Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

dunya engelliler günü kutlu olsun

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650
    Söylediklerine ne de yazılanlara ne eklenir ne denir bilmiyorum,eline koluna sağlık,engelliler için hayatımız boyunca yaptıklarımız yapmamız gerekenlerin yanında hiç bir şey etmiyor,dediğin gibi sayıları çok fazla ama onlar ya aileleri tarafından yada kendileri kabuklarına çekilmiş bekliyorlar.Daha çok farkedilmeli yada farkettirilmeliler.
    Bir organizasyonlada yada bir günle hatırlamayalım onları ,herzaman aklımızda olsunlar ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    Alıntı okan_style adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yurdumuzda engelli sayısı sizce nekadar.... İnanın sayamıycagımız kadar cok zihinsel engelliler , bedensel engelliler , işitsel görsel engelliler.... İşte 3 aralık onların günü senede sadece bir gun tek bir gun hatırlanmayı bekliyorlar ama inanın hergun hatırlanmaya ihtiyacları var.

Bildiginiz uzere zihinsel engelli cocukların antrenoruyum onlar için inanın elimden geldigince bişiler yapmaya calısıyorum ve onlara engelli degil özel insanlar olarak seslenmeyi daha dogru buluyorumki engelli demek bana pek hos gelmiyor.Bu topıgı acarken cok dusundum motosikletle ne ilgisi var ya kitlenirse dige sonra yazmaya basladım ve ne alakası oldugunu okudukca anlıycaksınız .Sokaga cıkgınızda kacınız zihinsel engelli birine rast geldi belki yılda 1 yada 2 ama onlar ınanın cok fazlalar.Ortalarda yoklar cunku ınsanların onlara acıyarak bakmasından veya ailelerin cocuklarıyla otobuse bindiginde butun otobusun otarafa bakıp kafalarını cevirmesinden zaten cocugunun o halıne uzulurken halkın duyarsız olusuyla dahada yıkılıyorlar.

Bana soruyolar yaa işin cok zor yaa nasıl kaldırıyosun sorularından tutunda iyi para varmı aman oglum delirdinmi o iş yapılırmı sorularına kadar hemen hemen her zaman böle yersiz sorularla ugrasıyorum ve tek cevabım birinin yapması lazım oluyor.Sokaklarımız hiç bir özel insanımız için elverişli degilki biz bile bazen zorlanıyoruz yurumekte onlara ozgu ihtiyac yerleri 2000lerin basında daha yeni yeni yapılırken diger batılı ulkelerde nerdeyse ulkenin hemen hemen her yeri bir engellinin kullanıcagı sekilde dizayn edilmiştir.Durumu iyi olanlar yurt dısına cıkıyor sırf cocugu için peki ya dar gelirliler nekadar kotu bir durum dimi.Zihinsel yada fiziksel engel illa dogustan degil sonradanda olabilirki bu dogustan gelen harıc doktor hatası yanlıs ilac kullanımı veya bir kazadan sonra gozlerinizi engelli olarak acablirsiniz.

Baba yada anne oldugunuz dusunun cocugunuz bu durumda onu gordukce hergun ölürsünüz burda konusmak istemiyorum ama öle anneler dert anlatıyorki bana hergun hergun hergun duymak içimi parcalıyor.Cuma gunleri gelenler yurttan geliyor fazla bişiy anlatmıyım otel odasına terk edilenler 5 yasında hem lösemi hem zihinsel engelli olan ufacık mınık kardeslerimiz hem annesiz babasız hem de........ gercekten cok ama cok zor

yazıyı yazmamdaki amac lutfen neolursunuz sadece gorugunuzde kafanızı cevirmeyin Allah rızası için insanlık için tekerlekli sandalyeli biri gordugunuz zaman elciklerinden tutup bıraz itin bırakın yorgun kolları dinlensin zihinsel engelli bir cocuk gorudgunuz zaman gidip kafasını oksayın oksayınki sizi ömrü boyunca unutmasın saclarını sevin ve sonra annesinin yuzune bakın işte orda goruceksiniz onemsendikten sonra gelen gercek mutlulugu

MOTORCULAR NE YAPTI:

İşte bu yazıyı okuduktan sonra sakın merak etmeyin biz iki teker sevdalılarının namına yakısanı yaptık tek yurek olduk actık kontakları cevirdik tekerlekleri ve işte sonuc bu yazı benimde calıstıgım TURKIYE MILLI OLIMPIYAT KOMITESİ RESMİ SİTESİNDE YAYINLANMISTIR
    (alıntıdır)

MOTOSİKLET SEVDALILARINDAN ÖZEL GRUBUMUZA BÜYÜK DESTEK - 17/03/2008

16 Mart 2008 Pazar günü ATAKÖY / Kavaklı Çay Bahçesinde inanılmaz duygu ve sevgi yüklü saatler yaşandı.

Hedefleri Türkiye' de motosiklet kültürü sevdirmek olan , trafikte kurallara uygun, saygılı motosiklet kullanımını temel ilke haline getiren ve bunu da kullanıcılarına yansıtan, motosiklet kullanan kişilerin yaşadıkları zorlukları, başlarından geçen olayları tüm gerçekliğiyle gündeme taşıyan, sosyal sorumluluk bilincine sahip ve bunu tüm üyeleri ile bi hakkın yerine getiren yüreği sevgi dolu , gönül gözleri sonuna kadar açık motosiklet sevdalısı bir grup, tamamı zihinsel engelli olan ÜSO ÖZEL GRUBUmuza anılardan silinmeyecek bir gün yaşattı.

Kendilerine çocuklarımız adına , onların velileri adına ve Ücretsiz Spor Okulları Komisyonu adına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. İyi ki varsınız..

işte biz bunu dedirttik.hala antremanlarda sorarlar motorcu abiler ablalar nasıl dige hala içlerinden bazı anneler allah razı olsun diyo sızın adınıza hala cocuklar o gunku rozetleri takıyolar o gunku verilen defterleri kullanıyorlar okullarında cok buyuk bir sey bu yaptıgınız cok yureklice birsey... Onlar birsey beklemiyorlar sizden birsey almanızı degil fark edilmeyi istiyorlar sadece onlarda fenerli galatasaraylı besiktaslı onlarda asık oluyorlar onlarda guluyorlar yapılan bir espiriye aralarından biri tanıyan bilir engin simdi iş sahıbı oldu ozel yapılan bir projede bır yemek sirketinde calısıyor simdi.Bu nedemek onlar için biliyormusunuz o bana gelip ben işe yarıyorum hocam dedigi zamanki mutluluk .

Aralarınızdan hala gorusen konusan var onlarla engin unutmuyor yapıtıgı maca gelen demir ve hakan abisini hala saklıyor 600rrla cekilen resmini hala bayramda telefon acıyor onlara

bu yazıyı okumak için ayırdıgınız zamana cok teşekkurler butun engelli kardeslerimin dunya engelliler gunu canı gonulden kutlu olsun biz iki teker ustunde bu hayatı rıskle yasamayı secenlerdeniz unutmayın her saglıklı insan bir engelli adayıdır.

Tesekkurler MT sizleri seviyorum önünüzde saygıyla egiliyorum iyki varsınız eksik olmayın

http://www.uso.org.tr/index.cfm?acti...er&kategori=23 bu lınkde kacıranlar için MT-ile yaptıgımız organızasyondaki resimler var

okancım konuyla alakalı konuşmuştuk en kısa zamanda tekrarlıyalım özledik kardeşlerimizi üsteki resimde en son bi araya geldihimiz zaman hatırlarsın
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

okancım ßi dahaki ßulusma en yakın zamanda olur umarım böyle ßir ßuluşmaya katılmaktan qurur duyarım en az onlar kadar mutlu olacaqımıza eminim
    [B][I][COLOR="Magenta"]I've become so numb , i cant feeL you theree.. [/COLOR][/I][/B]::xblink::::comico::

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)