Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motorum büyümüş :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    just_life - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    ilk motor merakım başladığında henüz orta okula yeni başlamıştım Ankarayada yeni taşınmıştık. Motorların servis işlerinde yeni kullanılmaya başladıgı dönemlerde yda benim aklımın yeni yeni erdiği dönemler olabilir Bir lokantada komi olarak para kazanma maksatlı işe başlamıstım paket servislerine ya yürüyerek ya bisikletle giderdik taki lokanta bir mobilet alana kadar sürdü .

Nasıl oldu bilmiyorum ama ben kullanmaya başladım karadüzen paket servislerine mobilet ile gitmeye başladım ve bu vazgeçilmez bir tutkununda başlangıcı oldu sanırım benim için. Bundan sonraki okul dısındaki dönemlerde yapacağım iş de belli olmuştu motorlupaketçi :D

Ve mobilet sonrasında yeni bir hayal oluşmuştu kafamda bir Puch motosiklet kullanmak koldan iki vites cok güzelde bir çalışma sesi vardı mobiletlere göre
    Eksozu yanda güzeldi. Mobiletler gibi altta degildi mobiletlerde alttaki eksoz kaldırımlardan inip cıkarken bir kırılırsa sesi dayanılmaz gürültülü olurdu çünkü.
    aslı bu

yavaş yavaş ilerliyordum koldan vitesliden sonra Honda kinetix ler piaggonun ufak zip'leri çıkmıştı bu sefer gözüm onlardaydı motor için işyeri değiştiriyordum artık Fakat Honda kinetixe bir süre binemedim onun yerine Hindistan malı Pride diye bir scooter kullandım.
    Bu arada koldan vitesli olayına girmişken Vespa px200 ile tanışma fırsatımda oldu 1 sene kadar kullandım Vespa çok güzel bir aletti benim için kullandıklarımın en iyisiydi o dönemlerde çünkü elimde sadece bir resmi var.

Vespadan sonra yine vespa gibi hatta çok benzeri bir şeye biniyordum. Lambretta buda güzeldi bindiğim sorunsuz iki makineydi taakii bir arabaya çarpana kadar

Sonrasında piyasaya Honda'nın titanları çıktı ve mobiletler kayboldu şimdi sırada titana binmek vardı ama hiç titanım olmadı Ayaktan vitesliye ilk geçişimde Minsk ile çalışmaya başladım ve ilk ayaktan vitesli kullandığım motosikler olmştu minsk güzeldi

Bunların hiç birisi kendime ait değilllerdi artık bir motor almak istiyordum. Kendi param ile alacaktım tabiki çalışıp kazanıp biriktirdiğim 700 ytl ile motor aramaya başladım ve ilk motorumu şimdi KTM'si olan Tulu yürür diye bir arkadaştan almıştım 1,750 ytl ye aldım MZ301 ve yolumu ozamandan belirlemişim ben
    ilk uzun gezimede bu motor sayesinde çıkmıştım Ankara-Antalya ve ilk ciddi tecrübemi bu yolda atlattım.. 2 Zamanlı şoku'nu yaşadım bu yolda motor şişmesi sonucu acı bir motor kilitlenmesi neyse reflex ile debriyajı sıkmam ve tekrar motorun boşa çıkması.

Ama alman Mz'lerini tutamazdı sanırım hep öyle derlerdi. En uzun ve en sorunsuz kullandığım motor oldu o dönemde MZ ve en az zarar ettiğim diyebilirim.
    Piyasanın çinlilerle dolduğu dönemde motorumu sattım ve Bir türk firmasıyım diyen Kanuniden Tiger alıverdim tarzım iptaldi motor ise rahattı neyseki sorunsuz bir dönem yaşadım 6,000 km kadar binip sattım

Bu arada internetten devamlı araştırma içindeyken yine tarzıma dönüp fuarda da gözümü cbf 500 e koymuştum alacam derken bir ÖTV ile elimdeki para kala kaldık emsali er5 için biraz araştırmadan sonra bir er5 sahibi oldum ki benim için iyi bir atlama dönemi oldu er5 üzerinde çok şey öğrendiğim bir motor oldu. Her ne kadar sevilmesede biz mutluyduk :D
    Üzerinde en uzun süre durduğum Ver5'im

Bu süre içinde yine bir fazer vakkası doğdu içimde inat ettik aldık bakalım bundan sonrası ne olacak şu an için yine uzun süre binmeyi düşündüğüm son motosikletim Fazer olacak gibi..

Yolumuz açık olsun diyorum..
    \'\'Sadece ileri gitme riskini alanlar, ne kadar ileri gidebileceğini öğrenir\'\'

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Hayırlı olsun iyi günlerde kullan....
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

Gaziantep İl Temsilcisi AYDEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    O Bir Goldwing 1800 cc Birde Yamaha 250 cc
    hayırlı olsun güle güle kullan allah kaza bela vermesın
    HAyat bisikLET GİBidİR PEDal ceVİRmeSSEn düşERSİn....
    O BİR SUZUKİ ( YAKIŞIKLI )

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Güle güle kullan...

Merdiven misali

http://www.motosiklet.net/forum/moto...-merdiven.html
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

Motosikleti
    Fazer
    Alıntı Özer024 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güle güle kullan...

Merdiven misali

http://www.motosiklet.net/forum/moto...-merdiven.html
    Süpermiş kendi başlığım gibi mutlu oldum şiir harika
    \'\'Sadece ileri gitme riskini alanlar, ne kadar ileri gidebileceğini öğrenir\'\'

Motosikleti
    Beğendine sevindim sağol
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    hayırlı olsun arkadaşım...kazasız belasız kullanasın inşallah...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

Motosikleti
    just_life onu bunu bilmem ama Bülent'in (Syriana) içini yaktın valla

hayırlı olsun kazasız belasız keyifli sürüşlerin olsun....
    Fırtınayı Bekleyen Ben,Yetinmeye Çalışıyorum Rüzgarlarla...
    3 günlük şu zamanda ne kin duy ne kırıl ne de darıl,sana yapılan iyilik yada kötülük yapanın etiketidir senin değil...:cat:

Motosikleti
    Yamaha MT25
    just_life onu bunu bilmem ama Bülent'in (Syriana) içini yaktın valla
    yok be dostum...CBF250'yi almadan önce ER5 ile CBF arasında baya kaldığım doğrudur ama bu motorları geçiş olarak düşündüğüm için en doğru kararı verdiğime inanıyorum...yani verdiğim karardan pişman değilim...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    hayırlı olsun kazasız belasız
    Ride your way

shrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Renault Premium 440dxi Truck
    hayırlı olsun belgesel gibi olmuş fotolar falan
    O BİR HAYATTIR

Motosikleti
    Alıntı Syriana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok be dostum...CBF250'yi almadan önce ER5 ile CBF arasında baya kaldığım doğrudur ama bu motorları geçiş olarak düşündüğüm için en doğru kararı verdiğime inanıyorum...yani verdiğim karardan pişman değilim...
    Öyle demek istemedim. İleride almak istediğin motosiklet olarak değerlendirme yaptım

Gnusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp
    hayırlı olsun darısı başımıza

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Ne güzel anlatmışsın, bir de dün Alp abi ye topic açmayı sevmem demiştin iyi ki sevmiyorsun yani Hayırlı uğurlu olsun... Kazasız belasız bol km ler..
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Motosikleti
    Yamaha MT25
    Öyle demek istemedim. İleride almak istediğin motosiklet olarak değerlendirme yaptım
    heee ok yanlış anlamışım...önümüzdeki sezon inşallah...ama bakalım o zamana kadar ayran gönlümüz hangilerine kayar bilinmez...

Motosikleti
    Fazer
    Alıntı Syriana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yavaş yavaş ilerlemenin faydalarını ileride gerçekten görüyorsun o yüzden en güzeli sanırım bu merdiven olayı..
    Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne güzel anlatmışsın, bir de dün Alp abi ye topic açmayı sevmem demiştin iyi ki sevmiyorsun yani Hayırlı uğurlu olsun... Kazasız belasız bol km ler..
    Aslında motor aldım olayı değildi benim anlatmak istediğim ama ikisi bir arada gibi oldu Mesela Tiger topiğide buna örnekti daha önca actıgım

hayırlı olsun kazasız belasız cesasız keyıflı surusler...

Forumdan Uzaklaştırıldı R3N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayırlı ugurlu olsun akraba
    kazasız belasız insalla

neveragain34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gn125 34 BD 4673 calındı CBF 150 yollarda
    Darısı başıma
    ALLAH kaza bela vermesin yamaha'nın 2050 modelleri gormeyi nasip etsin sana
    ONCE CAN GUVENLIGI!!!

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)