Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Kaza ve ehliyet...(KAZA YAPTIM)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı MrCool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki LS 650 Savage / Kawasaki ZX-9R / Yamaha 600 Fazer
    Alıntı gittardando adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun...

Sen ehliyetsiz araç kullanmaktan ceza yersin, eğer suç karşı taraftaysa o da paşa paşa karşılar masrafları... Rapor tutturduysan tabii...
    gittardando ve bir kaç arkadaşın dediği gibi ehliyetsizlik senin kazadaki suç oranını değiştirmez ama ehliyetsizlikten ayrı parasal ceza yersin tahmin ediyorum. Trafik raporunda sana kaç ceza oranı vermişler? Ceza oranına göre de trafik sigortalarınız karşı tarafa %100 ödeme yapacak. Yani karşı taraf %100 haklıysa senin trafik sigortan karşıya ödeme yapacak. %20 haklıysa %20 yapacak diye biliyorum. Trafik sigortan vardı, değil mi? Eğer yoksa ona da ayrı ceza yiyeceksin. Trafik sigortan var idiyse, gelecek sefer trafik sigortanı yaptırdığında zamlı ödeyeceksin çünkü artık istenmeyen müşteri (tehlikeli) olacaksın. Bu zam sen kaza yapmadığın sürece bir kaç yıl içinde normal sürücüler seviyesine iner. Bu bilgiler kesin değil ama yaklaşık böyledir. Sektörden birileri cevaplarsa daha iyi olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    salihgureli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar tuhaf bir gelişme oldu,Karakola gittim kaza raporunu almak için ve kaza raporunun tutulmadığını öğrendim,trafiğe kapalı alanlarda kazaya asayiş geliyor raporu ise trafiğin tutması gerekiyormuş.Bakalım neolucak,ortada sadece ifadeler var.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!
    www.ataturk.com

marwel114 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw G650 Xmoto
    hay allah geçmiş olsun... sen de tam TÜRK müşsün be kardeşim, sertifika var ehliyet yok.

bypro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 kt, bordo
    çok çok geçmiş olsun dostum, herkes için daha dikkat olmak lazım.

Forumdan Uzaklaştırıldı MrCool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki LS 650 Savage / Kawasaki ZX-9R / Yamaha 600 Fazer
    Trafik raporu yoksa ne karşı taraf senden bir şey alabilir ne de sen ondan. Pis bir iş dönüyor orada, dikkat et. Bana çok normal gelmedi. Eğer senin hakkının daha fazla olacağına inanıyorsan bir üst makama şikayet etsene.

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Alıntı marwel114 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hay allah geçmiş olsun... sen de tam TÜRK müşsün be kardeşim, sertifika var ehliyet yok.
    Şeytancım, Motosiklet'i icat ettiğin için sana minnettarım...

Motosikleti
    ?????
    çok büyük geçmiş olsun can a gelceğine mala gelsni
    Bakırköyden kaçtım MUTLUYUM!!!!

ENENDURO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı salihgureli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar tuhaf bir gelişme oldu,Karakola gittim kaza raporunu almak için ve kaza raporunun tutulmadığını öğrendim,trafiğe kapalı alanlarda kazaya asayiş geliyor raporu ise trafiğin tutması gerekiyormuş.Bakalım neolucak,ortada sadece ifadeler var.
    Kaza yaptığınızda ekip gelmedi mi ? Onlar size,rapor tutup tutmayacaklarını söylemediler mi ? Söylemediler ise eksik davranmışlar ! Bundan sonrasına mahkeme bakacak,eğer karşı taraf halen israrcıysa...Mahkeme süreci uzun ! Ayrıca da sizlere OLAY YERİ TERK edildiğinden ceza kesilebilir ! Trafik sigortası,karşı tarafa verilen hasarı limiti ölçüsünde öder...Çok masraf yoksa,cebinizden fazla para çıkmayacağını sanıyorum...Tekrar Geçmiş Olsun !

delidumur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha ybr 125
    hocam geçmiş olsun...Ehliyetsiz de motor kullanmayalım.Kolay gelsin
    Arkadaşlar MSN de geçen rumuzum olduğundan "duyulmaz" nickini kullanıcam bundan sonra.Teşekkürler Ahmet Tataroğlu

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    geçmiş olsun hocam...ben plakamın harfleri kapalı geziyorum vallahi...ne olur ne olmaz...aptal bi ceza gelmesin arkamızdan...işi sağlama alıyorum...iyi bi halt yapmıyoruz ama herşey olacağına varıyor...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun hocam...ben plakamın harfleri kapalı geziyorum vallahi...ne olur ne olmaz...aptal bi ceza gelmesin arkamızdan...işi sağlama alıyorum...iyi bi halt yapmıyoruz ama herşey olacağına varıyor...

Seni esefle kınıyorum....
    Neden korkuyosun kanka?...Hatalı kullanmıyorsan korkmamalısın....

Dinazor üye olarak bunu yapman hiiççç yakışmadı.....
    Motorum kir pas içinde ama plakam tertemizdir her zaman....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    valla şefim çok büyük geçmiş olsun ne diyim doğru valla abi ehliyet şart bende temmuz sınavına giriyorum kayıt oldum bakalım

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    geçmiş olsun ............

Motosikleti
    inşallah gt 250 r olacak
    Arkadaşlar perşembe akşamı saat 9 da Taksimde Honda crv jipe çarptım klasik tabi adam göre göre önüme çıktı...
    Suçlu kimdi peki canıma kastedenmi yoksa ehliyetsiz benmi tabiki ben...
    Arkadaşlar sertifikamı alalı 7 ay oldu ve gidip karakoldan ehliyetimi almaya üşendim sonuç:adamın 3000 ytl zararı ve benim motorum hasarını ben ödicem.
    motorda çok bişi yok sinyalim ve kafa granajım kırıldı.
    ARKADAŞLAR EHLİYETSİZ DOLAŞMAYIN ADAMLAR CANINIZA KASTEDSE BİLE SİZ SUÇLU OLUYOSUNUZ.
    cok haklısın.arkadslar kazada siz haklı olsanız bile haksız konumuna düsüyorsunuz(sanki bende ehliyet war da )

dinmeyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1000 RR 8
    Arkadaşlar perşembe akşamı saat 9 da Taksimde Honda crv jipe çarptım klasik tabi adam göre göre önüme çıktı...
    Suçlu kimdi peki canıma kastedenmi yoksa ehliyetsiz benmi tabiki ben...
    Arkadaşlar sertifikamı alalı 7 ay oldu ve gidip karakoldan ehliyetimi almaya üşendim sonuç:adamın 3000 ytl zararı ve benim motorum hasarını ben ödicem.
    motorda çok bişi yok sinyalim ve kafa granajım kırıldı.
    ARKADAŞLAR EHLİYETSİZ DOLAŞMAYIN ADAMLAR CANINIZA KASTEDSE BİLE SİZ SUÇLU OLUYOSUNUZ.
    geçmiş olsun arkadaş

ceza konusunda verdiğin bilgiler yanlış.
    kazaya sebep olan sürücü, kanunen "ASLİ KUSURLU" hareketi yapan sürücüdür. ve ceza ona kesilir. senin kaza oluşmasında kusurun yoksa sadece ehliyetsiz araba kullamaktan ceza yersin.

senin kazanda şayet asli kusurlu sürücü karşı tarafsa ve cezayı sen ödemişsen bu kendini iyi savunamadığındandır.
    sen hiç gözlerinde korku olan bir kartal gördün mü ?

Motosikleti
    KMYCO VENOX 250

rüzgar!

Büyük Geçmiş Olsun
    ,,,,

salihgureli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar bugün çarptığım arabanın masrafı çıktı 1500 ytl ve motorumuda yaptırmadan satıyorum yarın bakmaya gelicekler 4500 ytl ye veriyorum kısmetse.1000 ytl masrafta bende varmış.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!
    www.ataturk.com

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150
    Arkadaşlar bugün çarptığım arabanın masrafı çıktı 1500 ytl ve motorumuda yaptırmadan satıyorum yarın bakmaya gelicekler 4500 ytl ye veriyorum kısmetse.1000 ytl masrafta bende varmış.
    Geçmiş olsun birader, bile bile lades demişin ama, kamyon devrilince yol gösteren çok olur derler işte, o hesap... Diğer arkadaşlara ders olur inşallah en azından...
    Sen de tez zamanda yeni motoruna kavuşursun umarım
    Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    arkadaşım bu anlattıkların hiç normal şeyler degil. bence birileri senin hakkını fena yiyor. gerçekten kazaya sen sebebiyet vermediysen bir üst makamda hakkını ara ve o masrafları verme.

geçmiş olsun umarım bu son kazan olur

doğma büyüme İstanbul/bostancı şu an muğla/ortaca
    Motosikleti
    sattım :(
    geçmiş olsun boşver en azından ders olmuş ama brazcık pahallı bi ders...
    A STATE OF TRANCE

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)