Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Korumaların Faydaları Part II

Motovento
    REKLAM ALANI
    denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Sevgili arkadaşlar, MT takipçileri.

Bugün Fena düştüm, ama bir kazayı da ucuz atlattım, şükür sağlık durumum iyi. Buradan hoş anılarımız kadar, başımıza gelen ibretlik olaylarıda paylaşmanın, başkalarının ders alabilmesi açısından önemli olduğunu düşünmekteyim. Buyrun ayrıntılar.

Koruyucu Meleğim denizcieylem bugün benimlen gelememişti. Sabah saat 8 gibi işe gitmek üzere yola koyuldum. Yüzlerce kez geçtiğim yollarda dikkatle ilerlemekteydim. E-5 karayolundan Kadıköy'e dönen sapağa doğru, sağa geçmeye başladım, süratim yaklaşık 90 Km civarındaydı. Sağa geçtiğimde, sağımdan yine E-5 e kavuşan yoldan gelenlere dikkat etmekteydim, önümde her sabah gördüğüm sağ şeritte 50 metre uzayıp giden çamurlu yola çevirdim dikkatimi. Bu kısım metro inşaatından kamyonların taşıdığı çamurla kaplı olurdu, ancak cıvık bir sulu çamur olduğundan hiç bir tehlike yaşatmamıştı daha önce. Fakat bu sabah çamur daha bir kesif görünüyordu. Normalde viraja girmeden evvel bu 50 metrelik çamurlu alanda frenleme yapardım ve siteden benimle gezenlerin bildiği üzere riskleri minimuma indirmek için süratimi virajlarda çok düşürürüm. Bu sefer çamur gözüme değişik geldiğinden, çamura girmeden sert bir frenleme yaparak süratimi düşürmeye karar verdim ve aynı anda sola doğru kaçmak üzere hamle yaptım. Ancak aynadan solumdan hızla gelen otomobili farketmem ile, frenleri bırakıp, çamurlu kısıma kenarından girmek zorunda kaldım. Dediğim gibi daha önce buradan geçtiğim için en fazla hafif bir kayma olur diye aklımdan geçirdim.
    Heyyhat! Ön tekerlek çamura daldığı anda, motorun arka kısmını sağ yanımda benimle gelirken gördüm!! Motoru devirmemek için mücadele etmeye başladım, bu sefer sola doğru kaydı motor, ardından bir daha sağa, fren yapmamakta ısrarlıydım, Düş-me-ye-cek-tim! 4. savruluşumdan sonra motor toparlanır gibi yaptı, gazlamayı düşündüğüm anda motorumun viraja girmeye başladığını ve bu hızla dönemeyip karşımdaki bariyerlere girebileceğimi farkettim. Benim karar vermeme fırsat kalmadan motor sağ yanına adeta kafasının üzerine çakıldı. O anda motorun sol tarafından kendimi asfalta fırlattım, önce sağ elim, ardından sol elim ile darbeyi yumuşatarak, sol omzum üzerinde şahane bir tekvando taklası ardından gövdem etrafında bir tur yuvarlanma ile ayakta buldum kendimi. Ayaktaydım ve hemen kafamı kaldırdığımda durmakta olan trafiği gördüm şükür! Bu esnada bir diğer motorlu kurye arkadaşım benim akibetime doğru yaklaşmaktaydı, yavaş diye işaret ettim. zaten baya bir yavaşlamıştı ve motorun arkasını attıra attıra yanımda durabildi. Neden düştüğümü asfalta planjon yaptığımda anladım. Çamur, kamyonlar tarafından çiğnene çiğnene, sakız kıvamına gelmiş, 5 cm. kalınlığında yapışkan balçık ayarında bir tabakaydı!! Sonuçta bu tip düşmelerin acısı sonradan çıkar. omuzumda ciddi sayılmayacak bir ağrım var o kadar. Omzumu yere vururken, Koruma Denen Şeyin Ne İşe Yaradığını anlamak bir yana Kemiklerimde Hissettim!!Ardından sırtım yerde yuvarlanırken sırt korumasının. Hepsinden önce deri eldivenli ellerimi şiddetle yere vurruken el korumasının. yuvarlanırken Diz Korumalarımın!!!

Korumalar olmayaydı: sağ ve Sol ellerimde aylarca iyileşmeyecek derin doku kayıpları, Kırılmış ve çıkmış ızdıraplı iyileşme sürecinde bir omuz, ezilmiş sırt kasları ve omurga ağrıları, Kırılmış-zedelenmiş, yürümemi en az bir hafta engelleyecek diz yaraları. Bir tek kaskımı yere vurmayışıma şaşmadım değil, gerçi sağ elimi yere anında koyamasaydım, surat üzeri çakılacak, işin kötü yanı takla atarak darbeleri soğuracak imkanıda bulamayacaktım. Kimbilir, surat üstü kapaklansaydım omurgamda zarar görebilirdi.

Çıkardığım dersler var elbette. Ama umarım sizler bu kazayı analiz edip, kendi adınıza bir şeylere katkıda bulunmamı sağlayabilirsiniz.

herkese kazasız belasız sürüşler dilerim
    Poturdak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Çok geçmiş olsun.
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

Motosikleti
    Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun.
    Çok teşekkür ederim Aye Kardeşim, sana kazasız belasız sürüşler dilerim
    Poturdak

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    muzaffer abi büyük geçmiş olsun

askerlikten beri önemle duyduğum bir olay ani karar verme yeteneği bu ve benzeri olaylarda alacağınız hasarı veya girebileceğiniz kötü durumları minimuma indirmede çok etkili
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muzaffer abi büyük geçmiş olsun

askerlikten beri önemle duyduğum bir olay ani karar verme yeteneği bu ve benzeri olaylarda alacağınız hasarı veya girebileceğiniz kötü durumları minimuma indirmede çok etkili
    teşekkürler Babaçi kardeşim Sanırım düşmekle iyi bile yapmışım, ya motoru toparlayıp karşı bariyerlere girseydim diye düşündüğümde canım sıkılıyor
    Amman Dikkat kardeşim
    Poturdak

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    Abi sana hasta oluyorum yaa... Yani insan kaza yazısı okuyunca vaah vaahh tüühh tüühh olur ama sen öyle bi anlatıyosun ki gülümseyerek okuyorum

Ama çok çok geçmiş olsun diyim öncelikle, allah daha büyük kazalardan sakınsın seni...
    [B]Aptalların anlayacağı gibi yaz, akıllı olan ilk cümlede ne dediğini zaten anlar [/B]:cat:
    [B][COLOR="DarkRed"]Ben Derdimi Hangi Dağa
    Yüreğimi Hangi Suya Diyemiyorum[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Alıntı Pınarr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi sana hasta oluyorum yaa... Yani insan kaza yazısı okuyunca vaah vaahh tüühh tüühh olur ama sen öyle bi anlatıyosun ki gülümseyerek okuyorum

Ama çok çok geçmiş olsun diyim öncelikle, allah daha büyük kazalardan sakınsın seni...
    Sağolasın Pınarr Kardeşim Ama ben senin kibi merdimenden düşmüyom, errrkek gibi motordan düşüyom

Allah sana da kaza bela vermesin
    Poturdak

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Geçmiş olsun. Asfalt üzeri çamurlu yerler çok fena hakkaten(hele ki birşey olmaz dediğimiz şehrin göbeğinde ise!)

Düz yolda giderken bile buzda gidiyormuş hissi veriyor. Virajda çok daha fenadır tabi.

Şükür ki ileri bir yaralanma olmamış.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Motosikleti
    Alıntı asm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Asfalt üzeri çamurlu yerler çok fena hakkaten(hele ki birşey olmaz dediğimiz şehrin göbeğinde ise!)

Düz yolda giderken bile buzda gidiyormuş hissi veriyor. Virajda çok daha fenadır tabi.

Şükür ki ileri bir yaralanma olmamış.
    Teşekkürler asm kardeş, bundan kelli bir ders daha almış bulunmaktayım, lütfen sende bu deneyimimi dikkate al,kazasız belasız sürüşler dilerim
    Poturdak

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Çok geçmiş olsun muzaffer abi. Benzer bir olayda benim başıma gelmişti. Yaz günü asfaltta üstelik hiç korumada takmamıştım....Korumaların faydası açıkca ortada. Tekrar geçmiş olsun.
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

Motosikleti
    Alıntı THE_LANCET adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun muzaffer abi. Benzer bir olayda benim başıma gelmişti. Yaz günü asfaltta üstelik hiç korumada takmamıştım....Korumaların faydası açıkca ortada. Tekrar geçmiş olsun.
    The lancet kardeş, ben bir de komplex yapıyorum, bu kadar dikkat edipte düşmek adamın içinde bir şeyleri kırıyor yaavv Ne yapalım, başa gelen çekilir, sen de dikkat et abim, kazasız belasız sürersin işallah
    Poturdak

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    muzaffer abicim çok geçmiş olsun allah beterinden saklasın

ama pınarında dediiği gibi çok güzel anlatmışsın ki heman haldır haldır düşünüp kafamdan üçboyutlu animasyonuylan yaşadım olayı ellerine sağlık güzel yazmışsın valla çok faydalı

ya ben ne kadar uzun bi yorum yaptım alla alla iyimiyim ben
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]BU ALANA REKLAM ALINIR[/COLOR][/FONT] ::tutkuy::

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    muzaffer abi daha acemi biri olsa

karşı bariyere girerdi düşmekle ve fren yapmamakla iyi etmişsin.Benim kanaatime göre kazaların bir çoğu özellikle motosiklet kazalarında yanlış frenaj çok etkili oluyor.
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muzaffer abi daha acemi biri olsa

karşı bariyere girerdi düşmekle ve fren yapmamakla iyi etmişsin.Benim kanaatime göre kazaların bir çoğu özellikle motosiklet kazalarında yanlış frenaj çok etkili oluyor.
    eyvallah abim, amman sen dikkat et, bu mevsimde risklerimiz 10 a katlanıyor. Sevgilerimle

Alıntı kıllıtarkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muzaffer abicim çok geçmiş olsun allah beterinden saklasın

ama pınarında dediiği gibi çok güzel anlatmışsın ki heman haldır haldır düşünüp kafamdan üçboyutlu animasyonuylan yaşadım olayı ellerine sağlık güzel yazmışsın valla çok faydalı

ya ben ne kadar uzun bi yorum yaptım alla alla iyimiyim ben
    Tarkanım Parlağım Allah razı olsun Atlattık işte ne diyelim. Sen ne zaman alıyon olm motor, bi tur verecen ama bana, düşme denemsi için
    Poturdak

Motosikleti
    sym mio
    çok geçmiş olsun yaaa:(
    kazasız belasız sürüşler...
    [B]Bahar geri gelir biz olsak da olmasak da....[/B]::melek02:
    Apti mi kim o:cherry:,kımılcan:silent:
    ::fool::

Motosikleti
    Alıntı tugcetugce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun yaaa:(
    kazasız belasız sürüşler...
    Sağolasın tuğçetuğçe kardeşim Amman dikkat et artçılık yaparken, korumasız aslaaaa
    Poturdak

Motosikleti
    sym mio
    yok artçıyım ama korumalarım full.. yani profesyonel oldummm...
    sende dikkat et üzme bizi:D
    [B]Bahar geri gelir biz olsak da olmasak da....[/B]::melek02:
    Apti mi kim o:cherry:,kımılcan:silent:
    ::fool::

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    Tarkanım Parlağım Allah razı olsun Atlattık işte ne diyelim. Sen ne zaman alıyon olm motor, bi tur verecen ama bana, düşme denemsi için[/QUOTE]

ben ne alıcakmışım abi motur beni alsın hıh virmem moturumu kimselere ben düşürcem onu sonra sıradakiler
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]BU ALANA REKLAM ALINIR[/COLOR][/FONT] ::tutkuy::

arslanfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 390 düke-kmcyo 250 xciting
    Amanın Muzaffer abime bak yavf sanki yolda gösteri yapmış gibim yazmışsın valla
    çok çok geçmiş olsun canımm abicim sana birşeycikler olmaması ne mutlu bize
    tekrar geçmiş olsun

Motosikleti
    Alıntı kıllıtarkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tarkanım Parlağım Allah razı olsun Atlattık işte ne diyelim. Sen ne zaman alıyon olm motor, bi tur verecen ama bana, düşme denemsi için
    ben ne alıcakmışım abi motur beni alsın hıh virmem moturumu kimselere ben düşürcem onu sonra sıradakiler [/QUOTE]

Kardeşim sende tikkat et, bu trafik ve yol koşulları hiç bir aracı affettmiyor yaaa
    Poturdak

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)