Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Uygulamalı Kaza Tutanağı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    geçmiş olsun muzaffer abi senin bu ufak tefek küçük kazalarını bile kıskanmaya başladım keşke herkes böyle küçücük şeylerle atlatabilse

tekrar geçmiş olsun abi
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]BU ALANA REKLAM ALINIR[/COLOR][/FONT] ::tutkuy::

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda cbr125 repsol
    bende 1 haziranda kaza yaptım sizin kadar souk kanlı değildim.sinirden susmus vaziyete adama bakıyordum.tutanağı yazarkende sinirden pek bişi yazamadım 3 5 kelimeyle olayı özetledim ve bugun kusur oranlarını ogrendim.%100 kusursuzmbenim bi kac sorum olucak şimdi bu noktadan sonra.

1.kazadan birgun sonra servise gittim o gun hemen exper geldi motora 2 milyarlık hasar raporu yazmıs.o gun experi aradım fiyatta bişi yapamazmısnız diye benim verdiğim rakam tahmini gercek oranı muffetiş belirlicek dedi.şimdi mufffetiş gelicekse experin işi ne neden fiyat belirliyor.muffetiş gelmesi diye bişi soz konusumu???
    2.ben aldığım parayla motoru servise değilde kendim yapmam mumkunmu.

Motosikleti
    2004 Honda Twister
    Geçmiş olsun muzo, görüştüğümüzde yine cevval yine enerji dolu idin. Sen bu işte ustalaştın artık sirk akrobatı gibi motor üzerinden atlamaya. Bu son gösterin olsun ne de olsa artık baba oluyorsun. İleride ben kızına anlatırım baban böyle çarptı böyle atladık yolda giderken arabayı takip ettik en az 150 yapıyorduk falan diye. Geçmiş olsun tekrar

Kazasız sürüşler
    "İyiler Kazanır Kötülükler Kazınır Dediler, Mutlu Olmak İçin Mutlu Etmek Yeter Dediler" ...1 :cat:

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Alıntı spawnem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende 1 haziranda kaza yaptım sizin kadar souk kanlı değildim.sinirden susmus vaziyete adama bakıyordum.tutanağı yazarkende sinirden pek bişi yazamadım 3 5 kelimeyle olayı özetledim ve bugun kusur oranlarını ogrendim.%100 kusursuzmbenim bi kac sorum olucak şimdi bu noktadan sonra.

1.kazadan birgun sonra servise gittim o gun hemen exper geldi motora 2 milyarlık hasar raporu yazmıs.o gun experi aradım fiyatta bişi yapamazmısnız diye benim verdiğim rakam tahmini gercek oranı muffetiş belirlicek dedi.şimdi mufffetiş gelicekse experin işi ne neden fiyat belirliyor.muffetiş gelmesi diye bişi soz konusumu???
    2.ben aldığım parayla motoru servise değilde kendim yapmam mumkunmu.
    Sanada geçmiş olsun arkadaş

Şimdi exper denilen şahıs, sadece tek bir sigorta şirketi için çalışmaz, her türlü kazada bedel tesbiti yapabilir ve taktir de bulunur. Müfettiş ise sadece kazaya karışan aracın sigorta şirketi adına çalışır ve özellikle yüksek maddi hasarlı kazalara doğrudan müdahale ederek bedel tesbitinde bulunur. Normalde küçük kazalarda pek gelmez, ama gelip bakacağım demiş ise onun imzası ve onayı olmadan araç onarılamaz ya da onarılsa da parası ödenmez.

Tüm bunlardan sonra parayı alıp kendim yaptırabilirmiyim sorusuna cevap hayırdır Aracının resimleri çekilir, bedel tesbiti yapılır ve onaydan (sigortaca) geçer, onaydan sonra servis ben motoru onardım der, exper ve ya müfettiş yeniden gelir, değişen parçaların kod nuymaralarına kadar alır ve bazı sigorta şirketleri çıkan hasarlı parçalarıda alır götürür ve sisteme onarılmıştır diye rapor yazar. Sen servise hasarın bedelini ödersin, servis de faturayı sigorta şirketine gönderir ve senin hesap bilgilerinle birlikte, sigortadan ödeme onayı çıktığında muhasebe parayı senin banka hesabına yatırır

Umarım faydası olmuştur. Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim

Alıntı buraki77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun muzo, görüştüğümüzde yine cevval yine enerji dolu idin. Sen bu işte ustalaştın artık sirk akrobatı gibi motor üzerinden atlamaya. Bu son gösterin olsun ne de olsa artık baba oluyorsun. İleride ben kızına anlatırım baban böyle çarptı böyle atladık yolda giderken arabayı takip ettik en az 150 yapıyorduk falan diye. Geçmiş olsun tekrar

Kazasız sürüşler
    Hehe, sirk cambazı mı olduk sirk şebeğimi bilemiyorum artıkın yaavv
    Teşekkürlerimi sunarım kardiş kimseye düşmemle ilgili bişiy anlatma sakın, elalem ne der sonra
    Poturdak

Motosikleti
    honda cbr125 repsol
    denizcimuzaffer bilgilnedirdiğiniz için cok tesekkur ederim cok faydalı oldu

Motosikleti
    Alıntı spawnem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    denizcimuzaffer bilgilnedirdiğiniz için cok tesekkur ederim cok faydalı oldu
    Ben teşekkür ederim arkadaş, sana yazdığım cevabı başlığa da ekledim, maceranın devamını okuyanlara belki faydası olur
    Poturdak

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Muzaffer abi çok geçmiş olsun..
    Kaç gün içinde halloluyor bunların hepsi

Motosikleti
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muzaffer abi çok geçmiş olsun..
    Kaç gün içinde halloluyor bunların hepsi
    Pierzig arkadaş,

Eğer evrakları tam ve düzgün almışsanız (benim gibi TC Kimlik No yu yanlış yazmamışsanız...) 1-2 gün içerisinde gerekli işlemler yapılıp motor tamire hazır hale geliyor. Motorun tamamlanma süresi elbette servisine bağlı. Motor tamamlandıktan ve yine gerekli sigorta onayı olduktan sonra da 1-2 gün içerisinde paranızı alıyorsunuz

Herkese kazasız belasız sürüşler
    Poturdak

Motosikleti
    YAMAHA BWS
    geçmiş olsun abi ALLAH beterinden saklasın.
    sigorta olarak bahsi geçen trafik sigortasımı?

Motosikleti
    Alıntı novalgine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun abi ALLAH beterinden saklasın.
    sigorta olarak bahsi geçen trafik sigortasımı?
    Evet Arkadaş, hepimizin yaptırdığı Zorunlu Trafik Sigortası Kasko değil yani...
    Poturdak

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)