Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

dunya engelliler günü kutlu olsun

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kymco super 8
    Yurdumuzda engelli sayısı sizce nekadar.... İnanın sayamıycagımız kadar cok zihinsel engelliler , bedensel engelliler , işitsel görsel engelliler.... İşte 3 aralık onların günü senede sadece bir gun tek bir gun hatırlanmayı bekliyorlar ama inanın hergun hatırlanmaya ihtiyacları var.

Bildiginiz uzere zihinsel engelli cocukların antrenoruyum onlar için inanın elimden geldigince bişiler yapmaya calısıyorum ve onlara engelli degil özel insanlar olarak seslenmeyi daha dogru buluyorumki engelli demek bana pek hos gelmiyor.Bu topıgı acarken cok dusundum motosikletle ne ilgisi var ya kitlenirse dige sonra yazmaya basladım ve ne alakası oldugunu okudukca anlıycaksınız .Sokaga cıkgınızda kacınız zihinsel engelli birine rast geldi belki yılda 1 yada 2 ama onlar ınanın cok fazlalar.Ortalarda yoklar cunku ınsanların onlara acıyarak bakmasından veya ailelerin cocuklarıyla otobuse bindiginde butun otobusun otarafa bakıp kafalarını cevirmesinden zaten cocugunun o halıne uzulurken halkın duyarsız olusuyla dahada yıkılıyorlar.

Bana soruyolar yaa işin cok zor yaa nasıl kaldırıyosun sorularından tutunda iyi para varmı aman oglum delirdinmi o iş yapılırmı sorularına kadar hemen hemen her zaman böle yersiz sorularla ugrasıyorum ve tek cevabım birinin yapması lazım oluyor.Sokaklarımız hiç bir özel insanımız için elverişli degilki biz bile bazen zorlanıyoruz yurumekte onlara ozgu ihtiyac yerleri 2000lerin basında daha yeni yeni yapılırken diger batılı ulkelerde nerdeyse ulkenin hemen hemen her yeri bir engellinin kullanıcagı sekilde dizayn edilmiştir.Durumu iyi olanlar yurt dısına cıkıyor sırf cocugu için peki ya dar gelirliler nekadar kotu bir durum dimi.Zihinsel yada fiziksel engel illa dogustan degil sonradanda olabilirki bu dogustan gelen harıc doktor hatası yanlıs ilac kullanımı veya bir kazadan sonra gozlerinizi engelli olarak acablirsiniz.

Baba yada anne oldugunuz dusunun cocugunuz bu durumda onu gordukce hergun ölürsünüz burda konusmak istemiyorum ama öle anneler dert anlatıyorki bana hergun hergun hergun duymak içimi parcalıyor.Cuma gunleri gelenler yurttan geliyor fazla bişiy anlatmıyım otel odasına terk edilenler 5 yasında hem lösemi hem zihinsel engelli olan ufacık mınık kardeslerimiz hem annesiz babasız hem de........ gercekten cok ama cok zor

yazıyı yazmamdaki amac lutfen neolursunuz sadece gorugunuzde kafanızı cevirmeyin Allah rızası için insanlık için tekerlekli sandalyeli biri gordugunuz zaman elciklerinden tutup bıraz itin bırakın yorgun kolları dinlensin zihinsel engelli bir cocuk gorudgunuz zaman gidip kafasını oksayın oksayınki sizi ömrü boyunca unutmasın saclarını sevin ve sonra annesinin yuzune bakın işte orda goruceksiniz onemsendikten sonra gelen gercek mutlulugu

MOTORCULAR NE YAPTI:

İşte bu yazıyı okuduktan sonra sakın merak etmeyin biz iki teker sevdalılarının namına yakısanı yaptık tek yurek olduk actık kontakları cevirdik tekerlekleri ve işte sonuc bu yazı benimde calıstıgım TURKIYE MILLI OLIMPIYAT KOMITESİ RESMİ SİTESİNDE YAYINLANMISTIR
    (alıntıdır)

MOTOSİKLET SEVDALILARINDAN ÖZEL GRUBUMUZA BÜYÜK DESTEK - 17/03/2008

16 Mart 2008 Pazar günü ATAKÖY / Kavaklı Çay Bahçesinde inanılmaz duygu ve sevgi yüklü saatler yaşandı.

Hedefleri Türkiye' de motosiklet kültürü sevdirmek olan , trafikte kurallara uygun, saygılı motosiklet kullanımını temel ilke haline getiren ve bunu da kullanıcılarına yansıtan, motosiklet kullanan kişilerin yaşadıkları zorlukları, başlarından geçen olayları tüm gerçekliğiyle gündeme taşıyan, sosyal sorumluluk bilincine sahip ve bunu tüm üyeleri ile bi hakkın yerine getiren yüreği sevgi dolu , gönül gözleri sonuna kadar açık motosiklet sevdalısı bir grup, tamamı zihinsel engelli olan ÜSO ÖZEL GRUBUmuza anılardan silinmeyecek bir gün yaşattı.

Kendilerine çocuklarımız adına , onların velileri adına ve Ücretsiz Spor Okulları Komisyonu adına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. İyi ki varsınız..

işte biz bunu dedirttik.hala antremanlarda sorarlar motorcu abiler ablalar nasıl dige hala içlerinden bazı anneler allah razı olsun diyo sızın adınıza hala cocuklar o gunku rozetleri takıyolar o gunku verilen defterleri kullanıyorlar okullarında cok buyuk bir sey bu yaptıgınız cok yureklice birsey... Onlar birsey beklemiyorlar sizden birsey almanızı degil fark edilmeyi istiyorlar sadece onlarda fenerli galatasaraylı besiktaslı onlarda asık oluyorlar onlarda guluyorlar yapılan bir espiriye aralarından biri tanıyan bilir engin simdi iş sahıbı oldu ozel yapılan bir projede bır yemek sirketinde calısıyor simdi.Bu nedemek onlar için biliyormusunuz o bana gelip ben işe yarıyorum hocam dedigi zamanki mutluluk .

Aralarınızdan hala gorusen konusan var onlarla engin unutmuyor yapıtıgı maca gelen demir ve hakan abisini hala saklıyor 600rrla cekilen resmini hala bayramda telefon acıyor onlara

bu yazıyı okumak için ayırdıgınız zamana cok teşekkurler butun engelli kardeslerimin dunya engelliler gunu canı gonulden kutlu olsun biz iki teker ustunde bu hayatı rıskle yasamayı secenlerdeniz unutmayın her saglıklı insan bir engelli adayıdır.

Tesekkurler MT sizleri seviyorum önünüzde saygıyla egiliyorum iyki varsınız eksik olmayın

http://www.uso.org.tr/index.cfm?acti...er&kategori=23 bu lınkde kacıranlar için MT-ile yaptıgımız organızasyondaki resimler var

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ERYİLMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R1 06
    okan bu yazdıların gerçektende çok güzel olmuş şeyler. seninde dediğingibi engelli kardeşlerimize gereken ilgi ve alaka gösterilmiyor.bugün radyo dinlerken galata saray tekerlekli sandalye basketbol takımı kıtalar arası nağmalup şampiyon oldugunu öğrendim.ancak medya kanallarının hiçbirinde bu başarıyı duyamadımgereken ilgi neden gösterilmiyor acaba???
    engelli dediğimiz insanlar çok iyi başarılara imza atarak aslında hiçbir engellerinin olmadığını ispatlıyorlar....
    DRİFT RELİGİON

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benimde yiğenim OTİSTİK...

sıkıntıları büyük, hele hele aile bireylerinin daha da büyük...

birbirine destek olan kişi sayısı çok az... devlet yardım etmeye çalışıyor ama o

da yetersiz... eğitim çok masraflı,ilaçlar zaten pahalı sigorta olmadan alınacak

gibi değil... bu hayat onlarada bizlere zor; ama elele vererek üstesinden

gelmeye çalışıyoruz...

bizler kendimizi ne kadar iyi eğitirsek ve bilinçli olursak, onlara daha çok faydalı

oluruz...

ayrıca; engellilere lütfen SAKAT demiyelim!!!!
    sakat arabası,sakatlar günü,sakatlar için özel yer...

onlar sadece ENGELLİ...

onlarda bulunan bir tür rahatsızlık,normal hayatta yaşamalarına ENGEL oluyor... böyle düşünmekte bence fayda var...

ayrıca bir cümle daha varki bu beni çok rahatsız ediyor...

'' ÖZÜRLÜ''

neyin özürü arkadaşlar...

yaşamayan anlayamaz... bir yere gidiyorsunuz,çocuğunuz kucağınızda minibüse binmişsiniz; yanınızdaki genelde sorar: '' aaa nesi var,özürlümü?'' yada ''geçmiş olsun,sakatlığımı var?''

bazen AĞIR geliyor...

zihinsel engelli olmayı onlar istemedi...

ben burada fiziki engellileri pek yazmadım... yaşadıklarını az-çok görüyoruz; bir çok haksızlığada maruz kalıyorlar... hayat şartları zaten çok zor!!! birde işin içine bilgisizce yapılan hareketler,bilinçsizce yapılan şehirlerdeki yaşam alanları ve trafik eklenince daha da yaşanmaz bir hal alıyor...

bu gün; fiziki ve zihinsel engelli değilsek allah'ımıza şükretmeliyiz...

çünkü yarın ne olacağımızı hiç birimiz bilmiyoruz... belkide biz motosiklet sevdalıları bu riske biraz daha yakınız...

sevgili okan kardeşim (okan_style);

sende iyiki varsın... pek çoğumuzun düşünemediğini sen düşünmüşsün...

bende senin önünde saygı ile eğiliyorum...

(ben zihinsel engellilere karşı çok hassasım,aile'sinde olanlar beni daha iyi anlayacaklardır)

sametrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    geçen sene okan ve bir grup gönüllü sayesinde buluştuğumuz engelli çocouklar ve aileleri hepimizi çok duygulandrımıştı ben o buluşmadan önce turkiyede bu kadar çok sayıda engelli çocouk ve onun sıkıntısını paylaşan aile olduğunu bilmiyordum ve bu konuda gönülülülere ve okullara daha çok destek olmamız gerektiini düşünüyourm onlardan biride biz olabilirdik kim bilir ........engelliler günü kutlu olsun ve umarım bu konuda daha fazla şey yapabiliriz.
    İki kişinin bindiği motor değildir.

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    Alıntı AYBERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde yiğenim OTİSTİK...

sıkıntıları büyük, hele hele aile bireylerinin daha da büyük...

birbirine destek olan kişi sayısı çok az... devlet yardım etmeye çalışıyor ama o

da yetersiz... eğitim çok masraflı,ilaçlar zaten pahalı sigorta olmadan alınacak

gibi değil... bu hayat onlarada bizlere zor; ama elele vererek üstesinden

gelmeye çalışıyoruz...

bizler kendimizi ne kadar iyi eğitirsek ve bilinçli olursak, onlara daha çok faydalı

oluruz...

ayrıca; engellilere lütfen SAKAT demiyelim!!!!
    sakat arabası,sakatlar günü,sakatlar için özel yer...

onlar sadece ENGELLİ...

onlarda bulunan bir tür rahatsızlık,normal hayatta yaşamalarına ENGEL oluyor... böyle düşünmekte bence fayda var...

ayrıca bir cümle daha varki bu beni çok rahatsız ediyor...

'' ÖZÜRLÜ''

neyin özürü arkadaşlar...

yaşamayan anlayamaz... bir yere gidiyorsunuz,çocuğunuz kucağınızda minibüse binmişsiniz; yanınızdaki genelde sorar: '' aaa nesi var,özürlümü?'' yada ''geçmiş olsun,sakatlığımı var?''

bazen AĞIR geliyor...

zihinsel engelli olmayı onlar istemedi...

ben burada fiziki engellileri pek yazmadım... yaşadıklarını az-çok görüyoruz; bir çok haksızlığada maruz kalıyorlar... hayat şartları zaten çok zor!!! birde işin içine bilgisizce yapılan hareketler,bilinçsizce yapılan şehirlerdeki yaşam alanları ve trafik eklenince daha da yaşanmaz bir hal alıyor...

bu gün; fiziki ve zihinsel engelli değilsek allah'ımıza şükretmeliyiz...

çünkü yarın ne olacağımızı hiç birimiz bilmiyoruz... belkide biz motosiklet sevdalıları bu riske biraz daha yakınız...

sevgili okan kardeşim (okan_style);

sende iyiki varsın... pek çoğumuzun düşünemediğini sen düşünmüşsün...

bende senin önünde saygı ile eğiliyorum...

(ben zihinsel engellilere karşı çok hassasım,aile'sinde olanlar beni daha iyi anlayacaklardır)
    bu site senin gibi birini tanıdığı için çok şanslı ayberk

zihinsel engellilerde, bedensel engellilerde bazı çakallardan daha bi insan benim gözümde ayrıca hatırlatım bu sene GS TEKERLEKLİ SANDALYE BASKETBOL TAKIMI KITALAR ARASI ŞAMPİYON oldu . . hiç birşey engel değil yol gösterici olmak lazım ..
    [COLOR="Red"][B]"Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "[/B][/COLOR]

teşekkürler E tire M tire R tire E....

bende seni tanıdığım için çok şanslıyım... bundan emin olabilirsin...

Zakokkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FYM FY250/PL
    Alıntı AYBERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler E tire M tire R tire E....

bende seni tanıdığım için çok şanslıyım... bundan emin olabilirsin...
    Abi alemsin yav kardeşin nick' ini yazarken bayağı zorlamışsın kendini . Asıl söyleyeceğim abi şu avatarını değişirmisin inan senin mesajlarını okurken hep karnım acıkıo.
    ZAKOKKK//ZAMANI DURDURABİLİRSİNİZ AMA BENİ ASLA

Alıntı Zakokkk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi alemsin yav kardeşin nick' ini yazarken bayağı zorlamışsın kendini . Asıl söyleyeceğim abi şu avatarını değişirmisin inan senin mesajlarını okurken hep karnım acıkıo.
    emre'yle ilk yardım kursundayız,c.tesi günü şakalaşmıştık...Etire... diye devam ediyordu. emre anlamıştır zaten...

gelelim avatar mevzusuna...

ist. geldiğinde buyur gel... beklerim

bak bunlarda mt'den gelen arkadaşlar,bi sen yoksun

biraz konu dışına taştık... özür dilerim

AYGÜL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gerçekten farketmiyoruz bu bizim ayıbımız

oysa gerçekten bekledikleri sadece ilgi ve sevgi o kadar maddi hiçbirşey beklemiyorlar ve yine de onlar için birşey yapılmıyor maalesef
    herkes duyarlı olsa gözlerindeki yüreklerindeki sevgi ışıltısını görseler.... o kadar saf ve masumlar ki

bu hayatı onlar seçmedi

bize bunu hatırlattıgın için teşekkürler Okan

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    bu önemli konuyu bize hatırlatıgın için çok teşekkürler okan.. aslında bu özel insanlarla gün içerisinde çok karşılaşsakta sanki umrumuzda degilmiş gibi davranıyoruz.. fakat içimiz buruluyor . onların hayata verdikleri savaş çok büyük.. tüm engelli kardeşlerimin büyüklerimin gününü kutlarım..
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R1 ;)
    Çok önemli ve anlamlı bir gün bende tüm arkadşların özel gnünü kutluyorum

Ben onlara engelli demiyorum bence değiller çoğumuzun başaramadı işleri başarıyolar yapıyolar hayata bizden sıkı tutunıyorlar Allah hepsinin yardımcısı olsun

Unutmayalımki hepimiz birer engelli adayıyız onları anlamamız için aynı duruma düzşmemiz gerekmiyor .Sanırım daha duyarlı olmamız gerekiyor bu konuya karşı
    RACING TEAM ÜYESİ :GAZCI ÜYE

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    yarın bizimde engelli olmayacağımızın garantisi yok, kendimi böyle bir halde düşünmek bile çok acı veriyor ki bunu yaşayan milyonlarca insanlar var, Allah onlara ve ailelerine sabır ve kolaylık versin..

Topik ve gösterdiğin duyarlılık için tebrik ve teşekkür ederim Okan..

Umarım yarınlarda bugünlerden daha fazla önemsenirler..
    [B]Dün Dünle Gitti Cancağazım, Artık Yeni Şeyler Söylemek Lazım... [/B]

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Biliyor musunuz bilmiyorum ama her 10 kişiden 1'i engelli ülkemizde.. Eşim Özel bir rehabilitasyon merkezinde çalışıyor. Otistik çocuklar, zihinsel engelliler, fiziksel engelliler, hergün yüzlerce çocukla ilgileniyor. Bazen çalıştığı okula uğruyorum. İnanın o yolda görünce ürktüğünüz, delidir aman uzak duralım diye kaçıştığınız çocuklar o kadar sevimli ve tatlılar ki. Ve hepsi sevgiye muhtaç, sevilmeye hasret. Onlardan uzaklaşmak yerine yaklaşın, konuşun, dertleşin, emin olun yaşamaktan daha fazla zevk alacak, daha fazla mutlu olacaksınız.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Engelliler günü kutlu olsun.
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

jackaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    caponord etv1000-simson schwalbe-yamaha wr125r
    okan kardesım yuregıne saglık bu konuyu tekrar hatırlattıgın ıcın saol gecen sene o kucuk kızın kız arkadasımın boynuna sarılıp ablacım senı cok sevıyorum demesı hala gozumun onunde senden yıne boylebır etkınlık beklıyoruz
    bır kursun kaleme benzer hayat tek eksıgı sılgıdır

Motosikleti
    kymco super 8
    Alıntı jackaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    okan kardesım yuregıne saglık bu konuyu tekrar hatırlattıgın ıcın saol gecen sene o kucuk kızın kız arkadasımın boynuna sarılıp ablacım senı cok sevıyorum demesı hala gozumun onunde senden yıne boylebır etkınlık beklıyoruz
    herkese tek tek teşekkur ederim kaan abi etkinlik yakında olucak bilioysun işe giren engin kardeşimizi diger kardeslerimiz ve sizlerle birlikte ziyarete gidicez buraya yazan herkese teşekkurler eksik olmayın

Motosikleti
    suzuki GSR 600
    okan cnm cigerim yüregine saglık gerçekden yazdıklarını okuyunca duygulu anlar yaşadım sayende engelliler günü hatırlamış ve anmış olduk bu konuda attıgın her adımda arkandayız saygılar....
    "Suskunluğum asaletimdendir / Her lafa verilecek bir cevabım var / Lakin; / Bir lafa bakarım laf mı diye, / Bir de söyleyene bakarım adam mı diye?"

Kelleci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R1
    eline yüreğine sağlık kardeşim.dediğin gibi bizimde engelli olmayacağımızın hiç bir garantisi yok. bu konuda malesef toplum olarak doğru dürüst bir bilin oluşmuş da değil. bu bilince sahip olduğumuz an zaten engellerin çoğu aşılmış olacaktır....

bu konuya değindiğin için ;eline yüreğine sağlık okan. malesef bu konuda toplum olarak ortak bir bilinç oluşmuş değil. zaten bilinç oluştuğu zaman engeller kendiliğinden kalkacaktır. bu konuda gereken özeni tüm toplum olarak göstermek, bu yolda atılmış en büyük adaım olacaktır.
    Drift Religion

yalnız_kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1100XX
    Okanım yuregıne saglık...
    Ne yazıkkı herkesın bldıgı ve bır yerlerde onlar engellı deıl dıye konussada yanından gecerken kafa cevırdıgı yada aman Allah korusun bıze boyle olmasın dedıgı bır toplumda yasıyoruz ve bu engellı durumdakı ınsanları toplumun ıcıne daha cok alıp onları kucaklamamız gerekırken nedense dışlamak sanırım ısanlara daha kolay gelıyor.Aslında bızden onların bekledıgı teksey onlara vebalı gormek gıbı deıl daha sıcak bır yakınlık ve sıcak bır gulumsemeden ıbaret.Engellı olup nıce işleri ki bu işlerin arasında en onemlı olarak şanlı bayragımızı mıllı komıtelerde ve olımpıyatlarda dalgalandıranlar varkı sadece sıcak bır tebessumden fazlasını hakedıyorlar.Ama ne yazıkkı hakettıklerı degerlerı bulamıyorlar ve bu körelen herseyı gormezlıkten gelen toplumumuzda ne yazıkkı olmaları gereken yerden cok uzakta kalıyorlar.Umarım bır gun onlarda olmaları gereken yerde olurlar ve hakettıklerı saygıyı gorurler...

Unutulmamalıdır kı bugunun saglıklı olan bıreylerı yarının engellı adaylarıdır...
    Kurtlar Sofrasında Çakallara Yer Yok!!!
    C'est moi!!!Je suis seul loup!!!
    www.salihkalic.spaces.live.com

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)