Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Az Önce 2 Motorcu Öldü !!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Tabiki savaş abi ben o konuda birşey demiyorum. Ama ne olursa olsun korumalar olsaydı bence daha farklı olurdu
    Okan ACAR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    seflek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VOLVO S40 CLASSIC
    ya abi, bırakın bu (martavalları dicem ayıp olucak) tesellileri!
    şehirlerarası BÖLÜNMÜŞ yolu keserken 120 km süratle gelen bir arabanın altında kaldığında
    hangi kask, hangi eldiven korur seni?
    en iyi korumalara sahip bir motorcu; PEÇETEYE SARILMIŞ BİR YUMURTA KADAR KORUNUR!
    lütfen kendimizi kandırmayalaım.
    adam olalım da, trafik kurallarına uyalım.
    otomobillerden 10 kat daha dikkatli kullanmak zorunda olduğumuzun bilincine varalım.
    öldükten sonra kim haksızmış polemiği çok geyik duruyor.
    allah tüm motorcuları kazadan, beladan korusun! amin.
    [U][COLOR="Red"][B]NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE![/B][/COLOR][/U]

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    üstünde nası bir koruma olursa olsun hiç bi şey değişmezdi 150 m ilerde bulunmuş vefat edenler..bir araç size 140 km ile çarpacak ve siz 150 m uçacaksınız...değil kask üzerinizde zırh olsa değişen bişey olamz kimse kendini kandırmasın ...

İHTİYAR yaya geçidi ne demek biz biliyoruz ...dikkatini çekerim kaza olan yer ayrılmış yol ...ve motorlu sürücü karşıya yaya geçidinden geçiyo orası adı üstünde yayalar için motor veya araba için değil..ben uzun zaman yurt dışında yaşadım ingilterede zebra kros denilen yaya geçidi vardır her iki ucunda yüksekliği yaklaşık 3,5 metre olan karpuz lambalar bulunan yaya geçidi ...bu geçiti inanın 1 km den görürsünüz .. ve hızınızı ayarlarsınız ...olaki birine bu geçitte vurdunuz ha çekip kafasına silah dayamış öldürmüşsün ha araba ile vurmuşsun ..cezalar bu kadar ağırdır ..bi akşam eve dönerken yayayı farketmedim ve yaya adımını geri aldı ..yaya beni şikayet eder korkusundan arabayı hemen park ettim gittim yayayı karşıya kadar geçirip (yaşlı bi amcaydı) yüzlerce defa özür diledim ...adam beni şikayet etse inanın en az yatacağım 6 aydı içerde çarpmadığım halde sadece yol vermedim diye bu ceza ...ayağı zebra krosa koydunmu iş biter...arabalar sana mecbur yol verecek ...

ama yaya geçidi yayalar içindir ...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı DevilRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SaRı ŞeYTaN MonDi
    vay beee turkıyedede bole olsa keske

Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    evet bende bu günlerde yaya geçidininden geçen motorları görüyorum e bunlarda motorcu olamaz tabirini yapıştırıyorum bence çin motorları biz bozuyo

Dartmaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS-250 Simsiyahh...
    Su gavurun tek bir seyine ozenmisimdir trafigine... Ne yazikki terbiyesiz, saygisiz, bencil insanlarla dolu yada altlarina araba alinca boyle olan insanlarla dolu bir toplumda yasiyoruz. Motorlu,yaya, bisikletli ne olursan ol bu insanlarla ayni ortamda yasama hakkin yok senin.
    Hatayi yapana basacaksin cezayi-para ve hapis- bak bakalim yapabiliyorlarmi, polisin gozu onunde ters yola girenler, kirmizida gecenler niye yapiyorlar bunlari, cunku biliyorlarki baslarina hicbirsey gelmeyecek. En yetkilisi gelsin ispatlarim, en merkezi yerlerde gorevli memurun gozu onunde saatte en az 10 tane buyuk ihlal oluyor.
    Ne zaman kurallar uygulanmaya baslar , ozaman dogru duzgun bir toplum oluruz.
    Kayiplarimiza Allahtan rahmet dilerim, elden ancak bu geliyor bu durumda.

Not: Cinler bizi bozmaz tam tersine bizi motorize yapar, bizi bozan cehalettir, vurdumduymazliktir
    Think Darkside

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    allah rahmet eylesin, mekanları cennet olur inşallah...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

champion_ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XVS 650 DRAGSTAR
    allah rahmet eylesın

kenya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Silverwing 400
    Alıntı Dartmaul adlı üyeden alıntı
    Not: Cinler bizi bozmaz tam tersine bizi motorize yapar, bizi bozan cehalettir, vurdumduymazliktir
    Kardeşim katılıyorum... Çin motoruda olsa başka motorda olsa, o alet kendi başına gitmiyo onu götüren yöneten bi sürücüsü var. O sürücüyü değiştirir, eğitim verir, insana saygılı olmayı öğretirseniz sorunlar biter. Ama böyle devam ederse daha çook haber okuruz böyle.... Allah ölenlere rahmet kalanlara sabır versin...
    İnandığınız gibi yaşayamazsanız, yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız...

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı
    GÜZEL KARDEŞİM ORASI MESKUN MAHAL OTOBAN DEĞİL KAZA YERİNDEN 50 METRE ÖNCE---50 KM---- TABELASI VAR.
    aa bilmiyordum evet ozaman 50km ile gelse motosikletli arkadaş onu fakederdi herhalde. ama işte herkez kurallara uysa zaten kaza olmaz. karşımızda böyle iki ayaklı... oldugunu hep göz önünde bulundurmamız gerek. evet araba sürücüsü büyük bir hata yapmış o hızla gitmekle. ama arkadaşımız yaya geçidini kullanmasa normal yolu kullansa belkide hiç kaza olmayacaktı. yani araba sürücüsün hatasına arkadaşımızda hata ile karşılık vermiş
    tekrar başımız sagolsun

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    bu kadar acele etmeye ne gerek vardı... sonuçta can var ortada.... allah rahmet eylesin...
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

jar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah rahmet eylesin ..50 km tabelası olan yerde de o kadar hızlı gidilmez be kardeşim..
    inner fear is your worst enemy..[FONT="Century Gothic"][/FONT]

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Herkes rahmetli motorcunun ve eşinin ölümünde motorla yaya geçidinden karşıya geçmesinin yanlışlığını vurguluyor,buraya kadar tamam.Peki bu adam motorundan inip iterek motoru geçirseydi yine yanlış bir iş yapmış olurmuydu,motoru atıp kaçabilirmiydi?
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı
    Herkes rahmetli motorcunun ve eşinin ölümünde motorla yaya geçidinden karşıya geçmesinin yanlışlığını vurguluyor,buraya kadar tamam.Peki bu adam motorundan inip iterek motoru geçirseydi yine yanlış bir iş yapmış olurmuydu,motoru atıp kaçabilirmiydi?
    abi sen yerden göge kadar haklısın hiçbirimizin araba sürücüsünü savundugu yok. adam resmen azrail gibi geliyormuş.. fakat bir motorla bir yayanın o geçitten geçmeleri bir olurmu?
    o motosiklet yaya geçidinden geçerken saga sola baksa gelen arabayı farkederdi . resimlerden görüldügü kadarıyla düz yol görüşünü engelliycez keskin viraj yok. yayanın o geçitten geçerken ortalama hızı kaç km sence ?? 1km belki daha az. yaya arabayı farkedince geri adım atar. fakat motosikletli arkadaş sagını solunu kontrol etmeyim hızla direkt yola atladıysa son anda arabayı fark etse bile o saniyeden sonra yapacagıbirşey kalmıyor. ama en azından sagına soluna bir baksa ne geliyor ne gelmiyor diyeee
    neyse bu satten sonra onlar için yapacak birşey yok ama en azında bundan sonraki olayları birazda olsa engelliyebiliz.
    arkadaşlar lütfen birazdaha dikkat. karşımızdakinin nekadar dikkatli oldugunu bilimyoruz. onun için trafikte hata yapmamaya özen gösterirken karşı tarafın yapacagı hatalarıda gözönünde bulundurmak lazım
    biraz uzun oldu

melihkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vespa et_4
    allah kimsenin başına vermesin:(
    Ne olursa olsun yaşamaya mecbursun...

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    walla savaş abiye katılıyorum.. o darbeye montunda kaskında işe yarayacağını zannetmiyorum... başımız saolsun...
    CBR 600F Honda,

nolimit4444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 100KH (44_FF_432)
    allah rahmet eylesin nur içinde yatsınlar
    HayAT Bir Film BiZim İçİN OynUYOR...

entellektüel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Zat 150 Yakında Yamaha 1200 cc Chopper
    Her iki kişide hatalı... Birincisi Sadece yayalara ait olan bir bölgede aracın ne işi var. İkincisi Yaya geçitlerine yaklaşırken etik olan yavaşlamaktır. Otomobil basmış gaza... Motosiklet ise yaya geçidinden geçerken Sağını ve solunu kontrol etmeden fırlamış yola... Sonuç = Kaza ... Keşke olmasaydı ölüm...
    Bunlar bize ibret olmalı... Daha fazla dikkat ve daha fazla koruma, Kask takmayanlara gelince aptallık ediyorlar... Oysa motosiklet kullananlar kask ve diğer korumaları takmalılar. Ben dirsek ve omuz koruması kullanmamanın cazasını ağrı ile çekiyorum.33 yıllık motosiklet kullanım yaşamımda Hiç kaza yapmamışken ilk kazamı geçtiğimiz ay yaptım... O da gaz telinin sıkışması sonucu sola düşüp sürüklendim. Sonuçta sol omuzumda ve sol dirseğimde geçmeyen bir ağrı ile kaldım...Kafamda kask olmasaydı belki de ölmüştüm. Düşünsenize 12 YTL'lik bir kask Kafamı korudu...Ve yaşamımda ilk defa bir kamyon tekerini bu kadar yakından gördüm.Ölenlerin mekanı cennet olsun...
    [B][I][COLOR="Red"]Yanlışlarıyla Mutlu olanları, Doğrularınızla Rahatsız etmeyiniz...[/COLOR][/I][/B]

Xmaxman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner VXR 200
    Suçlunun kim olduğunu Allah bilir. ne desek boş.. ama motorla ara biryerden geçerken her zamakinden 3 kat daha dikkat etmek lazım. bu iş aceleye gelmez. gerekirse 5-10 dakika beklemek lazım.

Allah rahmet eylesin..........

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    anlayamıyorum ..ortada deers niteliğinde yaşanmış bir facia var...biz yok arabadamı hata var motordamı hata var onu tartışıyoruz...türkiyede yaya geçidi sadece asvaltın boyanmasından ibaret başkabir işlevi yok hadi kapıkuleden çıktıktan sora yaya geçidine arabanızı parketsenize bakalım ne olacak..burası türkiye sanki ilk defa bir araç yaya geçidini tınmıyo...siz hiç yayayı takan bi sürücü gördünüzmü ben görmedim
    ...geçen bi yaşlı karı kocaya yol vereyim diye durdum öküzün biri öle bir geliyoki arkadan banada gömecek...nese son anda durdu korna çalıyo bana yürü diye motoru yolun ortasında yan ayağa aldım ok gibi gittim öküzün yanına beni görünce el işareti ile kusura bakma yayayı görmedim yaptı ama bunun sebebi yayayı görmesi değildi
    sadece ben motordan inince benim 120 kg olduğumu farketmesiydi...başına geleceği tahmin etti...kurallara azami ölçüde uyalım yaya geçidinden geçmeyelim işte geçen bir arkadaşın sonu var önümüzde burdan ders alalım ...ama yok tartışalım kim haklıydı kim haksızdı işte bu yüzden biz adam olmayız ..kim haklıysa haklı kardeşim ...nolacakı ölenlerin mezartaşında bunlar haklıydı yazmasının kime ne getirisi olacak..bunlar haklıydı haklı haklı öldüler ruhları şadolsun
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler