Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678 SonuncuSonuncu

çocuğa çarptım....

Motovento
    REKLAM ALANI
    kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    geçmiş olsun kardeşim
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]BU ALANA REKLAM ALINIR[/COLOR][/FONT] ::tutkuy::

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HONDA CBR 125
    abi gercekten buyuk gecmis olsn Allahtan fazla bisi olmamis...

shadow_1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 CBF 600SA
    Aman aman içim gitti ya :(

Olsun ama sevindim hiç yoktan çocukta birşey yok...

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    allah korumuş. devamından esirgesin inşallah..
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

aykut34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660ZA TENERE 2013, Honda Cy50
    geçmiş olsun valla çocuğa allahtan bişey olmamış
    YAMAHA XT660ZA TENERE 2013
    HONDA CBF600S 2006
    BMW F650 GS DAKAR 2002

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sinan çok geçmiş olsun allah birdaha göstermesin kardeşim

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    Alıntı bbaday adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sinan çok geçmiş olsun allah birdaha göstermesin kardeşim
    sağol bora abi ve diğer arkadaşlarım kerata işte atladı pat diye kaçamadık olan oldu.

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gecmis olsun...

pulvo47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung 250R Speedgear
    Kardeşim çok mantıklı davranmışsın,Allah cümlemizi beterinden saklasın..
    Geçmişolsun..

gazman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XR600R
    gecmis olsun dogruyu yapmissin ..sana helal olsun..
    once AKIRA sonrada NECDET abi... yuregimi yaktiniz..bu ekran karanlik kalacak ve yuregimi yansitacak..mekaniniz cennet olsun..:pale:

sadeceo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200 cc abooovv ...
    geçmiş olsun abi insan motoru çizilince azda olsa içinde burukluk olur ama böle durumlarda motor hiç akla bile gelmez herşey motor değilki sen en iyi olanı yapmışın abi fazla sıtres yapma kendine

gercekden bi an yaşamış gibi oldum cok gecmiş olsun her ikiniz içinde rabbim beterinden korusun...
    nereye gidecegini bilmiyorsan hangi yoldan gittiginin önemi yok....[COLOR="Purple"][B][I]:bounce:[/I][/B][/COLOR]

eric_cartman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bi gün benim de olacak
    hort topic

Motosikleti
    YZF-M1(el emegi maketi)
    geçmiş olsun bole şeylerde hazırlıklı olmak lazı ama panik olunca olmuyo
    Söz Konusu [B][COLOR="Red"]GALATASARAY[/COLOR][/B]'sa Gerisi Teferruattır...

Motosikleti
    XGJ 150-23 Çelik motor (SARIKIZ)
    kardaşum çok geçmiş olsun valla verılmış sadakan varmışş ALLAH tan çocuğa fazla bışe olmamış..gerçekten çok geçmiş olsunn

arkadaşlar bu motor istediin zama durmuyor bıraz daha dikkatli olalaım ALLAH kımseye kaza bela vermesın..( AMİN )
    " TuTKuNuN TuTKuSuYuM ; oLmAzSa oLmAz; RivRivHOCA."

Motosikleti
    ZX6-R
    Çok geçmiş olsun arkadaşım. Ufaklığa ve sana bir şey olmaması çok sevindirici. Hazır yeri gelmişken ufak bir hatırlatma yapalım derim. Belki gelecekte olası bir kazayı engellememize sebep olur bu yazı. Amacım konuyu açan arkadaşa laf atmak değil. Zaten kendisininde nekadar üzgün olduğu yazdıklarından anlaşılıyor. Sadece ufak bir hatırlatma yapmak isterim.

Lütfen ara sokaklarda ve çocukların bulunduğu yerlerde hızlarımıza dikkat edelim. Ben kendi adıma sokak aralarında ve çocukların oyun oynadıkları tahmin ettiğim bölgelerde motorun kendi kendine durmayacağı kadar yavaş gidiyorum. 10-20 km hızın üstüne asla çıkmıyorum.
    Hatta o kadar yavaş gidiyorum ki maça veya oyunlarına devam edebilmek için benim geçmemi bekleyen ufaklıklar hadi abi bu ne yavaşlık der gibi gözlerime bakıyorlar. Olsun varsın biraz beklesinler.

Bu konuyu okuyan biz motorcular umarım bu önemli konuya dikkat ederler. Lütfen gördüğümüz mahhalle arasında yarış pistinde gibi araba ve motor kullanan sürücüleri uyaralım.

Teşekkürler

Motosikleti
    Mondial 151 Rs |
    Alıntı digi_boy26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben bugün motorla çocuğa çarptım. çocuğun adı erkek çocuğu selman öğle saatlerinde yenikette Eskişehir'li arkadaşlarım için sölüyorum bileniniz varmı bilmiyorum tam sağlık ocağının o tepeden geçcektim, çocuklar koşarak geliyorlarmış farketmemle birisine çarpmam bi anda oldu çok kötüdü. çocuk tahminim 3e gidiyodu heralde diğerleri büyüktü onlar geçtiler bu kaçamadı benden, ben de duramadım kilitledim frenleri. arka zaten yaz lastiğini taktığım için acaip bi fren sesiyle çocuğun sağından çarptım. elinde tekerlekli çantası vardı sürerek geçiyordu zaten heralde onun etkisiyle tam geçemedi karşıya. tam çarpma anında ön frenin de izi vardı çarptktan sonra motoru orta sehpaya aldım çocuğun yanına gittim baktım yüzüne şuuru yerindeydi. gözleri parlaktı biraz hıçkırmaya başladı 2-3 kere. "ağlama çocuğum yok bişey yok bişey" dedim. senden çok özür dilerim çok hızlıydım özür dilerim dedim. yanımdaki sağlık ocağından işim sırasında tanış olduğum bi doktor abla vardı hemen onu çağırdım. ablacazım da hemen eline sargı bezi pamuk filan getirdi hemen pansumana aldık. motor haala yolun ortasında kontağı üstünde bekliyor. sonra annesine haber verdik geldi. abla çok özür dilerim dedim hızlı gidiyordum dedim (60km filan).motorunda bişey varmı yavrum dedi yok abla motorum sağlam dedim.annesi " ya çocuğa sırt çantası taşımasın diye tekerlekli aldık onu da alışamadı çocuğum heralde ben taşıycam çantasını " ddi üzüldüm ağlamaklı oldum ama kendimi tutamadım. abla polise haber vermiyceksin dimi dedim; hayır yavrum sadece başı biraz kanamış eğer kaçıp gitseydin haber verirdim,baktım motorunu bile yolun ortasından almamışsın çok teşekkür ederim yavrum dedi. cep telefonumu verdim. herhangi farklı bir durum olursa bana haber vereceklerini söledim. bende onların adreslerini aldım yarın tekrar gidip ziyaret edecem çocuğu. arkadaşlar önceden de başlığı açılmıştı pek aldırış eden olmamıştı ama size canlı canlı örnek işte. haala şoktayım. çok sert de çarpmadım ama heralde başı biraz yere sürttü çarpmanın etkisiyle. neyseki ucuz atlattık selman ve ben tedbiriniz alın arkadaşlar benden sölemesi.
    ya abi büyük geçmiş olsun ya.. :( Bak ne demiş kaçsaydın polise haber verirdim..Gerçektende çok büyüksün.Allah başına kaza bela vermesin.Allah korumuş yine abi geçmiş olsun.
    Kawasaki-Zx10 R

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Arkadaş,
    sana da yavruya da büyük geçmiş olsun Şükür ki atlatmış görünüyorsunuz.

Şimdi ben de bir şeyler ekleyeyim; yolda devam etmekteyim, hızım 60-70 km/h, şehiriçi için yüksek sayılır. Arkamda-aynamda bir araba neredeyse çiğneyip geçecek beni, yol istemekte. TABELALARA BAKTIM!! okul çocukları ibaresi dikkatimizi çekmek için koyulmuş. Ben o anda ne bir çocuk gördüm ne de bir yetişkin yaya. Derhal frenlere asıldım, hızımı 5-10 Km/h e indirdim. Arkamdaki aracın bana çarpacağını biliyor idim ama kolayına kaçıp sağa kırmadım, yolu ortaladım. Bu yaptıklarıma rağmen arkamdan bir fren sesi duyamamanın şaşkınlığını yaşadım Araç beni, karşı şeride geçme bahasına sollayarak (Hem de küfür gibi kornalar ile), Atamavcı İlköğretim Okulunun Yaya Geçidine daldı Önümde fren yaparak Yan-yan savrulan bir araçtı artık. Benim braz önce onca dikkatime rağmen hiç görmediğim-göremediğim çocukların arasına girdi

Çocuklar ölümden döndü, birini altına aldı. Araçtan atlayan 3 genç Eyvaaahh diye bağırıştılar. Çocuklar yaralandı ve çok ciddi bir şey olmadı şükür. Aklımda kalan, araçtaki gençler hep bir ağızdan: ''Görmedik, böyle fırladılar yola...vs..'' diyorlardı.

Şimdii, buraya kadar ben de soğukkanlılıkla yazmaya çalıştım ama açıyorum bayramlıklarımı:...

Hayvan Zihniyetlimisiniz ki, Okul Çocuğu Çıkabilir Tabelasını görmüyorsunuz!! ((Görmemek, bakmamak, yani çayırda bir afedersiniz öküz gibi gezmek demek değilmidir. Ehliyet almış ve aracı kullanma becerini ispatlamışsan, GÖRECEKSİN!!! Bu senin görevin)) Göremediysen ve bundan sonra da görmekte kusur işleyecek isen, ne olur en yakın Trafik Şubesine git, ehliyetini teslim et ve sana acaip bakışlar atan Polis Ağabeylerine: ''Abi, ben görememeye başladım, bu şekilde araç kullanmamam gerekir...'' gibi bir özür dile ve sonsuza kadar Belediye Otobüsü İle Gez!!! Yayaları en salakça durumlar bile olsa görmek bizim gö-re-vi-miz.

Hiç bir çocuğun-bebenin canı, ''Göremedim, kusura bakmayın'' demek kadar ucuz değil. Tamam, elbette ülkemizin trafik-işaret-kural ve düzen konusunu çok iyi biliyoruz, ama ne olur, olan işaretlere uyalım

Arabamızdayken; güvenli bir çelik kafesin içinde, motorumuzdayken ise, koskoca bir çelik kütlenin hakimiyetinde olduğumuzu ve yayaların, özellikle bebelerin bu güçler karşiısında ne kadar aciz olduklarını hatırlayalım

Arabalarla ilgili yazabileceğim şeyler var ama, motor kullanan arkadaşlarımız için yazacaklarımın daha fazla olması beni utandırıyor bazen Bir örnek vereyim mi. Halk otobüsü durmuş zart diye Kadıköy de yol ortasında, bir motorcu kardeş düdük çalarak protesto ediyor, diğer motorcu arkadan gelmenin avantajı ile Kıvırıp sağa dalıyor Ne kadar başarılı bir motorcu değil mi sağa kıvırıp, otobüsten inen insanların içine dalıyor Kırık bacakları, yaralanan insanları arkasında bırakarak, kaskını düzeltip, motorunu hemmen kaldırıp yoldan kaçan o plakasız şeref düşkünü asla bizden değildir elbette.

Arkadaşlar, üst üste geldi belkide o yüzden celallendim ama, hatalarımızı paylaşmak en yüce erdemdir Birileri tabiiki biz de ders alalım diye. Ama ders almak için birilerini ve kendimizi yaralamayalım. Araç kullanmak, hele motosiklet kullanmak beyin ile alakalıdır, düşünmek ile...

Herkese kazasız belasın sürüşler dilerim, arkadaşıma da geçmiş olsun Buraya bu konuyu taşıdığı için ayrıca teşekkür
    Poturdak

çocuğun annesini tebrik etmek lazım o durumda bu kadar anlayış sanada geçmiş olsun kardeş sende yapman gerekeni yapmışsın

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    geçmis olsun.
    98 Beygir.....

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler