıyordum demişsin o da iyi fakat imzanda ehliyetin olmadığını yazıyorsun ve öyle dolaşıyorsun bu büyük yanlışlık ve ne kadar motosiklet kullanmayı biliyor olsan bile kanunen suç teşkil ediyor cezasıda çok büyük. Bence ehliyetini aldıktan sonra yollara çıksan daha iyi olur. Tekrar geçmiş olsun...

emekkoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmwR1150gs & honda crf250l
    sana birşey olmamış ya.. gerisi önemli değil.. çok çok geçmiş olsun..
    bir sıcak söz.. bir demlik çay.. işte sevmek bu kadar kolay..

alinazik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S.wing600abs
    geçmiş olsun
    www.yapimarkt.com
    Mustafa Demir
    A rh+

Motosikleti
    HYOSUNG gv 650
    buyuk geçmiş olsun.allah korumuş.
    - - - - - - ŞERİTLERİ BİRLEŞTİR AMA KASKSIZ ASLA

Motosikleti
    daelim s3 250 advance
    Gerekli gerçek tecrüben ve bilgin olsa öyle bir kaza yapmazdın, artı ehliyetin yok sanırım, trafik okumak, tecrübe ister...kask, koruma takmak için de biryerlerden birşey öğrenmeye gerek yok zaten gereksiz yere yapılmıyor bu korumalar. Her durumda haksız olduğun bir kaza kusura bakma...Kaza yaptım diye konuyu paylaşmanın hiç bir anlamı olduğunu düşünmüyorum...Motosikletçiler arası dayanışma bu değildir, ve bu tür heves dolu hareketler kabul edilemez...

DeLi MoToRcU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SPACY BEYAZ 2012 CBF 150 SİYAH 2012
    kardeşim çok geçmiş olsun
    Dünyanın En Delisi Motor Sürenmiş İkinci Delisi İse Arkasına Binenmiş Ben Her Zaman Birinci Deli Oldum İkincilik Bana Yakışmaz

exile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı rcwrx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerekli gerçek tecrüben ve bilgin olsa öyle bir kaza yapmazdın, artı ehliyetin yok sanırım, trafik okumak, tecrübe ister...kask, koruma takmak için de biryerlerden birşey öğrenmeye gerek yok zaten gereksiz yere yapılmıyor bu korumalar. Her durumda haksız olduğun bir kaza kusura bakma...Kaza yaptım diye konuyu paylaşmanın hiç bir anlamı olduğunu düşünmüyorum...Motosikletçiler arası dayanışma bu değildir, ve bu tür heves dolu hareketler kabul edilemez...
    +1

hiç şehir içine girmeden ama artık buqun böyle olmuştu. Çarşıda giderken biraz ilerlerdim babamı bıraktıktan sonra . Hızım 80 filandı.
    geçmiş olsun bu hatandan pay çıkarıp çıkarmadıgın önemli?

Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    Alıntı TORAMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun kardeşim Allah korumuş ayrıca kask, mont, eldiven kullanıyordum demişsin o da iyi fakat imzanda ehliyetin olmadığını yazıyorsun ve öyle dolaşıyorsun bu büyük yanlışlık ve ne kadar motosiklet kullanmayı biliyor olsan bile kanunen suç teşkil ediyor cezasıda çok büyük. Bence ehliyetini aldıktan sonra yollara çıksan daha iyi olur. Tekrar geçmiş olsun...
    Haklısın abi, zaten düşer düşmez bende trafik gelmesin diye hemen motoru kaptığım gibi kenara götürdüm.Ne desen haklsın.

Alıntı rcwrx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçek tecrübem ve bilgim var , ve buradaki kimi arkadaşlardan daha fazla olduğunada inanıyorum , 5 ayda 11.000 km yaptım , hatta burada da paylaşmıştım , 1 günde 450 km aralıksız yaptığım zamanda oldu. Defalarca kaza vs. atlattım yada bi şeyler gördüm. Msj sayına göre yeni üye olduğunu düşünüyorum , benim o ilk konularımda sende olsaydın ne demek istediğimi gayet iyi anlardın. Daha öncesi ve şimdisi arasındaki farkı.

O durumda , eminim , kim olsa çarpardı. Ama senin tecrüben daha fazladır , sen çok daha ucuz atlatırsın o başka ama . Ben yoldan gidiyorum hızlı
    bir şekilde ve sağda parkedilmiş minibüs tarzı araç , hemen yanında da petrolden çıkan araç aniden çıkıyor. Sen 100 senede kullansan bence çarpardın. Sağa - sola dönme şansın yok. Adamı görür görmez bende yapıştım ön - arka fren. Belki onünden gecerim diye öne çevirdim. Fakat şoför mahaline çarptım.
    Her durumda suçluyum , kabul ediyorum . EHLİYETİM YOK. Ama bende bir motor seven ve kullanan , az çok burada biraz arkadaş edinen birisi olarak paylaşmak istedim. Ama illa paylaşmamam gerekirse , konuyu editlemesi ve ehliyet alıncaya kadarda açmamasını bilirim.

Alıntı exile adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    +1

geçmiş olsun bu hatandan pay çıkarıp çıkarmadıgın önemli?

Abi yalan söylemiyorum , şehir içinde normalde , 70 max. yaptığım hız.Trafik yoğun olur, 40-50 de giderim .İşte okula fazla geç kalmayayım diye de biraz basınca öyle oldu.

Fakat buradan gerçekten de önemli bir ders aldım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)