Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Beraber görev yaptığım arkadaşım ŞEHİT olmuş

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YAMAHA TDM 900A
    Yüksekovada iken beraber çalıştığım arkadaşlar biri bugün kahpece şehit edilmiş

Yüksekovada patlama: 1 uzman çavuş şehit
    HAKKARİ (İHA) - Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde iftar saatinde meydana gelen patlamada 1 uzman çavuş şehit oldu, 1 uzman çavuş ve 1 vatandaş da yaralandı.

Olayda iftar için evine gitmekte olan Uzman Çavuş Ragıp As (38) olay yerinde hayatını kaybederken, Uzman Çavuş İlyas Acer (34) ile Selim Yaşar isimli vatandaş yaralandı.

İHA muhabirine açıklamada bulunan Vali Nasusuhbeyoğlu, "Yüksekova ilçesi Şemdinli yolu üzeri Bellier apartmanı sokağında üzücü bir olay meydana gelmiştir. Uzaktan kumandalı olduğu belirtilen bir bombanın patlatılması sonucu 2 kişi yaralanırken, patlamada ölenlerde bulunmaktadır. Olay yerinde tahkikat devam ediyor. Ölü ve yaralı sayısı hakkında daha sonra detaylı olarak net bir bilgi verilecektir. Bu olay bizleri derinden üzmüştür. Faillerin yakalanması için çok yönlü olarak araştırmalar devam edilmektedir" dedi.

diyecek bir şey bulamadım çok üzüldüm
    [B][COLOR="Red"]MEYDANLARDA GÜMBÜR GÜMBÜR KAVGALAR DÖNER DURUR,OLMUŞUM ÜÇ BEŞ PUŞTUN KATİLİ[/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    başın sağolsun, teröre her zaman karşı oldum
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

sahinbirinci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 200
    Hepimizin başı sağ olsun Kürşad Abi...
    Hüzünbaz Acılarımın Canbazıyım Şimdi...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Başınız sağolsun, Allah rahmet eylesin.
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Basin ve basimiz saolsun abi.. Teror var oldugu insanlar cehaletlerinden kurtulmadigi surece daha cok canlar yanacak, cok ocaklar sonecek, cok agitlar yakilacak.. İnsan hayatinin delikli kurus etmedigi bir ulkede daha cok sehit verecegiz..
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    Allah rahmet eylesin, sevenlerine sabır versin, başımız sağolsun..

Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    başımız sağolsun Allah tüm şehit yakınlarına sabır versin
    [B]durmak yok... yola devam.....
    [/B]
    [COLOR="Red"][B][I]selam dünyalı ben dostum......::sapka::::151::[/I][/B][/COLOR]

D C R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kawasaki Versys 650
    Başımız sağolsun, bitmek bilmedi nedir bu oyun Allah aşkına ya...
    Kaç bin kişilik ordumuz var, hala 3 - 5 bin belki o kadar bile değil amerikan uşaklarına tamamen bi dur diyemedik hala devam ediyor...

Ne zaman sorunsuz bir gün geçireceğiz çok merak ediyorum...

Allah vatanımızı, milletimizi her türlü kötülüklerden beladan korusun inşallah...
    DoCqueR | D C R | H4LuK... - "Motosiklet Gibisin, Binmek İstiyorum" Drift Religion

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Allah gani gani rahmet eylesin tüm şehitlerimize.

Şu bilinmelidir ki orada şehit düşen asker yada polislerin çoğunluğu (hemen hemen hepsi) orada zorunlukdan bulunmaktalar. Yani görevleri bu olduğu için oradalar, seçme hakları olmadan.

Konuyu nereye getireceğim; orada şehit düşen güvenlik görevlileri belli bir zümreye ait değil.

Lazı, Çerkezi, Kürdü, Alevisi, Sünnisi her yöreden her ilden şehitlerimiz var. Hepsinin ortak yanı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmasıdır.

Türkiye'yi tanımayan bilmeyen ve PKK yı kürtlerin iyiliğini isteyen özgürlük savaşçıları olarak tanımlayan ahmak avrupa ülkelerinin, PKK ile savaşta şehit düşen askerin annesinin yaktığı Kürtçe ağıtı duymaması tesadüf mü acaba???

Ben şunu bilir şunu söylerim; Marksist Leninist Kominist PKK asla vede asla benim Müslüman Kürt Halkımın temsilcisi olamaz, alakası dahi kurulması ahmaklıktır.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Hepimizin başı sağ olsun,Allah gani gani rahmet eylesin.

Motosikleti
    as t1
    hepimizin başı sağolsun alllah rahmet eylesin.
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah gani gani rahmet eylesin tüm şehitlerimize.

Şu bilinmelidir ki orada şehit düşen asker yada polislerin çoğunluğu (hemen hemen hepsi) orada zorunlukdan bulunmaktalar. Yani görevleri bu olduğu için oradalar, seçme hakları olmadan.

Konuyu nereye getireceğim; orada şehit düşen güvenlik görevlileri belli bir zümreye ait değil.

Lazı, Çerkezi, Kürdü, Alevisi, Sünnisi her yöreden her ilden şehitlerimiz var. Hepsinin ortak yanı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmasıdır.

Türkiye'yi tanımayan bilmeyen ve PKK yı kürtlerin iyiliğini isteyen özgürlük savaşçıları olarak tanımlayan ahmak avrupa ülkelerinin, PKK ile savaşta şehit düşen askerin annesinin yaktığı Kürtçe ağıtı duymaması tesadüf mü acaba???

Ben şunu bilir şunu söylerim; Marksist Leninist Kominist PKK asla vede asla benim Müslüman Kürt Halkımın temsilcisi olamaz, alakası dahi kurulması ahmaklıktır.

zaten hepimizin böyle düşünmesi lazım, ki doğru olanda bu, aksi takdirde oyuna gelmiş oluruz

Motosikleti
    YAMAHA TDM 900A
    Kapısının önüne c4 patlayıcı tuzaklamışlar,eve gireceği esnada uzaktan kumanda ile patlatmışlar,hanımı ve çocukları arkadaşın parçalanmış bedenini görmüş,
    [B][COLOR="Red"]MEYDANLARDA GÜMBÜR GÜMBÜR KAVGALAR DÖNER DURUR,OLMUŞUM ÜÇ BEŞ PUŞTUN KATİLİ[/COLOR][/B]

erginturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    0-36500 Hyosung GT250R, 0-51000 Honda VFR 800
    Vefat eden güvenlik mensubumuza Allah rahmet eylesin sevenlerine ve ailesine sabır diliyorum. Bu sabah bana gelen kaynağını bilmediğim biraz uzun bir yazıyı kopyalayacağım umarım okumak sorun olmaz... Bana farklı farklı şeyler düşündürdü...

Neden bu kadar mükemmel bir vücut ve neden bu kadar karmaşık bir ruh yaratmış tanrı, bilmiyorum.

Vücuttaki her şeyin düzeni belli. Bozulduğunda, hastalanmış oluyor.

Ama insan ruhu hastalanmadığında bile biraz bozuk.

Kendine ve etrafına zarar vermek için korkunç bir güdüsü var.

Vahşeti “mülkiyeti” keşfetmesiyle ortaya çıkıyor, kullanabileceğinden daha fazlasını isteyen bir açgözlülükle sakatlanmış, kendisini her şeyden daha değerli gören bir bencilliğin sahibi.

Asıl insanı ürperten ise insanlığın, ilerlemesini içindeki bu bozukluğa borçlu olması.

Tarih boyunca, insanoğlu bu “hastalıklarını” sergilemiş ve bunları tatmin edebilmek için uğraşmış. Üstelik ilerlemeyi sağlayan büyük “suçlara” kutsal isimler bulmuş.

Bir insanın bir başka insanın malını silahla ele geçirmesini yasaklamış, buna “gasp” demiş.

Ama bir kalabalığın bir başka kalabalığın malını silahla ele geçirmesini kutsayıp, onun adının “fetih” olduğunu söylemiş.

Bununla övünmüş. Bununla hâlâ övünüyor.

Dünyanın neredeyse bütün okullarında okutulan tarih kitapları, başkalarının topraklarını, mallarını gasp edenlere övgülerle dolu.

Adına savaş denilen bu gasp kavgası, birçok buluşun da nedeni.

Birbirlerinden mal ve toprak kapabilmek için silahlar bulmuş, silahları bulurken hayatın başka alanlarında işe yarayacak mucizeler de keşfetmiş.

Niye bu kadar açgözlü olduklarını anlamak ise pek mümkün değil.

Sadece karınlarını doyurmak için daha fazla toprağa sahip olmaya uğraşmıyorlar.

Her şeyi ele geçirmek, her şeyin sahibi olmak istiyorlar.

Öyle olmasa o kadar çok imparatorluk kurmazlardı.

Orta Asya’da yaşayan Atilla’nın Roma’da işi ne?

Britanya Adası’ndaki bir kavim niye Hindistan’a gidiyor?

Hollandalı Japonya’da, İspanyol Amerika’da ne arıyor?

Osmanlı niye Viyana’ya ordu gönderiyor?

Hep daha fazlasını arzuluyorlar, toprağın, paranın, itibarın, gücün daha fazlasını.

Vahşi ve açgözlü çünkü insanoğlu. Bir başkasının hakkını zorla almak istiyor.

Kendine zarar vermek pahasına bu güdüsünden kurtulamıyor.

Birbirini sömürüyor, eziyor, parçalıyor, öldürüyor, bu arada öldürenler de büyük kurbanlar veriyor.

Tarih dediğiniz, bu vahşetin hikâyesi. Ama birbirini yok ede ede ilerlemiş insanoğlu.

Savaşlardan, insanlık ortaklaşa kârlı çıkmış. Teknolojisini genellikle bir başkasını ezebilmek için geliştirmiş.

Şimdi belli bir noktaya gelmiş insanlık.

Belki de ilk kez, vahşetle elde edebileceğinden daha fazlasını barışla elde edebileceği bir aşamaya ulaşmış.

Bulduğu teknolojiler, yaptığı keşifler, “mülkün” değerini azaltmış.

Bir başkasının malını, canını, toprağını, emeğini kullanmadan zengin olabileceği bir döneme varmış.

Gelişmiş anlayacağınız.

Artık 850 kişilik küçük bir “atölyeye” sahip olan Gates, binlerce fabrikası, malı, mülkü, aleti olan General Motors’tan daha zengin.

Facebook’u bulan genç çocuk, “mülk sahiplerinin” hayal edemeyeceği kadar kısa zamanda büyük paralara kavuşuyor.

Teknolojik yeniliklerin ve buluşların merkezi olarak kabul edilen Silicon Valley’de çalışanların üretimi, birçok ülkenin üretiminden daha kârlı.

İnsanoğlunun ulaştığı teknoloji, onun vahşetini terbiye edecek bir seviyeye dayanmış.

Bilgisayarlarla, robotlarla, fiber optiklerle o kadar çok kaliteli mal üretiliyor ki bu malları tüketmesi için bütün dünyanın insanlarına ihtiyaç var.

Artık herkes, herkes için müstakbel bir müşteri.

Savaşlarda öldürülen her insan ise kaybolmuş bir “müşteri” oluyor.

“Müşterileri” yaşatmak, onları öldürmekten çok daha faydalı.

Onun için, önümüzdeki elli yıl içinde savaş kalmayacak dünyada.

Binlerce yıl savaşla zengin olan insanlar, bundan sonra barışla zengin olacak.

Tam bu geçiş noktasındayız. Ama insan ruhu o kadar da kolay terbiye olmuyor elbette.

Vahşeti ve açgözlülüğü tümüyle söküp atmak o kadar kolay değil.

Yaratıldığımızdan beri içimizde o bozukluklar.

Dünya yeni bir çağa geçse de eski “hastalıklar” artçı sarsıntılarını sürdürüyor.

Ve hâlâ savaşlarda insanlar ölüyor. Bu ölümlerin kutsal isimleri var elbette.

Bayrak için, toprak için, vatan için, ülke için... Şimdi Osetya’da ve Gürcistan’da insanlar birbirlerini vuruyor.

Birileri onları kendi açgözlülükleri, ihtirasları, güç düşkünlükleri yüzünden ölüme gönderiyor.

Acıklı olan gerçek ise şu:

Orada savaşanlardan hiçbiri Facebook’u bulan çocuk kadar zengin olamayacak.

Onların kahramanlığı sadece başkalarına yarayacak.

Üstelik savaşın artık bittiği bir zamanda savaşıyorlar.

Kendilerine söylenen “kutsal” nedenlerin arkasındaki gerçekleri hiç bilmeden.

Hiç sorgulamadan.

İnsanoğlunun karmaşık ruhu hâlâ tam iyileşebilmiş, aklının eriştiği düzeye uyum sağlayabilmiş değil.

Ama o da olacak.

Tarih o yöne doğru akıyor çünkü.

Motosikleti
    honda dylan
    allah rahmet eylesın.yakınlarına sabır dılıyorum.

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Başımız sağolsun.Allah rahmet eylesin

Alıntı KÜRŞAD_KORKUT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kapısının önüne c4 patlayıcı tuzaklamışlar,eve gireceği esnada uzaktan kumanda ile patlatmışlar,hanımı ve çocukları arkadaşın parçalanmış bedenini görmüş,
    Bunu yapan varlıklara insan denildigi için ben utanıyorum.

Baltassar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 250
    Allah Rahmet Eylesin. Çok Uzücü. Allah Yakınlarına Sabır Versin
    Imza mi?? Nereye Atayım

Motosikleti
    yok ama olucak inşallah oda seneye
    off yaa ne kadar kötü ve üzücü bir durum ailesi perişan olmuşlardır dayanılması zor bir durum ben bile okuyunca çok kötü oldum allah bunu yapanların b....... allah rahmet eylesin başları sağolsun...

Ömercik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ Tigrina 100 (Hasta ve sıkıntılı)
    Allah rahmet eylesin.Sevenlerine sabır versin.
    Motosiklet Misyoneri Etrafımda motosiklet ve motosiklet sürücülerine karşı cephe almış, sığ görüşlü veya olumsuz düşünen her tipteki insan itinayla bastırılır, yıldırılır, görüşlerinin olumlu yönde değişmesi için var güçle konuşulur.

Motosikleti
    Kymco Xciting 250 İnternetli :)
    Başımız sağolsun..
    Arabada VOLVO , Motorda KYMCO... Kalite ve sağlamlıktan vazgeçmeyenler için..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)