Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Mt üyelerinden Boy'un üstüne Kapi Açtilar

Motovento
    REKLAM ALANI

geçmiş olsun...
    ya heppp ya hiçç...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Peril - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çokgeçmiş olsun mehmetçim ya dehşet insanlar bunlar bakmıyorlar aynalara.bende kaç kere atlattım öle..

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Metehan, sağdan gidiyor olmak benim hatam, buna itirazım yok zaten. Ancak taksinin normal şeridinde giderken sinyal vermeden, sağa yanaşmadan adam indirmesi, yolcunun da kapıyı açarken arkasını kollamaması hata bence. Haa ben arkama bakmam dersen bu benim değil, kendi hayatına önem vermemen demektir çünkü taksiden bir iki saniye daha arkada olsaydım yolcuya çarpıp öldürebilirdim. Senin yine araçtan inerken kontrollü inmeni tavsiye ederim.

Abi olay şimdi netleşti...Eğer araç sürücüsü en sağ şeritte olsa bile indirme bindirme yapabileceği yerler haricinde kapısı açılmışsa kaza hak yüzdesi senin lehine olur...(Bu arada artık 8/8 vs değilde % 30-%40 gibi oranlar kullanılıyor bunu yazmayı unutmuşum...)

Abi mesele nerde biliyormusun...Mesele hangi araç bu lanet kurallara uyuyor...Yani senin gibi tecrübeli bir ustanın bu tongaya basmasıda ayrı bir altının çizilmesi gereken durum...farklı motorda olmak dikkatini tecrübeni etkilemez herhalde...Ama ben inanıyorum ki 1000 rr olsaydı sen o an o taksinin yanında asla olmazdın...Bu kazayıda asla yaşamamış olurdun...Bence cıbırı ve trafiği ciddiye almadın pek veya motoru garipseyince kuralları/dikkatini önemsemedin...Özgüvenin hata yapmana sebep oldu...Ya da 1000 rr daki o özeni cıbırla göstermedin...Sende biliyorsun ki 1000 r böyle bir hatayı affetmezdi...Yani olur insan hayatında böyle dalgınlıklar ve kaza bu...Düşmez kalkmaz bir Allah derler...Bir parmak kırılsın ama bir daha kaza haberini duymak istemem baba...Bu son olsun taammı...

Ama bu Riva yolunda kaza yapan arkadaş için ne diyorsun....200 le girmiş viraja...motoru bırakmış..Bir yorumlasana şu kazayı abi...detayları buldum ben...

http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=22999
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @mete_han
    Ama bu Riva yolunda kaza yapan arkadaş için ne diyorsun....200 le girmiş viraja...motoru bırakmış..Bir yorumlasana şu kazayı abi...detayları buldum ben...
    Yaklaşık 200km ile sağa kıvrılan vraja girmiş önündekini geçemeyince iyice dışarı açılmış bu sırada karşıdan gelen aracı görünce motoru yere bırakmış motor 200km hızla yere düşünce şasesi 3 parçaya ayrılmış ve yaklaşık 300mt bir uzaka derenin içine parça parça savrulmuş. Motordan o hızla düşen sürücünün üzerinden malesef araba geçti kan içinde kalan sürücünün boynu kırıldı ve yaşamına veda etti.

Yoruma gerek var mı bilmiyorum? Riva yolunda 200 km/h gibi süratle viraja girecek kadar kendine güvenen insanlar için diyeceğim tek şey, geçmiş olsun olur. Pek geçmiş olmamış çünkü adam hayatını kaybetmiş. Kendine güvenmek iyi bir özelliktir ama bu "bana birşey olmaz" düşüncesine dönüştüğünde bu aptallıktır! Madem bu kadar iyisin git yarışlara katıl değil mi? Hem çok daha ucuza malolur sana, hayatını kaybetmektense...
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

Motosikleti
    Abi haklısında ne bileyim bugün Hürriyetteki fotoları gördümde üzüntüm katlandı...Makinesi fena bişey Suzuki Replica...Arkada 2 evlad bir eş bıraktı değdimi acaba bu hız sevdasına...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    geçmiş olsun...
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

ilnapoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor
    geçmiş olsun Boy... gerçekten özellikle trafikte çok daha fazla dikkat etmek gerekiyor.. Aynıkaza benim başım da geldi parkeden aracın sürücüsü kapıyı açınca benim kapıya çarpmamla yeri öpmem bir oldu.. bi kaç metre de sürüklendim.. vücüdumun sol tarafı 1 ay ağrıdı ilk hafta topalladım.. ama fazlası yoktu, motorda da hasar vardı tabi.. neyse sadece taksiciler değil duran araçlara bile dikkat etmek lazım.. bana kapıyı açan araç park etmişti.. yani ben öyle sanıyodum.. neyse yine geçmiş olsun..

peki, bişeyi merak ettim. Parmağın neden kırıldı, bi yere mi sıkıştı hatırlıyo musun? ne oldu da parmak kırıldı yani..

geçmiş olsunnn kardeşşş üzüldüm boy abi

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Geçmiş olsun.

İnşallah en büyük kazan bu olur.
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

destinyofrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GSX-R 600
    Alıntı Peril adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çokgeçmiş olsun mehmetçim ya dehşet insanlar bunlar bakmıyorlar aynalara.bende kaç kere atlattım öle..
    Katılıyorum canım sana

Çok geçmiş olsun arkadaş

Ve eklemek istediğim bişi var mümkün oldukça arabanın sağından gitmemeye bakıcaz çünkü biz motorları cidden görmüyorlar arabada sağ ayna kullanılmıyo neredeyse sonrada olan bize oluyor

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Arkadaşlar bugün ilk defa elimin gerçek halini gördüm, pek iç açıcı değil valla. Görmek isteyenler için resim çektim. Bir de röntgen filmini koyuyorum. Görmek istemeyenler resimlerin büyük halini açmasın...

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    abi o teller ne öyle ya

çok feci olmuş...

çok geçmiş olsun

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @ilnapoli
    peki, bişeyi merak ettim. Parmağın neden kırıldı, bi yere mi sıkıştı hatırlıyo musun? ne oldu da parmak kırıldı yani..
    Taksiden inen adam kapıyı açınca kapı tam olarak benim parmağa geldi. Hiç frene basacak vaktim olmadı. O hızla tüm kütle ağırlığı parmakta patladı. Parmağın bugün kesilerek değil darbenin basıncı ile patladığını öğrendim doktordan. O yüzden üstteki ikinci resimde gözüken siyahlık şeklinde açık yara oldu. Patlamayla bu rengi alıyormuş deri. Orada da ciddi dikiş var.

johny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abim benim yaw...Bu kadar kötü olduğunu bilmiyordum...Bandajlıyken gayet mutlu ve mesuttum...Akşam akşam midem kalktı...Ama bu yöntemle iyileşeceği için bir şey diyemiyoruz...Tam ogrish lik fotolar...
    Resmi resmi ezilme sonucu patlamış...Bende kesik sanıyordum senin gibi...
    Neyse iyileşmesini beklemekten başka çare yok...
    Deliriyorsun şimdi motora binebilmek için...Ondan da adım gibi eminim
    Ne kadar çok şey bilirsen bil; anlattığın, karşındakinin anladığı kadardır...

Motosikleti
    dostum tekrardan geçmiş olsun...Parmağın hali pek hoş görünmüyor...

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Mehmet,

Hakikaten bir önceki resminde parmak bandajlı, yüzünde bir tebessüm falan daha moral vericiydi...

Bu resimleri görünce, ilk düşündüğümüzden çok daha fazlası olduğu anlaşılıyor.

Bir kez daha geçmiş olsun ! Umarım bir daha başına böyle birşey gelmez.
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Gelişim Sürücü Kursu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600
    memet örümcek parmak olmuş
    terliksi parmak
    Gelişim Sürücü Kursu
    0216 330 54 44
    0216 336 62 77
    www.gelisimsurucu.com
    msn: ehliyet@msn.com

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Parmakta tel olması işe yarıyor, salladım Haliç suyuna olta misali, bir sürü balık yakaladım hehehheheheeee

Sadobey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun Marauder JL 150
    abi geçmiş olsun.
    O kadar kostüm kıyafet parmak için mi giydin. İnşallah başka birşeyin yoktur.

Düzeltme: diğer resimleri şimdi gördüm. Teller öylemi kalacak. çıkık çıkık zor olmazmı öyle takılır falan biryerlere
    Sadobey

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Hadi Mehmet cim senin kaza topiğin mi benim ki mi daha çok ilgi görecek.Benim ki 3 ay kaldı.3 ayın sonun da kendim kilitle dedim modlara

Şaka bi yana insan gördükçe sinir oluo, yani bana biri kaza dedi mi sinirleniorum.
    3 ay oldu hala kazayı soruyolar....
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler