Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
17. sayfa BirinciBirinci ... 7151617181927 ... SonuncuSonuncu

Adana'da üzücü kaza!

Motovento
    REKLAM ALANI
    demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mkcelikkol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu şu ana kadar ki yazdığım en sıradışı “gezi” raporu arkadaşlar…(dikkatinizi çekerim sonuncu demedim)

19.Mart sabahı başlayan ve bir an için farklı bir boyut/zamana geçen ve sonra tekrar dünya boyutuna donen bir gezi raporu. (üzgünüm öteki taraftan fotoğraf çekemedim)

Aslini isterseniz şuan halen devam ediyorum bu geziye. Yere yapıştığım anda başlayan ve “dimdik” ayakta duracağım ana kadar devam edecek bu gezi raporu.

Peki, neler oldu? Neler yaşandı? Ne dersler çıkartıldı, çıkartılmalı? Duygular düşünceler neler, ve çok kısaca hasar raporu…

Önce biraz kendimden bahsetmek istiyorum. Yaklaşık 3 yıldır motor kullanıyorum. Honda Activa ile başlayan ve sırasıyla Honda Twister, F650GS ve CBR1000RR la devam eden 67.000km lik bir serüven.

Her km sinde yaşadığımı hissettiren bir macera…Taki 19 mart sabahina kadar. İşte o sabah olanlar nerdeyse yaşadığımı hissettiğim bir anda yaşamımı elimden aliyordu…

O sabahla ve hatta öncesindeki birçok gün için söylenecek okadar fazla şey varki…Fakat bunlar hep “KEŞKE” ile başlayan cümleler. Burada bunların bazılarından bahsedecem, sadece sevdiklerim bazi dersler çıkartsılar diye.

Böyle bir kazadan sonra, böylesine kayıplar vermişken (motorum , sağ ayağım vb…) insanın önüne iki seçenek çıkıyor. Birincisi, geçmişte yaşayıp, “keşke” lerle başlayan cümleler içinde boğulmak ikincisi ise şükredip, geleceğe umutla bakarak dimdik ayakta durmaya çalışmak. Ben yoğun bakımda yatarken birinci tarafta, karanlık tarafta bogulmuştum. Gerçi aldığım morfindenmidir nedir çok fazla düşünemiyordum ama olsun. Sonra ortopedi servisine geçince arkadaşlarımın kaza fotoğraflarını göstermesi ile beraber hayatta kalmamın bir mucize olduğunu fark ettim. O andan itibaren hep şükretmeye ve artık keşke dememeye karar verdim…Neticede kimse bir dakika öncesine bile donüp yapılan bir hatayı düzeltemiyor. Bilgisayar değiliz ki “geri al” tuşumuz olsun.

Tabi aydınlık tarafta kalmak, her zaman güçlü olmak bir insanın tek başına yapabileceği kadar kolay değil. Özelliklede kazadan hemen sonra. Fakat siz değerli arkadaşların olağanüstü desteği ile ben gümbür gümbür ayağa kalkacağım güne doğru gidiyorum. Sizlerin desteği olmadan ben bunu başaramazdım.

Bugun hastanede 5nci hafta 4 gundeyim. Daha bir sure hastanede kalmam gerekecek. Ve en az bir ameliyat daha var sol dizimden. Altımda kot pantolon oldugu icin asfaltta surtunmekten dizimde ki doku parcalanmış ve tekrar canlanmadigi icin buraya bir doku transferi yapilmasi gerekiyor. Diger harslarsa bilindigi uzere bir uzvu kaybettim, sol ayak bilegimde kırık var. Ellerde ciddi yaralar ve tendon kesikleri, serce parmaklarda kırık var… bacaklarimda derin sıyrıklar vb…

Ama hepsi gececek…

Gelelim bu kazadan alınmasi gereken derslere…

Arkadaslar – koruyucu kıyafet neler yapabiliyor gorduk. Bunların kullanılmasi sizlerin ters bir duruma dustugunuzde hayata nasil devam edeceginizi ve hatta devam edip edemiyeceginizi belirliyor. Benim uzerimde ceket ve kask vardi .Koruma olan hicbir yerden yaralanmadim. Olmayan yerlerse parca parca oldu…

Ve tabiki soylene soylene dillerde tuy piten bir diger durum. Motoru nasil kullandıgımız…
    Son pişmanlik fayda etmiyor. Umarim bunu anlamaniz icin benim gibi haftalarca yatakta yatmanız gerekmez. Motoru kullanan siz olmalisiniz. Eger adrenalin arzusu mantıgınızı devre dışı bırakıyor ve kontrolu ele geciriyorsa burada bir durmaniz lazim.

Tesaduf eseri yasicak sekilde motor kullanmayin arkadaslar

Son olarak
    ben pişman oldum siz tedbirli olun; her zaman dediğim gibi tedbirli olmak pişman olmaktan iyidir.

Hepinize bana olan desteginizden dolayi tesekkur ederim.
    baba daha öncede dilemiştim ama tekrar etmek istiyorum,büyük geçmiş olsun,kendine dikkat et hayata hoşgeldin.sevgiyle kal

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    henüz yok ama ilerde allah izin ederse olacak
    kaza haberini okuduğumda tüylerim diken diken oldu ve kendi abimmişsin kadar çok üzüldüm ağlamamak için kendimi zor tuttum delikanlıyım ya ağlamam önce böle bir kazadan ölmeden kurtardığın için şükretmeliyiz allah seni ilk önce ailene sonrada sevdiklerine bağışlamış geçmiş olsun dileklerimle kendine iyi bak ALLAHA emanet ol TRABZONLU MERT

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    çok geçmiş olsun umarım en kısa zamanda iyileşir çok üzüldüm tüylerim diken diken şuanda :(
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]BU ALANA REKLAM ALINIR[/COLOR][/FONT] ::tutkuy::

PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    büyük geçmiş olsun dostum

mkcelikkol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR'07

tekrar selam

arkadaslar,

kaza gununden bugune 39 gun geride kaldi.

beklenmedik biranda hayatim degisiverdi. zor gunleri birer birer geride biraktik. biraktik diyorum cunku heran sizlerin destegini yanimda hissediyordum ve bu sureyi sizlerin varligini hissederek geride biraktim.

yarin iyilesme surecimde onemli asamalarindan biri icin ameliyata girecem. plastik cerahi bolumu sol dizimdeki yara icin bir doku transferi gerceklestirecek. umuyorum bu ameliyat iyi olacak.

ameliyat sonrasi bir ihtimal plastik cerrahi bolumune transfer olacam. tekrar internet baglantim nezaman olur bilemiyorum.

sizlerle tekrar bir sekilde iletisim kurana kadar kendinize iyi bakin; hakkinizi helal edin.

tum desteginiz icin tesekkur ederim.

saglicakla kalin.
    tedbirli olmak pisman olmaktan daha iyidir

http://www.bikepics.com/members/mkcelikkol/

KAYA018 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 125 MH DRİFT BEYAZ ANKA KUŞU
    cok gecmıs olsun kardesım haberı okuyunca gozlerım doldu resmen ya bu araba surenler ne kadar dıkkatsızler motor kullananları hıce sayıyorlar sıkıstırıyorlar kardesım ınsallah en kısa zamanda saglıgına kavusursun allah kımseye kaza bela vermesın

sende helal et kardesım allah en kısa surede sıfa versın

pazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kemal abi, umarım yarınki ameliyatın başarılı bir bir biçimde gerçekleştirilir.
    Teyzemin durumundan dolayı bir suredir yanına ugrayamadım, gelecek haftaiçi mutlaka gelecem.Kendine iyi bak.Gorusmek uzere.

msoysarac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125
    abicim inanıyorum ameliyat iyi geçecektir... allah güç versin.. kuvvet versin. bi an önce sağlığına kavuşman dileğiyle.. hoşçakal..
    [B][COLOR="DarkRed"]Tecrübeler en iyi öğretmenlerdir. Yalnız masrafları biraz çoktur.[/COLOR][/B] :) :)

baco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Speedfight2
    acil şifalar diliyorum kardeş seni böle online görmek çok güzel
    Bacoman

Motosikleti
    Kapatalım bu bahsi lütfen..
    başarılı bi ameliyat olmasını diliyorum

choppersile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Arkadaşım,

Başarılı bir ameliyat geçirmeni diliyorum.Allah yardımcın olsun.
    ŞAMPİYON FENERBAHÇE...MONDİAL 150 ZAT...

Motosikleti
    inşallah gt 250 r olacak
    mkcelikkol
    hep senin yanındayız bunu bil. ameliyatın inşalah iyi geçerde biran önce aramıza dönersin.kendine çok iyi bak abicim

dinmeyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1000 RR 8
    geçmiş olsun sevgili kardeşim.

Her işte en zor olan "ilk hareket" dir. aracın harekete başlaması, ders çalışmaya başlamak vs.

sen kazadan sonra içine çekilip büzülmek yerine hayata sarılıp aslanlar gibi yaşamaya devam etmeyi seçmişsin.

HELAL OLSUN

ilk hareketi başarmışsın, gerisi sivrisinek vızıltısı gibi gelir sana.

kaza haberini okuduğumdan beri sana fiziksel/zihinsel güç vermesi için Allah' a dua ediyorum.

inşallah çok daha iyi duruma gelrisin, Allah şifalar versin kardeşim
    sen hiç gözlerinde korku olan bir kartal gördün mü ?

siyahlimuzin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T - I
    geçmiş olsun abicim
    iyi haberlerinizi beklioruz

Motosikleti
    yok ama ölümüne raceeeeee
    çoooooookkkkkkkkk geçmiş olsun aklın yerine gelmiş ama sana zarar geldikden sonra .
    neyse zararın neresinden dönersen kar yanımızda olman çok güzel moralin her zaman yüksek olsun iyiki varsın çok geçmiş olsun

Motosikleti
    ne istersen var :P
    kardeşimin 2 gün önce yanındaydım, aslanlar gibiydi, yarınki ameliyatı da umut ediyorum iyi sonuçlanacak ve pek yakında (ki bu zaman çok kısa zaman olur) sürpriz yapacaz herkese

merak etme kardeşim, kimseye söylemicem, aramızdaaa

tez iyileş
    [COLOR="Red"][B]geçmişte BUnReCU idi[/B][/COLOR]
    [B]ama hâââLâââ[/B]
    [B][COLOR="Magenta"]chica del viento[/COLOR][/B] [B]of 01 [/B] :cherry: & [B][COLOR="Lime"]miss dr[/COLOR][/B] ::159::

cgl125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mkçelikkol bu olay karşısında çözülmeyişine bütünüyle duruşuna saygı duyuyor seni tebrik ediyorum acil şifalar tekrar
    her şey mümkün değil
    hiç bir şey de imkansız

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    geçmiş olsun dostum, bu günlerde geride kalacak inan.ileride tekrar dostlarınla beraber gülüp eğleneceksin.daha nice güzel günler geçireceksin.
    azmini hiç yitirme, moralini hep yüksek tut.biz sana her zaman desteğiz, bunu sakın unutma...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kardeşim inşallah ameliyatın iyi geçer.moralin hep iyi olsun,dinç ol...sevgiyle umutla kal

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150
    Alıntı mkcelikkol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar,

kaza gununden bugune 39 gun geride kaldi.

beklenmedik biranda hayatim degisiverdi. zor gunleri birer birer geride biraktik. biraktik diyorum cunku heran sizlerin destegini yanimda hissediyordum ve bu sureyi sizlerin varligini hissederek geride biraktim.

yarin iyilesme surecimde onemli asamalarindan biri icin ameliyata girecem. plastik cerahi bolumu sol dizimdeki yara icin bir doku transferi gerceklestirecek. umuyorum bu ameliyat iyi olacak.

ameliyat sonrasi bir ihtimal plastik cerrahi bolumune transfer olacam. tekrar internet baglantim nezaman olur bilemiyorum.

sizlerle tekrar bir sekilde iletisim kurana kadar kendinize iyi bakin; hakkinizi helal edin.

tum desteginiz icin tesekkur ederim.

saglicakla kalin.
    Aramıza tekrardan hoşgeldin kardeşim. Seni tekrar görmek bizi ne kadar mutlu etti bilemezsin
    [CENTER]Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım :P[/CENTER]

REKLAM ALANI
17. sayfa BirinciBirinci ... 7151617181927 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)