Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motoru Sattım 30dk. Sonra Kaza Yaptım

Motovento
    REKLAM ALANI
    SuSpect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    Merhaba Herkese

Bugun pazarbaşı, yeniköy honda da biri ile buluştum. Sahibinden.com dan ilanımı gormuş ve aramıştı. Bugun motoru götürdüm pazarbaşı hondaya ve orda expertiz yaptılar motora, zaten ben butun bakımlarını pazarbaşında yaptırdıgım için oranın müşterisiydim ve zaten usta ile Engin Bey (sanırım müdürü) bizim motorumuz oldugu için biliyoruz ve temiz dediler. Motor aksamı süper, dışında ufak tefek çizikler mevcut.

Neyse adamla konuştuk anlaştık, 3.600ytl ye pazartesi günü noterde satışı yapacaktık. Adam krediyi almak için bankaya gitti ve bende vergi dairesinden borcu yoktur kağıdı çıkartmaya gittim.

Vergi dairesine giderken yolda, devamlı "ben motoru sattım ya düşersem, kaza yaparsam ne olacak" diye düşündüm ve nitekim aklıma gelen başıma geldi.

Düz yolda gidiyorum, yolun ilerisi viraj, normal şartlarda cok rahat yatarak alabileceğim bir viraj defalarca o yoldan geçtiğim için bildiğimde bir yoldu. Ama benden önce geçen çöp kamyonu viraja nasıl girmişse, butun çöp suyunu 2 şeritli virajin içine, ortaya akıtmış sadece virajın başıdan sonuna kadar var, "artık nasıl girmişse viraja sadece oraya dökmüş" ve düz yoldan gelirkende bu suyu fark edemiyorsunuz cunku viraja girdikten sonra gözüküyor.

Neyse ben girdim viraja, normal şartlarda iyi bir hız, ne cok hızlı ne cok yawaş ama tabikide 50km/s in üstünde bir hızla. virajda motoru yatırdım ve yerdeki suyu gördüm "aha dedim kaçışım yok kesin düştüm" aklımdan saliselerde binlerce şey geçirdim, acaba frene basmasam mı, acaba frene bassam mı, acaba motoru dik yapıp frene basıp tekrar yatırsam mı, acaba birazdaha zorlayıp motoru hiç şerit içindeki yolumdan çıkmadan mı dönsem. falan filan gerçekten insan o anda cok hızlı düşünebiliyor. Bu düşüncelerim arasında bana en mantıklısı hafiften frene dokunarak, motoru hafiften düzelterek o suyun içinden geçmek geldi ama nitekim normal su olmadıgından, daha kaygan çöp suyu benım bu seçimimle ters düştü ve bende düştüm. Düşerkende birsürü şey düşündüm, acaba motora tekme atsam mı, acaba arkadan araba geliyor mu, acaba ayagım motorun altında kalacak mı, acaba yaşacakmıyım (bu abartı), vs..vs.. gerçekten o anda da baya bişi geçti aklımdan. Neyseki düştükten hemen sonra motordan ayrıldım ben. yaklaşık 10metre motor sürüklendi, ve hemen motordan 2 metre sonrada ben durdum. yani motor 10m. ben 12m. gibi bişi sürüklendik. Sürüklenirken ne oldugunu aynen hatırlıyorum. hemen durup motoru kenara çekmeyi düşünüyordum, hatta durmak için ellerimi yere falan açtım ama tabi başaramadım, takla falan attım 1,2 kez. neyse durdum. Hemen ayaga kalktım motora baktım. Sürüklenirken aklımdan geçen hemen motoru kaldırayım olayı motoru gordukten sonra hiç aklıma gelmedi. Cunku motor baya perişan vaziyetteydi, aynalar yamulmuş, sinyaller yamulmuş ve yerde böyle ezik ezik bana bakıyordu. Ben motoru sattıgımı ama kaza yaptıgımı düşündükçe çıldırıyordum.

Neyse ben kaza yaparken arkamdan araba gelmiyordu. Benim sürüklenirkenki son demlerime doğru birkaç araba virajın başında beni gormuş, ve çöp suyu yüzünden onlarda zor durdular. Bir araba durup motoru kaldırıma çıkartmama yardımcı oldu.

Ben kaldırımda üstümdeki butun korumaları çıkarttım ve hasar tespit çalışmalarına başladım.

Eldivenlerimin iç kısımları biras sükülmüş gibi ama sağlam hala,
    Montumun dirsek altı kol kısmı, ikitaraftada sökükler var ama sağlam,
    Kaskım zaten çizikti ama özellikle taze çizik aradım bulamadım, (Herhalde kafayı yere çarpmadım)
    Dizliklerim çok çizilmiş, normal çizik olayını aşmış berbat duruma gelmiş ama sadece çizik tabi hala sağlam, (Dizliklere zamanında 75ytl bağılmıştım, Sıfır dizligi motorla beraber veriyorum, hiç kullanma fırsatı olmadığı dediğim anda dizliklerin faydasını gördüm)
    Motorbotu yoktu, ayakkabımın bağcık geçen demirleri vardı, onlar erimiş,

Bunun dışında motordaki hasarlar; (Motor sola düştü)
    Vites kolu yamulmuş, Düzelttim.
    Direksyon yamulmuştu, Düzelttim.
    Artçı koltugunun altında topcase için vida var soldaki yamulmuştu, Düzelttim.
    Ön çamurluk lastige değiyordu, Düzelttim.
    ön 2 sinyalde içe doğru bakıyordu, Düzelttim.
    Sağ ayna yamulmuştu, Düzelttim.
    Ön Fren balatası diske değiyordu, giderken ses yapıyordu, Kendi kendine sesi kesilti.
    Hiç çizik yok. (Bu olay süper, motor öyle güsel düşüyorki grenaj komple korunuyor.)
    Sol ayna tabanı kırılmış, ona bir şekil vermedim cunku demir kırılmış, servisle goruştum 56ytl ye sol ayna tabanı takacaklar.

Bunların dışında başka birşey olmadı yani, sol ayna tabanı ile kurtardık gibi gözüküyor.

Yanlız gerçekten cok usturuklu düşmüşüm, yani orda olsanız, düşüşümü görseniz 10 üzerinden 10 puan verirdiniz eminim, çünkü çok şekilli düştüm. Tam MotoGP deki elemanlar gibi süper bir düşüş yaşadım.

Motoru sattığım kişi ilede aynen bunları paylaştım ve tekrar gelip bakacağını bu sabahkinden farklı bir durum söz konusu ile görüşülebileceğini belirtti, sol ayna tabanını sorun etmedi. Eğer bu durumu onunla paylaşmaz, aynayı yaptırıp satsaydım inanın benım içim rahat etmezdi.

Neyse şuan için sol kolum biraz ağrıyor ve motorun aynasının arasına 56ytl sıkışmış onu çıkarttırmak için servise gideceğim.

1,5 Senedir motora biniyorum en ufacık düşmem bile yok, ama tam sattığım gün kaza yaptım, cok bahtsızım.

-------------
    Herzaman tam koruma, hayat kurtarır.

Kazasıs sürüşler...
    Soda Ayran Cool

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Geçmiş olsun.Bütün bu yazılanlar bizim için ders niteliğinde, paylaştığın için sağol.Kazana gelirsek...Şanslı mısın şanssız mısın bilemeyeceğim Cana geleceğine mala gelsin deyişi devreye girmeli sanırsam
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Motosikleti
    KISMETSE HYSOUNG GT 250 R
    çok geçmiş olsun abi...ama az hasarla atlatmışın umarım alıcı vazgeçmez...
    Bu kaLp TEK baŞInada AtaBİLİr DEstEK ÜNİte GErekMEz...

Geçmiş olsun Buğra.. Öyle bi anlatmışsın ki ne yazacağımı şaşırdım.. Çok geçmiş olsun..
    [B]Dün Dünle Gitti Cancağazım, Artık Yeni Şeyler Söylemek Lazım... [/B]

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    geçmiş olsun

ben scooteri satılığa çıkardığım zaman garaja çektim ve hiç binmedim sakınan göze çöp değermiş
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    bununla geçmiş olsun,neyseki sizde birşey yok
    umarım motoru alanda sorun etmez
    bu melete gece binmesi tehlikeli hakkaten

bu çöplerin suyunu yola dökmekteki maksat nedir anlayamıyorum!
    Hem çok kötü kokuyor hemde tehlike saçıyor
    Avrupa'da falanda böyle mi acaba?
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

SuSpect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    cana geleceğine mala gelsin olayına hak veriyorum ama mal canın yongasıdır lafına tam buna zıt gidiyor.

Yazdıklarımdan ders cıkarabilirseniz cok iyi olur. Herzaman dikkat etmek lasım.

Teşekkür ediyorum.
    Soda Ayran Cool

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En büyük kazan bu olsun.Kaza yapmaya üzülmüşsün ama anladığım kadarıyla "ne zaman yapıcam" laneti yüzünden çektiğin sıkıntıyıda gidermiş olmanın mutluluğunu sezdim sanki yazında.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

Motosikleti
    Honda CG 125 2006.
    bu kaza avrupa birliği ülkesinde olsa, hasarı çöpçülerden temin ederlerdi ve belediyeden tazminat alırdın hemde mahkemesiz, ama türk zihniyeti işte, motosikleti bırak insanın canı bile önemsiz ve değersiz bir ülkedeyiz. en büyük sosyal sorunumuz s-a-y-g-ı-s-ı-z-l-ı-k ve bu karakteristik özellik %80 ülkemizin doğu bloğu insanlarına ait, dolayısıyla eğitimsiz kitle... düzelmez bu işler boşuna beklemeyin, talep olmayınca yasa çıkmaz, talep için 3-5 motorcu milletvekili şart oldu

Motosikleti
    Bisan Roadstar
    geçmiş olsun.sende bişey yok ya boşver 56 ytl yi.umarım motorunu sorunsuz satarsın.aynı olay benim başımada geldi bir kere.çöp kamyonu önümdeydi ve birdenbire foş diye çöp suyunu yola boşalttı.mecbur suyun içine girdim ama düşmedim.arka teker sıfır çixdi olduğu yerde.sonra kamyona yetişip sürücüsüne hoşuna gitmeyecek şeyler söylemiştim.adam neden bağırdımı anlamadı.çok fazlada takmadı zaten.
    unutma oyun bitince vezirde piyonda aynı kutuya konur:bounce:

rup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mor VespaET4
    çok geçmiş olsun buğra Allah bidaha göstermesin
    scooter diil VESPA

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    göze gelmiş nazar değmiş hocam.Geçmiş olsun.Umarım pazarlığınız bozulmaz ve yaraların önemli değildir.
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Su Silahı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    Dostum büyük kaza atlatmışsın. O 54 ytl yi sorun etme sadakan olsun. Buna şükür.

Büyük geçmiş olsun.
    Gitti TDM kaldık yine ybr ile başbaşa..

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    vallahi üzdün beni şimdi...neyse ucuz atlatmışsın diyelim artık...selametle...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Çok geçmiş olsun çok üzüldüm...
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Buğra çok üzüldüm okuyunca..Umarım bir aksilik olmaz da anlaştığın adam motoru almaktan vazgeçmez.En olmadı bir miktar daha indirim yaparsın anlaşırsınız...Sana bişe olmamasına çok sevindim...
    AKIN FİDAN

doğma büyüme İstanbul/bostancı şu an muğla/ortaca
    Motosikleti
    sattım :(
    büyük geçmiş olsun arkadaşım .....

yine ucuz yırtmışsın.......
    [COLOR="Black"][B] A STATE OF TRANCE[/B][/COLOR]

BİROL 78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HAYABUSA
    geçmiş olsun buğra.
    facebook(Fazer Tutkunları)

Motosikleti
    CBF 150 olacak
    çok geçmiş olsun,ucuz atlatmışsın

Motosikleti
    yok yok yook :)
    çok geçmiş olsun.. sana bişey olmamasına sevindim..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)