Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

dikkat - motosiklet kıyafeti giyin

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ne istersen var :P
    1- tanışma bölümünde bu konunun ne işi var
    2- motoRsiklet diye bi alet yok ki
    3- ucuz kıyafetler de var
    [COLOR="Red"][B]geçmişte BUnReCU idi[/B][/COLOR]
    [B]ama hâââLâââ[/B]
    [B][COLOR="Magenta"]chica del viento[/COLOR][/B] [B]of 01 [/B] :cherry: & [B][COLOR="Lime"]miss dr[/COLOR][/B] ::159::

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    bende burcu nerde kaldı dicektim hah yetişti (((((((((((:
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Topiği açan hasta, yorum yapan Rigel doktor, eee ben de geleyim bari..

szr ; Özel bir deney filan yapmıyorsan demiş doktorumuz.. Sen de "evde giyindiğin kıyafetle binsen" demişsin.. Burda ki anlamı ben çıkarıyorum.. Sen de çıkar hadi bakalım..
    O zaman korumasız, montsuz motor binen arkadaşlarımız özel deney yapmış oluyorlar , bu da dolaylı olarak mesane ve böbrek üşütme vs. hastalıkların özel deney olsun ya da olmasın motorla ilişkili olabileceğini gösterir.Rigel in ilk cümlesindeki tezi tamamen çürütüyor..

Motosikleti
    ne istersen var :P
    Alıntı jesse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende burcu nerde kaldı dicektim hah yetişti (((((((((((:
    aman sen de geçkalma
    [COLOR="Red"][B]geçmişte BUnReCU idi[/B][/COLOR]
    [B]ama hâââLâââ[/B]
    [B][COLOR="Magenta"]chica del viento[/COLOR][/B] [B]of 01 [/B] :cherry: & [B][COLOR="Lime"]miss dr[/COLOR][/B] ::159::

deli mavili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motosiklet
    slm kask da takmak gerekirmi kıyafetlerin yanında ?
    UÇURUMUN KENARINDA OLSAN BİLE SIRF HAYATA GICIKLIK OLSUN DİYE GÜLÜMSE

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı szr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl yani , şimdi motora öyle evde giyindiğin kıyafetle binsen hasta olup üşütmez misin , hipotermi diyosunuz insan vücudunda hipotermi oluşma olasılığı nedir peki , mont,kask,korumalar sadece kazadan korunmak için midir ; size katılmıyorum....
    Motora günlük kıyafetlerle binersen önce üşürsün. Üşümeye sebep olan ortamda kalmakta veya aynı davranışta ısrar edersen (veya soğuk çok şiddetliyse) hipotermiye girersin. 1. derecede hipotermide titremeye (kaslarımızın istemsiz olarak kasılmasıyla vücudun ısınma çabası) başlarsın, daha başka birçok fizyolojik mekanizma da harekete geçer; 2. derece hipotermide vücut kaynakları hayati sistemlere yönlendirilir (hareket ve dikkat performansın azalır, sindirim durur, vücut acil duruma geçer-sempatik aktivasyon) ; 3. derece hipotermide vücudun kendini ısıtma ve mevcut ısıyı koruma mekanizmaları kendini tüketmiştir, başta dolaşım ve sinir sistemi olmak üzere sistemlerimiz birer birer devre dışı kalır, ki bu durumda insan ya kalp durmasından veya beyin hasarından sonra ölür.
    Peki halk arasında "üşütme" diye tabir edilen hastalık ne oluyor diyebilirsin. Öncelikle bu, nezle/grip için tüm dünya dillerinde mevcut, ama tıbben saçma bir tanım. Ancak şu var. Tekrarlayan şiddetli soğuk maruziyeti veya sürekli ısı kaybına sebep olan serin ortamda uzun süre kalmak vücudumuzun yukarıda saydığım savunma sistemlerini ve kaynaklarını çabucak tüketmesine sebep olur. Bu da bağışıklık sisteminin, diğer sistemlerle birlikte, zayıflamasına yol açıp vücudu mikroplara karşı açık hale getirir. Yani kabaca örneklemek gerekirse, motora serin havada birkaç gün boyunca, soğuktan koruyacak donanımlar olmaksızın kısa molalar vererek binmekte ısrar edersen sonunda en iyi ihtimalle nezle olursun. Ama motora -10 derecede yine soğuktan korumasız 2 saat mola vermeden binersen hipotermiye girip kalp durması ile ölürsün.

Dostum, bunlar benim tezim filan değil. Sadece dilim döndüğünce anlatmaya çalıştığım basit tıbbi gerçekler. Ama bu gerçekleri biz doktorlar zafer80 gibi "tuhaf" insanlara anlatırken bu kadar laf salatası yapmak yerine -çünkü anlamazlar- kısaca üşütmüşsün diyoruz.
    Üç boyoz bir kola

szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    Rigel, verdiğin bilgiler muhakkak doğru ama derecelendirme ile yaptığınız hipoterm örneklemelerinde anlık durumlardan sözetmişsiniz ; mesela , 1.örneği ele alırsak korumasız kısa molalar vererek serin bi havada motor kullanımını , bi huy olarak benimsedi isek ve bunu birkaç güne değilde yıllara yaydıysak sonuçta ne olur Mesane,böbrek rahatsızlığı,romatizma vs... oluşmaz mı ; bundan dolayıda topiği açan arkadaş belki bunu bi huy edinerek motor binerek bu sorunlara maruz kalmıştır ; yani motosikletle ilgisi vardır demek istiyorum ; Umarım anlaşılmıştırım , fazla uzatmaya da gerek yok bi doktorla zaten bu konuyu tartışacak bilgi birikimde de değilim , Saygılarımla

namk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    harley davidson 2007-mobylette 1967-Honda NX400
    arkadaşlar,ilgi veya tepki çekmek istememiştim. ben üşüdüm,siz sıkı giyinin.bu arada benim eşimde doktor.geçmiş olsun diyenlere tşk. yolda kalana yardım ederler.motorcular.

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Alıntı Rigel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böbreklerini ve mesaneni üşütmenin motora binme ile ilgisini anlamadım. Tıpta üşütme diye bir tanı yok. Hipotermi var, ama bu da seninle ilgili değil. Vücudu enfeksiyonlara açık hale getirecek hipotermi ise motora binmekle gerçekleşmez, tabii özel bir deney filan yapmıyorsan. Geçmiş olsun. Motosiklet korumalı giysiler hakkında söylediklerin ise doğru.
    heyooooo yaşasın arkadaşlar, Tıpta Üşütme Diye Bir Şey Yokmuuuuuşşş
    Bundan sonra Soğukalgınlığı diyen doktorların ağızlarına bir şaplak atınız, kandırmayın beni deyiniz Bu güne kadar İlaçların prespektüslerinde ''soğukalgınlığı üşütme ve gribe karşı...'' ibarelerine güvenip avuç avuç bunlardan yuttuysanız, bu ilaç firmalarına davalar açınız Basit bir plesebo etkisini, sattıkları sözde ilaçların faydasıymış gibi gösterdikleri için ecza depolarını kundaklayalım Buradan ifşa edildiği üzere Tıpta Üşütme diye bir tanım yoktuuuurr
    Bunda sebeple, bu günden kelli, ''yok ben üşüyorum dizlerim ağrımaya başladı'' diyen yalançıdır, soğukalgınlığı ilaçları satanların ajanıdır
    Bu günden kelli, mont, hırka, eldiven gibi kandırıkçı giysilerle gezen, yok ben mesanemi üşütmüşüm diyen hilekarlar derhal teşhir edilecek, üşüyen yerleri kanırtılarak suçları itiraf ettirilecektir

Ama bu gerçekleri biz doktorlar zafer80 gibi "tuhaf" insanlara anlatırken bu kadar laf salatası yapmak yerine -çünkü anlamazlar- kısaca üşütmüşsün diyoruz.[/QUOTE]

Tüüühh yaaaaTam gaza gelmiş yazarkene, fikirler değişmiş
    Madem Üşütme diye tanım koyup İnsanları Gandırıyodunuz Neden hemen üşütme yoktur gibi tezinizden vazgeçtiniz Ne güzel burada Üşüttüm diyen sahtekarları yakalayacaktık sizin sayenizde
    Poturdak

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Muzaffer abi sen çok eğlenmiş olabilirsin ama bunlar ülkemin acı gerçekleridir..

Tylol hot poşeti hasta grip çayı diye istiyor benden.. İçeri giriyor, şeyy, ıımm, sıcak suyla içilen şeyden istiyorum diyor.. Grip çayı mı diyorum bende..

Şuan aklıma gelmiyor ama bütün ilaçların halk arasında ayrı bir terimi var.. Biz de hastayla o an için anlaşabilmek için onların dilini kullanmak zorunda kalıyoruz.. Çünkü off türkçe konuş abla yaa diyor hemen..
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Motosikleti
    Muzaffer abi sen çok eğlenmiş olabilirsin ama bunlar ülkemin acı gerçekleridir..

Tylol hot poşeti hasta grip çayı diye istiyor benden.. İçeri giriyor, şeyy, ıımm, sıcak suyla içilen şeyden istiyorum diyor.. Grip çayı mı diyorum bende..

Şuan aklıma gelmiyor ama bütün ilaçların halk arasında ayrı bir terimi var.. Biz de hastayla o an için anlaşabilmek için onların dilini kullanmak zorunda kalıyoruz.. Çünkü off türkçe konuş abla yaa diyor hemen..
    Heheheh elbette haklısın tubiş, insanımızın ortalama düzeyi bellidir. Ben doktor beyin ''yoktur bööle bişiy'' diye konuya sağlam girip, sonrada Hipotermiya ya dikkat çekmesinin, ardından 'aslında bizde böyle deriz' diye devam etmesi ve çelişkilerin bana tuhaf gelmesi ile ekledim sonuçta arkadaşımız, sürekli soğuk havalarda gerektiği gibi giyinmeden motor bindiğini, bunun sonucu zayıf düşen immün sistemi ile hastalanarak, Motosikletini sürmeye Hasret Kaldığını belirterek, motor kullanıcılarına, giyim üzerine bir ikaz yapmış. sonuçta doktorlar arası tıbbi bir tartışma değil ki. soğuklarda iyi giyinin demiş işte Doktor Kardeşim, sanırım günlük akademik tartışmalarda kalmış olacak ki, ikaz etmiş arkadaşı
    Poturdak

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Eczacı ablacım hazır seni bulmuşken şu memleket meselesine bi el atmada katkı adına
    sana biraz serzenişte bulunacam..
    Yaw nedir bu perspektüslerin bizim anlayamadığımız bir tıbbi terimlerle yazılması..
    ''Kardeşim Türkçeolarak anlaşılır bi dille yazılmaz mı bu..
    Kardeşim derken yanlış anlama sana değil ha..İlaç firmasına sesleniyorum..Bu ilaçların enson kullanıcısı malum
    halkımız..Peki niye bu çetrefil..
    Bari yanına Türkçe Kullanma Klavuzunuda ekleyin..Nasıl olsa bi tomar para alıyosunuz.
    Bi açıklama kâğıdımı masraf olacak.''
    Dedim ya seni bulmuşken diye..
    Senin mesajınla senin yerine onlara, onları bulamadığım için senin mesajından alıntıyla
    seslenmek istedim.
    Ne demek istediğimi anlamışsındır..Ben anlamadım ama onlar anlamışlardır.Ya da anlasalarda
    anlamamış gibi anlamsız bir açıklama yapacaklardır.
    Aynı perspektüs'deki açıklama gibi..Ohh be nihayet açıklamalı anlatmam bitti..
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Ben Doktor Rigel'den yanayım

Valla bayılıyorum yazılarına, bir tur patlayıp tedaviye gidesim geliyor
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

Motosikleti
    Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Doktor Rigel'den yanayım

Valla bayılıyorum yazılarına, bir tur patlayıp tedaviye gidesim geliyor
    Aye kardeş, aynen ben de beyendim
    şimdi herşey internetten olabiliyor ya, mesela: Benim yanlarım aarıyo, bööle sinir damarları üst üste binmiş gibi, ayrıca bacaam çekiyoo, sanki hani damar damar üstüne olmuş gibi, zati geçende ayazda kalmışım, bööle göğüslerim hep dolmuş bildiğiniz gibi değil. sol yanımda da bir ağırlık var nasıl desem, yarım baş ağrısı çekiyorum neredeyse gözlerim fırlayacak. sırtta da çıban vardı, dediler ekmek bastır 3 gün, iki gün geçti yarın sıktıracağım kısmetse. Sırtımda kulunçlar şerhen şerhen olmuş ovulması lazım, bardak çekelim dediler kızdım, ben pozitif bilim taraftarıyım dedim.

Doktor baksın Soğuk Algınlığı veya Üşütmüşsünüz desin tamam!! O zaman zehir olsa içerim

Şimdii, konuyu açan arkadaşın, Mesane üşütmesi sonucu yatak döşek olup motora pinememesi ve çok özlemesi konusu, tıp dilinde Motorus pinemeyus immünable olarak mı isimlendirilir ben onu bilmem. Ver iki Tylolhot bakayım keyfimize
    Poturdak

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    heyooooo yaşasın arkadaşlar, Tıpta Üşütme Diye Bir Şey Yokmuuuuuşşş
    Bundan sonra Soğukalgınlığı diyen doktorların ağızlarına bir şaplak atınız, kandırmayın beni deyiniz Bu güne kadar İlaçların prespektüslerinde ''soğukalgınlığı üşütme ve gribe karşı...'' ibarelerine güvenip avuç avuç bunlardan yuttuysanız, bu ilaç firmalarına davalar açınız Basit bir plesebo etkisini, sattıkları sözde ilaçların faydasıymış gibi gösterdikleri için ecza depolarını kundaklayalım Buradan ifşa edildiği üzere Tıpta Üşütme diye bir tanım yoktuuuurr
    Bunda sebeple, bu günden kelli, ''yok ben üşüyorum dizlerim ağrımaya başladı'' diyen yalançıdır, soğukalgınlığı ilaçları satanların ajanıdır
    Bu günden kelli, mont, hırka, eldiven gibi kandırıkçı giysilerle gezen, yok ben mesanemi üşütmüşüm diyen hilekarlar derhal teşhir edilecek, üşüyen yerleri kanırtılarak suçları itiraf ettirilecektir

Ama bu gerçekleri biz doktorlar zafer80 gibi "tuhaf" insanlara anlatırken bu kadar laf salatası yapmak yerine -çünkü anlamazlar- kısaca üşütmüşsün diyoruz.

Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüüühh yaaaaTam gaza gelmiş yazarkene, fikirler değişmiş
    Madem Üşütme diye tanım koyup İnsanları Gandırıyodunuz Neden hemen üşütme yoktur gibi tezinizden vazgeçtiniz Ne güzel burada Üşüttüm diyen sahtekarları yakalayacaktık sizin sayenizde

Bakın Muzaffer Bey, yazımı dikkatli okursanız nezle-grip gibi üst solunum yolu enfeksiyonlarına Türkçe dahil birçok dilde soğuk algınlığı, üşütme vs anlamına gelen isimler (örneğin ingilizce de common cold derler) takılmış olduğunu belirtmişim. Çünkü nezleye sebep olan virüsler kışın kapalı, küçük odalarda tıkılan insanlar arasında rahatça bulaşır ve yayılır. Bu insanların bir kısmı gerçekten vücut dirençlerini düşürecek soğuklara maruz kalmışlardır. Bu tür enfeksiyonlar çok kolayca salgın haline gelirler. Soğukla ilgisi sadece bu salgınların soğuk kış aylarına rast gelmesidir. Bu anlamda soğuk, vücut için, açlık, susuzluk, genel vücut travması, yanık gibi diğer stres yaratan faktörlerden farklı değildir.

Soğuk havaların eklem ağrılarına yol açtığı da yanlış bir inanış. Ama romatizmal hastalıkların çoğunda sinovia denilen eklem çevresi zarlar eklem rahatsızlığı durumunda hava basıncındaki ani düşmelere karşı çok hassastır. Anneannelerimizden bilirsiniz belki, onlar havanın bozacağını bir barometre gibi tahmin edebilirler. Bu yüzden soğuk ve kötü havalar eklem ağrıları ile özdeşleştirilmiştir. Yoksa romatizmaya yol açan soğuk havanın kendisi değildir.

Bunları tekrar anlatmak zorunda kalmamın sebebi anlamakta güçlük çekmeniz. Bunların hiçbirisi benim tezim değil, derslerine iyi çalışmış her meslektaşımın her gün kulladığı bilgilerdir.

Sizin ulaştığınız "soğuk havanın sağlık üzerine kötü etkisi yoktur" anafikri de yanlış. Soğuk vücudumuz için ciddi bir sorundur. Bu yüzden herkes usulünce giyinir. Ben yaz-kış motosiklet üstündeyim ve kendimi soğuktan, sıcaktan, susuzluktan çok çok iyi koruyorum. Size de tavsiye ederim.

Üslubunuza gelince,
    tabii pek hoş değil. Ama önceki yazılarınızdan nüktedan bir kişiliğiniz olduğunu biliyorum ve yazdıklarınızı bu gözle okumaya devam edeceğim.
    Teşekkürler.
    Üç boyoz bir kola

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    bi ton para verip motor almasını bilen kıyafetleride almasını bilecek.
    eee ne demişler "gülü seven dikenine katlanır" motoru sevende herşeyini seve seve alır
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi ton para verip motor almasını bilen kıyafetleride almalı.
    eee ne demişler "gülü seven dikenine katlanır" motoru sevende herşeyini alır
    konuya girmeden ucundan karışim dedim
    dediğin yeri aradım, istediğim monttan yoktu
    getirmiyorlarmışta..
    aceleniz yoksa fuarı bekleyin dediler, bende öle karar verdim
    hem yeni model bişiler buluruz
    GKN MOTORS

Motosikleti
    Xmax
    Bu gece yine iyi kafa açtım. Allengirli tıbbi malzemeyi bir tarafa bırakalım da, giyimden bahsedelim biraz da..

Benim soğukla mücadelem şöyle: Termal insulatör alt ve üst kullanıyordum. Bunlar siyah ince, delikli gibi görünen hafif ama enteresan şekilde sıcak tutan şeyler. Bunlar yıpranıp kullanılmaz hale gelince bir gün yünlü alt üstü keşfettim. Alt 5, üst 5 lira. 10 lira toplam. Tayt gibi aynı. Bazıları kocakarı donu da diyor galiba. Fellaaaket ısıtıyor bu işte, gerçekten. Aylardır ilk kez bu sabah çorapları da bunların üstüne çekilebileceğini farkederek bileklerimin üşümesini de önlemeyi başardım. Üstüne sadece kot pantalon ve tabii dizlikler. Üstümde de kışlık montum, başımda kar maskesi/windstopper benzeri bir dalga ve en dışta kask. Tabii kışlık eldivenler. Bu şekilde hergün kaloriferi harıl harıl yanan bir otomobilde gibi gidiyorum sabah ayazında. Yağmur için ise çok basit ve ucuz alt üst yağmurluklarım var, mis gibi kupkuru yüzlerce km gidebiliyorum.

Bana insanların kışın motorlarını kışa hazırlayıp parka çekmeleri çok anlamsız geliyor. İzmir sokaklarında havaların soğumasıyla motor sayısı dibe vurdu, kendimi yalnız hissediyorum.

Giyinin ve bana katılın.
    Üç boyoz bir kola

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Eczacı ablacım hazır seni bulmuşken şu memleket meselesine bi el atmada katkı adına
    sana biraz serzenişte bulunacam..
    Yaw nedir bu perspektüslerin bizim anlayamadığımız bir tıbbi terimlerle yazılması..
    ''Kardeşim Türkçe olarak anlaşılır bi dille yazılmaz mı bu..
    Yüksek sesle Kardeşim derken yanlış anlama sana değil ha..İlaç firmasına sesleniyorum..Bu ilaçların enson kullanıcısı malum
    halkımız..Peki niye bu çetrefil..
    Bari yanına Türkçe Kullanma Klavuzunuda ekleyin..Nasıl olsa bi tomar para alıyosunuz.
    Bi açıklama kâğıdımı masraf olacak.''
    Dedim ya seni bulmuşken diye..
    Senin mesajınla senin yerine onlara, onları bulamadığım için senin mesajından alıntıyla
    seslenmek istedim.
    Ne demek istediğimi anlamışsındır..
    Ben anlamadım
    ama onlar anlamışlardır.Ya da anlasalarda
    anlamamış gibi anlamsız bir açıklama yapacaklardır.
    Aynı perspektüs'deki açıklama gibi..Ohh be nihayet açıklamalı,serzenişli, alıntılı anlatmam bitti..
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Murat abi ; türkçe açıklama derken neyi kastettiğini anlamadım abi.. Zaten hemen hepsinin üzerinde yazıyor, soğuk algınlığı / kas gevşetici tarzı yazılar.. Ayrıca elinin altında google .. Ne yazıyormuş ilaç da "mukolitik".. Yaz google amcamız söylesin be abi, aşkolsun...
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)