Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Çok Yazık Bize Çok

Motovento
    REKLAM ALANI
    arinrin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X9 250 Evo
    Selamlar arkadaşlar,

Bugün sabah E-5 üzerinde levent-merter istikametinde gidiyorum. Herşey normal.
    Bizler hep demez miyiz? Trafikte normal şeritte gitmek lazım, arabaların arasına girmeyin vs. Hah bende öyle gidiyorum. 100 km/h. En sol şeritteyim önümde araba var. Sıralanmış gidiyoruz.
    O anda yanımdan (şeridimden) 140 -150 ile giden bir megane geçti, biranda adrenalin bolaşdı tabii, çok kötü oldum. Off Uff falan derken arkandaki corsa geldi geldi yanımdan geçti önümde ki araba ile benim arama girmeyi başardı. Bende delirdim tabii. Hemen selektör yapıp adama işaret ediyorum " sağa çek "
    Adama direk girecem. Adam sonra bir anda gazladı, tabii bende . (işte en ilginç kısma geldik) İlerde bir motorlu trafik polisi gördüm. En sağdan gidiyor, hemen dedim ki işte corsa cı şimdi gününü göreceksin. Polisin arkasına geldim korna, uzunlar falan bakmadı. Bende geçtim yanına ve sonunda polis bana baktı. Dedim ki, " şu giden siyah corsa beni çok feci sıkıştırdı. Eziyordu" Tamam dermiş gibi bir işaret yaptı ve sonra hemen ilerdeki sapaktan sapıp E-5' den çıktı.
    O an dedim ki yalnızsın olm. Gazladım yakaladım corsa' yı yine başladım selektöre ve en işaretlerine. Adam sonunda sağa çekti. İndim motordan dalmaya gidiyorum. Adam başladı konuşmaya uzaktan " motorcu sana selektör yaptım çekilmedin bende geçtim" yaw diyorum önünde yer mi var efendi efendi gidiyoruz diyor ki " motor tehlikeli sen sağdan git." ulan motor senin arabandan daha çabuk hızlanıyor, neyse adam en sonunda demez mı ben seni düşünüyorum diye. Ha.....an..
    Çok yazık şu güzel vatanda böyle hıyarlar böyle şerefsizler yetişmiş.
    Biz ne yapalım, sakin sakin trafikte gitsek sıkıştırırlar, hızlı ve aralardan gitsek her an bir makasçı önümüze kırabilir. Çok sıkıldım arkadaşlar çok. Yok mu senimizi duyan bir yetkili, yok mu bir İNSAN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Honda CBF 150
    güzel kardesim cok gecmiş olsun.trafikte haklısın ama istanbul da insan olmadığı için sende haklı olamıyorsun senden rica ediyorum trafikte ugrasma o hayvanlarla bırak gitsin gerizekalı şimdi diyeceksin ki ses cıkarmassak aynı seyleri yapmaya devam edecekler haklısın ama istanbul gercegini unutma ben burda doğdum 25 yıldır bu sehirde yasıyorum sende haberlerde duymussundur yol vermedi diye insanları öldürüyorlar.daha 1 ay önce adam yol vermedi diye sarıyerde boğaza attılar boguldu gitti adamcagız.manyagın birine denk gelirsin ugrasamazsın.canını düşün bırak boşver.sevgiler sana
    34 AF 4401 [COLOR="Red"] H İ K O[/COLOR]

Motosikleti
    GTS 250
    Geçmiş olsun arkadaşım.

Acaba diyorum bu sitede bu manyakları teşhirmi etsek.En azından diğerlerimizinde haberi olur.Bir kaç kezde yapanı (hani olaki tek seferde yanlışıkla yaptı) şikayetmi etsek topluca?Caydırıcı olurmu acaba?En azından bir şeyler yapmış oluruz.

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Geçmiş olsun
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

jameika34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA 600 F 2006 MODEL
    Geçmiş olsun kardeşim. Umarım birdaha tekrarı olmaz.

derwish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scooter
    ne yazıktır ki trafikte herkes kendi kuralını koymaya çalıştığından böyle sorunlar artık kural oluyor. bunu düzeltecek kişiler biz değiliz. trafikle ilgili devletin resmi kurumları yapacaktır.
    bir dahaki sefere motorlu polise yetişmeye çalışmaktan ziyade 154 ü arayıp aracın bilgilerini ver. işlem yapmak zorundalar.
    sabırlı, dikkatli olmak lazım trafikte
    sonrası tevekkül....

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    çok geçmiş olsun kardeşim yola çıkınca böyle salatalıklarla çok karşılaşıyorum ben de hatta birtanezi orhangazi yalova arasında nerdeyse deri çantama sürtercesine geçti o yalpalamada cebimin fermuarı açıkmış cep telefonum düşmüş. daha geçen pazar kırmızı bir hatchback araba silme solladı beni bu adamları toplayıp cacık yapmalı. ben fazla uğraşmıyorum hangi birisiyle uğraşacaksın ki birinin kafasını patlattın öbürünün aynasını kırdın ama nereye kadar ?

sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Geçmiş olsun arkadaşım...
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

mabel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    piaggio x9 250 - Suzuki İntruder M800
    sag seritte 70 - 80 km hizla giderken aradaki mesafeyi bir metreye kadar indirip selektör yapanlar, yanımdan hızla, silme gecip dikiz aynasından ne tepki verecegime bakanlar, en sağ seritten sinyal verme ihtiyaci bile hissetmeden en sola gecip donus yapanlar ve özellikle ticari araclar... Onlar yuzunden motosikletten sogudum. Motora her binisimde acaba kaza yapacagim gun bugun mu olacak diye kendime soruyorum. keyif bunun neresinde kaldı bilemiyorum. Hepimize geçmis olsun.

rainboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S 200
    Alıntı Rookie_Master adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun arkadaşım.

Acaba diyorum bu sitede bu manyakları teşhirmi etsek.En azından diğerlerimizinde haberi olur.Bir kaç kezde yapanı (hani olaki tek seferde yanlışıkla yaptı) şikayetmi etsek topluca?Caydırıcı olurmu acaba?En azından bir şeyler yapmış oluruz.
    Geçmiş olsun ve bende rookie katılıyorum.
    [FONT="Times New Roman"][SIZE="2"][COLOR="Red"][B][I][U]Birol HALICI[/U][/I][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]

deer_152 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    istanbul da motosiklet kullanmak büyük sabır ister
    gecmiş olsun

eroldayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur
    geçmiş olsun merter vakko önünde tam geçerken sarı taksi aniden kapıyı açtı az kalsın kapıyı hussara monte edecektimki ani manevrayla kurtardık ama az kalsın motoru yatırıyordum neyse her işte hayır vardır ne kadar iyi niyetli olsakta olalım anlamak istemiyorlar
    SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

arinrin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X9 250 Evo
    Arkadaşlar çok teşekkürler, hepiniz ayrı ayrı haklısınız. Keşke plakasını alsaydım ama almak alıma gelmedi o anda canımı düşünüyordum.

Alıntı mabel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sag seritte 70 - 80 km hizla giderken aradaki mesafeyi bir metreye kadar indirip selektör yapanlar, yanımdan hızla, silme gecip dikiz aynasından ne tepki verecegime bakanlar, en sağ seritten sinyal verme ihtiyaci bile hissetmeden en sola gecip donus yapanlar ve özellikle ticari araclar... Onlar yuzunden motosikletten sogudum. Motora her binisimde acaba kaza yapacagim gun bugun mu olacak diye kendime soruyorum. keyif bunun neresinde kaldı bilemiyorum. Hepimize geçmis olsun.
    sana tamamıyle katılıyorum.
    Şu zevkimizi bize yaşatmıyorlar. Biz motor kullanıyoruz diye canımıza kastediyorlar. Resmen öldürmek amaçlılar. Ülkemde herkez dolandırılıyor, hırsızlığa, kapkaca uğruyor. Paralarımız, vergilerimiz ona buna peşkeş çekiliyor. Yabancı devletler bizi kaale almıyor dalga geçiyor. Bunlara 70 milyon sessiz kalıyor. bunlar olurken ben bugün yaşıyorum ya, kaza geçirmedim ya çok şükür allahım sana.
    İşte Atam halimiz bu.

Alıntı Rookie_Master adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun arkadaşım.

BEN DE KATILIYORUM. Yapacak bişey yok mu yaa?

gupilya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Truva 250 TR
    Ülkemizde en iyi çalışan mekanzima şikayet mekanizması.
    Bu nedenle şikayet etmek sonuç getirebilir. Doğru olduğuna inandığınız konuda bıkmadan usanmadan şikayet etmelisiniz. Bunu ihbar, jurnal, ispiyon olarak algılamayın. Bu herifler bundan anlıyor.
    Trafik polisi görev yapmıyor. Bu örnekte görüldüğü gibi. Yaka numarasını alıp bir dilekçe ile şikayetini bildirmelisin. Seni trafikte sıkıştıran adamın plakasını alıp şikayet edeceksin. Bazı durumlarda bu tür araç kullananların asıl araç sahibi olmadığı, araç sahibinin yanında çalışanlar olduğu, araç sahibinin aracının bu şekilde kullanılmasından haberi olsa neler yapabileceğini, düşünmek gerek.
    Teşhir hakkaten etkili yollardan biri özellikle medyada teşhir. İmkan olupta birde filmini çekebilsek daha da etkili olur. Şimdi biliyorsunuz TV ana haberlerinin son dakikalarında çoğu internette yayınlanan görüntüler geliyor ekrana.
    Buralarda yayınlamak, çevrede bu tür araç kullananları aşalamak, eleştirmek belki bu tür olayları azaltır. Buna arkadaşlarımız, dostlarımız ve akrabalarımızda dahil.
    Sarhoş, tehlikeli ve agresif araç kullanan babam olsa ağzıma geleni söylerim.

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Alıntı arinrin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizler hep demez miyiz? Trafikte normal şeritte gitmek lazım, arabaların arasına girmeyin vs.
    DEMEYİZ! Motosiklet sürüşü ile ilgili her kaynakta bulabilirsin bunu. Asla aynı şerit boyunca düzenli olarak gitmeyiniz. Motosikletler görünmedikleri için kazalara sebep olmaktadırlar. Bu yüzden şerit değiştirip görünür olmak zorundayız. Ayrıca zaten sol şeridin sürekli olarak ihlali yasaktır. Sadece sollamalarda ve sola dönüşlerde kullanılır. Ancak bunu pek uygulayan yoktur, siz uygulasanız iyi edersiniz. Bunu unutmayın lütfen.

Geçmiş olsun.
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    bu gibi olaylar da benim sık sık başıma geliyor
    ama malesef ne sesimizi duyacak bir yetkili ne de İNSAN olduğuna inanıyorum ben de senin gibi arkadaşım...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150
    Alıntı onr.sual adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel kardesim cok gecmiş olsun.trafikte haklısın ama istanbul da insan olmadığı için sende haklı olamıyorsun senden rica ediyorum trafikte ugrasma o hayvanlarla bırak gitsin gerizekalı şimdi diyeceksin ki ses cıkarmassak aynı seyleri yapmaya devam edecekler haklısın ama istanbul gercegini unutma ben burda doğdum 25 yıldır bu sehirde yasıyorum sende haberlerde duymussundur yol vermedi diye insanları öldürüyorlar.daha 1 ay önce adam yol vermedi diye sarıyerde boğaza attılar boguldu gitti adamcagız.manyagın birine denk gelirsin ugrasamazsın.canını düşün bırak boşver.sevgiler sana

Kesinlikle haklısın arkadaşım. Trafikte hiç bir zaman iddialı olmamak lazım, çekinik olun, geri kalın, ama kendinizi tehlikeye düşürmeyin. Arkadan selektör yaparak geleni gördüğünüzde bi şekilde yol verin, bırakın geçsin. Kendinizi zora sokmayın. Ama diğer arkadaşların belirttiği gibi, şikayet hakkınızı da sonuna kadar kullanın. Özellikle yüzünüze bakmayan trafik polisi, kazandığı tek kuruşu haketmeyen, devletin namusunu korumaktan uzak namuzsuz bi adam. Bunları tek tek ayıklamadan ne bu devlet ne bu millet düzelir...
    [CENTER]Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım :P[/CENTER]

Motosikleti
    Zongshen GY_A200
    İstanbul'da motor kullanmak çok riskli şahsen 1000cc ve üzeri bi makinam yoksa sağ şeritten başka bi yerden gitmem.
    "Motosiklet Özgürlüktür."

bathu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var 636
    dostum büyük geçmiş olsun sıkma canını bunlar gazma
    Yeşil Peri..tıtanıum Yüküm ağır geride kalırsın! Bulaşma avlayamazsın! Sakın deneme öldüremezsin! Vargeç ciddiyim

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)