Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Kaza yaptım

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı MrCool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki LS 650 Savage / Kawasaki ZX-9R / Yamaha 600 Fazer
    Özellikle kız arkadaşının kaskı ne kadar işe yaramış açıkça belli oluyor. Özel mesajdan da "Geçmiş olsun demiştim, tekrar sana geçmiş olsun dilerim.

Bu arada trafik davaları 3 yıl sürebiliyor. Hemen çağrılmayı bekleme. Benim bir davam 2.5 seneden beri sürüyor ve ilk davam 8-9 ay sonra başlamıştı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    çok geçmiş olsun allah betirinden korusun fullllllllllllllll koruma
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Cok cok gecmis olsun. Ben bisiklete düştüm o hızda bir kullak hala kepce :D
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

merttunax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Çok geçmiş olsun ikinizde de çok kötü bir durum yok genede acil şifalar diliyorum. herkese daha bilinçli ve dikkatli sürüşler...
    Kaza Anında Sizi Korur...

agokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha dragstar 650 classic
    Geçmiş olsun,ucuz atlatılmış bir kaza.

kalyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS ADV ( Flagello di Dio )
    Çok geçmiş oLsun ve Allah korumuş gerçekten,

Eskiden kasaplık yapan minibus söförLerinin şimdi neredeyse tamamı ozeL haLk otobüsLErinde ve beLediye otobusLerinde görev yapıyor, onceden kaza yaparLarLardı ve polis gelir korurdu vatandaşı şimdi daha da beter oLdu devLek korumasına girdiLer.Şimdi bu kasaplar her şekilde her yoLa atLayabiLiyor ve sen çarpsan o sana çarpsa gene sonuç hep aynı kamuyu zarara uğrattığın için ceza ödüyorsun :(

Dip Not : mesajı okumadan yarım saat kadar evveL ayLA teLefon açtı noLan bir kask beğenmiş indirimde fELandı sanırım aLayım mı diye sormuştu ben daha onceLeri hep fuLLface bi kask aLmasını saaLık veriyodum sonra yaz sıcağında cok bunaLır diye düşündüm zira sıcakLa pek arası yoktu, akLımda da açıkcası momodesing in yarım kaskLarından vardı ama kız arkadaşının kaskının durumunu gördükten sonra.. kararım şimdi kesin aLırsa fuLLface aLıcak yoksa yaya gider..
    Kafa FLY
    Görüntü FLU
    Hayat FREE

Çok geçmiş olsun, şükür ikinizde iyisiniz.

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    Okurken yaşamış gibi oldum, gözlerim doldu..
    Allah tekrarını yaşatmasın, inşallah başka kazalarla tecrübe edinmeyiz hiçbirimiz..
    Çok büyük geçmiş olsun sana da kız arkadaşına da..
    [B]Aptalların anlayacağı gibi yaz, akıllı olan ilk cümlede ne dediğini zaten anlar [/B]:cat:
    [B][COLOR="DarkRed"]Ben Derdimi Hangi Dağa
    Yüreğimi Hangi Suya Diyemiyorum[/COLOR][/B]

Motosikleti
    yamaha ybr125
    kardeş geçmiş olsun
    ya bu motosiklet kazaları motosiklet sürücülerinden falan kaynaklanmıyo arkadaşlar zaten ya türkiye yolları yada bizim klasik şoförlerimiz saolsunlar
    tabi var kendini bilmez bi kaç adam
    altına 600cc 1000cc bi racing bulcak kadar parayı buluyo
    ama motordan bi haber yaşıyo
    onları insandan saymıyorum zaten
    şu motorları adam akıllı tanıyamıcak sanırım bizim trafiğimiz
    en son elimize bi pompalı tüfek alıp öyle çıkcaz trafiğe sanıyorum
    oo sinyali minibüse ne diye koymuşlar arkadaş
    yok sola dönceksen sağ şeritte ne işin varrrr..
    neyse tekrar geçmiş olsun
    allah hepimizi kaza beladan korusun

atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Çok sağolun arkadaşlar. Tomogrofi sonuçlarını aldım az önce. Boyun kemiğimde hafif bir burkulma varmış. Bir de yumuşak dokuları görebilmek için MR çekmemi istedi doktor. Onun da sonucunu yarın alıcam. 1 ay kadar boyunluk takmam gerekiyormuş. Allah tekrarını yaşatmasın, hiç birinize bu tür acılar çektirmesin.

Alıntı kalyo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş oLsun ve Allah korumuş gerçekten,

Eskiden kasaplık yapan minibus söförLerinin şimdi neredeyse tamamı ozeL haLk otobüsLErinde ve beLediye otobusLerinde görev yapıyor, onceden kaza yaparLarLardı ve polis gelir korurdu vatandaşı şimdi daha da beter oLdu devLek korumasına girdiLer.Şimdi bu kasaplar her şekilde her yoLa atLayabiLiyor ve sen çarpsan o sana çarpsa gene sonuç hep aynı kamuyu zarara uğrattığın için ceza ödüyorsun :(

Dip Not : mesajı okumadan yarım saat kadar evveL ayLA teLefon açtı noLan bir kask beğenmiş indirimde fELandı sanırım aLayım mı diye sormuştu ben daha onceLeri hep fuLLface bi kask aLmasını saaLık veriyodum sonra yaz sıcağında cok bunaLır diye düşündüm zira sıcakLa pek arası yoktu, akLımda da açıkcası momodesing in yarım kaskLarından vardı ama kız arkadaşının kaskının durumunu gördükten sonra.. kararım şimdi kesin aLırsa fuLLface aLıcak yoksa yaya gider..
    Dostum daima full face kask. Ben de şu LS2 nin yazlık kasklarından alıyım diyodum ama şimdi tamamen vazgeçtim. Hayatta korumaz onlar. Allah korusun çene mene kalmaz vallahi. Kesinlikle full face tavsiye ederim.
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

Bawebaran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250 Comet - Suzuki VL250 Intruder
    Alıntı atlantic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Görmüşler mi? Valla etrafımda hiç motosikletli yoktu gibi hatırlıyorum. Daha doğrusu etrafımda sadece kız arkadaşımı aradığım için hiç kimseyi göremedim. Gözlerim kararmıştı resmen. Çok net hatırlıyorum, çünkü ilk ışıkları geçtikten sonra ibreye baktığımda 50km. gibi bişey gösteriyordu. Bacağımdaki yarık gerçekten çok ciddiymiş. Doktor dikiş atarken ileride hissizlik problemi yaşayabilirsin, çok derin kesilmiş ve sinirlere zarar vermiş dedi. Öyle birşey ki, yara kanamadı bile. O kadar derindi yani. Şimdi biraz daha iyiyim, çok teşekkür ederim iyi dileklerin için.
    Arkadaşlar motosikletli değil yaya olarak görmüşler.

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Ya çok geçmiş olsun Allah dan kız arkadasınıza bişi olmamış Can taşımak buyuk sorumluluk ama onu düşündüğün belli korumasız almamıssın...Allah hıc bırımıze yasatmasın boyle bısı ben 60 km ıle arabaya carptıgımda ( onume kırdı hayvan ) nasıl uctum hatırlamıyorum bile bi baktım yerdeyımm :( Tekrar geçmiş olsun..
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    ooooo şerefsiz otobüsçü ne oldu peki? hapse atmaları lazım.. geçen bir arkadaş dümdüz yolda (ssk göztepe minibüs yolunda) giderken yanındaki opel corsa ya bi korna çalmış ve içindeki bayan sürücü korkudan direksiyonu birden sola kırmış yani orta refüjlere.. ve araba refüjlere çıkıp takla atmış, bizim motorcu arkadaşta hiçbişey yok sadece izliyor, halbuki kadın ne sağına bakıyor ne soluna bakıyor motorcuyu adam yerine koymuyor.. bizim eleman buna sadece uyarı kornası çalmış, gözaltına aldılar ve nezarete attılar. az kalsız hapse giriyordu. yazıklar olsun böyle hükümete böyle siyasetçilere ki adamlar motosiklete hem ruhsat veriyor hem vergi alıyor hem boğaz köpsüründe otomobilden minibüsten aldığı paranın aynısı haraç gibi kesiyor ama korumaya gelince sırtını dönüyor veya bilmiyor veya işine mi gelmiyor bilmiyorum.. ama bildiğim bişey var 550 milletvekili -ki içinde terörist hainler bile var- içinde bir tane bile motosikletin ne manaya geldiğini maalesef bilen yok. yasa çıkmıyor, kimse bizi adam yerine koymuyor, acaba mad max filmindeki gibi elinde zincirlerle eylem mi yapsak filan

atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Alıntı Bawebaran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motosikletli değil yaya olarak görmüşler.
    Anladım. Hatırlıyorum birkaç kişi yanımıza gelmişti. Onlardı sanırım. Sağolsunlar, kız arkadaşımın kaskını da onlar çıkardı galiba. Adamın biri kilidi açmadan çekmeye çalışmışta, biri ben biliyorum bırakın falan demiş. Sizin bahsettiğiniz arkadaşlardan biri olsa gerek...

Alıntı nitrious81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya çok geçmiş olsun Allah dan kız arkadasınıza bişi olmamış Can taşımak buyuk sorumluluk ama onu düşündüğün belli korumasız almamıssın...Allah hıc bırımıze yasatmasın boyle bısı ben 60 km ıle arabaya carptıgımda ( onume kırdı hayvan ) nasıl uctum hatırlamıyorum bile bi baktım yerdeyımm :( Tekrar geçmiş olsun..
    Sana da çok geçmiş olsun arkadaşım. 50-60km. hızlar bile çok önemli hızlar. Çok dikkat etmek lazım.

Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ooooo şerefsiz otobüsçü ne oldu peki? hapse atmaları lazım.. geçen bir arkadaş dümdüz yolda (ssk göztepe minibüs yolunda) giderken yanındaki opel corsa ya bi korna çalmış ve içindeki bayan sürücü korkudan direksiyonu birden sola kırmış yani orta refüjlere.. ve araba refüjlere çıkıp takla atmış, bizim motorcu arkadaşta hiçbişey yok sadece izliyor, halbuki kadın ne sağına bakıyor ne soluna bakıyor motorcuyu adam yerine koymuyor.. bizim eleman buna sadece uyarı kornası çalmış, gözaltına aldılar ve nezarete attılar. az kalsız hapse giriyordu. yazıklar olsun böyle hükümete böyle siyasetçilere ki adamlar motosiklete hem ruhsat veriyor hem vergi alıyor hem boğaz köpsüründe otomobilden minibüsten aldığı paranın aynısı haraç gibi kesiyor ama korumaya gelince sırtını dönüyor veya bilmiyor veya işine mi gelmiyor bilmiyorum.. ama bildiğim bişey var 550 milletvekili -ki içinde terörist hainler bile var- içinde bir tane bile motosikletin ne manaya geldiğini maalesef bilen yok. yasa çıkmıyor, kimse bizi adam yerine koymuyor, acaba mad max filmindeki gibi elinde zincirlerle eylem mi yapsak filan
    Otobüs şoförü muhtemelen yolcu taşımaya devam ediyodur. Ben ayrıldığımda en son karakoldaydı o. İfadesini falan alacaklardı. Bilmiyorum artık ne olacak. Kendisini tekrar görücem sanırım mahkemede.
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

çok çok geçmiş olsun allah beterinden saklasın

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dostum diğer topicte de belirttim ama burada detaylı gördüm kaza haberini şimdi.. büyük geçmiş olsun tekrar. ciddi bir hasar olmadan atlatmanıza çok sevindim.

belki yeri ve konusu henüz değil ama nexusla 50kmde frenleyerek kaymanızaysa açıkçası şaşırdım. çünkü birebir aynı pozisyonla en az 2-3 kez ben de karşı karşıya kaldım hem de daha yüksek hızlarda, ve kız aradaşım da arkamdayken..

benim önceki motorun frenleri ön fren abs tek disk arka kampanaydı ve onunla baya iyi fren deneyimi ve öğrenme aşaması yaşadım, ani duruşlarda keskin fren yerine daha iyi alternatifler geliştirebiliyorsun.

nexusun frenlerse brembo[bmw motosikletlerde ve araçlarında, mercedes araçlarda ve yarış motosikletlerinde kullanılan çok kaliteli bir fren sistemi bunlar]. bana kalırsa absden 10 kat iyi. nedenini sorarsan:
    > nexusun fren sistemi; sol frene baskı yapıldığında arka disk ve ön sol diske, sağ frene baskı yapıldığındaysa ön sağ diski sıkıyor.

bu da virajlar haricinde fren yapmak gerektiğinde çift freni de rahatlıkla basınçlı kullanabilmek demek.

yani nexusla ani duruşlar için tek fren sistemine asıldığınızda öncelikle ön teker tek disk sıkıldığından dolayı yatmaya başlar, çift tam asılmadaysa motor gövdeyle beraber yatar. eğer ortada dönüş veya viraj yoksa sorunsuz ani frenleme için çift frene tam kuvvet yerine %80 baskı tavsiye ederim. bu zaten çok hızlı bir yavaşlama sağlıyor, hala yetmiyorsa kaza mesafesine kısa süre kala tam baskı yapılabilir ki motor 20 kmnin altında denge kaybetmez sadece tekerlekler kitlenerek sabit kayar diye tahmin ediyorum.

ben ilk muhtemel kazayı atlatmamda mekan ve hız farklı olmak üzere kalan herşey aynı pozisyonu yaşadım.

- otobüs yerine en sol şeritten en sağa hızlı bir yanaşma gayretindeki manyak bir renault düşün. mekan olaraksa bostancı yerine bakırköy. hızımız da 60-65 civarıydı, araçla aramızda 7-8 mt mesafe vardı bu olay olurken.

kurtulmak için çift fren %80 asıldım, yetmedi pompaladım sonra tekrar çift fren asıldım.

şerefsizin aracından da farkedileceği üzere, nedense özellikle bu renault, skoda, şahin vs sahipleri özellikle manyak oluyorlar. normalde uzak dururum o gün farketmemişim. hele özel halk otobüsü, sarı dolmuşlar, taksiler vesaire aman diyorum kaçın bunlardan. ne hıza girin, ne sollayın ben gördüğüm an yeminle ya uzuyorum kaçıyorum ya da sağdan 30kmye düşüyorum onlar geçip gidene kadar.. tam bir katil hepsi

diğer bir nexus sahibi benerkan da frenleme yaparken benzeri bir kaza yaşadı diye hatırlıyorum. demem o ki, benim deneyimlerime göre nexusun fren sistemi bu yaşananlara sebep olmaktan daha iyi aslında.

tekrar çok geçmiş olsun çok üzüldüm, en kısa sürede atlatırsın inşallah gene aramızda görmek istiyoruz sizi [ayrıca daha deneyimli bir nexus kullanıcısı olduğun için sana sormak istediğim bir sürü soru var =)], inşallah bu olay sizi motosikletten soğutmaz...

mahkeme zamanı da mutlaka haber et, herifi dövmeyeceksek de olayı toplumsal boyuta taşıyıp sesimizi duyuralım =))

coookk
    gecmıs olsu
    n
    arkadasmm
    :pr:içimdekı sokaklardayım yanlız gezer hayallerım gelde bıtsın bu özlemın soyle sevdıgını yar ben öleyım:cat:

Motosikleti
    2007 .honda cbr 600rr
    geçmiş olsun iyiki bişi olmamış size çok sevindim allah beterinden korusun dikatlı olalım arkadaşlar havalarda ısındı bu arada kasklarımızı ve korumalarımızı takalım herkese saygılar.

diversion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtz660 tenere
    dostum çok geçmiş olsun mesajını okuyunca içim sızladı.ve yazdıkların okadar etkili ki,diğer motosiklet dostlarımız eminim dahada dikkatli ve tedbirli olacaklardır.senin de başına geldiği gibi ancak yaşayan daha bilir.motosiklet tutkun hep daim olsun.tekrar tekrar geçmiş olsun..

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Cok büyük geçmis olsun kardesim sana ve arkadasına kaza topicini görünce üzüldüm, yapanın sen olduğunu görünce dahada üzüldüm nexus un ön frenine lanet olsun zaten bastımmı yerde buluyorsun kendini elimde fazladan ön cam var(orjinali) lazım olursa verebilirim kardesim

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)