Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

motor almadan ilk kazamı yaptım

Motovento
    REKLAM ALANI
    kapişş_çocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    karar aşaması ? :)

bir ay önce evlere servis elemanı olarak bi yere işe girmiştim ordan vakit bulup buraya da giremiyodum. ama bugün izinliyim ve hemen koşa koşa buraya geldim.

neyse kazamı anlatayım. yine sipariş geldi ve motora atladım (honda activa). sipariş geç kaldı diye acele ediyodum. sağdan trafiğe ayak uıydurup 70 le gidiyodum. aniden sol şeritten artist bir vatandaş dıptıs müzikle 10-15 metre önümdeki sokağa daldı. ben de arabaya çarpmamak için (soldan araba gelebilir diye) sağa kırdım. sokağa girip arabadan kurtulmak için. ama tam benim daldığım sırada adam frenlere asıldı. ben de frenlere asılmama rağmen olduğu gibi kaya kaya arabayla yan yana yapıştım. o an kendimi arabanın üstünde buldum. fakat vatandaş gaza asılınca bu sefer de arabanın üstünden yere düştüm. ama çarpma sırasında sol bacağım motorla araba arasında sıkışmıştı. o yüzden yerden uzun bi süre kalkamadım. üzerimde sadece mont ve kask vardı o yüzden sadece bacaklarım yaralandı. arabadaki vatandaş ise sağ camına motorun sol elciği girmesine rağmen gaza basıp kaçmak için uğraşıyodu. motoru yaklaşık 10-15 metre sürükledikten sonra motor yere düştü.( motorun sürüklendiğini de etraftan beni kaldıranlar söyledi.) arka tekeri ezip geçti. adamın plakasını alabilseydim hemen polisi arayacaktım. ama ben yerdeyken plakadan çok bacaklarımın derdine düşmüştüm. şu an sol bacağımın dizden altı acayip şekilde şişti ve yürüken çok zorlanıyorum. sağ bacağımda ise yere düşerken vurmuş olmalıyım dizimde ve bileğimde morluklar var ve boynumun sol tarafında hafif bir ağrı var. onun dışında kask olmasaydı ve mont olmasaydı heralde kafamda ve kollarımda da morluklar olurdu.( belki de daha kötüsü). neyse biraz toparlandıktan sonra şubeyi aradım ve beni ordan aldılar. motorda ise kırık iki ayna , dağınık bir ön takım , ve yamuk jantlı arka teker var. çizikler ve ayrıntıları da cabası. motor bir hafta sonra gelecekmiş.

gerçekten de motor süren insanları insan yerine koymayıp basıp geçenler varmış.
    ,
    bugün izinliyim ve rapor alıp bi kaç gün dinlenmek istiyorum. daha önce ufak tefek kazalar yaşadığım için biraz alışkınım ama böylesine yani uçarcasına bi kazaya alışkın değilim. bacağım motorla araba arasında sıkışmasaydı arabanın üstünden uçup arka taraftaki duvara çarpabilirdim. olasılıkları düşünüyorum da bazen verilmiş sadakam varmış diyorum kendi kendime. kendimde suç bulamıyorum. keşke bulsam da oh iyi olmuş bana desem kendime.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    thedentist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha cygnusX ve honda VFR 800
    geçmiş olsun kardeş...

mici_ceko_4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda today50*2+pioneer 200cc cross
    geçmiş olsun ...

FutureShock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    Geçmiş olsun.Son kaza olsun...

vışşşş bazı trafık okuzlerı yuzunden bole oluyor buyuk gecmıs olsun

scooterman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 hs
    trafikte insandan çok öküzler araç kullanıyo zaten.büyük geçmiş olsun kardeş.

Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    Annesini işten almaya gidiyormuş o arkadaş ve gecikmiş o yüzden durmamış kaza mahallinde.. Annesi seyyar çalışıyormuş da, kusura bakmasın diyor kendisi..
    Kralını tanımam. Edirne Motorcycle Club!!!

Keane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM125T-10V
    Geçmiş olsun arkadaşım

kapişş_çocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    karar aşaması ? :)
    herkese teşekkür ederim.

Alıntı cenkmenderes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Annesini işten almaya gidiyormuş o arkadaş ve gecikmiş o yüzden durmamış kaza mahallinde.. Annesi seyyar çalışıyormuş da, kusura bakmasın diyor kendisi..
    bu arada cenkmenderes, arkasından söylediklerimin haddi hesabı yok. onu tanıyan herkesin kulakları çınım çınım çınlamıştır. eminim.

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    geçmiş olsun,daha beterinden korusun.en büyük kazan bunla kalır umarım

kardeş çok büyük geçmiş olsun benzer bişeyi bende yaşadım ama hızlı değildim aman dikkat et senin canın daha önemli sipariş 10 dk geç gitsin boşver sana bişey olmasın.inşallah bacağın çabuk iyileşir ama eğer şiştiyse iç kanama olmuş olabilir(bacağının içinde damarlar yırtılınca kaslarına basın uygular ve kasların şişer)
    Kask tak!

Xmaxman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner VXR 200
    Bence mutlaka ama mutlaka hemen doktora görün.. çok ciddi sonuçları olabilir. ayağım şişti felan demişsin..aman dikkat !!!!
    vınnnnnnnnnn !!!

nickjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motordan inilmeyen inilirse tekrar binilemeyen bi yerden
    geçmişler olsun

reDragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 zn
    çok geçmiş olsn
    125 ZN
    06 ZN 181

on7_kral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun kardeş allah daha kötüsünden korusun
    motosiklet.net@hotmail.com (İsteyenler Ekleyebilir)

kamilaslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    acemilik zealsun zs 200 ileride inşallah yamaha r6 ya da honda cbr600
    çok geçmiş olsun
    34 GS 7131

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok geçmiş olsun.Eğer gitmediysen bencede hemen bir doktora görün...Şirket motorun tamir parasını senden istemek gibi bir açlık yapmamıştır umarım?
    Alıntı godfather adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin canın daha önemli sipariş 10 dk geç gitsin boşver sana bişey olmasın.
    O tür yerlerin çalışma prensibini bilmiyorsun sanırım...O sipariş 10 dakika geç giderse,arkadaşımızı işten bile atabilirler.Sen onun canının patronu için siparişten daha önemli olduğunu mu sanıyorsun?Bende pizza vs. siparişi sık sık veririm ama bana gelenlere de söylerim,10-15 dakika geç olsun ama Allah aşkına yavaş gel...Çünkü biliyorum onun hızlı gelmesinin benim yemeği daha erken yememin dışında başka etkilerininde olduğunu.Ama kaç kişi bu düşüncede ki?Müşteri için tek düşünce var,çabuk olsun...Bir katalogda görmüştüm 10 dakika da jet servis...Düşünüyorum da geleceği yol 10 dakika sürüyor,bu adam hiç mi ışıkta durmayacak,hiç mi paketin çıkmasını beklemeyecek,hiç mi ışığa takılmayacak?
    Bir arkadaşıma (kurye)patronu 5 dakika vermiş,Alsancaktan Gaziemir serbest bölgeye,tıra yetişmesi gerekiyormuş ve eğer kaçırırsa maaşından keseceğini felanda söylemiş.O yol full gaz ve ışıklarda hiç durmadan bile gelse 125 cc lik ybr motoruyla yaklaşık 9-10 dakika sürer.Peki bu adam hiç durmayacak mı?Hiç ışığa,trafiğe takılmayacak mı?
    Dahası bu patronunun umrunda mı?...
    Allah kolaylık versin ne diyim,zor iş...

xasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun kardeşim

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    geçmiş olsun kardeşş
    98 Beygir.....

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı forrap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O tür yerlerin çalışma prensibini bilmiyorsun sanırım...O sipariş 10 dakika geç giderse,arkadaşımızı işten bile atabilirler.Sen onun canının patronu için siparişten daha önemli olduğunu mu sanıyorsun?Bende pizza vs. siparişi sık sık veririm ama bana gelenlere de söylerim,10-15 dakika geç olsun ama Allah aşkına yavaş gel...Çünkü biliyorum onun hızlı gelmesinin benim yemeği daha erken yememin dışında başka etkilerininde olduğunu.Ama kaç kişi bu düşüncede ki?Müşteri için tek düşünce var,çabuk olsun...Bir katalogda görmüştüm 10 dakika da jet servis...Düşünüyorum da geleceği yol 10 dakika sürüyor,bu adam hiç mi ışıkta durmayacak,hiç mi paketin çıkmasını beklemeyecek,hiç mi ışığa takılmayacak?
    Dahası bu patronunun umrunda mı?...
    Allah kolaylık versin ne diyim,zor iş...
    burda da proleter bir yaklaşım yakaladın ya helal olsun sana yani.
    memlekette hiçmi insan evladı patron yok, hiç mi sabırlı müşteri yok; var tabi.... ben de aynı şekilde sipariş verdimmi motorla 2 dakikalık mesafeden yeri geldimi 30 dakikada geliyor ve bu zamana kadar sesimi çıkarmadım.

kapişş_çocuk
    hiçbir şey senin canından önemli değil, biriki dakika kazanacağım diye hayatını tehlikeye atma. forrapın dediği gibi patronlar gündelik hayatta pek karşımıza çıkmaz daha çok proleter amaçlı türk filimlerinde oynarlar
    ama yavaş gitmezsen sana çarpan öküz gibilerine daha çook rastlayacaksın.
    geçmiş olsun, en kötü kazan bu olsun.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler