Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Bel Fıtığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    Alıntı Sato8 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende de var motor sürmeyi yasakladı doktor ama ben sürüyorum ölüne kadarda sürerim
    doktor şaka yapmıştır kanka sür tabiiadam boşun dirsek çürütmüş zaten tıp fakültelerinde

[I]315 ile uzaklaştım,aynamda görünmüyorsun...I]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    Vallaa bel fıtığı bendede var 20 yaşımdan beri hemde..

Kıvrandırıyor meret..

Geçen ağrıyo diye şirketten rapor yazdılar atladım motoruma eve geldim

Motor oturuş pozisyonu açısından fıtığa sıkıntı yaratmıyor.. Ama arkaya oturamam mesela, ağrı yapar...

Vallaa benim doktorumun abiside motorcu Yasaklamadı o yüzden..
    İlaç tedavi ardından fizik tedavi dedi.. İlaç tedaviden sonra fizik tedaviye hiç gitmedim, atladım motoruma direk..

1 yıl geçti o büyük ağrıların ardından.. Şimdi biraz ağrı olsun çelik korsemi takıyorum iki gün hafif bi sızı, sonra geçiyo korseyi çıkarıyorum.. Ama bunun için motoru bırakmadım hiç ara vermedim..
    [B]Aptalların anlayacağı gibi yaz, akıllı olan ilk cümlede ne dediğini zaten anlar [/B]:cat:
    [B][COLOR="DarkRed"]Ben Derdimi Hangi Dağa
    Yüreğimi Hangi Suya Diyemiyorum[/COLOR][/B]

talkie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 CITY
    Alıntı Pınarr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vallaa bel fıtığı bendede var 20 yaşımdan beri hemde..

Kıvrandırıyor meret..

Geçen ağrıyo diye şirketten rapor yazdılar atladım motoruma eve geldim

Motor oturuş pozisyonu açısından fıtığa sıkıntı yaratmıyor.. Ama arkaya oturamam mesela, ağrı yapar...

Vallaa benim doktorumun abiside motorcu Yasaklamadı o yüzden..
    İlaç tedavi ardından fizik tedavi dedi.. İlaç tedaviden sonra fizik tedaviye hiç gitmedim, atladım motoruma direk..

1 yıl geçti o büyük ağrıların ardından.. Şimdi biraz ağrı olsun çelik korsemi takıyorum iki gün hafif bi sızı, sonra geçiyo korseyi çıkarıyorum.. Ama bunun için motoru bırakmadım hiç ara vermedim..
    Yazın beni umutlandırdı
    Satılık Asya125t-Spidi mont

cem_ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T GT250 R
    allah acil şifalar versin...

Terrorizer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 600f
    Bu yaşlarda yaşanacak belfıtığının bir sorun teşgil edeceğini sanmıyorum. Genç vücutlar her türlü tedaviyi kabul ediyor. Benim ailemde de var neler çekildiğini biliyorum. Motor pozisyonunun da çok fazla etki edeceğini sanmıyorum. Sadece ısınmadan ağır egzersiz yapmayın , Ağır kaldırırken belinizden değil dizinizden güç alın.. Ufak tefek noktalara dikkat etmek sizi kurtarır. Çok fazla korkulacak bir yanı yok bu açıdan...
    ★★ ----- Decaying organic matter ----- ★★

Motosikleti
    BMW F800S
    geçmiş olsun inşallah bir an önce düzelir aramıza dönersin

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Geçmiş olsun. Acil şifalar...
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    Alıntı runner1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun inşallah bir an önce düzelir aramıza dönersin
    Bel fıtığı düzelmez...

En etkilisi ameliyattır ki ondan sonra tekerrür eder...

Ama bu çokta büyük bi sorun deil dediğim gibi..

Motor oturuş pozisyonu açısından beli rahatlatıyo..

Yani selenin önünde fıtık için bi eksi yok.. Ama arka sele zararlı..

Bi de motor yatınca tek kaldırmaması kâfidir..
    [B]Aptalların anlayacağı gibi yaz, akıllı olan ilk cümlede ne dediğini zaten anlar [/B]:cat:

Motosikleti
    Intruder M800
    Alıntı Pınarr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi de motor yatınca tek kaldırmaması kâfidir..
    bu kısmı 2 gün önce görseydim keşke... 2 gündür belim ve sağ kolum ağrıyor... gerçi okusan ne fayda motor yatarken panikle insan kucaklayı verio hulk misali

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    Alıntı sahtekisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu kısmı 2 gün önce görseydim keşke... 2 gündür belim ve sağ kolum ağrıyor... gerçi okusan ne fayda motor yatarken panikle insan kucaklayı verio hulk misali
    Yok ben bi kere yağmurlu havada sürüyodum.. Karşı şeritteki araba bi anda bizin yöne daldı bende fren yapıp ayağımı yere koyunca ayağım ıslak zeminde kaydı düştüm..

Adama döndüm kollarımı açarak naapıyosun yaa dedim, hemen akabininde arkadaki motorcuya dönüp kardeş gel kaldıralım şunu dedim.. İndi motordan kaldırdık, yola devam

Fıtık olunca bu konulara özen gösteriyosun ister istemez

ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ... bundan sonraki hayatında binecegi tek motor enduro olacak..
    bir tek endurolarda mı dik oturuluyo?
    touringde falan da dik oturulmuyo mu
    facebook.com/kaskafa

ilhan1154 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda pcx 125
    geçmiş olsun . babamdada bel fıtığı oldugu ıcın bılıorum ne kadar kötü bişey oldugunu tedavızı okadar kolay deıl . geçse bile agırlık felan kaldırırken ufak bı zorlamada yada ters, ani hareketlerde yine başlıyor...
    Dünyanın en güzel hediyesini sana vermek isterdim ama seni sana veremem ki...

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Arkadaşlar, her hafta ortalama 3-4 tane bel operasyonu yapıyorum, yaklaşık 10 yıldır. Bunların bazıları basit bel fıtıkları, büyük bir kısmı da ciddi omurga veya omurilik ameliyatları. Bel ameliyatı sayısı kadar da beyin ve boyun ameliyatları oluyor yaklaşık olarak. Sizlere önerim bel veya boyunla iligili sorunlarınız olduğunda genç nesil beyin cerrahisi uzmanlarımıza güvenmeniz. Yeni nesil modern teknik ve teknolojilere doğal olarak daha aşina ve iyi eğitimli. Daha tecrübeli abilerimizin eski imkanlar çerçevesinde yaptıkları ve onların cerrahi alışkanlıkları bir miktar değişikliğe uğradı son yıllarda. Bazı arkadaşların belirttiği gibi eskiden bel fıtığı ameliyatları oldukça başarısız sonuçlanabiliyordu. Ama bugün kullanılan yöntem ve cihazlarla elde ettiğimiz sonuçlar 10 yıl öncesine göre bile büyük fark yaratıyor. Çok daha düşük tekrarlama oranları ve çok daha düşük komplikasyon riskleri ile çalışıyoruz. Artık oldukça güvenli ve yüzgüldürücü ameliyatlardan kabul ediliyor.

Yalnız ben bu işin direkt içinde olan birisi olarak motosiklete binmekle bel fıtığı arasındaki ilişkiyi pek anlamadım. Bana göre, elbette dozunu ayarlamak kaydıyla, motora veya bisiklete binmek veya diğer sporlarla uğraşmak (halter, güreş, sumo filan hariç tutulursa) zarardan çok fayda getirir. Beldeki adale ve bağları güçlendirmek eklemleri çalıştırmak aslında fizik tedavinin temel prensibidir. Sizi motora binmek rahatsız etmeye başladığında mola vermek kaydıyla herhangi bir sakıncası olabileceğine inanmıyorum. Motosikletli kurye olarak hayatını kazanan bir hastam var. Ameliyattan bir ay sonra YBR'sine atlayıp işine geri dönmüştü. O zamandan bu yana da kontrollarında havadan sudan, motorlardan sohbetten başka herhangi bir yakınmasını duymadım. Ameliyatsız iyileşecek bel fıtığı hastalarıma da (ki bunlar aslında bel problemli hastaların %99'udur, yani sadece %1'ini filan ameliyat ediyoruz) bisiklet dahil herhangi bir spora başlamalarını tavsiye ediyorum.

Sanırım biraz aydınlatıcı olabilmişimdir.
    Üç boyoz bir kola

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    geçmiş olsun .. acil şifalar dilerim.. agır kaldırmayın mümkün oldugunca
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Geçmiş olsun, kendine dikkat et...
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

Sato8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cf Moto 250 SR
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demek doktor sana motor kullanmayı yasakladı ve sen hala racing kullanıyorsun.
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mşo çok geçmiş olsun...aman hemen iyileş...Allah şifa versin...Site eski modu Tekirdağlı Recep abide boyun fıtığı ameliyatı oldu...oda choppercıydı...bir bağlantısı varmı acaba...

http://www.motosiklet.net/forum/tazi...shadow-vt.html

kanka Allah akıl fikir versin o zaman...
    Alıntı efendy_iso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doktor şaka yapmıştır kanka sür tabiiadam boşun dirsek çürütmüş zaten tıp fakültelerinde

yaa yoktur bişey kesin babam rica etti doktora motora binme de diye. mide arısından bile gitsem motora binme diyo, her gittiğimde sigara içme motora binme diyo kesin babamın işi ayrıca doktor motor kullandığımı bilmiyodu motorum oldunu bile bilmiyodu
    müşteri - Bir sinek ilacı alabilir miyim?
    satıcı - Sineğinizin nesi var acaba?

talkie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 CITY
    Alıntı Rigel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, her hafta ortalama 3-4 tane bel operasyonu yapıyorum, yaklaşık 10 yıldır. Bunların bazıları basit bel fıtıkları, büyük bir kısmı da ciddi omurga veya omurilik ameliyatları. Bel ameliyatı sayısı kadar da beyin ve boyun ameliyatları oluyor yaklaşık olarak. Sizlere önerim bel veya boyunla iligili sorunlarınız olduğunda genç nesil beyin cerrahisi uzmanlarımıza güvenmeniz. Yeni nesil modern teknik ve teknolojilere doğal olarak daha aşina ve iyi eğitimli. Daha tecrübeli abilerimizin eski imkanlar çerçevesinde yaptıkları ve onların cerrahi alışkanlıkları bir miktar değişikliğe uğradı son yıllarda. Bazı arkadaşların belirttiği gibi eskiden bel fıtığı ameliyatları oldukça başarısız sonuçlanabiliyordu. Ama bugün kullanılan yöntem ve cihazlarla elde ettiğimiz sonuçlar 10 yıl öncesine göre bile büyük fark yaratıyor. Çok daha düşük tekrarlama oranları ve çok daha düşük komplikasyon riskleri ile çalışıyoruz. Artık oldukça güvenli ve yüzgüldürücü ameliyatlardan kabul ediliyor.

Yalnız ben bu işin direkt içinde olan birisi olarak motosiklete binmekle bel fıtığı arasındaki ilişkiyi pek anlamadım. Bana göre, elbette dozunu ayarlamak kaydıyla, motora veya bisiklete binmek veya diğer sporlarla uğraşmak (halter, güreş, sumo filan hariç tutulursa) zarardan çok fayda getirir. Beldeki adale ve bağları güçlendirmek eklemleri çalıştırmak aslında fizik tedavinin temel prensibidir. Sizi motora binmek rahatsız etmeye başladığında mola vermek kaydıyla herhangi bir sakıncası olabileceğine inanmıyorum. Motosikletli kurye olarak hayatını kazanan bir hastam var. Ameliyattan bir ay sonra YBR'sine atlayıp işine geri dönmüştü. O zamandan bu yana da kontrollarında havadan sudan, motorlardan sohbetten başka herhangi bir yakınmasını duymadım. Ameliyatsız iyileşecek bel fıtığı hastalarıma da (ki bunlar aslında bel problemli hastaların %99'udur, yani sadece %1'ini filan ameliyat ediyoruz) bisiklet dahil herhangi bir spora başlamalarını tavsiye ediyorum.

Sanırım biraz aydınlatıcı olabilmişimdir.
    Aydınlatıcı bilgilerin için çok teşekkür ederim.İzmire geldiğimde daha fazla bilgi için başını ağrıtabilirim Tabi senin için sorun olmazsa...
    Satılık Asya125t-Spidi mont

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Alıntı sahtekisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ss motora eğilmek ciddi şeylere sebep olabiliyor mu yaf ?? yani ss sürüyosum die belimde sorun olusabilirmi? tamam eğiliosun ağrı oluo ama bu fıtık yada başka bir rahatsızlığa sebep olabilir m?
    Bel fıtığını bilmem de, SS kullanmak boyun fıtığı yapabiliyor. Aman dikkat
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    geçmiş olsun arkadaşım ...
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]BU ALANA REKLAM ALINIR[/COLOR][/FONT] ::tutkuy::

Motosikleti
    Bisan Roadstar
    geçmiş olsun.allah şifa versin.kendine dikkat et bundan sonra.fazla yorulma.
    unutma oyun bitince vezirde piyonda aynı kutuya konur:bounce:

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)