Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Kaza Yaptım

Motovento
    REKLAM ALANI
    exile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Abi yalan söylemiyorum , şehir içinde normalde , 70 max. yaptığım hız.Trafik yoğun olur, 40-50 de giderim .İşte okula fazla geç kalmayayım diye de biraz basınca öyle oldu.

Hız limitleri :
    ARAÇ CİNSİ Şehir İçi Şehir Dışı Otoyol
    Motosiklet 50 Km/s 70 Km/s 80 Km/s

hatalı senin veya onun olman değil adamım sorun senin şehir içinde hız yapman bunuda diğer sürücünün seni farketmemesi etkeni var, ne yazıkki farkedilmiyoruz her zman, farkedilmiyoruz diyede "nasılsa farkedilmiyoruz diyip" işin içinden çıkmıycaz 2 kere 3 kere kontrol sellektör korna, fosforlu renkler giyerek 2-3 kere trafiği kontrol ederek çok dikkatli sürüş yapmalıyız..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oğuz-antalya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 satıldı & cbr 125
    Ali geçmiş olsun. Atlatmışssın arkadaşım.
    Manavgat şimdilik . . .
    oğuz-antalya & ChİpSEt07 ( erdal)

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tekno'm Ali'm, çok büyük geçmiş olsun, daha beterlerinden korusun ALLAH.. Masrafın çok değil sende de ciddi bir şey yok, en azından bunlar sevindirici haberler bizim için.. Geçmiş olsun tekrar..
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Ali geçmiş olsun, bir de roman yazmışsın kaza üzerine bestseler olur kanımca

clemenze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ali büyük geçmiş olsun. Büyüklerimiz genelde şöyle der; motosiklet kullanıcıları 2'ye ayrılır; motosiklet kullananlar ve motosikletle kaza yapanlar... Artık 200 mt ilerideki binanın 5.katından silkelenen halıdan acaba birşey fırlarda bana çarparmı hissi bir süre devam edecektir Ama inana bana ilk zamanlar korkudan daha sonrada bunu kazayı tecrübe ettikten sonra, herzamankinden daha bir emniyetli gideceksin.

Motosikleti
    CBR125R arıyorum..
    Geçmiş olsun arkadaş

Motosikleti
    daelim s3 250 advance
    Alıntı teknoali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısın abi, zaten düşer düşmez bende trafik gelmesin diye hemen motoru kaptığım gibi kenara götürdüm.Ne desen haklsın.

Gerçek tecrübem ve bilgim var , ve buradaki kimi arkadaşlardan daha fazla olduğunada inanıyorum , 5 ayda 11.000 km yaptım , hatta burada da paylaşmıştım , 1 günde 450 km aralıksız yaptığım zamanda oldu. Defalarca kaza vs. atlattım yada bi şeyler gördüm. Msj sayına göre yeni üye olduğunu düşünüyorum , benim o ilk konularımda sende olsaydın ne demek istediğimi gayet iyi anlardın. Daha öncesi ve şimdisi arasındaki farkı.

O durumda , eminim , kim olsa çarpardı. Ama senin tecrüben daha fazladır , sen çok daha ucuz atlatırsın o başka ama . Ben yoldan gidiyorum hızlı
    bir şekilde ve sağda parkedilmiş minibüs tarzı araç , hemen yanında da petrolden çıkan araç aniden çıkıyor. Sen 100 senede kullansan bence çarpardın. Sağa - sola dönme şansın yok. Adamı görür görmez bende yapıştım ön - arka fren. Belki onünden gecerim diye öne çevirdim. Fakat şoför mahaline çarptım.
    Her durumda suçluyum , kabul ediyorum . EHLİYETİM YOK. Ama bende bir motor seven ve kullanan , az çok burada biraz arkadaş edinen birisi olarak paylaşmak istedim. Ama illa paylaşmamam gerekirse , konuyu editlemesi ve ehliyet alıncaya kadarda açmamasını bilirim.

Abi yalan söylemiyorum , şehir içinde normalde , 70 max. yaptığım hız.Trafik yoğun olur, 40-50 de giderim .İşte okula fazla geç kalmayayım diye de biraz basınca öyle oldu.

Fakat buradan gerçekten de önemli bir ders aldım.
    10-12 yaşında cross yapan gençler var, bilirsiniz, emin olabilirsinki sizden benden daha tecrübeliler, sizin anlayamadığınız nokta okula motosikletle gitme olayının anlaşılabilir olmaması, bu deneyim ile ehliyetsiz hiçte elzem değil. Ayrıca dersi kaçıracağım diye 3 dk sonra bir beyin kanaması, iç kanmadan zarar görmeniz bile söz konusu...farkında olmadan...130 ytl masrafınızı yazmanız da bir garip buna sevinmiş gözüküyorsunuz, bu merete binen bunun her türlü masrafını göze alarak binebilecek ekonomik gücü kendi sağlamalıdır diye düşünüyorum...Neyse olay baştan sona bir yanlışlar sinsilesi...Heves insan hayatından daha değerlideğil, ya araca değilde bir yayaya çarpsaydınız?? Yada ehliyetsiz biri sizin aracınıza yada bir tanıdığınıza çarpsa...
    cross 250-xl200-kawasakiz750s-ktm640adv-bmw g650xchallenge-kymco agility city125-honda spacy110-honda ps150i-aprillia sr50-daelim s3 advance 250

MaRaNtZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Çok çok geçmiş olsun.Sana bişey olmaması iyi, aman dikkat...
    Saygılarımla...

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun Ali ,Allaha şükür kendinde kalıcı bir hasar olmamış. genç olduğun için oluşan yaralar'da çabuk iyileşir. bundan sonrada motor sürüş tekniğin değişecek ve çok daha dikkatli kullanacaksın. ( değil mi? ) , hazır motoru yaptırırken 2 tanecikte ayna koydur şu motora.

willy_chorlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr sattım kısmetse z 750 veya fazer s2 abs
    ali geçmiş olsun kardeşim şimdi gördüm daha konuyu boşver malı gerekirse çalışıp daha iisi alırsın yeterki sen ii ol takma kafana hepsi yerine gelir
    [B][I]Dört teker bedenimi İKİ TEKER RUHUMU TAŞIR..!:[/I][/B] rahmetlinin sözü

Motosikleti
    Siyah YBR 125
    Öncelikle çok geçmiş olsun Ali, yalnış hatırlamıyorsam ilk açtığın modifiye başlıklarından biriydi.. Korumaların ne kadar önemli olduğundan bahsetmiştik diğer arkadaşlarla ve sende bunu erkenden farketmiş, korumalarını almışsın, bu konuda teşekkür ederim.

Diğer konu ise adı üzerinde kaza, bazen bizim bazende karşıdaki insanların dikkatsizliğinden kaynaklı oluşan felaketler, ucuz atlatmışsın yinede ama bundan sonraki yolculuklarında daha dikkatli olmanı sağlıyacaktır. Büyük motorcuların bir sözü vardır; "Hiç düşmemiş motorcu yoktur, henüz düşmemiş motorcu vardır" diye.. Tecrübe dediğimiz olay birazda buna dayanıyor, düşerek kalkarak daha uzun kmler yaparak ustalaşacaksın. Ustalaştığın taktirde daha güzel ve pahalı motorlarla kaza yapma riskini en aza indirgemiş olursun.

Motosiklet üzerindeki masrafları kafana fazla takma, çalışır bir şekilde telafi edersin.Ve unutma hayallerini süsleyen Hayabusa bile senin kaybettiğin bazı şeyleri asla geri getirmeyecektir. Bu sefer ki senden ricam biraz daha dikkatli olman.

Son olarak burada ki abilerinin sözlerini yabana atma 2 tanede yakışıklı ayna al motoruna
    Aştım artık tek teker dolaşıyorum

beykurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    çok geçmş olsun arkadaşm en kötü kazan bu olsun bundan sora olmasın inş

Motosikleti
    ARTIK YOK ÇOK ÜZGÜNÜM....
    Geçmiş olsun, allah hepimizi beterinden saklasın...

Motosikleti
    Bmw F650
    gecmis olsun boswer sana gelicegine mala gelsin

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    allah korumuş
    beterinden saklasın
    geçmiş olsun
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Motosikleti
    250-MCT
    Dostum çok geçmiş olsun 100m bile gideceksem kaskımı takarım neolur neolmaz bir ihmal bir cana mal olur aman çok dikkat. Bu arada kendinide bi göstersen iyi olur diye düşünüyorum. Dıştan bişe gözükmesede içten sorun olabilir sonra geç kalınmış sorun çıkmasın allah korusun.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Büyük geçmiş olsun. Korkusu sana yetmiştir. Bu arada eğer dediğin gibi 60 la araca girmiş olsaydın şimdi böyle klavye başında yazıyor olmazdın. Kırıksız atlattığına göre en fazla 20-30 gibi bir hızla çarpmışsın. Hızlı olmaman ve korumanların seni ölümden kurtarmış. 60-70 km gibi hızlar büyük hızlardır, bunu kaza yapınca anlarsın. Her zaman dikkatli olmak lazım.

gokhand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşım geçmiş olsun, bidaha böyle bi anı görmezsin insallah, Allah beterinden ve tekrarında korusun.
    Safety First..!!!!
    Kaza Anında Seni Korur

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Çok şükür bir şeyin yok önemli olanda o zaten. Allah beterinden korusun. Geçmiş olsun.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

Motosikleti
    yamaha xt 660r \ ybr 125ESD
    Geçmmiş olsun.Allah beterinden saklasın...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)