Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

yeni scooterim yol arkadaşım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA CBR 250R / MONDİAL DRiFT 125
    merhabalar. daha önce yamaha r25, honda cbr250r, mondial mt250, honda activa 100 kullanıp bu formda zaman zaman yazmıştım. siz arkadaşlara, ustalara, abilere sorular sorup fikirlerini almış çokça yardımlarınızı görmüştüm.

uzun zamandır yaptığım scooter araştırmalarından sonra “2022 sym jet 14 abs 200i” aldım. malum günümüz şartlarında japon italyan ingiliz motosikletlere yaklaşmak zorlaştı. çinlerde yaşadığım kötü tecrübe sonrasında sadece scooter üreten japon kalitesine yakın tayvan ürünü sym almaya karar verdim. şehir içi ve komşu illere gitmek için kullanacağım.

tercih sebebim seramik alt motor, düşük yakıt tüketimi, büyük digital ekran, konfor ve ivmelenme oldu.

sym jet 14 200i abs

aLoneman, CRF, BOO_74 ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Güzel günlerde kullan kazasız cezasız , Sym kalitelidir benim ufaklık Peugeot Tweet 24bin e geldi Sym Harmony ile birebir aynı makina sıfır sıkıntı , hava soğutma olduğu için iki kişi uzun rampalarda tapagaz zorlama uzun yıllar binersin..

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Hayırlı olsun kazasız belasız

Motosikleti
    falcon flash 100
    Hayırlısı olsun. Güle güle kullan.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Hayırlı uğurlu olsun.
    Keyifle kullanmanızı dilerim.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Uzun yillar gule gule kullanin.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin.

Kazasız belasız , güle güle kullanın.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun. Kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim.

Bu arada SYM sadece scooter üretmiyor. 125 cc.'den 300 cc.'ye kadar çeşitli hacimlerde vitesli motosikletler de üretiyor. Çok beğendiğim bir modeli de SYM NH-T300. Türkiye pazarına getirmiyorlar.
    dundanbiri ve erensel bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Hayırlı olsun. Güle güle keyifle kullanın.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    hayırlı olsun umarım çok yakmıyordur
    bizim bi arkadaşta sym 125 var şehir içinde alıp işe vs gideyim dedim aq tenere 660 gibi yakıyordu 1 hafta da geri verip tenere yi kullanmaya başladım
    düşman başına yani evet sağlam mı sağlam bunun aynısı motosikleti

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...28161507/detay

Motosikleti
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun umarım çok yakmıyordur
    bizim bi arkadaşta sym 125 var şehir içinde alıp işe vs gideyim dedim aq tenere 660 gibi yakıyordu 1 hafta da geri verip tenere yi kullanmaya başladım
    düşman başına yani evet sağlam mı sağlam bunun aynısı motosikleti

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...28161507/detay
    yukarıda harmony yazmışım yanlış hatırlamışım symphony olacaktı , linkteki 200 lük olanı (esasen 160 cc) 125 den bir tık fazla yaksada 660 cc motor kadar yakması imkansız yahu , benim 125 lik ful şehir içi durkalk çok kısa mesafe kullanmama rağmen 5 lt deposuyla 250 km gidiyor bunun neredeyse yarısı iki kişi ve dolu çanta ile..

Motosikleti
    R25
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yukarıda harmony yazmışım yanlış hatırlamışım symphony olacaktı , linkteki 200 lük olanı (esasen 160 cc) 125 den bir tık fazla yaksada 660 cc motor kadar yakması imkansız yahu , benim 125 lik ful şehir içi durkalk çok kısa mesafe kullanmama rağmen 5 lt deposuyla 250 km gidiyor bunun neredeyse yarısı iki kişi ve dolu çanta ile..
    Beyefendinin söylediklerine katılıyorum, sym orbit 125 ve orbit 2 kullandım 1 tl yaktığını bile gördüm. Resmen içiyor benzini. Motor olarak sağlam motorlar yapıyorlar fakat yakıt konusunda bir adım ileri gidememişler. Sizin motor hangisi acaba 5 lt ile 250 km gidiyor, kuryelik yapıyorum direk ona geçeyim Türkiye’nin en az yakan motoru diye övülen Honda dio kullanıyorum 100 km ye 50 tl yakıyor. Yarı yarıya, belki benim motorda sorun vardır ama pcx bile 2.3 yakıyor. Siz nasıl 5 lt ile dur kalk vs yaparak 250 km gidiyorsunuz anlayamadım

Motosikleti
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyefendinin söylediklerine katılıyorum, sym orbit 125 ve orbit 2 kullandım 1 tl yaktığını bile gördüm. Resmen içiyor benzini. Motor olarak sağlam motorlar yapıyorlar fakat yakıt konusunda bir adım ileri gidememişler. Sizin motor hangisi acaba 5 lt ile 250 km gidiyor, kuryelik yapıyorum direk ona geçeyim Türkiye’nin en az yakan motoru diye övülen Honda dio kullanıyorum 100 km ye 50 tl yakıyor. Yarı yarıya, belki benim motorda sorun vardır ama pcx bile 2.3 yakıyor. Siz nasıl 5 lt ile dur kalk vs yaparak 250 km gidiyorsunuz anlayamadım
    bendeki motor Peugeot Tweet 125 cc 100 km de 2 lt yakıyor , diğer sukuterim Piaggio Medley 150 cc 99.500 km de ortalaması 2,5 lt civarı , 3 sene evvel İstanbul'dan Turgutreis e gittim sakin sürdüm 1,9 lt tüketti Piaggio..kuryelerin sakin gittiğine şahit olmadım tüketimin yükselmesi normaldir ama 125 cc motor 660 cc 200 kg bir motor kadar yakmaz mutlaka bir sorun vardır..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben onun yakıt değerlerini görüp spcay alpha aldım o çok iyiydi yakıt konusunda yani şehir içi kullandığım için 100 km de 2 lt ortalama vardı
    şuan yuki cub var oda 100 km de 2.3 lt civarı benzin yakıyor şehir içinde
    ASLINDA EN AZ YAKANLAR innova 125 ve crpton 110 bunların da yakıt sarfiyatını 1.7 lerden bahsediyorlar
    bir çok çinli cub kullandım yakıtlar ortalama 2 2.3 arasında şehir içinde
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Kazasız, belasız selametle.

Motosikleti
    zn125-nmax-mt25-xmax300-mt09-tracer7-xmax250-jet14
    öncelikle hayırlı olsun, kazasız ve güzel günlerde kullanın. ben de haziran sonunda aldım aynı motordan sıfır km olarak. çok binme imkanım olmadı 650 km de henüz ancak bu kısıtlı kullanımda epey memnunum. muadili japonlara göre biraz titreşim biraz da top speed olarak eksikleri olsa bile mevcut piyasa şartlarında en mantıklı seçimi yaptığınızı düşünüyorum. yukarda yakıt konuşan arkadaşlar için henüz rodaj bakımı yaptırmadım şehir içi 3,1 lt/100 km şu anki bendeki durum, rodajdan sonra 2,8-3,0 aralığına düşer diye umuyorum.

Motosikleti
    RKS WİNNER 200
    Hayırlı olsun.

Motosikleti
    cıks
    hayırlı olsun

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)