Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

çöp kamyonunun arkasından gitmek ve başıma gelen

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gelişim Sürücü Kursu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600
    Geçmiş olsun Alper sana bişey olmaması sevindirici...
    Gelişim Sürücü Kursu
    0216 330 54 44
    0216 336 62 77
    www.gelisimsurucu.com
    msn: ehliyet@msn.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YZF-M1(el emegi maketi)
    evet genlede bazı çöp kamyonlarından birtakım sıvılar akıyor bunlara dikkat etmek lazım iyi sana bişe olmamış
    Söz Konusu [B][COLOR="Red"]GALATASARAY[/COLOR][/B]'sa Gerisi Teferruattır...

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    evet arkadaşlar kamyonlar sakat adanayı bilirsiniz çok sıcak dün öğle saatlerinde kırk dereceydi sıcaklık ve çıkmak zorundaydım dışarıya kask takamazdım ve takmadımda e-5 karayolunda 80 km ile ilerlerken yanlışlıkla arkası saban dolu bi kamyonun arkasına girdim geri kaçana kadar ağzım burnum gözlerim saman doldu ve şanslıydım çünkü kamyonu sollaya kadar gözümü açamadım ama solladım şans işte

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Gecmis olsun madem bir kac kisi anilarini anlatiyor ben siz e imkansiz denecek bir seyi anlatiyim.
    Gecen yaz sonu is cikici eve dogru giderken 3 seritli bir yolun en saginda bir Dodge eski kasa pick up arkasinda 4 tekerleki kirec kazani tasiyan bir romork cekiyordu. O ana kadar dusuk hizda yaklasmadan takip eden ben birden ilginc bir goruntu ile karsilastim . Kamyon serit degistirdi fakat romork degistirmedi. Romork kamyondan ayrilmisti ani bir hareketle romorku solladim romork birden yolun sagina dogru kaymaya basladi ve tam o anda tali yoldan cikan bir araba ya tosladi. Sofor kendi basina ona carpan romorkun telasi ile saskin bir halde arabandan indi, bu romorku kim suruyor diye bakindi ama kimse yoktu , gaza asildim pick up yakaladim arkana bak diye isaret ettim adam birden frene asildi gozler sok halinda. Dedi "romork nerde? " , "geri git dedim kose basinda bir serceye tosladi en son orda kaldi".

Yani takip mesafesini koruyun yuklu araclarin arkasinda hic gitmeyin, otomobil yada motor fark etmez her sey kopupup gelebilir o araclardan
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    arkadaşlar çok sağolun geçmiş olsun dilekleriniz için
    değişik şekilde tehlike atlatan arkadaşlarım sizlerede geçmiş olsun
    inş. pazar günü buluşmamızda büyük bir ses getircez arkadaşlar
    artık bizleri yollarda fark edicekler
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Geçmiş olsun... .
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda

Gizli Tehlikeler

Merhaba,
    öncelikle geçmiş olsun
    Gizli tehlikeler her an önümüze çıkabiliyor.

Çöp kamyonu macerasını geçenlerde bende yaşadım
    İzmir de yaşayan arkadaşlar Turan virajını bilirler.konak yönüne doğru
    hafif yükselen,sağa bir virajdır ve gayet sürat kaldırır.
    işdönüşü, gece saat 22:00 gibi sol şeritte seyir ediyordum ve bir anda şeridin ortasından hemen hemen bitimine kadar ıslak, az ileride çöp kamyonu hareket halinde sürat 95-100 km/s. hangi duaları yaptığımı bir ben bir de Allah biliyor.

Bu arada Mayıs'ın ilk haftasında yaşadığım bir olayı aktarayım yeri iken.
    Sabah saat 07:30 ve test için kullandığım 100cc Cup türü motosiklet ile ilerliyorum. Sağ şeritteyim ve hızım 50-55km/s.Karabağlar semt garajı yakınındaki trafik ışıklarını yaklaşık 50 mt geçtim ve bir Polis memuru hiddetle tüm araçları sağ şeritten sol'a KOVALIYOR. önümdeki Şahin son anda yırttı ama ben malesef tüm şeridi kaplamış Mazot'un üstüne çıktım.
    100 mt kadar fren yapmadan ve ayaklarım yerde slalom yaparak sağdan kesişen tali şerit'e zorladım. başardımda fakat ön lastik kuru zemini kavradığı anda arka lastik kaydı veeee... ben kendimi durakta bekleyen Belediye Otobüsünün neredeyse altında buldum!

büyük hata: Polis memuru malesef araçlar 25-30 mt kadar tehlikeli zemin üzerine çıktıktan sonra uyarıyordu sürücüleri
    Alaha şükür bir şey olmadı zira koruyucu kıyafet ve kask'ımı herzaman kullanırım.
    Memur'a söylemediğim kalmadığı gibi 155'i arayarak sert bir uyarıda bulundum
    Sorunun kaynağı yine eski tip ( Ikarus ) Belediye Otobüs'ü idi. aracın Mazot deposu boşalmış hatta, yakıt filtresini dahi düşürmüş.
    Bilanço: ben düştüğümle kaldım fakat kazaya karışan 3-4 araç bayağ hasarlanmıştı.

uzun yazdığım için kusura bakmayın ama bunu sizlerle geç'te olsa paylaşmak istedim.
    Islak zeminleri asla hafife almayalım lütfen

Selamlar,
    Özer

Motosikleti
    kawasaki ER-5
    Çöp kamyonları her zaman tehlike olmuşlardır trafikte çünkü bilirler onlara hiçbir zaman zarar gelmez. Tedbiri elden bırakmamak lazım... Geçmiş olsun.

Motosikleti
    Drz400 SM
    Geçmiş olsun arkadaşım
    Benimde bir arkadaşımda aynı motordan var ve kuleli ask. lisesinin önünden giderken yolda çok az bir su varmış ve hafiften firene dokunmasıyla yalpa yapıp düşmüş, neyseki bir şey olmadan kurtardı...
    Tekrar gecmiş olsun...

kuvva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun lütfen dikkat
    Gerçek olmak zordur, nerden baksan mütevazilik ister,
    Yalan olmak kolaydır vede havali,
    Olmak yada olmamak, işte bütün mesele bu değil.

SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    kanka sen sansliymisin .ben olsam o cop kamyonunun kasasi kesin uzerime dokulurdu, he bosuna dememi$ler bahtsiz deveyi colde kutup ayisi ........ diye (siz noktalari tahmin edin yoksa yazarsam cizerler ustumu )
    yine cok buyuk gecmis olsun
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mermerler kaya halinde cikarilir, bilen bilir.. Bir gun Antalya'dan otomobille donerken mermer tasiyan bir kac kamyon sollamistik.. Sonra mola vermek icin durduk.. Biraz dinlenip 15-20 dakika yolumuza devam ettigimizde o kamyonlardan birinin ustundeki kayalardan birinin bir aracin ustune dustugunu, aracin ezilmis kutu koladan farki kalmadigini gormustum..Arac resmen dum duz olmus ve kayanin altinda sadece bir kac yeri gozukuyordu.. O gunden beri kamyonlardan hep uzak dururum.. Gecmis olsun hocam..
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Ben kamyon gördükçe özellikle kum, çakıl, çöp yüklü olanları. Kesinlikle yanında veya arkasında durmuyorum. En güzeli kamyonları en güvenli şekilde sollayıp arkada bırakmak kamyonlar gerçekten çok tehlikeli. İyi yırtmışsın dostum geçmiş olsun.
    Okan ACAR

kraljames - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Okuduğum bir yazıda bütün kamyon sürücülerinin arkasından gitmemeyi tavsiye ediyordu gıcık olurlarmış...Sizede geçmiş olsun...
    [ ELAZIĞ-MT ]

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    geçmiş olsun arkadaşım
    daha yazını okumadan çöp kamyonu deyince anlaşılıyo zaten o ve benzeri araçların arkadasından bırak motorla takip etmeyi arabamla bile yaklaşmıyorum özellikle beton mikserleri ve ne taşıdıığı belli olmayan yolu ıslata ıslata giden büyük araçlara DİKKAT!
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]BU ALANA REKLAM ALINIR[/COLOR][/FONT] ::tutkuy::

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Geçmiş olsun...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

ozkansava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JONWAY 150 T-2 YY Furnace
    Geçmiş olsun
    Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı. Alphonse Karr

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Burası Türkiye ve yollar malum... Değil çöp kamyonu takip etmek, istersen boş yolda git yine birşeyler olabiliyor
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    Öncelikle sana geçmiş olsun diliyorum arkadaşım.

Taksiciler
    Minibüsçüler
    Kasalı araçlar

Genelde ağır vasıta araçları kullanabilmek için aynaları çok iyi kullanabilmek gerekir. Bu yüzden ağır vasıta araçları aslında motosikletler için sağa/sola kayma vs. tehlike arz etmez. Ama yükleme bilinçsizlikleri konusunda gerçekten haklısınız. Birgün benim önüme bir kamyondan arka arkaya iki tane tuğla düştü ve muhtemelen arkamdaki araçlar muhteşem bir motor akrobasisi seyrettiler, zira orada kurtardığım pozisyonları herhalde uğraşırsam tekrar yapamam

Bunları görünce imkanın varsa hızla geç;
    Veya bırak uzasın gitsin, takip edersen %80 başına bela olur bunlar.

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    İyi kurtarmışsın ya
    Virajlara çok dikkatli girmek lazım.Nedense cogu kazalar virajlarda oluyor

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)