Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Nihayet motosikletim geldi :))))))

Motovento
    REKLAM ALANI
    kalidor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla canavar gibi motosiklet almışsın; yalnız bu motoru nasıl zaptedeceksin beni o düşündürdü...Keşke daha sakin bir şey alsaydın. Ben aşağı yukarı her cc makine ve model makine kullanmama rağmen; hiç bir zaman büyük cc makine satın almadım. Şu an da 50cc kymco'm var, yeterde artıyor bile... Yine de tercih ve zevk senin, hayırlı olsun. Kazasız ve belasız kullanman dileğiyle...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Ducati Monster 696+
    Alıntı dgrmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi, belki motor tecrübeniz vardır belki diye önceki mesajlarınıza da baktım fakat dikkatimi birşey çekti; Almanya'da yaşıyormuşsunuz, nasıl oldu da 650'lik alabildiniz. Benim bildiğim Avrupa Ülkelerinde ilk 2 yıl 125cc. kulllanmak zorundasınız, sonra bir sınava daha girip A2 ehliyetinizi öyle alıyorsunuz.

Başkasının üzerine aldınız desem ilk çevirmede güme gidersiniz. Ben mi yanlış biliyorum acaba Almanya'da bu kanun uygulanmıyor mu? Sadece size değil bu sorum tabi bilen varsa yazsın...

Ilk önce verdigin emek icin cok tesekkür ederim. Cok dogru seyler yazmissin ve yazdiklarinin arkasindayim.

Fark ettigin gibi Almanya´da ehliyetimi yaptim. Burada egitim cok degisik. Kisaca söyle diyeyim. Eger 25 yasina girmediyse bir kisi ilk 2 sene 25kW lik motorlari kullanabiliyorlar. Ve sonra istedigi büyüklükteki motorlara gecebiliyorlar. Bende simdi söylenmez ama 25´imi geceli cooook uzun seneler oldu .... ve direk olarak büyük makine ile ehliyet yapilabiliyor ve 25kW´lik bir sinirlanma yok.

Motosiklet egitimime baslarken 2 ders yamaha 125 kullandim ve cok kisa zamanda bu makina ile iyi arkadas oldum. Ardindan ortalama 20 ders (bunun 12 dersi mecburi) kawa el 252 kullandim ve ilk sinava girip ehliyetimi aldim. Ardindan Honda Hornet 600 ile 25 kW gecmemi sagliyabilecek direk büyük ehliyet sinavima girdim ve kazandim. Sinav aninda nasil hava sartlarinda gecti bir bilseniz... ögleden sonraydi hava birden karardi sanki aksam saat 8...simsek gök gürültülü yagmur...her yerden rüzgar.... anliyacaginiz ne ararsam vardi...

Bu senenin haziran 15 inden beri honda seven fifty kullandim ama gercekten bana cok agir geldi (165cm ve 50kg olmamin dezavantajiydi) zevkli olmasina ragmen. Sükür bir sey olmadi ama ne yapiyim kendi motorum gelene kadar beklemek zorundaydim.

Dedigin gibi kücük bi motosikletle baslayip ögrendiklerimizin yer etme sansini vermek lazim. Örnegin gecen hafta sonu deneme sürmek icin monster s4 ile söyle bi 15 dakika kullandim. Aman Allah korusun 1-2 sene birdaha dokunmam. Ben motosikleti kontrol edecegime motosiklet beni yönlendirdi diyebilirim. Tek teker oldummu olmadimmi bilmiyorum Ama yinede sahane bi makina ama önce söyle bi yeteneklerimi genisletiyim daha cook sonraya kalmis bisey
    Yoksa böyle "büyük canavarla" egitimde ögrendiklerimi uygulamayi birak kendimi gelistiremem bile.

Monster 695 secmeden önce bir hafta sonu cok sik kullandim ve bana uygun oldugunu hissettim. Bu makinada kendimi gelistirebilecegim fikrine vardim.

Tekrar bana yazdigin satirlar icin sana cok tesekkür ederim. Iyiki senin gibi motosiklet kullanicilari var

Alıntı denizin_kizi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun darısı başıma
    Darisi basina denizin_kizi

Alıntı collapse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayakkabı mı alıyonuz yaw küçük ile başla sonra büyük al :D aldın mı en güzelini alecen yoksa al sat kim uğraşır bea ...
    sen cok yasa yaaa

By_StaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x
    kazasız belasız kullanmanı dilerim hayırlı olsun...
    PiaggioCiao 25cc>>Mobilette Enduro 50cc>>Peugeot Nİnja 52>>Peugeot Trekker 100cc>>Ledow Cxm 250cc>>Kawasaki Zx9>> Yamaha DraGStaR 650..
    "www.radyomoto.com"/MoToRCu CC'si BüYüK OLaN DeĞiL;GöNLü BüYüK OLaNDıR

Motosikleti
    Ducati Monster 696+
    Yogun istek üzerine.... motosikletin fiyati 8500€ idi....

kalidor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bahar260679 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ben seni macera arayan bir motor heveslisi sanmıştım; ama sen bayağı bayağı eğitim almışsın, senin adına sevindim. Demek ki bilinçli bir kullanıcı olarak bu kararı alıp, bu motoru seçmişsin. Öyle insanlar tanıyorum ki aldıkları devasa cc'li makinelerin üzerinde Allah'a emanet gidiyorlar...Senin bu kategoride olmaman güzel...Bu arada motorda bayağı tuzlu ama Ducati farkı işte ne yaparsın

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Hayırlı uğurlu olsun şimdiden...iyi bir seçimallah kaza ve bela'dan korusun

Tabi bu rakam Deutschland için geçerli
    Türkiye'deki fiyatı yaklaşık 11.000,-€ önemli olan hayalleri gerçekleşmesi
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

Motosikleti
    yakında geliyo :)
    Hayırlı Olsun KAzasız belasız cezasız sürüşler en yakın zamanda resümleri isterük..
    yeniden Burdayım :bounce::rendeer:

Ilk önce verdigin emek icin cok tesekkür ederim. Cok dogru seyler yazmissin ve yazdiklarinin arkasindayim.

Fark ettigin gibi Almanya´da ehliyetimi yaptim. Burada egitim cok degisik. Kisaca söyle diyeyim. Eger 25 yasina girmediyse bir kisi ilk 2 sene 25kW lik motorlari kullanabiliyorlar. Ve sonra istedigi büyüklükteki motorlara gecebiliyorlar. Bende simdi söylenmez ama 25´imi geceli cooook uzun seneler oldu .... ve direk olarak büyük makine ile ehliyet yapilabiliyor ve 25kW´lik bir sinirlanma yok.

Motosiklet egitimime baslarken 2 ders yamaha 125 kullandim ve cok kisa zamanda bu makina ile iyi arkadas oldum. Ardindan ortalama 20 ders (bunun 12 dersi mecburi) kawa el 252 kullandim ve ilk sinava girip ehliyetimi aldim. Ardindan Honda Hornet 600 ile 25 kW gecmemi sagliyabilecek direk büyük ehliyet sinavima girdim ve kazandim. Sinav aninda nasil hava sartlarinda gecti bir bilseniz... ögleden sonraydi hava birden karardi sanki aksam saat 8...simsek gök gürültülü yagmur...her yerden rüzgar.... anliyacaginiz ne ararsam vardi...

Bu senenin haziran 15 inden beri honda seven fifty kullandim ama gercekten bana cok agir geldi (165cm ve 50kg olmamin dezavantajiydi) zevkli olmasina ragmen. Sükür bir sey olmadi ama ne yapiyim kendi motorum gelene kadar beklemek zorundaydim.

Dedigin gibi kücük bi motosikletle baslayip ögrendiklerimizin yer etme sansini vermek lazim. Örnegin gecen hafta sonu deneme sürmek icin monster s4 ile söyle bi 15 dakika kullandim. Aman Allah korusun 1-2 sene birdaha dokunmam. Ben motosikleti kontrol edecegime motosiklet beni yönlendirdi diyebilirim. Tek teker oldummu olmadimmi bilmiyorum Ama yinede sahane bi makina ama önce söyle bi yeteneklerimi genisletiyim daha cook sonraya kalmis bisey
    Yoksa böyle "büyük canavarla" egitimde ögrendiklerimi uygulamayi birak kendimi gelistiremem bile.

Monster 695 secmeden önce bir hafta sonu cok sik kullandim ve bana uygun oldugunu hissettim. Bu makinada kendimi gelistirebilecegim fikrine vardim.

Tekrar bana yazdigin satirlar icin sana cok tesekkür ederim. Iyiki senin gibi motosiklet kullanicilari var

Darisi basina denizin_kizi

sen cok yasa yaaa
    Hımmm, demek 25 yaş ve üzerine serbest, ben bu kanunu A.B.D.'de aynı anlattığınız gibi uygulandığını, Avrupa'da ise 125cc. ve 2yıl şeklinde olduğunu hatırlıyordum demekki ülkeleri eyaletleri birbirine soktum. Aslında şu açıdan mantıklı; yaşınız size trafik tecrübesi olarak mutlaka geri dönmüştür, ayrıca olgunluk vs'de etkili olur... Almanya'da olmanız da bir kolaylık sizin için en azından trafikte saygı göreceğiniz bir memleket, yaptırımlar iyi, trafik daha kolay...

Fakat tüm bu hafifletici sebeplere rağmen yine de ne olur dikkat... "Korkun!", "aman aman!" demiyorum sakın yanlış anlamayın, tedirgin binmek daha kötü herşeyden önce fazlasıyla kasılırsınız. İlk 5.000km'yi son 5 soru gibi düşünün sadece, dikkatinizi hiç kaybetmeyin. Unutmayın altınızdaki hatayı kolay kolay affetmeyen bir makina.

Tekrardan hayırlı olsun...

SeRHaTeKiNci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco (Satılık)
    Hiç sevmemiştim Monster'i ilk gördüğümde.
    Tabii sonra aramızda bir yakınlaşma başladı.
    Ben galiba aşık oldum...
    EN BÜYÜK AŞKLAR NEFRETLE BAŞLAR !!

Ducati Monster'a aşığım diyebilirim...

Çok güzel bir seçim.. Hayırlı uğurlu olsun..
    Kazasız belasız inşallah..
    Gidersen Öyle Bir Gitmelisin ki;
    Ayrılıklar Bile Seninle Gurur Duymalı..

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Hayırlı olsunnnnn.. Darısı Damlamızın başınaaa..
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

çok tatlı bir seçim gerçekleştirmişsin seçimin yanında kawasaki er-6n abs de benim tercihim arasına girdi bakalım önümüzdeki sene inşallah burdan yayımlarım tercihimin fotoğraflarını. allah kaza bela vermesin inşallah hayırlı yolculuklar nasip eder

Motosikleti
    Olmayacak
    Hayırlı olsun. Allah kazasız belasız eskitmeyi nasip etsin.

Motosikleti
    06" Honda Cbr 125 R(Satıldı) / BekleniyoRR :)
    Bende Berlinde İkametgah ederken orda almayı planlamıştım ancak 25 yaş Muhabbeti yoktu.

Ehliyetin üstünde 3 tip Motosiklet var ve her senede bir sınava tabi tutuluorsun kimse bana 25 yaştan bahsetmemişti
    [B]My life Starts after 12.500Rpm :bounce:[/B]

Motosikleti
    Ducati Monster 696+
    Alıntı dynner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende Berlinde İkametgah ederken orda almayı planlamıştım ancak 25 yaş Muhabbeti yoktu.

Ehliyetin üstünde 3 tip Motosiklet var ve her senede bir sınava tabi tutuluorsun kimse bana 25 yaştan bahsetmemişti
    Üzüldüm seni yanlis bilgilendirmisler.
    Her sene bir sinava tabi tutmakla ilgisi yok ehliyet alirken.

Seninde dedigin gibi ehliyetin üstünde 3 tip motosiklet var.

1.´si icin: en az 16 yasinda olmak gerekli 125cc gecmicek (A1)
    2.´si icin: en az 18 yasinda olmak gerekli 25 kW´yi gecmicek (A sinirli - 2 sene sonra A sinirsiza direk geciliyor) Sinav en az 27PS/20kW´lik motosiklet kullanilacak.
    3.´sü icin: en az 25 yasinda olmak gerekli ve sinavi en az 60PS/44kW´lik bir makinada yapmak lazim ( A sinirsiz)

Iyi almancan olduguna e´minim, istersen buraya bakabilirsin:
    http://www.mopedfreunde-oldenburg.de...schein.html#a1

dorlion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 Versys 650 SE
    istediğin kadar iyi bir eğitim alsan da 700 cc ile başlanmaz.

insan motosiklet üzerinde yol yaptıkça kendini eğitir. Allah büyük kaza vermesin ama ben basit kazaların aslında çok iyi birer ders olduğunu düşünüyorum. Ben de para verip bi haftasonumu dolu dolu bi motosiklet kursuna ayırdım. Bilinçsiz bir sürücü değilim. Şimdiye kadar cbr 125 imle 8000 km yol yaptım ve iki kere düştüm. İlk kazamda 5 km/s (!) hızla giderken önümdeki aracın ani fren yapması sonucu ön tekeri kilitledim ve yerler kum-çakıl ile karışık bozuk bir asfalt olduğu için düştüm. ikincisinde ise 60 km/s hızla bir köy içinden geçerken çalıların arasından önüme bir köpek atladı, önümden inatçı bir şekilde çekilmeyeceğini anlayınca, sert bir fren yapmak yerine tarlaya girdim ve gene düştüm. Demek istediğim bu tecrübeler kursta kazanılmıyor. Allah'tan benim altımda bi monster yoktu, bi de motora üzülecektim ondan sonra. umarım bunu göze almışsındır. belki bir çok kişi bana kızacak bu siteden ama dost acı söyler; sen de düşeceksin ve bu dediklerimi hatırlayacaksın. Dilerim senin kazan da basit bir kaza olur.

Ama senin gibiler de yok değil. bknz aYe

tekrar hayırlı olsun...
    Sırf herkeste 4 teker var diye...

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    Yahu aYe uç ve istisna olan bir örnek. 15 yıllık deli gibi bir trafik tecrübesi ile başlamış motosiklete ( 1 yıl deli gibi trafik tecrübesi = 4 normal yıl gibi trafik tecrübesi ) Hatta örnek bile değil, kimseye örnek olmamalı çünkü onun kadar bilinçliler az sayıdadır. Elmayla armutun aynı kategori de sayılmayıp toplanmayacağı gibi bir durum işte . Benim fikrim herkes onun kadar cesaretli ve azimli olamaz.

Bahar ise okuduklarıma göre emin adımlarla başlamış, ki Türkiye'de de yaşamadığını hesaba katalım biraz. Türkiyede olsaydı bence motosiklet kullanmaktan önce trafiği bilmesi lazımdı.

Mesela Aye İtalya 'da yaşıyo roslaydı Desmosediciyle başlardı, f 16 ile de bitirirdi heraldepPp
    Hayat ne kadar uzun olursa olsun, hep beklenmeyen kadar kısadır.

Motosikleti
    2017 Versys 650 SE
    Alıntı morrigan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesela Aye İtalya 'da yaşıyo roslaydı Desmosediciyle başlardı, f 16 ile de bitirirdi heraldepPp
    eminim öyle yapardı ama sen aklına sokma istersen yine de, gerçi hayabusa'ya ne zaman geçecek diye merak etmiyor değilim ben hala

ben aYe'yi örnek verdim çünkü forumda bi yazısını okumuştum ve gülmekten kopmuştum. hani benim ilk aldığımda kadıköy'den b.çekmece'ye getiremediğim 125 liğin 1000 versiyonunu, adam ankara'dan istanbul'a getirmiş ya sıfır tecrübeyle hani bolu dağından geçerken üzerinde t-shirt falan varmış aklıma geldikçe gülüyorum

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    Gül gül , bilmiyen kalmadı zaten o azmin şapşiliği gücünü
    Gerçi onda da suç yokmuş hikayenin önemli bir kısmı olan "Aye neden mont giymeden geldi o kadar yolu?" sorusunun cevabını da verir kısa zamanda burada
    Hayat ne kadar uzun olursa olsun, hep beklenmeyen kadar kısadır.

Motosikleti
    2017 Versys 650 SE
    ne azim ne azim kartın limiti dolmuştur motosikleti tek seferde geçince mont alamamıştır , ne olacak başka

ahh o mesajı bi daha bulsam çıktı alacağım, duvara asacağım

Murat2100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA 600 RR
    Hayırlı Olsun Kazasız Belasız
    Seni Sevdimde Ne Oldu Efes Ve Turkcell Zengin Oldu

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)