Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Yollardaki ilk YBR 250... Benim ki...

Motovento
    REKLAM ALANI
    bathu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var 636
    hayırlı olsun güle güle kullan..
    Yeşil Peri..tıtanıum Yüküm ağır geride kalırsın! Bulaşma avlayamazsın! Sakın deneme öldüremezsin! Vargeç ciddiyim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    muvattali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    Alıntı beyazs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ... YBR 250, uzun vadede dusunup aldıgım bir motor. En az 4 sene, 100.000 km. yol yapmayı planlıyorum. Ondan sonra 500 CC'lik dusunebilirim, ama once 250'liligin tadını cıkarayım. Aceleye gerek yok, her sey zamanında guzel ...
    İşte ne istediğini bilen kararlı bir arkadaş. Ötesi kimi ne ilgilendirir.

Güle güle kullanın, sağlık ve mutlulukla..
    İnnova 125, nx4 falcon, xt660r, CBF 600s diyerek devam ediyor hayat

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    O motora o kadar para, akıllara zarar
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Motosikleti
    2006 fazer a
    hayırlı olsun güle güle kullan.. sevdin aldın kimseyi takmaya gerek yok

beyazs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu motora cok para diyen arkadaslar sanırım fazla dusunmeden soyluyorlar bunu gibime geliyor. Ben hesabimi yaparken soyle bir hesaplama yaptim. Yılda en az 20000 km. yol yapacam ve bu motora en az 4 sene binecegim. Asagıdaki hesaplamayı yaparken (bakım, onarım, parca fiyatlarını ihmal ettim, cunku motor yeni oldugu icin bunlar belirsiz.)

Simdi;

* YBR 250'nin enjeksiyonlu olmasından dolayı, CBF 250'ye gore 100 km.de 0,5 Lt. benzin tasarrufu saglayacagını ongordum.
    * 0,5 lt benzin = 1,5 YTL (100 km. de 1,5 YTL kazanc)
    * Yılda 20.000 km. yol icin, her 100 km. 1,5 YTL kazanc varsa, 20.000 km. de 300 YTL kazanc demektir.
    * 4 yılda 1200 YTL kazanc anlamına geliyor.
    * 9150 - 1200 = 7950 YTL maliyet (CBF 250 ile kıyaslandıgında)

Benim kabaca hesabım bu.

Eger 100 km. de 0,5 lt. tasarruf saglarsa, 4 yıl sonra, fiyat farkını amorti etmiş olacak.

Hele ki 100 km. de 1 lt. gibi bir tasarruf yaparsa o zaman dadından yenmeyecek... O zaman tasarrufu 2400 YTL olur...

Yılda 10000 km. den az yapan motorcular, kesinlikle CBF 250 alsınlar.

vampir112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY cup100
    hayırlı uğurlu olsunnnnnnnnnn
    [COLOR="Red"]UMUT DENEN ŞEY UMUTSUZLUK KORKUSU İNANÇ DENEN ŞEY YOKLUĞUN DUYGUSU[/COLOR]

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Hayırlı olsun. İlerleyen zamanlarda yakıtını yazarsanız sevinirim. Sakin kullanımda ne kadar yakıyor merak ettim. Enjeksiyonun farkı ne bakalım

Bi eksikligi tamamlamakta fayda war. Ikisi de güçlü motor;

CBF 250 : 22 HP / 8000 dev/dak
    YBR 250 : 21 HP / 7500 dev/dak.

Ikisi ayni devirlerde olculseydi bi fark olurmuydu acaba? Isin teknigini bilen var mı?

CBX 250 : 24 HP
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Öncelikle beyazs kardeşimize hayırlı olsun !

Sonrasında aldığı motorun sevincini paylaşmak için açılan bir başlığa ipe sapa gelmez mesajlar atanlara Allah(CC) akıl fikir versin.

Son olarak ta, PS ve HP meselesine bir açıklık : ikiside "beygir gücü" tabirinin başka lisanlarda ifadesidir ve aynı anlama gelir. Almanca PS ( Pferdestarke ) ve ingilizce HP ( horse power )

Fark hangi norma göre ölçüm yapıldığından gelir ( DIN ve SAE ) nasıl ifade edildiğinden değil.
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Bu motora cok para diyen arkadaslar sanırım fazla dusunmeden soyluyorlar bunu gibime geliyor. Ben hesabimi yaparken soyle bir hesaplama yaptim. Yılda en az 20000 km. yol yapacam ve bu motora en az 4 sene binecegim. Asagıdaki hesaplamayı yaparken (bakım, onarım, parca fiyatlarını ihmal ettim, cunku motor yeni oldugu icin bunlar belirsiz.)

Simdi;

* YBR 250'nin enjeksiyonlu olmasından dolayı, CBF 250'ye gore 100 km.de 0,5 Lt. benzin tasarrufu saglayacagını ongordum.
    * 0,5 lt benzin = 1,5 YTL (100 km. de 1,5 YTL kazanc)
    * Yılda 20.000 km. yol icin, her 100 km. 1,5 YTL kazanc varsa, 20.000 km. de 300 YTL kazanc demektir.
    * 4 yılda 1200 YTL kazanc anlamına geliyor.
    * 9150 - 1200 = 7950 YTL maliyet (CBF 250 ile kıyaslandıgında)

Benim kabaca hesabım bu.

Eger 100 km. de 0,5 lt. tasarruf saglarsa, 4 yıl sonra, fiyat farkını amorti etmiş olacak.

Hele ki 100 km. de 1 lt. gibi bir tasarruf yaparsa o zaman dadından yenmeyecek... O zaman tasarrufu 2400 YTL olur...

Yılda 10000 km. den az yapan motorcular, kesinlikle CBF 250 alsınlar.
    dostum ne yalan söyleyeyim bu kadar ince hesaplar yapmana çok şaşırdım doğrusu...yarına çıkağımız garanti olmayan bi ortamda yaşadığımız göz önüne alındığında 4 senenin hesabını yapıp fiyatını amorti etmen çok ilginç geldi bana...peki 4 sene sonraki satacağın fiyatı düşündünmü hiç...7950/2 anlamına gelir oda...

bu kadar ince hesaplar yaptığını görünce bi an muhasebeci olduğunu düşündüm...ben bile bu meslekten olmama rağmen senin kadar ince hesaplar yapmadım...umarım 1 sene bile dolmadan motordan sıkılıp satmaya kalkmazsın...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Bilooo, hani bana verdiğin söz ne oldu
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı Özer024 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilooo, hani bana verdiğin söz ne oldu
    dostum ne sözüydü tam olarak hatırlayamadımda...

bu arada resimleri görebilen varmı arkadaşlar sanırım arkadaş yükleyememiş...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

Motosikleti
    CBF 250'nin 0-100 km hızlalanmasını deneyecektin benim için
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

beyazs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bilooo,

Bir daha dene bakalım.. Simdi acilmasi lazim resimlerin, bazı arkadaslarda acılmıyodu ama simdi duzelmis olması lazım...

Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı Özer024 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBF 250'nin 0-100 km hızlalanmasını deneyecektin benim için
    he yaw sorma şimdi aklıma geldi...ya babacan işle ev arası 10 km bile olmayınca ve sıkışık trafikte motor kullanınca pek fazla deneme imkanın olmuyo doğrusu... dediğim gibi bi ara denerim... bu arada konu dışına çıkmayalım arkadaş bize bi güzel anlatsın burda YBR250 efsanesini...

dostum bu arada hangi bayiden aldın şirinevlerden falanmı...bende 17.000 km YBR125 kullandığım zaman bu bayiyle baya bi haşir neşir olmuştum...CBF'yi aldığımda bana:sana sattırıcam onu YBR aldırıcam 7.000 lira civarı falan olucak diyodu fiyatı ama şimdi fiyatı yalan oldu vallahi...

Motosikleti
    Tamam dediğin gibi olsun. Ne yapayım seni burada yakalamışken hesap sorayım dedim

trinacria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayırlı olsun güle güle kullan
    [B][COLOR="Red"][CENTER]1000 lerce dansözüm olacağına 1000 cc makinem olsun ![/CENTER][/COLOR][/B]

Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR -KANUNİ BOBCAT
    iyi hesap bence sadece fiyat değil yakıtta önemli bana göre hyosung hondadan çok daha iyi bir motor hayırlı olsun sen hoşuna gidene bindikten sonra en iyisi odur

Motosikleti
    Alıntı derya_motor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi hesap bence sadece fiyat değil yakıtta önemli bana göre hyosung hondadan çok daha iyi bir motor hayırlı olsun sen hoşuna gidene bindikten sonra en iyisi odur
    Hyosung, honda'dan daha iyi bir motor demişsinde Konuyu tam anlamamışsın sanırım.Arkadaşımız hyosung almadı, YAMAHA YBR250 aldı

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Hayırlı olsun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    bahara bi fazer olurmu ki acaba ?? : )
    hayırlı olsun .......

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)